مهاجرت به اسپانیا

پایتخت کشور اسپانیا: مادرید
زبان رسمی: اسپانیایی اما در برخی مناطق زبان کاتالونیا
جمعیت اسپانیا: حدود 45.120.000 میلیون نفر
مساحت: حدود 505 هزار کیلومتر مربع
جزایر: جزایر‌قناری، بالئارس، خلیج‌بیسکای، شافاریناس، آلوزماس
شهرهای بزرگ و مهم: بارسلونا، والنسیا، سویا، مالاگا، بیلبائو

قبلی
بعدی

مهاجرت به اسپانیا،مهاجرت به جزایر قناری یکی از کشورهای تاریخی و جذاب در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد و یک اولویت فوق‌العاده برای متقاضیان به دریافت اقامت دائم اسپانیا به شمار می‌رود. با قدم‌زدن در شهرها و روستاهای تاریخی در این کشور می‌توانید ردپایی از رومیان باستان و حتی مسلمانان را مشاهده کنید. شهرهای نام برده در اقتصاد اسپانیا بسیار تأثیرگذار بوده و صنعت گردشگری در این کشور نقش بسزایی را برای درآمدزایی ایفا می‌کند. فرهنگ مردمان بومی اسپانیا جالب بوده به طوری که علاقه شدید آنها به خواب ظهر باعث می‌شود تا بخش‌های زیادی از شهرهای مختلف در یک زمان از ظهر به خواب روند تا بعد از آن انرژی لازم برای ادامه روز را داشته باشند. اسپانیا دارای پیش شماره است.


۰۲۱-۸۸۶۷۰۰۹۷

شرایط مهاجرت به اسپانیا

تمامی افرادی که از طریق زمین، دریا یا هوا وارد اسپانیا می‌شوند و مهاجرت به اسپانیا را تجربه میکنند. باید حداقل یک مدرک شناسایی را به پلیس مرزی ارائه دهند. هنگام مهاجرت اسپانیا چه مدارکی باید همراه داشته باشید، همه این‌ها به ملیت شما بستگی دارد. اگر مسافر یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، تنها چیزی که باید همراه خود داشته باشید کارت شناسایی شخصی یا پاسپورت معتبر است.
با این حال، اگر شما یک مسافر غیر اتحادیه اروپا هستید، باید چندین سند را هنگام حضور در بندر ورودی اسپانیا به پلیس مرزی ارائه دهید.

توجه داشته باشید که پلیس مرزی این صلاحیت را دارد که اگر فکر کند مشکلی در مدارک شما یا هدف از ورود به اسپانیا وجود دارد، از ورود شما به اسپانیا جلوگیری کند. اگر افسر مرزی اسپانیا به این نتیجه برسد که شما برای اسپانیا خطری ندارید، پس از بررسی مدارک خود، اجازه ورود به اسپانیا و در نتیجه به قلمرو شنگن را خواهید داشت.

اطمینان حاصل کنید که افسر مرزی اسپانیا هنگام ورود به کشور اسپانیا برای مهاجرت مهر پاسپورت شما را بزند. بدون مهر، ممکن است از اسپانیا جریمه یا بازداشت شوید.

مدارک لازم مهاجرت به اسپانیا

گذرنامه یا سند مسافرتی معتبر. برای حداقل سه ماه دیگر پس از تاریخ برنامه ریزی شده شما برای خروج از شینگن معتبر است و در 10 سال گذشته صادر شده است.

ویزا اسپانیا – اگر مشمول رژیم ویزای اسپانیا هستید.

مدرک اقامت. سندی که نشان می دهد در طول مدت اقامت خود در اسپانیا در کجا اقامت خواهید داشت.

بلیط رفت و برگشت یا رفت و برگشت. اگر قصد ندارید پس از پایان اقامت خود در اسپانیا به کشور خود بازگردید، یا مدرکی دال بر سفر بعدی.

اسنادی که هدف شما از ورود را ثابت می کند.

کپی از تمام صفحات پاسپورت مسافرتی، ویزای قبلی شما، سایر پاسپورت‌های مسافرتی معتبر یا منقضی شده،تمام صفحات سایر پاسپورت های مسافرتی معتبر یا منقضی شده.

