آیا با ویزای توریستی میتوان درخواست پناهندگی داد؟

آیا با ویزای توریستی میتوان درخواست پناهندگی داد؟

Can I apply for asylum through a tourist visa?

4330 بازدید - منتشر شده توسط مدیریت در تاریخ: ۹۸/۰۸/۰۲ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۱/۲۰ در ۲:۵۷ بعد از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

یکی از روش‌هایی که اخیراً مورد استقبال افراد بسیاری قرارگرفته است، درخواست پناهندگی با ویزای توریستی است. در ادامه به بررسی این موضوع، چگونگی روند انجام کار و میزان موفقیت انجام این روش خواهیم پرداخت.

پروسه مهاجرت

کشورهای اروپایی و کانادا به‌واسطه داشتن ساختار سیاسی و اقتصادی مستحکم و همچنین خدمات رفاهی و اجتماعی مطلوبی که ارائه می‌دهند، موردتوجه افراد بسیاری برای مهاجرت قرارگرفته‌اند.

با توجه به حجم بالای مهاجرانی که از روش‌های مختلف کاری، تحصیلی، توریستی، سرمایه‌گذاری و… مهاجرت کرده به اقامت اروپا یا کانادا دست‌یافته‌اند، این کشورها سیاست‌های تازه‌ای در راستای پذیرش مهاجر را در پیش‌گرفته‌اند.

افرادی که واجد شرایط مهاجرت از روش‌های کاری، تحصیلی، تمکن مالی و… نیستند، ممکن است تصمیم به پناهندگی بگیرند. البته با در نظر گرفتن این سیاست‌های جدید، پروسه مهاجرت از طریق پناهندگی و اخذ اقامت اروپا یا کانادا کمی دشوارتر شده است.

ویزای توریستی

ویزا درواقع مدرکی است که از طرف یکی از نمایندگان دولتی در سفارت یا کنسولگری کشور موردنظر برای متقاضیان صادر می‌شود. صدور ویزا برای متقاضی پس از بررسی شرایط و تائید صلاحیت وی، انجام‌شده و به‌صورت مهر یا برچسب، به پاسپورت ضمیمه می‌شود.

نوع ویزا نشان‌دهنده هدف سفر است. به‌واسطه این مجوز، فرد دارنده آن می‌تواند برای مدت‌زمان مشخص و با تعداد دفعات ورود مشخص برای ورود به کشور مقصد، تا قبل از تاریخ انقضای ویزا اقامت داشته باشد.

ویزاها دارای انواع مختلفی است و برای اهداف مختلف کاری، تحصیلی، ثبت شرکت، درمانی، تمکن مالی و… صادر می‌شود. معروف‌ترین نوع ویزا نیز، ویزای توریستی است. این نوع ویزا همان‌طور که از نامش هم پیداست برای اهداف توریستی و بازدید از کشور موردنظر صادر می‌شود.

تعریف پناهنده

بر اساس کنوانسیون مربوط به پناهندگان، به فردی که از ترس شکنجه، آزار و اذیت و نداشتن امنیت جانی به دلیل متعلق بودن به نژاد و مذهبی خاص، داشتن عقاید سیاسی خاص و یا عضویت در گروه‌های اجتماعی خاص از کشور خود گریخته و به دنبال کشوری امن می‌گردد، پناه‌جو یا پناهنده می‌گویند.

بر اساس قوانین حقوق بشر، هر فردی در هرجای دنیا حق دارد درصورتی‌که به دلایل ذکرشده در بالا در کشور خود امنیت نداشته باشد، می‌تواند به اولین کشور امنی که رسید، درخواست پناهندگی دهد. البته تضمینی برای موافقت با درخواست پناهندگی وی وجود ندارد.

شرایط درخواست پناهندگی

افرادی که قصد دارند در کشور دیگری پناهنده شوند، می‌بایست پس از ورود به کشور موردنظر از طریق سازمان پناهندگی درخواست خود را ثبت نمایند.

انتخاب کیس پناهندگی و نحوه پاسخگویی به سؤالاتی که در جلسات مصاحبه پرسیده می‌شود، در میزان موفقیت پرونده مؤثر خواهد بود.

کشوری که برای پناهندگی انتخاب می‌کنید و شرایط پذیرش پناه‌جو در آن، تا حدودی در پذیرش یا رد درخواست متقاضیان مؤثر است. همچنین در شرایطی خاص ممکن است برخی کشورها ظرفیت پذیرش پناهندگان را بالا ببرند.

قانون دوبلین

دوبلین نام قراردادی است که در سال ۱۹۹۷ میان ۱۲ کشور مشترک المنفعه در اروپا در خصوص پناهندگی و قوانین مرتبط با آن بسته شد. بر اساس این معاهده، پناه‌جو می‌بایست به اولین کشور امنی که رسیدند اعلام پناهندگی کنند و حق انتخاب کشور را ندارند.

