مقالات

جاذبه های گردشگری اتریش

جاذبه های گردشگری اتریش

جاذبه های گردشگری اتریش تلفیقی جذاب از تاریخ و طبیعت ناب و چشم‌نواز می‌باشد. این کشور به دلیل اقتصاد قدرتمند، هزینه پایین زندگی، نرخ پایین جرم و جنایت، سیستم آموزشی برتر در کنار امکانات رفاهی و خدمات درمانی یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی به‌حساب می‌آید.

شهر وین به‌عنوان پایتخت اتریش مهم‌ترین قطب گردشگری در این کشور است که به دلیل پیشینه تاریخی پربار، آثار فراوانی در آن به چشم می‌خورد.

 درباره اتریش

اتریش ازنظر جغرافیایی در اروپای مرکزی واقع‌شده و با کشورهای آلمان و چک از شمال، با اسلواکی و مجارستان از شرق، با ایتالیا و اسلوونی از جنوب و با کشورهای سوئیس و لیختن‌اشتاین مرز زمینی دارد.

وسعت این کشور حدوداً 84 هزار کیلومترمربع است که تقریباً 60 درصد از وسعت آن شامل بخش شرقی رشته‌کوه‌های آلپ می‌باشد. اتریش ازنظر وسعت با کشور امارات برابری می‌کند. واحد پولی این کشور نیز یورو است.

جمعیت اتریش در سال 2020 حدود 9 میلیون نفر تخمین زده شده است. پایتخت این کشور شهر تاریخی و زیبای وین، بوده و زبان رسمی شهروندان آلمانی می‌باشد؛ هرچند زبان‌های اسلوونیایی، کراواتی و مجاری هم در این کشور رایج می‌باشد.

اتریش دارای 9 ایالت است و از شهرهای مهم آن می‌توان به گراتس، اینسبروک، زالتسبورگ، کلاگن فورت، لینتس، لئوبن، آیزن اشتات، فیلاخ و وین به‌عنوان پایتخت اشاره کرد.

اتریش ازجمله کشورهای عضو معاهده شینگن و همچنین عضو اتحادیه اروپا است که گردشگران می‌توانند با اخذ ویزای شینگن به‌راحتی نه‌تنها به این کشور بلکه سایر کشورهای عضو این معاهده سفر کنند.

افرادی که از طریق کاری و قرار داشتن تخصص آن‌ها در لیست مشاغل موردنیاز اتریش به این کشور مهاجرت می‌کنند، پس از اخذ ویزای کاری می‌توانند به تمامی کشورهای عضو منطقه شینگن، به‌راحتی سفر کنند.

جاذبه های گردشگری اتریش

گردشگری در اتریش

بهترین زمان سفر

بازدید از جاذبه های گردشگری اتریش مستلزم انتخاب بهترین زمان سفر مطابق به شرایط و علایق فردی است. بهترین زمان سفر به اتریش، از ماه آوریل تا مه و از ماه سپتامبر تا اکتبر می‌باشد که در آن آب‌وهوا بسیار ملایم است.

لازم است بدانید که بین ماه ژوئن و آگوست، شهر وین میزبان گردشگران بسیاری از سراسر جهان است که در این زمان هزینه سفر و اقامت در اتریش به بیش‌ترین میزان می‌رسد.

وین، یکی از برترین قطب‌های گردشگری در اروپا

وین به‌عنوان پایتخت اتریش یکی از جذاب‌ترین و دیدنی‌ترین شهرها در اروپا است. آنچه موقعیت وین را در اروپا و جهان برای گردشگران تا این حد قابل‌توجه ساخته، پیشینه تاریخی بسیار غنی آن است.

موقعیت این شهر در مجاورت رود دانوب و البته معماری قدیمی ساختمان‌های آن در کنار همایش‌های فرهنگی و دیگر سرگرمی‌ها، آن را برای هر گردشگری به یک مقصد جذاب مبدل ساخته است.

