زمان مطالعه: ۷ دقیقه

مهاجرت به آمریکا

وسعت : ۳٫۸ میلیون مایل مربع (۹٫۸ میلیون کیلومتر مربع)
جمعیت :
۳۳۰میلیون نفر
پایتخت:
واشنگتن
واحد پول : دلار
زبان رسمی : انگلیسی
شهرهای مهم :
نیویورک

ایالات متحده کشوری متشکل از ۵۰ ایالت است که گستره وسیعی از آمریکای شمالی را پوشش می‌دهد، آلاسکا در شمال‌غربی و هاوایی حضور این کشور را در اقیانوس آرام گسترش می‌دهند. شهرهای بزرگ ساحلی اقیانوس اطلس عبارتند از: نیویورک، مرکز مالی و فرهنگی جهانی، و پایتخت واشنگتن، دی سی کلان شهر غرب میانه شیکاگو به دلیل معماری تاثیرگذار و در ساحل غربی، هالیوود لس آنجلس به دلیل فیلم‌سازی شهرت دارد.

شرایط مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به ایالات متحده حرکت بین‌المللی اتباع غیر ایالات متحده برای اقامت دائم در این کشور است.
مهاجرت منبع اصلی رشد جمعیت و تغییرات فرهنگی در بسیاری از ایالات متحده بوده است. تاریخ. همه آمریکایی ها، به جز بومیان آمریکا، می‌توانند اجداد خود را به مهاجران کشورهای دیگر در سراسر جهان ردیابی کنند.

در اعداد مطلق، ایالات متحده جمعیت مهاجر بیشتری نسبت به هر کشور دیگری دارد، با ۴۷ میلیون مهاجر تا سال ۲۰۱۵. این نشان‌دهنده ۱۹.۱٪ از ۲۴۴ میلیون مهاجر بین المللی در سراسر جهان، و ۱۴.۴٪ از جمعیت ایالات متحده است.
برخی دیگر از کشورها دارای نسبت بیشتری از مهاجران هستند، مانند استرالیا با ۳۰ درصد و کانادا با ۲۱.۹ درصد.

مدارک لازم برای مهاجرت به آمریکا

مدارک لازم برای مهاجرت به آمریکا در ادامه توضیح داده شده است. اما یک‌سری مدارک باتوجه به روش شما برای مهاجرت به آمریکا اضافه خواهد شد که در هر روش متفاوت است.

  • فرم درخواست ویزا
  • یک کپی از صفحه مشخصات شخصی گذرنامه شما و گذرنامه های قبلی.
  • مدارک اقامت قانونی که می‌تواند پاسپورت، ویزا یا اجازه اقامت همراه با کپی باشد.
  • برنامه سفر کامل شامل رزرو سفر با نام شما به منطقه شنگن و بازگشت است.
  • مدرکی که پس از بازدید به کشور خود باز خواهید گشت.
  • بیمه درمانی ویزای شینگن آمریکا
  • سندی از کارفرمای شما که شغل شما، حقوق و مدت و هدف بازدید شما را شرح می‌دهد.
  • اثبات تمکن مالی
  • اثبات درآمد (حامی مالی).

وکیل مهاجرت به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا به شکل قانونی نیاز به یک فرد دانا در زمینه قوانین است تا در طی مسیر دریافت ویزای مهاجرت به آمریکا دچار مشکلات پیچیده نشویم به همین خاطر وجود یک وکیل مهاجرت قانونی و با سابقه در این حوزه الزامی است. کار وکیل مهاجرت به آمریکا دریافت مدارک شما و توجه به درستی مدارک با در نظر گرفتن تمامی قوانین در هر مرحله است که به شما کمک خواهد کرد از راحت‌ترین راه و از بهترین روش بتوانید ویزای خود را دریافت کنید.