بر اساس این قانون اگر یک فرد در چند کشور اروپایی اثرانگشت داشته باشد، در هر کشوری که تقاضای پناهندگی دهد، به همان کشوری فرستاده می‌شود که برای اولین بار اثرانگشتش ثبت‌شده است. درواقع بر اساس این قرار است که مشخص می‌شود کدام کشور مسئولیت رسیدگی به درخواست پناهندگی متقاضی را بر عهده بگیرد.

مهاجرت و پناهندگی

بر اساس آمارهای منتشرشده، سالانه افراد بسیار زیادی با ویزاهای مختلف ازجمله ویزای توریستی وارد کشورهای اروپایی و کانادا می‌شوند. درخواست پناهندگی با ویزای توریستی یکی از اقدام‌هایی است که بسیاری از توریست‌ها پس از ورود به این کشور موردنظر و مشاهده امکانات و خدمات ارائه‌شده به شهروندان، انجام می‌دهند.

با توجه به شرایط افراد، مدارک و وضعیتی که دارند، ممکن است از طرف دولت کشور موردنظر با درخواست پناهندگی آن‌ها موافقت شده و پس از مدتی به متقاضیان اقامت دائم اعطا شود. البته این کار نیز به‌راحتی امکان‌پذیر نبوده و به کسی توصیه نمی‌شود.

درخواست پناهندگی با ویزای توریستی

درخواست پناهندگی با ویزای توریستی ، تحصیلی، دیدار خانواده، تجاری و… از روش‌های معمول و قانونی برای این کار است. بسیاری از افراد نیز به سراغ روش‌های غیرقانونی همچون استفاده از پاسپورت شباهتی یا خروج از کشور با کمک افراد قاچاق بر می‌روند.

در این روش فرد پس از ورود به کشور موردنظر به اداره مهاجرت و پناهندگی مراجعه می‌نماید و با ارائه مدارک شناسایی خود، درخواست پناهندگی‌اش را ثبت می‌کند.

انتخاب کیس پناهندگی و ارائه توضیحات لازم برای پاسخ به سوا لاتی نظیر اینکه اگر در کشور خود دچار مشکل بوده‌اید، چطور توانسته‌اید به سفارت رفته و ویزا بگیرید، چطور در فرودگاه دستگیر نشده و چطور ممنوع‌الخروج نشده‌اید، از مواردی هستند که برای پاسخ به آن‌ها باید دقت لازم را به کار ببندید.

مراحل درخواست پناهندگی

برای درخواست پناهندگی با ویزای توریستی متقاضی می‌بایست همانند افرادی که قصد مسافرت دارند، نسبت به اخذ ویزای توریستی اقدام نماید.

با مشخص شدن زمان سفارت برای ارائه مدارک موردنیاز، طی نمودن روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری و انجام مصاحبه که معمولاً برای متقاضیان ایرانی در کشور ترکیه یا دبی انجام می‌شود، فرد می‌تواند منتظر صدور ویزا باشد.

متقاضیان دریافت ویزا در انجام این فرآیند توجه داشته باشند برای اخذ تمامی انواع ویزا نیاز به ثبت اثرانگشت و اطلاعات بیومتریک است و ویزایی تحت عنوان ” ویزا بدون اثرانگشت ” وجود ندارد.

پس از گذشت زمانی در حدود یک سال از ثبت درخواست پناهندگی، اگر دولت کشور مقصد به این نتیجه برسد که متقاضی شرایط دریافت اقامت از این طریق را ندارد، با درخواست وی مخالفت خواهد شد. در حال حاضر بیشتر پرونده‌هایی که از طریق پروسه پناهندگی با ویزای توریستی باز می‌شوند، با اقداماتی که از طرف اداره مهاجرت کشورها صورت می‌گیرد، با عدم پذیرش روبه‌رو می‌شوند.

داشتن یک وکیل مهاجرت باتجربه، قدرتمند و ماهر با تعداد زیادی پرونده انجام‌شده موفق در این زمینه برای متقاضیان اخذ اقامت از طریق پناهندگی، شانس بیشتری در موفقیت این روند را پیش رو قرار خواهد داد. در خلال انجام این فرآیند، متقاضی مانند یک شهروند عادی در چند ماه اولیه اقامت خود در کشور جدید، می‌بایست هزینه‌های زندگی چون اجاره مسکن، پوشاک، خوراک و… را پرداخت کند.

پس‌ازاینکه ۴ الی ۵ ماه از درخواست پناهندگی گذشت، وکیل با توجه به تجربه و همچنین نفوذی که دارد می‌تواند کمک‌هزینه‌های خوراک، مسکن و زندگی را از اداره مربوطه بگیرد و همچنین در مواردی ممکن است بتواند از اداره مهاجرت اجازه کار را برای شخص پناه‌جو بگیرد.