معرفی جاذبه های گردشگری اتریش

اتریش ازجمله کشورهایی است که سفر به آن در هر فصل دارای جذابیت خاصی است.
تابستان برای بازدید از جاذبه های تاریخی، روستاها، پیاده‌روی در مراتع سرسبز و منحصربه‌فرد کوه‌های آلپ و در زمستان شرکت در جشنواره‌های زمستانی برای علاقه‌مندان بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

اتریش همراه همسایه خود یعنی سوئیس قطب ورزش‌های زمستانی در قاره سبز شناخته می‌شود. جاذبه های گردشگری اتریش ترکیبی از تاریخ و طبیعت است که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر می‌باشند:

قلعه هوچواسترویتز

این قلعه که الهام‌بخش قلعه‌های موجود در انیمیشن‌ها مانند زیبای خفته است، متعلق به قرون‌وسطی بوده و دارای 14 دروازه است.
این قلعه بر بلندی یک صخره ساخته‌شده و کلیسای مرمر و تجهیزات جنگی قدیمی متعلق به قرن 14 از آثار برجای‌مانده و دیدنی در این قلعه هستند.

غار آیس ریزن وِلت

این غار مجموعه‌های بسیار بزرگ و پیچیده در شهر ورفن اتریش است. بزرگ‌ترین غار جهان که با پایین آمدن از پله‌های آیس پالاست آن می‌تواند عظیم‌ترین و زیباترین قصر یخی را مشاهده کرد.

اپرای ایالتی وین

قدیمی‌ترین جاذبه گردشگری اتریش در برجسته‌ترین پایتخت موسیقی جهان یعنی اتریش واقع‌شده است.
ساختمان اپرا در این شهر متعلق به قرن 19 بوده و آثار نقاشی روی دیوارها، راهرو و راه‌پله‌های مرمری دارای زیبایی منحصربه‌فردی است. اجرای بزرگ موسیقی در کنار رقص باله از مراسم‌هایی است که هرسال در اپرای ایالتی وین برگزار می‌گردد.

شهر تاریخی کرمس

این شهر به‌عنوان یکی از میراث ثبت‌شده در یونسکو در غرب شعر وین واقع‌شده است. معماری قدیمی سازه‌ها، دروازه‌ها و قلعه گازوبرگ، مهم‌ترین جاذبه های گردشگری اتریش در این شهر است.
کرمس بیشتر به دلیل صنعت تاریخی نوشیدنی‌های الکلی معروف بوده و موزه‌ای با همین موضوع به نام واین اشتاد میوزیم جذابیت قابل‌توجهی دارد.

جاذبه های گردشگری اتریش

شهر تاریخی کرمس

کاخ میرابل

کاخ میرابل در شهر سالزبورگ، یکی دیگر از میراث ثبت‌شده در یونسکو است.
این کاخ با معماری فوق‌العاده، سالن و راهروهای ساخته‌شده از مرمر، نقاشی‌های زیبا بر دیوارها، باغ سرسبز و مجسمه‌های معروف در آن در قرن 16 میلادی به دستور شاهزاده اسقف اعظم ولف دیتریچ برای هدیه به معشوقه‌اش ساخته‌شده است.

قله کوهستانی شافبرگ

یکی از جاذبه های طبیعی اتریش، قله‌ای بنام شافنبرگ است که در وسط کوهستان زالتس کامرگوت قرار دارد. این قله با چشم‌انداز زیبا از دریاچه وولفگانگ سی و ارتباط ریلی در این بخش مقصد مهمی برای طبیعت دوستان است.

صومعه ملک ابی

بزرگ‌ترین صومعه جهان ملک ابی نام داشته و بلندی صخره‌ها قرار داشته و چشم‌اندازی از رود دانوب دارد. ملک ابی یک مدرسه مذهبی همراه با صومعه و کلیسا است که دارای معماری خاص و نقاشی‌های تاریخی جذابی است.

قلعه هوهن ورفن

یکی از جاذبه های گردشگری اتریش متعلق به قرون‌وسطی قلعه هوهن ورفن است که بر بالای قله و دره سالزاختال قرار گرفته است. برج ققنوس، برج ناقوس و سایه چاله‌ها از جاذبه های این قلعه می‌باشند.

جاذبه های گردشگری اتریش

قلعه هوهن ورفن

سیفیلد

سیفیلد یکی از مراکز اسکی و ورزش‌های میدانی است که در ناحیه تاریخی تیرول قرار دارد. این مجموعه طبیعتی محافظت‌شده در غرب اتریش و واقع در کوهستان‌های آلپ است و تاکنون دوبار میزبان المپیک زمستانی بوده است. از دیگر پیست‌های اسکی معرف در ناحیه تیرول می‌توان به سنت آنتوان ام آلبرگ اشاره کرد.

