زمان مطالعه: ۶ دقیقه
australia 6 - مهاجرت به استرالیا | اخذ اقامت استرالیا

کشور استرالیا

یکی از کشورهای فوق العاده برای مهاجرت استرالیا می باشد. اقامت استرالیا در گذشته برای ایرانیان بسیار راحت و سریع اتفاق می افتاد. کشور استرالیا در قاره اقیانوسیه قرار گرفته و به عنوان یک جزیره بزرگ شناخته می شود، چرا که دورتادور آن را آب فراگرفته است. از گذشته تا به امروز متقاضیان بسیاری به دنبال دریافت اقامت استرالیا بوده و زندگی در این کشور را جزو رؤیاهای خود می دانند، زیرا طبیعت و شگفتی در این کشور بی نهایت زیبا است. حال در این بخش از ویزانیو به معرفی کشور استرالیا خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید:

استرالیا از جمله کشورهای چند ملیتی می باشد که از تمامی نقاط جهان به این کشور مهاجرت کرده و در آن مشغول به تحصیل، بیزینس، زندگی و… می باشند. مردمان استرالیا از فرهنگ های معمولی و مرسوم مانند دست دادن و احوال پرسی های گرم تبعیت می کنند و همچنین کادو دادن در این کشور بسیار اهمیت دارد و برای بازدید و عیادت از دسته گل یا یک بسته شکلات پذیرایی استفاده می کنند.

شهر مهم کانبرا پایتخت استرالیا بوده و در حدود ۳۸۰.۰۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. کشور استرالیا اگرچه امروزه کمی سخت ویزا می دهد اما باید بدانید که پاسپورت این کشور از قدرت بالایی برخوردار است؛ به طوری که می توانید با پاسپورت این کشور بدون دریافت ویزا به ۱۶۱ کشور سفر کنید. همانطور که می دانید استرالیا به سرزمین کانگوروها معروف بوده و به وفور می توانید در سطح شهر آنها را مشاهده کنید. همچنین کوالاها در این کشور اهمیت بالایی داشته و میتوانید در برخی از حیاط خانه ها و یا درختان سطح شهر آنها را مشاهده کنید.

معرفی کشور استرالیا

زبان رسمی کشور استرالیا انگلیسی بوده اما گویش های محلی بسیار رایج می باشد. به دلیل چند ملیتی بودن، در این کشور زبان های دیگر مانند: چینی، عربی، فارسی، فرانسه، ایتالیایی و… هم استفاده می شود. واحد پول این کشور دلار استرالیا بوده و منطقه زمانی آن GMT +10 . UTC+8;+9.5;+10 می باشد. پیش شماره کشور استرالیا ۰۰۶۱ و نظام حاکم در این کشور نخست وزیری و پادشاهی مشروطه برقرار است.

پیش شماره کشور استرالیا ۰۰۶۱ و نظام حاکم در این کشور نخست وزیری و پادشاهی مشروطه برقرار است. جمعیت کلی استرالیا ۲۲ میلیون نفر تخمین زده شده است و مساحت آن به ۷.۷ میلیون کیلومتر مربع می رسد.

با دریافت اقامت دائم استرالیا شاهد یک جهش در زندگی خود هستید چرا که اهمیت زیادی به شهروندان داده می شود و تحصیل در این کشور اهمیت به سزایی دارد. همچنین فستیوال ها و جشن های متنوعی در برخی از ماه های سال اتفاق می افتد که جنب و جوش خاصی را در بین مردمان این کشور ایجاد می کنند.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای استرالیا

کشور استرالیا از لحاظ جغرافیایی در قاره اقیانوسیه قرار دارد و با مساحتی در حدود ۷.۶۸۵.۰۰۰ به عنوان یک کشور مهاجر پذیر شناخته شده است. بیشتر مساحت این کشور را جنگل ها، بیابان و حیات وحش تشکیل داده است. اما از لحاظ آب و هوا این کشور معمولاً در تمام سال معتدل بوده و تغییرات زیادی مشاهده نمی شود.