آیا با ویزای توریستی می‌توان درخواست پناهندگی داد؟

سؤالی که برای بسیاری از افراد ممکن است به وجود بیاید، این است که آیا درخواست پناهندگی با ویزای توریستی امکان پذیر است یا خیر؟ پاسخ این سؤال درواقع مثبت است؛ اما اگر قصد اقدام از طریق قانونی داشته باشید و هدف اخذ اقامت باشد. برای این کار باید اقامت توریستی به اقامت دائم تبدیل شود.

در واقع ویزای توریستی بهانه‌ای برای رسیدن به کشور مقصد است و به دلیل ارزان‌تر بودن نسبت به سایر روش های مهاجرتی، انتخاب می‌شود؛ افرادی که قصد اقدام برای پناهندگی را داشته باشند، درخواست پناهندگی با ورود قانونی از طریق تهیه ویزا توریستی روش مناسبی برای آن‌هاست.

یکی از روش‌های اخذ اقامت دائم یک کشور از طریق قانونی، ازدواج با یکی از افراد تبعه آن کشور است. فرد می‌تواند پس از درخواست پناهندگی با ویزای توریستی با فردی که اقامت دائم آن کشور را دارد ازدواج‌کرده و پس از چند سال موفق به اخذ اقامت شود.

درخواست پناهندگی با ویزای توریستی کانادا

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. متقاضیان می‌توانند از روش‌های مختلفی به این کشور پهناور مهاجرت کرده و اقامت دائم بگیرند. امروزه با توجه به تغییر قوانین مهاجرتی کانادا و موقعیت کشور ایران، مهاجرت به این کشور با پیچیدگی‌های زیادی روبه‌رو است. پناهندگی در کانادا از طریق ویزای توریستی یکی از ساده‌ترین راه‌ها جهت اقامت دائم در این کشور است.

روند کار به این صورت است که افراد با دریافت ویزای توریستی وارد کانادا شده و درخواست پناهندگی می‌دهند. از سوی اداره مهاجرت، یک وکیل مسئول رسیدگی به پرونده پناه‌جو می‌شود. پس از گذشت تقریباً یکسال، اگر اداره مهاجرت کانادا تشخیص دهد که این فرد تنها یک سربار برای دولت است، با درخواست وی مخالفت خواهد شد.

تنها راه‌کاری که می‌تواند فرد را در این مسیر به موفقیت برساند، یاری‌گرفتن از یک وکیل مجرب و قابل‌اطمینان در تمامی مراحل است؛ چراکه یک وکیل حقوقی می‌تواند ظرف مدت چند ماه برای فرد مجوز کار اخذ کرده و موجبات اقامت دائم وی در کانادا را فراهم کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲۸ میانگین: ۴.۳]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  84 ديدگاه ها

  • سلام من ۳۲سالمه و کارشناسی مکانیک دارم اما با رشته دانشگاهیم کارنکردم و سابقه ای هم ندارم ب نظرشما میتونم اقدام کنم برا المان یا ن ب نظرشما ب چ طریقی اقدام کنم

   • در زمینه دیگری سابقه کار دارید؟ در صورتی که سابقه کاری داشته باشید، می‌توان از طریق کاری مهاجرت کرد.

   • سلام میشه با ویزای ایتالیا برای فئلاند شش ماه بمونی و درخواست پناهندگی بدی

    • سلام. به دلیل اینکه ایتالیا جزو کشورهای ناحیه شینگن است، می‌توانید در زمان اعتبار ویزا به سایر کشورهای عضو این پیمان سفر کنید.
     ولی ماندن در کشور موردنظر بیش از زمان اعتبار ویزا و همچنین درخواست پناهندگی به دلیل غیرقانونی بودن، به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود.

  • سلام .من مهندس ساختمان هستم و ویزای المان را برای بازدید نمایشگاه ساختمان برلین گرفتم البته این چند مین باره وهر بار هم بموقع برگشتم اما اینبار میخوام درخواست پناهندگی بدهم البته ۲۰ سال تجربه کاری در رشته خودم دارم بخاطر همین احتیاج به یک وکیل در فرانکفورت دارم .در این خصوص از شما راهنمایی میخواستم. با تشکر از سایت خوبتان

   • شما با داشتن چنین سابقه‌ای می‌توانید از طریق کاری اقدام به مهاجرت کنید.
    جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

   • هزینه ویزای توریستی چقدر میشه

    • بسته به کشوری که برای مقصد در نظر دارید، هزینه‌ها متفاوت است.
     این هزینه برای بسیاری از کشورهای اروپایی ۶۵۰۰ یورو و برای کانادا ۷۰۰۰ یورو می‌باشد.

