مقالات

کارهایی که قبل از مهاجرت باید انجام داد

تقریباً همه افراد حداقل یک‌بار در زندگی به فکر مهاجرت افتاده‌اند و وقتی از دشواری‌های زندگی روزمره خسته شده و به دنبال تغییر شرایط خود هستند؛ مهاجرت را به‌عنوان یکی از گزینه‌ها در نظر داشته‌اند؛

اما تصمیم به مهاجرت تصمیم ساده‌ای نیست و این امر با پیچیدگی‌ها و سختی‌هایی همراه خواهد بود؛ زیرا مهاجرت صرفاً محدود به تغییر مکان نیست، با این تصیم فرد از جامعه، فرهنگ، نزدیکان و خانواده و هرچیزی که در کشور خود دارد فاصله می‎گیرد. با ما همراه باشید، قصد داریم شما را با هرآنچه لازم است قبل از مهاجرت بدانید آشنا نماییم.

پس از تصمیم‌گیری برای مهاجرت و انتخاب کشور مقصد، اولین گام قبل از هر اقدامی بررسی، تجزیه‌ و تحلیل برخی مسائل برای دانستن شرایط و قوانین حاکم بر کشور موردنظر، هزینه‌های زندگی، همچنین الزامات مالیاتی، آگاهی از چگونگی خرید ملک یا اجاره ساختمان، شرایط اقتصادی، همچنین شرایط و بازار کار و جستجوی راهکاری برای مسائل احتمالی از مهم‌ترین اموری است که باید انجام شود.

 

تصمیم تان را بررسی نمایید

خوشبختانه پیشرفت‌های تکنولوژی رفت‌وآمد به کلیه نقاط دنیا را نسبت به گذشته بسیار راحت‌تر نموده است، اما اگر به فکر مهاجرت هستید، این نکته را در نظر داشته باشید که مهاجرت، با سفرهای کوتاه‌مدت تفاوت دارد و برگشتن از این تصمیم با عواقبی همراه است. بنابراین بهتر است قبل از مهاجرت ابعاد مختلف تصمیمتان را بررسی کرده و از مصمم بودنتان اطمینان حاصل نمایید.

 

زبان یاد بگیرید

اولین موضوع قبل از مهاجرت و حتی سفر به کشورهای غریبه، یادگیری زبان آن کشور است. در اقامت‌های کوتاه یادگیری زبان ضرورتی ندارد ولی وقتی فرد کشورهای خارجی را برای اقامت انتخاب می‌کند، برای گذران زندگی حتماً باید زبان آن کشور را بیاموزد. بدون یادگیری زبان در ساده‌ترین امور زندگی دچار مشکل خواهید شد.

 

ویژگی‌های خود را بشناسید

این نکته را در نظر داشته باشید که مهاجرت با ترک افرادی که به آن‌ها تعلق خاطر دارید و همچنین ترک چیزهایی که سال‌ها برای ساختن آن‌ها تلاش کرده‌اید همراه است؛ به تمامی جوانب تصمیمتان خوب فکر کنید و اگر کوچک‌ترین تردیدی نسبت به آن دارید به هیچ عنوان قدم در این مسیر نگذارید.

مهم‌ترین عامل در مهاجرت خود فرد است و تمامی مراحل مهاجرت در درجه اهمیت دوم قرار می‌گیرند. در ابتدای راه فرد باید نسبت به تصمیم خود اطمینان کامل داشته باشد و هیچ‌گونه شکی نسبت به این اقدام نداشته باشد.

[typed string0=”صرف‌نظر از عامل تصمیم به مهاجرت، باید این نکته مهم را در نظر داشت که این کار مراحلی طولانی و پیچیده را به همراه دارد و باید نکات مهمی را پیش از اقدام به این کار دشوار در نظر گرفت.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

همچنین در انجام مراحل مهاجرت کاملاً به خود متکی باشید و روی کمک کسی حساب نکنید. برخی از افراد به دلیل داشتن آشنا در کشورهای دیگر به فکر مهاجرت می‌افتند اما باید در نظر داشته باشید که پس از رسیدن به مقصد باید بتوانید بدون هیچ پشتوانه‌ای و تنها با اتکا به نفس زندگی خود را تعیین نمایید.

در نتیجه در ابتدای مسیر ویژگی‌های خود را بسنجید و ببینید که آیا توانایی دست و پنجه کردن با مشکلات راه را به تنهایی دارید یا خیر؛ زیرا پشیمانی‌های بعدی سودی برایتان نخواهد داشت.