وکیل مهاجرت به اسپانیا

برای مهاجرت به اسپانیا به شکل قانونی نیاز به یک فرد دانا در زمینه قوانین است تا در طی مسیر دریافت ویزا دچار مشکلات پیچیده نشویم به همین خاطر وجود یک وکیل مهاجرت قانونی و با سابقه در این حوزه که آشنا به راههای مهاجرت به اسپانیا نیز است الزامیست. کار وکیل مهاجرت دریافت مدارک شما و توجه به درستی مدارک با در نظر گرفتن تمامی قوانین در هر مرحله است که به شما کمک خواهد کرد از راحت‌ترین راه و از بهترین روش بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

معایب مهاجرت به اسپانیا

نژاد پرستی: در حالی که به طور کلی می‌توان گفت که اسپانیایی‌ها ملتی دوستانه هستند که برای همه صدق نمی‌کند و همیشه افرادی هستند که نژادپرست هستند و از خارجی‌هایی که به کشورشان نقل مکان می‌کنند و به طور بالقوه شغل خود را می‌گیرند، خشمگین هستند.

فساد: اگر به فکر خرید ملک در اسپانیا هستید، بسیار مراقب باشید. ما مطمئناً توصیه می کنیم ابتدا اجاره کنید و قبل از اینکه متعهد به وام مسکن شوید در یک شغل مستقر شوید.

دلیل دیگر این است که مشکلات زندگی در اسپانیا در مجوز برنامه ریزی در اسپانیا وجود دارد که به موجب آن بسیاری از املاک به صورت غیرقانونی ساخته شده اند و افراد ناخواسته تمام پس انداز خود را از دست داده اند.

در حالی که سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی در اسپانیا باکیفیت هستند، ساختار حمایتی برای افراد مسن وجود ندارد.
قرارداد رسمی همراه نیستند و بنابراین شما حق دریافت خدمات پزشکی رایگان را نخواهید داشت.

مزایای مهاجرت به اسپانیا

آب و هوا: لازم به ذکر است که در زمستان مطمئناً هوا سرد می شود و بسیاری از مناطق اسپانیا برف، یخ و باران فراوان را تجربه می کنند. با این حال، اسپانیا آب و هوای معتدلی دارد و توانایی بیدار شدن اغلب با آسمان آبی صاف و آفتاب گرم یک موهبت است.

سواحل: اکثر مشاغل در اسپانیا در بسیاری از استراحتگاه های توریستی محبوب در بالا و پایین ساحل قرار دارند. به طور معمول این استراحتگاه ها دارای سواحل شنی فوق العاده و بارها و رستوران های زیادی با امکانات عالی برای زندگی شبانه هستند

مسافت و نزدیکی به کشورهای اروپایی دیگر: اگر به دنبال کار هستید، اسپانیا یک انتخاب عالی است زیرا تنها یک پرواز کوتاه با بریتانیا و کشورهای دیگر مانند آلمان و فرانسه فاصله دارد. معمولاً در حدود 2 و نیم ساعت می توانید با یکی از پروازهای ارزان قیمت رایان ایر یا ایزی جت به بریتانیا برگردید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

یکی از روش‌های اخذ اقامت اسپانیا و مهاجرت به اسپانیا که منجر به دریافت شهروندی اسپانیا نیز می‌شود، دریافت ویزای کار این کشور می‌باشد، این ویزا به اتباع خارجی، اجازه کار و زندگی در کشور اسپانیا را می‌دهد. در این مطلب به بررسی شرایط و مراحل اخذ اقامت از طریق کار در اسپانیا می‌پردازیم.

مدرک زبان موردنیاز: یادگیری زبان اسپانیا

کلیک کنید

اقامت توریستی در اسپانیا

ویزای توریستی و یا گردشگری اسپانیا برای افراد واجد شرایط که قصد اقامت در اسپانیا یا مهاجرت به اسپانیا برای مدت زمان مشخص به‌منظور بازدید از این کشور را دارند صادر می‌گردد. فرد دارای این نوع ویزا اجازه دارد در مدت زمان مشخص شده در این کشور اقامت داشته باشد، هدف متقاضیان از دریافت ویزای توریستی، بازدید از کشور مورد نظر، بازدید از بستگان و دوستانشان در این کشور، تفریح و مواردی از این قبیل می‌باشد.

مدرک زبان موردنیاز: یادگیری زبان اسپانیایی

کلیک کنید

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

در کشور اسپانیا دانشگاه‌های معتبری با رتبه‌های جهانی بالا قرار گرفته است که قابلیت جذب دانشجو از کشورهای مختلف را دارند. هزینه بسیار پایین دانشگاه‌های اسپانیا همراه با بسیاری مزایای دیگر، باعث محبوبیت این کشور در بین متقاضیان تحصیل در کشورهای خارجی افرادی که سودای مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل و دریافت اقامت اسپانیا از طریق تحصیل را دارند، شده است.

