مهاجرت, مهاجرت کاری

مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی

مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی

متخصص بیهوشی، پزشکی است که بیمار را قبل و بعد از عمل جراحی ارزیابی می‌کند و با علم به مشکلات بیمار و نوع عمل، داروی بیهوشی را تجویز کرده و تیم بیهوشی را مدیریت می‌کند تا امنیت و سلامتی بیمار را تضمین کند. در این مقاله قصد داریم راجع به چند تا از تخصص‌های بیهوشی و برخی از بهترین کشور‌ها برای مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی بپردازیم، اما قبل از آن کمی بیشتر به شغل آن‌ها بپردازیم.

متخصص بیهوشی کیست – مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی

متخصص بیهوشی، پزشکانی هستند که قبل از عملیات پزشکی با در نظر گرفتن جوانب، بیمار را به سبک مناسب بیهوش کرده و در حین و پس از عمل هم مراقب علائم حیاتی بیمار بوده تا بیمار به‌خوبی و در سلامت به هوش بیاید. هر دوی این مراحل به اشتیاق پزشکی و تعهد به سال‌ها آموزش نیاز دارد.مهاجرت متخصص بیهوشی

چرا رشته کاری یک شغل خوب است؟ – مهاجرت کاری متخصص بیهوشی

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا باید به متخصص بیهوشی شدن فکر کنید. از کمک کردن به مردم و نیت‌های انسان دوستانه گرفته تا منافع مالی.

 • کمک به افراد:

 حضور در بیمارستان ممکن است هم استرس‌زا باشد هم خطرناک.متخصصان بیهوشی در موقعیت‌های حساسی در کنار بیمار و خانواده‌هایشان قرار می‌گیرند تا به تسکین درد بیمار کمک کنند.

 • تنوع کاری:

ممکن است، در نگاه اول این تخصص را یک کار تکراری و ساده ببینید، اما در عمل بسیار متنوع است. متخصصین بیهوشی با بیماران مختلف در سنین متفاوت سروکار دارند. بیهوشی در طیف وسیعی از موارد مانند عمل‌‌های قلبی و مغزی گرفته تا زایمان و جراحی‌های سخت‌تر انجام می‌شود. به دلیل همین سختی‌های کار، کشور‌های زیادی از این رشته استقبال می‌کنند و بر مقوله مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی دامن می‌زنند.

 • دلایل مالی:

درحالی‌که پول هرگز نباید محرک اصلی برای ورود به این رشته باشد، ولی خب مزایای مالی قابل توجهی پشت این تخصص خوابیده است و آن را به یکی از پردرآمد ترین مشاغل دنیا تبدیل کرده است.

مقاله مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی از سایت ویزانیو

برخی از فوق تخصص‌ها در رشته بیهوشی

متخصصین بیهوشی می‌توانند فوق تخصص خود را در چندین رشته مختلف طی کنند. شما برای انجام برخی از بیهوشی‌ها نیاز دارید تا درزمینهٔ مربوطه فوق تخصص داشته باشید؛ برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • بیهوشی زنان و زایمان
 • بیهوشی قلب بزرگ‌سالان
 • بیهوشی کودکان
 • تسکین درد
 • مراقبت‌های ویژه
 • مراقب‌های ویژه عصبی
 • آسایشگاهی

هفت‌تا از بهترین کشورها برای مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی ( از نظر مالی )

 1. سوئیس – مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی

سوئیس یکی از بهترین مقصدها برای مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی است که حقوق بسیار زیادی را برای فوق تخصص‌های بیهوشی قائل می‌شود. یک متخصص بیهوشی پس از سپری کردن چندین سال در بیمارستان‌های دانشگاهی (به‌عنوان دستیار)، باید پایان‌نامه خود را تنظیم کند و از امتحان فدرال موفق بیرون بیاید. بعد از آن می‌تواند گواهی کار در بیمارستان‌های سوئیس را دریافت کنند و حقوقی بیش از ۵۷۴۰۰۰ دلار در سال دریافت کند.

 1. ایالات متحده آمریکا – مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی

یکی دیگر از گزینه‌های جذاب برای مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی سفر به ایالات متحده آمریکا است. متخصصین بیهوشی در آمریکا به طور میانگین سالانه حدود۳۹۲۰۰۰ دلار دریافت می‌کنند.

 طبق مطالعه Medscape بر روی رشته بیهوشی و متخصصین در این رشته، متخصصین بیهوشی می‌توانند بسته به تعداد بیمارانی که ملاقات می‌کنند حقوق بسیار بیشتری از عددی که در بند بالا نوشته‌ایم دریافت کنند.

در آمریکا یک متخصص بیهوشی باید یک مدرک لیسانس ۴ساله، یک مدرک پزشکی ۴ ساله و یک برنامه ۴ ساله رزیدنتی را در کارنامه خود داشته باشد. بعد از آن ۲ سال باید در بیمارستان دانشگاهی یا یک مطب خصوصی کار بکنند، سپس می‌توانند بعد از قبولی در یک امتحان مجوز مربوطه را دریافت کنند. البته این پایان آموزش نیست؛ متخصصین بیهوشی در آمریکا باید به‌صورت مدام در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند تا مهارت‌های خود را به روز نگه‌دارند.

مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی | بررسی 7 کشور با بیشترین درآمد

 1. آلمان – مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی

کشور آلمان با حقوق سالانه حدود ۳۲۰۰۰۰ یورو یکی دیگر از بهترین سوژه‌ها برای مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی می‌باشد. در این کشور برای رسیدن به تخصص بیهوشی باید لیسانس مطالعات پزشکی را دریافت کنید. پس از آن‌هم مانند سایر کشورها، باید دوره‌های دیگری را پشت سر بگذراید تا بتوانید مجوز کار کردن به‌عنوان یک متخصص بیهوشی را دریافت کنید.

 1. فرانسه – مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی

طبق اطلاعات منتشرشده، فرانسه به متخصصین بیهوشی شاغل در کشورش به‌صورت متوسط سالانه حدود ۲۷۵۰۰۰ یورو حقوق اختصاص داده‌ است. البته این مبلغ یک عدد ثابت نیست و به میزان بیمار‌هایی که با آن‌ها برخورد دارد بستگی خواهد داشت.
یک متخصص بیهوشی در فرانسه قبل از این‌که مجوز کار را دریافت کند، باید دوره کامل پزشکی عمومی را در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا گذرانده باشد و تبعه یک کشور اروپایی هم باشد. همچنین باید زبان فرانسوی را در سطح B1 فراگرفته باشد. درنتیجه کشور فرانسه با آن‌که دستمزد خوبی پرداخت می‌کند ولی برای مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی یک مقدار انتخاب سختی است.

 1. هلند – مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی

متخصصین بیهوشی در هلند حقوقی میان ۶۰۰۰ الی ۱۱۰۰۰ یورو در ماه دریافت می‌کنند. اگر بخواهیم حقوق سالانه آن‌ها را حساب کنیم با یک ضرب ساده به عددی میان ۷۲۰۰۰ تا ۱۳۲۰۰۰ یورو یا به‌عبارت دیگر چیزی حدود ۱۵۰۰۰۰ دلار می‌رسیم.

برای رسیدن به این حقوق شما باید مجوز اقامت، مدرک پزشکی و عضویت BIG را داشته باشید. این‌ها نشان می‌دهند که شما مدرکتان را مطابق با شرایط و قوانین هلند دریافت کرده‌اید و در حرفه خود فعال هستید. ضمناً در هلند همه مردم به زبان انگلیسی مسلط نیستند درنتیجه آموختن زبان آن‌ها هم برای مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی لازم است.

 1. بریتانیا – مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی

بریتانیا درآمد اولیه یک دستیار را ۷۹۸۶۰ پوند در سال در نظر می‌گیرد که پس از ۱۹ سال این عدد تا ۱۰۷۶۶۶۸ پوند (معادل ۱۳۲۰۰۰ دلار ) افزایش می‌یابد. متخصصین بیهوشی در بریتانیا می‌توانند با تلاش بیشتر و نشان دادن استعداد‌هایشان و دریافت جوایز و تقدیر تا ۷۷۳۲۰ پوند بیشتر کسب درآمد کنند.

برای متخصص بیهوشی شدن در بریتانیا باید یک مدرک پزشکی داشته باشید که خود آن ۵ سال طول می‌کشد. اما اینجا کار شما به اتمام نمی‌رسد چراکه باید ۸ سال دیگر هم آموزش‌های تخصصی خود را دنبال کنید.

مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی | بررسی 7 کشور با بیشترین درآمد

 1. کانادا- مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی

آخرین کشوری که قصد معرفی آن را داریم کانادا است. طبق تحقیقات انجام‌شده در انجمن پزشکی کانادا، متخصصین بیهوشی سالانه به‌طور متوسط حدود ۳۷۰۰۰۰ دلار کانادا معادل حدوداً ۲۷۰۰۰۰ دلار آمریکا حقوق دریافت می‌کنند.

در کانادا هم مانند سایر کشورها پس از دریافت مدرک پزشکی که ۵ سال به طول می‌انجامد باید دوره‌های دیگری هم بگذرانید و در آخر بتوانید از دانشکده پزشکی گواهینامه بیهوشی خودتان را دریافت بکنید. با این حال مهاجرت به کانادا می‌تواند مقصدی جذاب برای مهاجرت کاری باشد.

نتیجه

برای این‌که بتوانید یک متخصص بیهوشی باشید، باید مهارت‌هایی غیر‌پزشکی هم داشته باشید. مهارت‌‌هایی مانند مهارت ارتباطی قوی، کنترل استرس، صبور بودن و تعامل اجتماعی و توانایی آرام کردن بیمار و همراهان و مدیریت شرایط و تیم بیهوشی جزو مهارت‌هایی است که یک متخصص بیهوشی باید داشته‌ باشد.

در طول عملیات پزشکی مانند جراحی، متخصص بیهوشی مسئول حفاظت و سلامت و ایمنی بیماران است. متخصص بیهوشی از قبل از عمل جراحی وضعیت سلامت بیمار را تحت نظارت می‌گیرد و تا پایان عمل، در کنار او می‌ماند تا از ثبات علائم حیاتی و سلامت بیمار اطمینان حاصل کند.

درنتیجه منطقی است که این رشته یکی از پردرآمدترین رشته‌های زیرمجموعه پزشکی باشد. مخصوصاً به خاطر این‌که بیمارانی که در طول روز با یک متخصص بیهوشی ملاقات می‌کنند بیشتر از بیمارانی هستند که برای مثال با جراح زنان و زایمان سروکار دارند.

بررسی هفت کشور با بیشترین درآمد برای مهاجرت متخصص بیهوشی

سخن پایانی

در متن فوق به برخی از ویژگی‌ها، مزایا و حتی سختی‌های کار یک متخصص بیهوشی و همچنین بهترین کشورها برای مهاجرت کاری متخصصین بیهوشی پرداختیم. حال اگر شما یک متخصص در این زمینه هستید و می‌خواهید یک مهاجرت کاری را تجربه کنید، یا حتی می‌خواهید یک ویزای تحصیلی دریافت کنید تا در یک کشور دیگر به تحصیل این رشته بپردازید انتخاب درستی کرده‌اید. کارشناسان ویزانیو آماده هستند که شمارا در جهت تحقق این مهم همراهی کنند.

سؤالات متداول

در برخی موارد و در برخی بیمارستان‌ها، بیمار مستقیم توسط خود پزشک متخصص بیهوشی، بیهوش می‌شود و تحت مراقبت قرار می‌گیرد. در برخی موارد دیگر هم ممکن است پزشک متخصص بیهوشی اعضای تیم بیهوشی و دستیاران را مدیریت بکند. حالت دیگری هم وجود دارد، گرچند بسیاری از کشورها این اجازه را نمی‌دهند ولی برخی مواقع ممکن است بیهوشی توسط پرستار بیهوشی، به‌تنهایی و بدون نظارت پزشک انجام بشود.

به دلیل پیشرفت علم و بهبود دارو‌ها و تجهیزات پزشکی و مانیتورینگ، بیهوشی بسیار ایمن شده است. به همین دلیل است که اکنون حتی درمورد افراد مسن یا کودکان هم به‌راحتی اقدام به بیهوشی می‌شود.

در بسیاری از جراحی‌ها این روش مورد نیاز است و معمول شمرده می‌شود. اما گاهی، برخی بیماران با یک آرام‌بخش ساده آماده جراحی می‌شوند، و نیازی به کارهای بیشتر نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.