در ایالت های شمال استرالیا شاهد هوای گرمتر نسبت به دیگر نقاط هستیم. فصل زمستان شاهد آب و هوای سردی هستیم اما خیلی کم پیش می آید تا دمای هوا به زیر ۰ درجه برسد. جالب است بدانید که کشور استرالیا به دلیل تنها بودن در قاره اقیانوسیه، با هیچ کشوری مرز زمینی ندارد.

work - مهاجرت به استرالیا | اخذ اقامت استرالیا

کار در استرالیا

وجود دو عامل امنیت اقتصادی و شرایط مناسب کار در استرالیا این کشور را به یکی از اصلی‌ترین مقاصد افراد متقاضی کار در خارج از کشور تبدیل نموده است. علاوه بر این تعداد مهاجرینی که در این کشور زندگی می‌کنند بسیار زیاد است و افراد تازه وارد کمتر احساس بیگانگی و غریبی خواهند کرد.

tourist - مهاجرت به استرالیا | اخذ اقامت استرالیا

اقامت توریستی در استرالیا

برخورداری از آب و هوای معتدل، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری در کنار اقتصاد قوی کشور استرالیا را به یکی از مقاصد برتر گردشگران و مهاجران تبدیل کرده است. یکی از الزامات سفر و اقامت در این کشور دریافت ویزا می‌باشد که انواع مختلفی دارد.

study - مهاجرت به استرالیا | اخذ اقامت استرالیا

تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا از نظر متد آموزشی در رتبه بعد از آمریکا و انگلیس قرار گرفته است و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد. مزایای دیگر تحصیل در استرالیا شامل ارائه بهترین خدمات شهروندی و همچنین آب و هوای خوب و وجود فرصت‌های شغلی مناسب برای همه گرایش‌ها و رشته‌هاست.

investment - مهاجرت به استرالیا | اخذ اقامت استرالیا

سرمایه گذاری در استرالیا

اقامت سرمایه گذاری در استرالیا یکی از مناسب‌ترین و سریع‌ترین روش‌های اخذ اقامت در این کشور می‌باشد؛ یکی از موارد مهمی که متقاضیان سرمایه گذاری در استرالیا باید از آن اطلاع داشته باشند، شرایط و مبلغ سرمایه گذاری در این کشور است که در این مطلب به بررسی آنها پرداخته‌ایم.

company registration - مهاجرت به استرالیا | اخذ اقامت استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا

آن دسته از متقاضیان اقامت در استرالیا که در کشور خود کسب و کار موفقی دارند به راحتی می‌توانند با ثبت شرکت در استرالیا اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. در واقع فرد می‌تواند کسب و کار خود را به استرالیا انتقال دهد و یا در این کشور نمایندگی بگیرد و بعد از آن به عنوان سهامدار شرکت ویزای استرالیا را دریافت نماید.

buy property - مهاجرت به استرالیا | اخذ اقامت استرالیا

خرید ملک در استرالیا

در سال‌های اخیر خرید ملک در استرالیا با توجه به شرایط مطلوب اقتصادی این کشور موردتوجه بسیاری از افراد قرارگرفته است. اما نکته‌ای که باید مدنظر قرار داد این است که اخیراً، اخذ اقامت و پاسپورت از این طریق بسیار دشوار شده است و باید هزینه‌های بسیار بالایی برای خرید ملک در کشور استرالیا صرف نمود.

financial aility 300x300 - مهاجرت به استرالیا | اخذ اقامت استرالیا

اقامت تمکن مالی در استرالیا

یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای اقامت در کشور استرالیا اثبات تمکن مالی است؛ البته این روش برای افرادیکه از توانایی مالی زیادی برخوردارند مناسب می‌باشد. در این مطلب به بررسی اقامت تمکن مالی در استرالیا می‌پردازیم.

marriage - مهاجرت به استرالیا | اخذ اقامت استرالیا

ازدواج در استرالیا

از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج به فرد مقیم استرالیا اجازه داده می‌شود که نامزد یا همسر خود را برای ادامه زندگی وارد خاک استرالیا نماید. دریافت ویزای ازدواج استرالیا مانند هر نوع ویزای دیگری شرایط مخصوص به خود را دارد. در این مطلب به بررسی شرایط ازدواج در استرالیا خواهیم پرداخت.

refugee 300x300 - مهاجرت به استرالیا | اخذ اقامت استرالیا

پناهندگی در استرالیا

سالانه افراد زیادی برای رسیدن به زندگی بهتر تصمیم می‌گیرند وطن خود را ترک نمایند. با وجود این‌که پناهندگی روشی غیرقانونی برای مهاجرت است؛ افراد زیادی از این طریق اقدام می‌نمایند. در این مقاله قصد داریم شرایط و قوانین پناهندگی در استرالیا، حقوق پناهنده، مراحل و خطرات احتمالی را موردبررسی قرار دهیم.