اهداف خود را مشخص نمایید

قبل از مهاجرت هدفتان را از تصمیمی که گرفته‌اید، مشخص کنید. گفتن عباراتی مثل زندگی بهتر، آسایش، آرامش و … کافی نیست زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که در کشور مقصدتان شرایط لوکس و خوبی نصیبتان شود و به عبارتی دیگر باید هدفی داشته باشید تا برای رسیدن به آن با همه سختی‌ها بجنگید.

 

کشور مناسب را انتخاب نمایید

انتخاب کشور مقصد از اهمیت بسزایی برخوردار است، برای انتخاب کشور هدف تنها نباید عکس‌ها و شنیده‌ها را مدنظر قرار دهید، حتماً از منابع معتبر به گردآوری اطلاعات بپردازید. در این بررسی‌ها موضوعاتی مانند میزان مهاجرپذیری، قوانین تنظیم‌شده برای مهاجرین، شرایط صدور اجازه اقامت، شرایط آب‌وهوا، وضعیت اشتغال، آمار جرم و جنایت، شرایط زندگی، هزینه‌های زندگی، اوضاع سیاسی و … را در نظر بگیرید.

 

قبل از مهاجرت به فکر هزینه ‎ها باشید

روش‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد که هرکدام از این روش‌ها فرد را متحمل هزینه‌هایی خواهد ساخت. هزینه مهاجرت با توجه به نوع و روشی که انتخاب می‌کنید، کشور مقصد و همچنین تعداد افراد همراه فرد مشخص می‌شود.

در ابتدا و قبل از مهاجرت باید مشخص کنید که قصد مهاجرت از چه روشی را دارید و بعد از آن به دنبال تأمین بودجه مورد نیاز باشید. کم‌هزینه‌ترین راه مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است به‌خصوص اگر موفق به اخذ بورسیه شوید و پرهزینه‌ترین روش آن مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری و تمکن مالی می باشد.

اگر بودجه کافی ندارید موفق به مهاجرت نخواهید شد پس چه‌بهتر که با دانستن این موضوع وقت خودتان را اتلاف نکنید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که باید فقط روی پول نقدتان حساب کنید.

علاوه بر هزینه‌های مورد نیاز برای گذراندن مراحل مهاجرت، به فکر هزینه‌های زندگی در کشور جدید نیز باشید و برای آن برنامه‌ریزی نمایید، هزینه زندگی در کشورهای مختلف با هم یکسان نیست بنابراین حتماً در مورد مخارج زندگی در کشور هدف، شرایط مالیات و بیمه تحقیق نمایید.

یکی دیگر از موارد مهمی که قبل از مهاجرت باید در نظر داشته باشید، هزینه‌های مربوط به بهداشت و درمان در کشور جدید است. مطمئن شوید که کشور مورد نظرتان خدمات درمانی و پزشکی مناسبی دارد و قادر خواهید بود به هنگام بیماری هزینه‌های مربوط به درمان را فراهم کنید.

وضعیت سکونت و رفت وآمد خود را مشخص کنید

حتما وضعیت اسکان خود را قبل از مهاجرت و ورود به کشور جدید مشخص نمایید تا دچار سختی و سردرگمی نگردید. بسیاری از افراد از همان ابتدای مهاجرت به فکر خریدن خانه و یا اتومبیل هستند

در صورتی که صرف هزینه‌های بزرگ در یک سال اول مهاجرت اشتباه است چرا که هنوز مطمئن نیستید در کشور جدید قادر به زندگی دائمی هستید یا خیر، بهتر است به خودتان زمان دهید تا به شرایط جدید عادت کنید و سپس برای خرید خانه یا مسکن اقدام نمایید.

علاوه بر این شرایط و قوانین خرید ملک و ماشین در کشورهای مختلف با هم تفاوت دارد و بهتر است بدون مشورت با وکیل این کار را انجام ندهید، تا وقتی با قوانین و محلی‌ها آشنا نشده‌اید برای خرید اقدام ننمایید. برای شروع بهتر است با کمک مشاورتان محلی را به‌صورت موقت برای زندگی در نظر بگیرید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نمایید.

در مورد امنیت کشور جدید تحقیق کنید

یکی از مهمترین مسائل بررسی میزان امنیت کشور مقصد است، کشورهایی که امنیت خیلی پایینی دارند را انتخاب نکنید زیرا ممکن است به عنوان فرد غریبه بیشتر در معرض خطر قرار بگیرید. البته با رعایت برخی نکات می‎توانید امنیتتان را نیز بالا ببرید؛ ولی حتما قبل از مهاجرت از وضعیت امنیت کشور مقصد اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بررسی شرایط اقامت و ویزا

دریافت اجازه اقامت و ویزا از مهم‌ترین مراحل قبل از مهاجرت می‌باشد، کشورهای مختلف قوانین متفاوتی را برای صدور این مجوزها تنظیم کرده‌اند. حتماً در مورد این قوانین با مشاور مهاجرت صحبت نمایید، چراکه اگر قصد دارید اقامت دائم بگیرید، باید کلیه مراحل را با دقت انجام دهید.