   • درود و عرض ادب .. هزینه ویزای توریستی به کانادا چقدر میشه ؟

    • سلام
     ۷۰۰۰ یورو برای هر نفر

    • سلام.
     ببخشید من ۳۹ سالم هست و کارم ماساژ هست و دوستی دارم که میگه ویزای انگلستان برات میگیرم و بعد رسیدی اونجا برو خودتو دفتر پناهندگی پا پلیس مهاجرت معرفی کن.آیا این راه جواب میده برا دریافت اقامت انگلستان.
     میشه راهنماییم کنید ممنون میشم.

     • سلام. به دلیل خطراتی که روش پناهندگی دارد، به هیچ عنوان این روش پیشنهاد نمی‌شود.
      در رشته ماساژ چند سال سابقه کار و تخصص دارید؟ مدرک و گواهی نامه هم در این زمینه دارید؟
      اگر حداقل سه سال سابقه کاری، مدرک فنی و حرفه‌ای یا مدرک بین‌المللی داشته باشید، میتوانید رزومه کاری خود را ارسال کنید تا بر اساس تخصصی که دارید، برایتان موقعیت شغلی پیدا کنیم.
      رزومه کاری خود را به واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید تا بر اساس تخصص و مهارتی که دارید، برای شما موقعیت شغلی پیدا کنیم. نتیجه جستجو هم ظرف مدت ۳۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

  • من ۳۴ سالمه
   فوق دیپلم کامپیوتر
   ۱۴ سال سابقه مارکتینگ و فروش دارم
   زبان انگلیسی اشنایی دارم
   ولی تجربه مرتبط با تحصیل خیر
   امکان مهاجرت دارم?

   • رزومه کاری خود را ارسال نمایید، بررسی می‌شود. اگر مدرک فنی و حرفه‌ای مرتبط با مهارت و تخصص‌تان داشته باشید، مشکلی وجود ندارد.
    جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

  • سلام من یک استاد دانشگاه با سابقه یک سال کار با مدرک دکتری تخصصی PhD بیوتکنولوژی دارویی و ۳۸ سال سن هستم. مدرک ارشدم زیست شناسی سلولی و مولکولی است. حدود دو سال دنبال مهاجرت تحصیلی به واسطه گرفتن PhD دیگر در اروپا بودم و مدرک تافل ۹۳ نیز داشتم، ولی موفق نشدم. اقدام پناهندگی می تونه من رو به هدفم برسانه؟

   • در صورتی که ۳ سال سابقه کار داشته باشید، می‌توانید از طریق کاری اقدام به مهاجرت نمایید.
    در این مدت می‌توانید روی نمره آیلتس تمرکز کنید.
    جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

    • سلام.
     من مدرک دانشگاهی و فنی حرفه ای ندارم
     ولی کارهای زیادی بلدم
     ایا به عنوان نیروی کار شانسی برای گرفتن ویزای کاری دارم

     • سلام. مانند سابقه کاری، سابقه بیمه و مهارت و تخصص، داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای یا مدرک دانشگاهی نیز از الزامات مهاجرت کاری است.
      و در صورت نداشتن آن، امکان دریافت موقعیت شغلی از کارفرمای خارجی وجود ندارد.

  • سلام وقت بخیر
   میخواستم بپرسم توی سفارت ایران باید راجب پناهندگی حرفی بزنم یا چیزی نگم؟و یا بعد از گرفتن ویزای توریستی توی کشور هلند اعلام پناهندگی کنم؟

   • سلام. بهتر است در مورد پناهندگی در داخل سفارت ایران صحبتی به زبان نیاورید. زیرا در این صورت کارهایی که قرار است برای پیشبرد پرونده تان انجام شود، پیشرفتی نخواهند داشت و در نهایت ممکن است با درخواست ویزای شما مخالفت گردد.
    اگر قصد انجام چنین کاری را دارید، در کشور مقصد این کار را انجام دهید.

   • سلام بنده گواهینامه پایه یک دارم با همسر و پسر سه ساله قصد گرفتن پناهندگی در کشور بلژیک رو دارم .
    میخوام بدونم با چه نوع ویزا میتونیم از ایران خاج بشیم ؟؟
    هزینش چقدر است ؟؟
    چقدر زمان میبره؟؟
    و اینکه از نظر ایده کیس جهت پناهندگی وکلای شما کمک میکنند یا خیر؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید .

    • در صورتی که دارای سابقه کاری بیشتر از سه سال باشید و همچنین مدارک و گواهی‌نامه در این زمینه داشته باشید، می‌توانید از طریق کاری مهاجرت کنید.
     در غیر این صورت برای گرفتن مشاوره تلفنی یا تعیین زمان مصاحبه حضوری، می‌بایست با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.
     ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
     ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

  • هزینه ویزای توریستی چقدر میشه

   • هزینه ویزای توریستی برای کانادا ۷۰۰۰ یورو و کشورهای اتحادیه اروپا ۶۵۰۰ یورو می‌باشد.
    جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

  • سلام.اگد قصد پناهندگی المان با ویزای توریستی رو داشته باشیم از مسیر ویزای ایتالیا بهتره یا مستقیم ویزای آلمان؟؟ کدوم یکی مطمن تر هست

   • سلام. بابت این موضوع می‌بایست برای مشاوره حضوری تشریف بیاورید

  • سلام من ۲۸ سالمه و یک همجنس گرا هستم، مدرکم دیپلم هست و توی یه گلخونه کار میکنم، زبان انگلیسی رو بلدم، و میخوام ویزای توریستی اسپانیا رو بگیرم، و به محض رسیدن اقدام به پناهندگی کنم، این رو هم بگم که از طریق همجنس گرا بودن پایان خدمتم رو گرفتم، درواقع این خودش یه سند معتبر هست فکر میکنم، و این که چقدر باید پول داشته باشم برای دریافت ویزا و رفتن. ممکنه راهنماییم کنین❤

   • در صورتی‌که تخصصی داشته باشید، می‌توانید از طریق کاری اقدام نمایید.
    در صورت که تخصص ندارید، لطفا برای تعیین یک جلسه حضوری، با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.
    ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
    ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

  • سلام
   جایی از مطلبتون گفتید معمولا درخواست پناهندگی با ویزای توریستی مردود میشه،چرا؟

   • به دلیل اینکه ممکن است افراد کیسی که برای پناهندگی انتخاب می‌کنند مورد قبول اداره مهاجرت و پناهندگی واقع نشود، معمولاً با درخواست آن‌ها مخالفت می‌گردد.
    برای جلوگیری از این اتفاق، می‌توانید زا وکلای با تخصص در این زمینه کمک بگیرید.

  • سلام
   ۳۲ سال سن دارم
   ۳ سال سابقه کار دارم یعنی بیمه برام رد شده ولی سابقه کارم با رشته تحصیلیم مرتب نیست
   مدرک مربیگری بین المللی تو یه رشته ورزشی دارم که ۱۰ سال سابقه مربیگری دارم
   ابتدای سال ۲۰۲۰ از فرانسه ویزای توریستی گرفتم و برگشتم میخواستم بدونم اخر همین سال میلادی میتونم از طریق هلند ویزا بگیرم و از هلند درخواست پناهندگی بدم ؟؟

   • رزومه کاری خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید. نتیجه ظرف ۳۰ روز اعلام میشود.
    در صورتی که در زمینه مربی گری سابقه حرفه‌ای داشته باشید، می‌توان در کشور مقصد بر اساس این مهارت به جستجوی کار پرداخت. اگر مهارت و تخصص دیگری نیز دارید، می‌توان جستجوی کار را بر آن اساس انجام داد.
    پیشنهاد می‌شود به پناهندگی به عنوان آخرین روش مهاجرتی نگاه کنید.
    جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

  • سلام وقت شما بخیر
   در مورد درخواست ویزا توریستی برای کشور المان میخواستم بدونم که اگه مستقیم وارد کشور المان بشیم بهتر یا از کشور ایتالیا
   نمی‌خوام که ریجکت بشیم برای درخواست ویزا ؟
   و اگر ایتالیا بگیریم موضوع دوبلین رو میشه حل کرد ؟؟
   کدوم راه بهتره ؟؟

   • شما وقتی ویزای توریستی برای کشور آلمان دریافت میکنین، می‌توانید مستقیماً وارد این کشور شوید و سپس درخواست پناهندگی خود را ثبت نمایید.

  • سلام
   فوق دیپلم ساختمان هستم ۱۸ سال سابقه کار دارم برای اقامت آلمان باید چه کار کنم

   • سلام. رزومه شما باید بررسی گردد. نتیجه ظرف ۳۰ روز اعلام میشود.
    رزومه خود را به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید.
    جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

  • هزینه ویزا چقدره وچه زمانی طول میکشه

   • سلام. جهت گرفتن مشاوره رایگان، با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.
    ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
    ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

  • سلام همسرم پانزده سال سابقه کاردرشرکت نفت رادارد چطور میتونیم برای مهاجرت اقدام کنیم ؟چه کشورهایی؟

   • سلام
    رزومه کاری خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید. نتیجه ظرف ۳۰ روز اعلام میشود.
    کشورهایی مانند سوئد، کانادا و آلمان برای مهاجرت مناسب هستند. کشورهای حاشیه خلیج فارس مانند قطر، کویت و بحرین نیز مناسب هستند، ولی شرایط مهاجرت به این کشورها کمی سخت‌تر خواهد بود.
    جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

  • با درود ۱۹ سال سابقه کار در حفاری نفت دارم برای مهاجرت به کانادا به همراه همسر و دو فرزندم از چه روشی استفاده کنم

   • سلام. با توجه به سابقه کاری که دارید، پیشنهاد می‌شود از طریق کاری مهاجرت کنید.
    رزومه کاری خود را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید. نتیجه ظرف ۳۰ روز اعلام میشود.
    جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

  • سلام اگربرای پناهندگی باویزای توریستی به سوئداقدام کنم هزینش چقدرمیشه سفربه سوئد

   • سلام. لطفاً در خصوص این مورد با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.
    ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
    ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

  • سلام.من ۱۸ سال دارم .و من همجنس گرا هستم و مشکلاتی زیاد برام داخل ایران هست حتی ادامه تحصیل هم نمیتونم بدم.و ایا میتونم با ویزای توریستی به سوعد برم.و درخواست پناهندگی بدم و ایا کمک مسکن و مالی بهم میکنن.در روز اول.