معایب مهاجرت به آمریکا

نژادپرستی: آمریکا برای مدت طولانی کانون تبعیض علیه جوامع اقلیت بود. در اشکال متنوع جامعه امروزی، ریشه نژادی برده‌داری آفریقایی-آمریکایی، قوانین جیم کرو و سوء‌استفاده و کلیشه‌ها، از جمله، مردم لاتین، آسیایی-آمریکایی و بومیان وجود دارد.

بهداشت شهری: در حالی که شهرهای بزرگ می‌توانند فرصت‌های زیادی را ارائه دهند، اما آن‌ها یک نقطه ضعف نیز دارند. برخی از بزرگ‌ترین شهرهای آمریکا نیز از نیویورک گرفته تا شیکاگو و لس‌آنجلس کثیف‌ترین شهرها هستند. آن‌ها بوی بدی  می‌دهند، دود ایجاد می‌شود، زباله‌ها در خیابان‌ها فراوان است و گاهی اوقات مشکل جوندگان وجود دارد.

بخش سیاسی: آمریکا امروز دارای اختلافات سیاسی شدید، اما همچنان رو به رشد است. سیستم دو طرفه آن (اساسا) این مشکل را تشدید می‌کند. وقتی احزاب تحت کنترل در هر انتخابات قدرت را به دست می‌گیرند، سیاست‌ها و قوانینی که نوشته شده است دائماً بی‌ثبات و در نوسان است.

مزایا مهاجرت به آمریکا 

تنوع: آمریکا ریشه دیرینه بسیاری از مردم و فرهنگ‌ها در سراسر جهان دارد که به سمت فرصت‌های بهتر مهاجرت می‌کنند. بنابراین، آمریکا دارای تنوع گسترده‌ای از فرهنگ‌ها و زبان‌ها است که دیدگاه‌های متنوع و البته غذاهای خوشمزه را ارائه می‌دهند.

طبیعت: آمریکا دارای مناظر طبیعی متنوع، همراه با تنوع مردم است. آمریکا محیط‌های زیادی برای تجربه و کاوش دارد، از سواحل مطبوع فلوریدا و کوه‌های آپالاچیان گرفته تا زمستان‌های سرد مینه‌سوتا و صخره‌های بلند کوه‌های راکی.
این مکان دارای ۵۸ پارک ملی تحت حفاظت فدرال در میان مکان‌های دوست‌داشتنی در سراسر کشور است و برای کمپینگ، پیاده‌روی، ماهیگیری و موارد دیگر باز است.

نظام سیاسی: نهادهای ایالات متحده، تدارک حقوق مدنی آن‌ها و توانایی آن‌ها برای اصلاح خود در طول زمان، یک پیروزی بزرگ برای کل جامعه بوده است. ساختار کلی سیاسی طیف وسیعی از کنترل‌ها و توازن‌ها را برای جلوگیری از سوء‌استفاده بی‌سابقه از قدرت حفظ می‌کند. این همه را تشویق می‌کند تا در سیاست شرکت کنند و مردم آن در مورد نحوه رسیدگی به امور به صورت محلی و فدرال حرف زیادی برای گفتن دارند.

اخذ اقامت آمریکا از طریق کار

یکی از روش‌های اخذ اقامت آمریکا ، دریافت ویزای کار در آمریکا می‌باشد. درواقع کشور آمریکا هر ساله لیستی از مشاغل که نیاز به نیروی متخصص دارند را منتشر می‌کند و افراد می‌توانند با داشتن شرایط موردنیاز، برای استخدام درخواست دهند. درباره کار در آمریکا و اخذ اقامت آمریکا از طریق کار، بیشتر بخوانید.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

تحصیل در آمریکا راهی برای مهاجرت به آمریکا است. شما در مدتی که به عنوان محصل با داشتن ویزای تحصیلی در آمریکا هستید، شانس بسیاری برای افزایش امتیاز خود جهت اخذ اقامت آمریکا دارید. جزئیات بیشتر را بخوانید.