مدرک زبان موردنیاز: بدون نیاز به مدرک زبان

کلیک کنید

سرمایه گذاری در اسپانیا

کشور اسپانیا از نظر وضعیت اقتصادی رتبه دهم در جهان را به خود اختصاص داده است و بنابراین به یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است، سرمایه گذاری در اسپانیا از روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که به شرح آنها می‌پردازیم.

مدرک زبان موردنیاز: آشنایی با زبان اسپانیایی

کلیک کنید

ثبت شرکت در اسپانیا

اسپانیا از جنبه‌های اقتصادی، تجاری و صنعتی یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا می‌باشد، علاوه بر این کشور اسپانیا ارتباطات آزاد و تعامل تجاری، اقتصادی مناسبی با سایر کشورها دارد. بنابراین راه‌اندازی و شروع کسب‌وکار در این کشور بسیار مقرون‌به‌صرفه است. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور، ثبت شرکت می‌باشد، از طریق ثبت شرکت در اسپانیا ، فرد می‌تواند اقامت دائم این کشور را نیز اخذ نماید.

مدرک زبان موردنیاز: یادگیری زبان اسپانیایی

کلیک کنید

خرید ملک در اسپانیا

بسیاری از کشورها با ارائه تسهیلات فراوان ازجمله هموار ساختن مسیر اقامت سرمایه‌گذاران، سعی دارند به اقتصاد خود بهبود ببخشند. خرید ملک در اسپانیا و یا مهاجرت به اسپانیا با خرید ملک یکی از همین سیاست‌های اقتصادی است که می‌تواند سبب سهولت در کسب اقامت و تابعیت افراد در این کشور زیبای اروپایی گردد.خرید ملک در جزایر قناری رویای افراد زیادی است.

مدرک زبان موردنیاز: یادگیری زبان اسپانیایی

کلیک کنید

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد، افرادی که توان مالی مناسبی دارند و می‌توانند بدون داشتن شغل و منبع درآمد در این کشور، زندگی کنند، می‌توانند از روش اقامت تمکن مالی در اسپانیا اقدام نمایند.

مدرک زبان موردنیاز: یادگیری زبان اسپانیایی

کلیک کنید

ازدواج در اسپانیا

شهروندان خارجی از طریق ازدواج با یکی از اتباع اسپانیا، می‌توانند اجازه اقامت و همچنین حقوق شهروندی اسپانیا را دریافت نمایند، یکی از حقوقی که از طریق ازدواج در یکی از کشورهای اروپایی، از طریق همسر به فرد خارجی منتقل می‌شود، اجازه رفت و آمد بدون ویزا به کشورهای اروپایی می‌باشد.

کلیک کنید

پناهندگی در اسپانیا

پناهندگی را می‌توان یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور نام برد که البته غیرقانونی نیز می‌باشد و همچنین هر کشوری که قصد پناهندگی به آنجا را داشته باشید، عموماً شرایطی سخت و طاقت‌فرسا برای پناهندگی دارد. در ادامه این مطلب به بررسی شرایط پناهندگی در اسپانیا می‌پردازیم. به‌طورکلی مهم‌ترین شرط برای پناهندگی، ثبت درخواست پناهندگی در اداره پناهندگی اسپانیا است.

کلیک کنید

آیا می توانم بدون کار به اسپانیا مهاجرت کنم؟

اگر مایل به اقامت در اسپانیا هستید، اما در این کشور کار نمی کنید (مثلاً همسر شما ممکن است شاغل باشد اما شما شاغل نباشید)، باید: برای ‘permiso de residencia no lucrativa’ (ویزای غیرانتفاعی) درخواست دهید. ثابت کنید که پولی برای زندگی دارید (درآمد ثابت و دائمی)

آیا مهاجرت به اسپانیا آسان است؟

مهاجرت به اسپانیا برای بسیاری می تواند کار دشواری باشد. اما با توصیه درست، نباید اینطور باشد. زیرا برای لذت بردن از تمام شگفتی های کشور، مطمئناً باید از وضعیت قانونی برخوردار شوید. و این مستلزم دریافت مجوز اقامت و کار است.

آیا می توانم در اسپانیا بازنشسته شوم؟

بله، شما همچنان می توانید پس از برگزیت به اسپانیا بازنشسته شوید، اما شرایط سخت تر و پیچیده تر است. آنها شامل نشان دادن مدرک درآمد و پس انداز برای نشان دادن اینکه می توانید از خود در اسپانیا حمایت کنید. اگر قبلاً مقیم اسپانیا نیستید، مراقبت های بهداشتی نیز مشکل است و مستمری دریافت می کنید