   • سلام. لطفاً در خصوص گرفتن مشاوره در این زمینه با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.
    ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
    ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

  • سلام خسته نباشید من شغلم کار در بازار های مالی مثل بورس ایران یا حتی بین المللی مثل فارکس هست که باعث میشه بدون احتیاج به پیدا کردن شغل در کشور مقصد , درامد داشته باشم. ایا این وضعیت کمکی به قبول درخواست پناهدگی میکنه ؟

   • اگر قصد پناهنده شدن داشته باشید امکان گرفتن مجوز برای کار و درآمد زایی در کشور مقصد، بسیار سخت خواهد شد و پس از گذشت چندین سال و دریافت اقامت امکان پذیر خواهد بود.
    در صورتی که در این زمینه سابقه فعالیت داشته باشید، میتوانید رزومه کاری خود را جهت بررسی و جستجوی موقعیت شغلی ارسال نمایید.
    در صورت یافتن موقعیت شغلی می توانید از طریق کاری از ایران مهاجرت نمایید.
    جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

  • سلام، اگر با ویزا توریستی وارد کانادا شویم و درخواست پناهندگی دهیم، آیا مشکلی برای شخص دعوت کننده به وجود می آید؟ با توجه به اینکه شخص دعوت کننده دارای ویزای کار میباشد و هنوز پی آر نگرفته است ؟

   • تا زمانی که فرد موردنظر اقامت دائم دریافت نکرده باشد، امکان ارسال دعوتنامه برای شما از طرف ایشان وجود ندارد.
    پس از دریافت اقامت دائم، اگر شما از طریق دعوتنامه ای که ایشان ارسال کرده وارد کانادا شده و درخواست پناهندگی دهید، به دلیل اینکه فرد دارنده اقامت به نوعی معرف و ضامن شما بوده است، دچار مشکل شده و جریمه خواهد شد.

  • سلام من میخام با ویززای توریستی به صورت انفرادی(نه با تور) وارد المان بشم و در المان درخاست پناهندگی بدم ایا اسناد مالی و ملکی که در هنگام درخاست ویزا به سفارت ارائه کردم مصادره میشه؟

   • سلام. در حالت عادی، املاک و اموال مصادره خواهند شد؛ ولی نوعی از ویزای توریستی تحت عنوان ویزای توریستی بدون تمکن مالی وجود دارد که در آن نیازی به ارائه اسناد و املاک ندارید و تمامی امور توسط وکلای ویزانیو انجام خواهد شد.
    برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره ای رایگان ما بهره‌مند شوید.
    ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
    ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

  • آیا برای دریافت ویزای توریتسیه کانادا وثیقه ملکی گرو گذاشته میشود؟ودر صورت اعلام پناهندگی اموام مصادره میشود؟

   • بله نیاز به گرو گذاشتن وثیقه هست.
    البته روش دیگری ار ویزای توریستی وجود دارد که به آن ویزای توریستی بدون تمکن مالی می‌گویند. در این روش شما تنها با ارائه پاسپورت می‌توانید ویزای توریستی بگیرید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره های شرکت تماس بگیرید.
    ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
    ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸

  • سلام
   من با دعوتنامه ویزای توریستی برای انگلیس بگیرم امکانش هست که در این کشور درخواست پناهندگی بدم؟

   • در صورتی که از آشنایان شما برایتان دعوتنامه ارسال کنند، اگر در انگلیس پناهنده شوید، برای فرد ارسال کننده دعوتنامه مشکلاتی به بار خواهید آورد.
    ولی اگر از طریق ویزای توریستی بدون تمکن مالی ویزای توریستی بگیرید، میتوانید پس از ورود درخواست پناهندگی دهید.

  • سلام خسته نباشید. سفارت حق نگه داشتن اصل مدارک بانکی و یا املاک شخص رو نداره اما شما گفتید که توریست باید اموالش رو گرو بذاره تا زمان برگشت، چرا ؟؟

   • سلام. دو نوع ویزای توریستی داریم. ویزای توریستی عادی و ویزای توریستی بدون تمکن مالی
    در نوع اول، فرد برای اطمینان دادن به دولت ایران، مدارک و اسنادی را که به عنوان پشتوانه دریافت ویزا ارائه داده، گرو نگه داشته می‌شوند تا فرد از سفر بازگردد؛ تا در هنگام حضور در کشور مقصد فکر پناهندگی به سر وی نزند.
    ولی در نوع دوم، تنها مدرکی که فرد به موسسات مهاجرتی ارائه می‌دهد، پاسپورت است و نیازی به ارائه مدارک و اسناد ملکی و بانکی ندارد.