اقامت توریستی در آمریکا

اخذ ویزای توریستی آمریکا برای مقاصد مختلفی از قبیل گردشگری، دیدار از اقوام، شرکت در همایش‌های بین‌المللی و … با دارا بودن شرایط لازم صورت می‌گیرد. شما با داشتن اقامت توریستی آمریکا می‌توانید مدتی در این کشور حضور داشته باشید.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اگر توان سرمایه گذاری در آمریکا را دارید، اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری یکی از راه‌های مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا پیش روی شما است. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات دقیق‌تر به صفحه سرمایه گذاری در آمریکا مراجعه کنید. 

ثبت شرکت در آمریکا

ثبت شرکت در آمریکا یکی از بهترین راه‌های اخذ اقامت آمریکا برای تجار و سرمایه‌گذاران می‌باشد. چنانچه شما نیز علاقه‌مند به ثبت شرکت در این کشور هستید، قبل از هر چیز می‌بایست به قوانین آن آشنایی کامل داشته باشید.

خرید ملک در آمریکا

اگر قصد دارید در کانادا سرمایه‌گذاری کنید بی‌شک خرید ملک در آمریکا بهترین گزینه است. این سرمایه‌گذاری می‌تواند منجر به اخذ اقامت آمریکا برای شما بشود. جزئیات بیشتر را بخوانید.

اقامت تمکن مالی در آمریکا

در سال‌های اخیر اقامت از طریق تمکن مالی در آمریکا طرفداران زیادی در بین سرمایه‌داران پیداکرده است. اثبات تمکن مالی جهت دریافت این نوع اقامت برای خود و اعضای خانواده نکته کلیدی این روش مهاجرتی محسوب می‌شود.

ازدواج در آمریکا

یکی از راه‌های مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج است. از آنجا که پروسه اخذ اقامت از طریق ازدواج در آمریکا نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی کمتر طول می‌کشد و همچنین به دلیل استقبال دولت آمریکا نسبت به پذیرش افراد از این طریق، روش اقامت از طریق ازدواج طرفداران زیادی دارد.

پناهندگی در آمریکا

آمریکا یکی از کشورهایی است که به دلیل شرایط مطلوبی که دارد، مورد توجه ایرانیان بسیاری برای مهاجرت قرار گرفته است. با توجه به شرایطی که پس از اعمال تحریم‌ها در داخل ایران به وجود آمده است، نرخ مهاجرت به خارج از کشور خصوصاً پناهندگی در آمریکا روند رو به رشدی در پیش‌گرفته است.

سوالات متداول اقامت آمریکا

آمریکا برای چه چیزی بیشتر شناخته شده است؟

ایالات متحده با اختلاف مشهورترین کشور جهان است. این شهر به خاطر جاذبه‌هایش مانند گرند کانیون، نوآوری‌های فناوری، ورزش، شهرت دارد و به لطف فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی و موسیقی معروف، تأثیر زیادی در فرهنگ جهانی دارد.

آیا می‌توانم به آمریکا مهاجرت کنم؟

مهاجرت به ایالات متحده به معنای نقل مکان دائمی با اخذ گرین کارت (که رسماً به عنوان "ویزای مهاجرت" یا "اقامت دائم قانونی" شناخته می‌شود) است. گرین کارت اجازه اشتغال نامحدود را می‌دهد و می‌تواند به طور نامحدود تمدید شود. همچنین مسیری برای شهروندی ایالات متحده فراهم می‌کند.

۳ دلیل ورود مهاجران به آمریکا چیست؟

رایج‌ترین دلایل مهاجرت مردم به آمریکا فرصت‌های بهتر برای یافتن کار - شرایط زندگی بهتر - با همسران/خانواده‌های آمریکایی خود باشند - برای فرار از کشور آشفته خود - برای دریافت بهترین آموزش و بسیاری عامل دیگر
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]