قلعه هوهن سالزبورگ

یکی از تاریخی‌ترین جاذبه های گردشگری اتریش قلعه هوهن سالزبورگ است که برج‌های مرتفع آن شکوه معماری قرون‌وسطی را نشان می‌دهد. این قلعه در مرکز شهر سالزبورگ قرار دارد.

کاخ سلطنتی هوفبورگ

این کاخ باشکوه در شهر وین واقع شده و ساخت آن در چند مرحله صورت گرفته است.
میدان مایکلر پلتز در ورودی این کاخ سلطنتی دارای مجموعه از کاخ‌ها، موزه‌ها و البته مجموعه سیلور با بیش از 7000 ظروف قدیمی باارزش است. کلیسای سلطنتی، موزه تاریخ طبیعی، مدرسه سوارکاری اسپانیایی و کتابخانه ملی از دیگر جاذبه های اطراف این کاخ هستند.

جاده‌ی آلپی گراس گلاکنر

از برترین جاذبه های گردشگری اتریش برای طبیعت دوستان می‌توان به جاده آلپی گراس گلاکنز اشاره کرد. بخش‌هایی از این جاده چشم‌اندازی فوق‌العاده از مرتفع‌ترین کوهستان‌ها دارا می‌باشد.

کاخ شون برون

عظمت کاخ شون برون واقع در شهر وین با کاخ ورسای قابل قیاس است. این کاخ به دستور لئوپارد اول ساخته و از سوی ملکه ترزا به اقامتگاه تابستانی مبدل شد.
کاخ شون برون یکی از جاذبه های گردشگری اتریش است که قدیمی‌ترین باغ‌وحش دنیا و باغچه‌ها و معماری سازه‌های آن منحصربه‌فرد است.

هال اشتات

هال اشتات روستایی تاریخی در ناحیه سالز کامرگوت است به دلیل نمک دارای شهرت است. معماری خاص ساختمان‌ها، غارهای یخی، دریاچه نمک واقع در غار هورنرورک و مومیایی‌های متعلق به انسان‌های ماقبل تاریخ از جاذبه های این شهر به شمار می‌روند.

جاذبه های گردشگری اتریش

شهر زیبای هال اشتات

سؤالات متداول

اقتصاد اتریش بر چه اساس است؟

تولید ناخالص داخلی و البته جاذبه های گردشگری اتریش پایه‌های اساسی اقتصاد در این کشور را تشکیل می‌دهد. این کشور مهم‌ترین شریک تجاری کشور آلمان به شمار می‌رود لذا اقتصاد آن‌ها بسیار بر روی هم تأثیرگذار خواهند بود.

شرایط آب‌وهوایی کشور اتریش چگونه است؟

شرایط آب‌وهوایی در اتریش بسته به موقعیت جغرافیایی این کشور در اروپای مرکزی گرم و معتدل است. این کشور به‌خصوص شهر وین میزان قابل‌توجهی بارندگی در طول سال تجربه می‌کند؛ به‌طوری‌که میزان بارندگی در این شهر در طول سال به میزان 623 میلی‌متر در سال می‌رسد.

شرایط حمل‌ونقل عمومی در اتریش چگونه است؟

اتریش دارای سیستم حمل‌ونقل بسیار کارآمد، سریع و ارزان‌قیمتی است. کلان‌شهرهای بزرگ‌تر در این کشور، دارای متروی زیرزمینی، اتوبوس‌ها و راه‌آهن هستند که خرید بلیت آن‌ها به‌طور ماهانه می‌تواند صرفه اقتصادی برای گردشگران داشته باشد.

مهم‌ترین شرایط اخذ ویزای شینگن چگونه است؟

سابقه سفر خوب، تمکن مالی، اثبات بازگشت به وطن خود در موعد مقرر، بیمه مسافرتی، گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی سلامت از شرایط مهم اخذ ویزای شینگن است. گفتنی است که گردشگرانی که قصد اخذ این ویزا را دارند، بایستی برنامه سفر داشته باشند.

 

چنانچه قصد سفر دارید، در ادامه می‌توانید جاذبه‌های توریستی کشورهای مختلف را ببینید.

جاذبه های گردشگری کانادا

جاذبه های گردشگری هلند

جاذبه های گردشگری نروژ

جاذبه های گردشگری فنلاند

جاذبه های گردشگری دانمارک

جاذبه های گردشگری سوئد

جاذبه های گردشگری آلمان

جاذبه های گردشگری بلژیک

جاذبه های گردشگری انگلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.