    • سلام قصدمهاجرت ب آلمان دارم

     • سلام. از چه طریقی قصد دارید اقدام کنید؟ کاری؟

  • سلام خسته نباشید
   آیا میشه با ویزای توریستی (بدون تمکن مالی) درخواست پناهندگی به کره جنوبی داد

   و اینکه بعد از درخواست پناهندگی پاسپورتی که در سفارت است چه میشود

   هزینه ویزای توریستی(بدون تمکن مالی) چقدره؟

   • سلام. برای دریافت ویزای توریستی بدون تمکن مالی نیازی به ارائه مدارک ندارید و تنها مدرک موردنیاز، پاسپورت شماست.
    در صورت تمایل به دریافت مشاوره می‌توانید با شماره‌های شرکت تماس حاصل فرمایید.
    ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
    ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۷ , ۰۲۱۸۸۶۴۱۸۷۸ و ۰۲۱۸۸۶۴۱۵۲۸
    هزینه ویزای توریستی برای کانادا ۷۰۰۰ یورو و برای کشورهای اتحادیه اروپا ۶۰۰۰ یورو می‌باشد.
    روش پناهندگی به دلیل غیرقانونی بودن به هیچ وجه پیشنهاد نمیگردد.

  • سلام و خسته نباشید :من سه باز ویزای شینگن داشتم دوباز از ایتالیا و یک بار از هلند و خروج همیشه از آلمان بوده من مهندس ساختمان هستم با ۵۵ سن و ۲۳ سابقه کاری در صنعت ساختمان و مترو سازی و نیز در حال در کلای آلمانی سطح ب ۱ مشغول یادگیری آلمانی هستم و مجرد با توجه به شرایط بالا آیا امکان کاریابی یا اقامت در آلمان و یا سایر کشورهای اروپایی امکانپذیر ه ؟؟؟؟

   • سلام. جاب آفر محدودیت سنی داره و نهایتاً ۴۲-۴۳ سال.
    متاسفانه امکان اقدام از طریق جاب آفر را ندارید؛ ولی اگر سرمایه داشته باشید می‌توانید از طریق سرمایه‌گذاری برای مهاجرت اقدام نمایید.

  • با سلام – من یکی از ایده پردازان برتر کشور هستم و تقریبا ۸ ساله در این حوزه فعالیت میکنم و چندین مرتبه در جشنواره ها بین تیم های برتر ایران بودن تیم های من – در استان خودمون هم دو سال نمونه استان در زمینه کاریم شدم و چندین عنوان برتر چند زمینه دیگه هم دارم – ایده های زیادی دارم که میشه اجراییش کرد در کشورهای اروپایی تحت استارت اپ – آموزش داشتم در چندین دانشگاه – دو سال سابقه کاری مرتبط با رشته خودم دارم – ارشد اگرواکولوژی هستم از دانشگاه دولتی – زبان انگلیسی در حد معمولی میتونم صحبت کنم ولی مدرک ندارم – یه کتاب هم نوشتم – مدارک فنی حرفه ای : GIS – ICDL1,2 – طراحی و نصب پنل های خورشیدی – طراحی سه بعدی فضای سبز -و هامداد و نجات پیشرفته هم دارم – یدونه نرم افزار گیاهان هم تولید کردم که تنها نرم افزار توی ایرانه. و خیلی چیزهای دیگه که نیاز بود بگین ارسال کنم.
   برای کار و پیشنهاد کار اگه بشه خیلی خوبه در حوزه کشاورزی و کشاورزی نوین – ویا اختراعات و استارت اپ – اگه نه که پناهندگی میدن با این اوصاف به من ؟ اگه آره کدوم کشور؟

   • سلام. با توجه به شرایطی که عرض کردید، نیاز به مشاوره دقیق و تخصصی دارید. لطفا با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید.
    ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۷ , ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۸ و ۰۲۱۸۸۶۷۰۰۹۹
    قطعا با داشتن چنین سابقه علمی و همینطور سابقه کاری میتوانید از طریق کاری مهاجرت نمایید.
    رزومه کاری خود را به واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید تا بر اساس تخصص و مهارتی که دارید، برای شما موقعیت شغلی پیدا کنیم. نتیجه جستجو هم ظرف مدت ۳۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

  • سلام وقتتون بخیر؛
   میخواستم بدونم با مدرک زبان B2 و مدرک کارشناسی ارشد بعلاوه مدارک بین المللی سایر حرفه ها( تتو/باریستایی/…) میتونم تور مسافرتی سوییس ثبت نام کنم و هنگام رسیدن پناهندگی بگیرم و برنگردم؟
   (۲۷ سالمه/سابقه کار ۲.۵ سال مرتبط با رشته حین تحصیل در مقطع ارشد/از نظر مالی هم از پس هزینه های شخصی تا یک سال برمیام.)
   تنها دغدغم اینه که نمیخوام روند کند داشته باشم و تو همین سن مهاجرت کرده باشم.