به فکر راه‌های غیر قانونی نباشید

این روزها قبل از مهاجرت برای ورود به کشورهای پیشرفته باید دلیل خوبی داشته باشید در غیر صورت مجرم خواهید بود و هرگز به زندگی رؤیایی مورد نظرتان نخواهید رسید. پناهندگی هم جزو همین روش‌های غیرقانونی است و تنها برای یاری افرادی که حقیقتاً دچار مشکلی حل نشدنی هستند تعبیه شده نه افرادی که قصد دارند بدون هیچ بودجه، مهارت و زحمتی مهاجرت کنند.

از یک وکیل خوب کمک بگیرید

با توجه به اینکه قوانین مهاجرت دائماً در حال تغییر هستند و از پیچیدگی های بسیاری برخوردارند، امکان داشتن مهاجرت موفق بدون کمک و راهنمایی یک وکیل و مشاور مورد اعتماد روز به روز سخت‌تر می‌شود؛ بنابراین بهتر است از همان ابتدا از یک وکیل مهاجرت راهنمایی بگیرید.

پس از مهاجرت به کشوری دیگر ممکن است با یک سری مشکلات روبرو شوید. می‌توانید قبل از مهاجرت ، شایع ترین مشکلات بعد از مهاجرت و راه‌حل آن‌ها و همچنین اقدامات مهم قبل از ورود به کانادا که به ترتیب بررسی‌شده‌اند را مطالعه نمایید تا در صورت مواجه‌شدن با آن‌ها، دچار سردرگمی نشوید.

6 دیدگاه در “کارهایی که قبل از مهاجرت باید انجام داد

 1. مسعود گفت:

  سلام من مسعود هستم از همدان به کار چوب خیلی علاقه دارم متاسفانه کارهایی که تخصص دارم غیر از چوب بوده اما من احساس خیلی به کار با چوب دارم یه مدت کوتاهی هم در سوئد کار نجاری کردم ولی چون با دعوت نامه رفته بودم و اونموقعه قصد موندن نداشتم برگشتم ایران حالا اگر بشه خیلی دوست دارم به این کاری که واقعا دوست دارم بپردازم
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  من ۴۵سالمه و متاهل هستم با دو پسر

  1. سلام. شما باید رزومه خود شامل مدارک و گواهی نامه ها به همراه نمونه کارهای انجام شده را جهت بررسی به شماره واتس اپ یا تلگرام 09218493365 ارسال نمایید.
   جهت کسب اطلاعات تکمیلی، قالب رزومه و اطلاع از قیمت‌ها راهنمای کامل مهاجرت از ایران را مطالعه نمایید.

 2. anahit گفت:

  سلام لطفا یک وکیل خوب و مورد اعتماد در رشت برای مهاجرت معرفی کنید.

  1. سلام وقت بخیر. در صورتی که با موسسه ما قرارداد ببنددی، میتوانید از خدمات وکیل مهاجرت ما در کانادا و اروپا کمک گرفته و امور مهاجرتی خود را به وی بسپارید.
   در رشت هنوز نمایندگی نداریم؛ میتوانید از خدمات ما در موسسه مهاجرتی در تهران یا موسسه مهاجرتی در گلستان استفاده نمایید.

 3. محمد گفت:

  سلام،
  بنده دارای مدرک فوق دیپلم رشته برق هستم و هم اکنون در یکی از پتروشیمی های ایران مشغول کار مرتبط با رشته خودم هستم.
  سطح زبان بنده بسیار خوب میباشد. بودجه مالی تا سقف 20 هزار دلار دارم.
  لطفا اعلام بفرمائید که با توجه به شرایط بنده مهاجرت کاری مناسب بنده است یا تحصیلی؟ ( ترجیحاً به کانادا و آلمان)

  1. سلام. به دلیل داشتن یک تخصص، سابقه کاری، مدرک دانشگاهی مرتبط با تخصص و همچنین داشتن دانش زبانی مطلوب، امکان گرفتن یک موقعیت شغلی از طرف یک کارفرمای خارجی را دارید.
   روش تحصیلی به دلیل اینکه در نهایت منجر به اخذ اقامت نشده و برای اخذ اقامت میبایست نوع ویزای خود را به کاری یا سرمایه گذاری تغییر دهید، پیشنهاد نمیشود.
   رزومه کاری خود را به واتس اپ یا تلگرام شماره ۰۹۲۱۸۴۹۳۳۶۵ ارسال نمایید تا برای یافتن موقعیت شغلی اقدام کنیم. نتیجه جستجو ظرف مدت ۳۰ روز کاری به شما اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.