مقالات, مهاجرت

مهاجرت ورزشی استرالیا

مهاجرت ورزشی استرالیا

مهاجرت ورزشی به استرالیا

اگر قصد مهاجرت ورزشی به استرالیا دارید باید حتما با ورزش استرالیا و قوانین مهاجرت ورزشی استرالیا نیز آشنا شوید. ورزش بخش مهمی از استرالیا به حساب می‌آید که به اوایل دوره استعمار بازمی‌گردد فوتبال استرالیایی، لیگ راگبی، فدراسیون فوتبال، کریکت و تنیس از اولین ورزش‌های سازمان‌یافته در استرالیا هستند. ورزش هویت ملی استرالیا را از طریق رویدادهایی مانند مسبقه بسکتبال استرالیا و ایالات متحده آمریکا در سال 2019 شکل داده است که بیش از 100.000 نفر را در دو بازی جام ملبورن و جام آمریکا جذب کرد. استرالیا همچنین دارای رکورد بیش‌ترین حضور در مسابقه اتحادیه راگبی نیز هست.

لیگ‌های ورزشی استرالیا

تعدادی لیگ ورزشی حرفه‌ای در استرالیا وجود دارد، از جمله لیگ فوتبال استرالیا (AFL) و AFL زنان (فوتبال قوانین استرالیا)، لیگ ملی راگبی (NRL) (لیگ راگبی)، سوپر راگبی اقیانوس آرام (استرالیا/نیوزیلند) (راگبی)، لیگ ملی بسکتبال و لیگ ملی بسکتبال زنان، لیگ A مردان و لیگ A زنان (فوتبال)، لیگ بیسبال استرالیا، لیگ بیگ باش (کریکت)، لیگ بیگ باش زنان (کریکت) و شفیلد شیلد (کریکت)، Suncorp Super Netball و Supercars Championship (ماشین سواری تور).

حضور در AFL در یک فصل بیش از 6 میلیون نفر را به بازی‌ها جذب می‌کند، در حالی که NRL فقط بیش از 3 میلیون نفر را در یک فصل جذب می‌کند. از نظر تاریخی، کدهای فوتبال لیگ راگبی و اتحادیه راگبی در نیو ساوت ولز، قلمرو پایتخت استرالیا و کوئینزلند محبوب‌تر از فوتبال قوانین استرالیایی بوده است، در حالی که فوتبال قوانین استرالیا در ویکتوریا، تاسمانی، استرالیای‌جنوبی، قلمرو شمالی و استرالیای غربی محبوب‌تر بوده است.

لیگ‌های اصلی ورزشی حرفه‌ای در استرالیا شبیه لیگ‌های اصلی ورزشی حرفه‌ای در ایالات متحده و کانادا هستند زیرا برخلاف لیگ‌های ورزشی در اروپا و آمریکای جنوبی نوسان ندارند. استرالیا دارای 7 بازیکن شماره یک سابق اسکواش جهان وهمچنین سابقه موفقیت در بازی های مشترک المنافع است.

مهاجرت ورزشی استرالیا

رسانه‌ها نقش مهمی در چشم انداز ورزشی استرالیا ایفا می‌کنند و بسیاری از رویدادهای ورزشی از تلویزیون یا رادیو پخش می‌شوند. فراتر از پخش برنامه های زنده تلویزیونی، برنامه های تلویزیونی و رادیویی مرتبط با ورزش و همچنین چندین نشریه مجلات اختصاص داده شده به ورزش وجود دارد.

استرالیا به عنوان یک کشور در بسیاری از رویدادهای بین‌المللی از جمله المپیک و پارالمپیک شرکت کرده است. استرالیا یکی از شش کشوری است که در جام‌های جهانی کریکت، فوتبال و راگبی به همراه انگلیس، نیوزلند، آفریقای جنوبی، ایرلند و اسکاتلند بازی کرده است. شهر ملبورن به دلیل رویدادهای ورزشی مهم خود مشهور است و به عنوان “پایتخت ورزشی جهان” توصیف شده است.

قوانین فوتبال استرالیایی

Australian Rules Football که با نام Aussie Rules نیز شناخته می‌شود، یک ورزش تیمی کامل است که بین دو تیم با ۱۸ بازیکن در هر تیم بازی می‌شود. منشا این ورزش چندان روشن نیست و نظریه‌های متعددی در مورد چگونگی پیدایش این ورزش وجود دارد. Aussie Rules محبوب‌ترین و پربازدیدترین ورزش در استرالیا است. لیگ فوتبال استرالیا (AFL) بالاترین سطح لیگ حرفه‌ای برای این ورزش در استرالیا است که 18 تیم دارد و فصلی از آوریل تا اکتبر ادامه دارد.

این ورزش در یک زمین بیضی شکل و با استفاده از یک توپ بیضی شکل انجام می‌شود. هر انتهای دارای دو جفت پست است. جفت درونی تیرک دروازه و جفت بیرونی تیرهای پشتی نامیده می‌شود. هدف این ورزش کسب حداکثر امتیاز ممکن در چهار کوارتر 20 دقیقه‌ای بازی است.

کگل یا بولینگ آلمانی

بولینگ کگل یک بازی بولینگ 9 کاج آلمانی است که در استرالیا انجام می‌شود. هدف از این ورزش این است که یک توپ چوبی یا پلاستیکی را بغلتانید و تمام پین‌هایی را که کگل نامیده می‌شوند و در قالب خاصی چیده شده‌اند به زمین بریزند. این ورزش توسط مهاجران آلمانی در اوایل قرن نوزدهم در استرالیا معرفی شد که همچنان در مناطق مختلف محبوب است.

این ورزش در داخل خانه انجام می‌شود. محل بازی لین نامیده می‌شود که یک سطح چوبی صاف شده به طول 19.5 متر است. بازیکنان توپ را از یک سر خط می‌غلتانند و کگل‌ها در انتهای دیگر چیده می‌شوند. توپ مورد استفاده برخلاف بولینگ 10 پین، سوراخی برای انگشتان ندارد.

این ورزش را می‌توان به صورت انفرادی یا تیمی انجام داد. بازی شامل 120 پرتاب برای هر بازیکن است که به 30 پرتاب در چهار خط مختلف تقسیم می‌شود. برای پانزده پرتاب اول، تعداد پین‌های زده شده در امتیاز بازیکن حساب می‌شود و پین‌ها قبل از پرتاب بعدی دوباره تنظیم می‌شوند. برای 15 پرتاب بعدی، پین‌ها تنها پس از اینکه همه پین‌ها از بین رفتند، دوباره تنظیم می‌شوند. بولینگ کگل بیشتر در سطح تفریحی بازی می‌شود. برخی از رویدادهای رقابتی وجود دارد که در سطح باشگاهی اتفاق می‌افتد.

مهاجرت ورزشی استرالیا

Calisthenics

Calisthenics – یک ورزش تیمی رقابتی که در آن ورزشکاران عناصر ژیمناستیک ریتمیک و باله را اجرا می‌کنند. کالیستنیکس که به آن کالیستنیکس استرالیا نیز گفته می‌شود، یک ورزش تیمی رقابتی است که در آن ورزشکاران عناصر ژیمناستیک ریتمیک و باله را اجرا می‌کنند. این یک ورزش دشوار است که به سطوح بالایی از انعطاف‌پذیری، تعادل، دقت، کنترل، تکنیک، اجرا، قدرت و سطوح بالای رقص نیاز دارد.

در مسابقات کالیستنیکس عناصر مختلفی اجرا می‌شود که عبارتند از: فیگور مارس، کلوپ تاب، تمرینات میله، تمرینات آزاد، زیبایی شناسی، آواز و رقص، آهنگ اکشن، رقص محلی، تفسیر ریتمیک، زیبایی شناسی موزون و ریویو کالیستنیکس. همچنین چندین “اقلام فانتزی” وجود دارد که به عنوان بخشی از هر روال انجام می‌شود. بیشتر مسابقات برای تیم‌های رقیب برگزار می‌شود، با این‌حال دو رویداد انفرادی به نام‌های “انفرادی برازنده” و “انفرادی و دو نفره” وجود دارد.

در مسابقات، تیم‌های شرکت کننده بر اساس سطح مهارت تیم به دو دسته تقسیم می‌شوند. تیم‌های نخبه در سطح “قهرمانی” و سایر تیم‌ها در سطح “قهرمانی ذخیره” به رقابت می‌پردازند. شرکت کنندگان در شش رده سنی طبقه‌بندی می‌شوند و تیم‌ها فقط با تیم‌های دیگر در همان رده سنی رقابت می‌کنند. هر روال توسط هیئت داوران داوری می‌شود و امتیاز به آن‌ها تعلق می‌گیرد. تاکید زیادی بر لباس، آهنگ، رقص، تئاتر (اعم از موزیکال و نمایشی) و تفسیر موسیقی وجود دارد.

مهاجرت ورزشی برای غریق نجات در استرالیا

نجات غریق موج سواری یک ورزش موج‌سواری رقابتی است که در آن مسابقات شامل انجام وظایف مختلف توسط ناجیان غریق در ساحل است. این ورزش در اوایل قرن بیستم در استرالیا شکل گرفت. در استرالیا و نیوزلند بسیار محبوب است و همچنین در کانادا و اروپا نیز حضور کمی دارد. بیشتر مسابقات برای این ورزش توسط باشگاه‌های نجات غریق موج سواری انجام می‌شود. مسابقات به طور منظم به عنوان بخشی از کارناوال‌های موج سواری انجام می‌شود که در آن ورزشکاران از باشگاه‌های مختلف با یکدیگر رقابت می‌کنند.

این مسابقات شامل انواع مختلفی از رویدادهای نجات ساحلی است. رویدادها شامل ترکیبی از شنا، سواری روی تخته، اسکی موج سواری، کارهای نجات ساختگی با استفاده از قایق‌های موج سواری، مسابقه قایق‌های موج سواری و دویدن در شن و ماسه است. اکثر مسابقات برای تیم‌ها هستند اما برخی از مسابقات انفرادی نیز انجام می‌شود. این ورزش یکی از رشته‌های خاص برای مهاجرت ورزشی استرالیا است.

مهاجرت ورزشی به دانمارک

مهاجرت ورزشی استرالیا

انواع مختلفی از مسابقات نجات غریق انجام می‌شود که از بین آنها مسابقه نجات غریق گشت و گذار Ironman محبوب‌ترین است. انواع دیگر مسابقات انجام شده عبارتند از: نجات قایق‌های بلند، نجات و احیا، دوی سرعت ساحلی، رله‌های ساحلی، پرچم‌های ساحلی، مسابقات نجات قهرمان و گشت زنی، مسابقات کمک‌های اولیه.

هر ساله چندین مسابقه در سطح ایالتی و ملی در استرالیا برگزار می‌شود که در آن باشگاه‌های مختلفی از این کشور به رقابت می‌پردازند. مسابقات قهرمانی نجات جان موج سواری استرالیا محبوب‌ترین مسابقه‌ای است که برای این ورزش برگزار می‌شود.

با چند مورد از ورزش‌های منتخب استرالیا آشنایی پیدا کردیم و برای مهاجرت ورزشی به استرالیا اطلاعات کاملی در مورد رشته‌های ورزشی مهم این کشور به دست آوردیم. در صورت داشتن سوال و یا نظر و پیشنهاد در بخش نظرات پایین صفحه پیام خود را برای ما بنویسید و یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد ویزا ورزشکار حرفه ای برای استرالیا

با مهاجرت ورزشی استرالیا مهاجران چه ورزش هایی را به استرالیا آورده‌اند؟
مهاجران ورزش های جدیدی از جمله بیسبال، بسکتبال، کالیستنیک، ژیمناستیک، ورزش‌های برفی و سافت‌بال را پرورش داده‌اند و ورزش‌هایی مانند فوتبال و وزنه‌برداری را محبوب‌تر کرده‌اند. ورزش‌های رایج مانند فوتبال استرالیایی، لیگ راگبی و کریکت نیز توسط مهاجران تقویت شده‌اند.

آیا ویزای ورزشی برای مهاجرت ورزشی استرالیا وجود دارد؟
ویزای P-1 برای ورزشکاران حرفه‌ای انفرادی و ورزشکارانی که به عنوان بخشی از یک تیم رقابت می‌کنند در دسترس است. ورزشکار یا تیم باید “به رسمیت شناخته شده بین المللی” باشد تا واجد شرایط ویزای P-1 باشد.

سریع‌ترین راه برای دریافت روابط عمومی در استرالیا چیست؟
برنامه مستقل استعدادهای جهانی سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت دائم استرالیا است.
هدف ویزای استعدادهای جهانی جذب متخصصان بسیار ماهر برای زندگی و کار دائمی در استرالیا است.
زمان پردازش ویزای استعدادهای درخشان جهانی از دو روز تا دو ماه متغیر است.

آیا استرالیا به ورزش علاقه دارد و مهاجرت ورزشی استرالیا امکان‌پذیر است؟
محبوبیت ورزش در استرالیا را می‌‌توان تا حدی به آب و هوای گرم نسبت داد که مردم را به بیرون رفتن و فعالیت در فضای باز تشویق می‌کند. ورزش همچنین به ارزش‌های ملی محبوب مانند «همبستگی»، «حقوق داشتن» و «برابری‌طلبی» (فرض برابری همه مردم) امکان می‌دهد تا به نمایش گذاشته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.