   • سلام. ما خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیدهیم.
    شما در صورت داشتن تخصص، سه سال سابقه کاری مرتبط با تخصص‌تون و همچنین مدرک دانشگاهی یا فنی حرفه‌ای مرتبط با تخصص میتونید به صورت قانونی و از راه کاری مهاجرت کنید.

  • آیا میتونم با ویزای توریستی هلند به هلند پرواز کنم بعدش زمینی به آلمان برم و آلمان اعلام پناهندگی کنم ؟
   آیا شامل قانون دوبلین می شوم یا نه ؟

   • به دلیل غیرقانونی بودن روش پناهندگی، ما به هیچ عنوان این روش را پیشنهاد نمیکنیم.
    در صورتی که دارای تخصص و سابقه کاری باشید میتوانید از روش قانونی و روش کاری مهاجرت کنید.

  • سلام خسته نباشید
   با توجه به شرایط کرونا که ویزای توریستی صادر نمیشه کلا.میخواستم بدونم زمان شروع دوباره ی صدور ویزاهای توریستی چه تاریخی هست؟ ممکنه سال ۱۴۰۰ هم صادر نشه کلا؟ با توجه به شرایط فعلی همه گیری کرونا
   با ویزای جستجوی کار یا همون جاب سیکر هم که نه میشه کار پیدا کرد و موندگار شد و نه میشه پناهندگی گرفت.پس چطور ویزای توریستی بگیریم ؟

   • جاب سیکر کار نمیکنیم
    برای نیمه دوم ۱۴۰۰ این احتمال وجود دارد که ویزای توریستی بشه گرفت .

  • سلام ببخشیدمیخواستم اگه ممکنه بگیدچطورباویزای توریستی انگلستان میشه درخواست پناهندگی داد وچه زمانی بعدازورودبایداینکاروکرد وبرای کیس راه چی بایدبگیم

   • جواب سوال خودتون رو نمیتونید در کامنت یک شرکت بیابید. درست یا غلط بودن جواب رو چطوری تشخیص میدهید؟ برای همچین کاری باید از طریق وکیل حقوقی و حرفه ای اقدام نمایید.

  • سلام ۴۸ سال سن دارم از کارخانه ترانسفور ماتور سازی خط تولید باز نشسته شدم دو بار هم سفر کاری به اتریش و ایتالیا داشتم در سالهای ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ لیسانس اموزش زبان انگلیسی دارم چطور می تونم با خانواده چهار نفره به کانادا مهاجرت کنم ممنون از اینکه راهنمایی می کنید.

   • شرایط سنی برای ویزای کاری ندارید. باید از سایر روش ها متناسب با شرایط تون اقدام کنید.

  • سلام من افغانستانی هستم و دکترای کشاورزی در دانشگاه اژه ترکیه خوندم ایا امکان ویزای توریستی برای من وجود دارد؟ البته متاهل و ۳۹ ساله هستم .
   باتشکر

   • بله میتوانید برای هر کشوری درخواست بدهید ولی امکان پذیرفتن توسط آن کشور نامشخص است.

  • سلام من ۲۲ سالمه و همجنسگرا هستم میتونم معافیت همجنسگرایی هم بگیرم و خلاصه اینکه زندگی تو ایران برام تقریبا غیر ممکنه خیلی خودمو کنترل میکنم،بنظر شما اگه با ویزای توریستی برم شانس اقامت دارم؟ممنون میشم جواب بدید

   • شانس پذیرش شما برای ویزای پناهندگی توسط ما مشخص نمی شود. کشور مقصد تصمیم گیرنده است.

  • سلام من یه دختر پنج ساله دارم که مادرزادی سی پی هست و نیاز به درمان داره، شش ماهه بود که مادرش ترکمون کرده و الان دیگه هزینه درمانش رو با این شرایط نمیتونم تهیه کنم، و اگر نتونم درمانش کنم از دست میدمش، چطور میتونم به یه کشور با خدمات درمانی رایگان ببرم؟ آیا راهی هست؟

   • متاسفانه راهی نیست.

  • سلام برای در خواست پناهندگی در اسپانیا بهتر هست بعد از اتمام ویزای توریستی در خواست پناهندگی بدم یا پیش از اتمام ویزا در خواست بدم؟

   • ویزانیو خدمات پناهندگی و مشاوره ای ندارد.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *