مقالات

مزایای زندگی در آمریکا

مزایای زندکی در آمریکا

و دوباره آمریکا. اما این‌بار و در این مقاله می‌خوام از مزایای زندگی در این کشور بگم. لطفا قیافه‌ی اینکه آمریکا همش مزایاست و مگه بدیم داره و اینا نگیرید. آب دهنتونم راه نیافته. منطقی می‌خوام بررسیش کنم. پ شمام دقیق بخونید تا از مزایای زندگی در آمریکا باخبر بشید و بتونید تو کفه‌ی ترازو سبک سنگین کنید و ببینید مزایای این کشور بیشتره یا معایبش پررنگ‌تره.

برین تو دل کار. چمدونا به‌دست کمربندهارو محکم نبستینم نبستین 😜

 

مزایای زندگی در آمریکا

مزایای زندگی در آمریکا

آمریکا در روند تغییرات خودش به سرعت رشد کرد و روند مدرنیته‌ی خودش را پیش گرفت. این تغییرات رفاه و امکانات فراوانی برای مردم این کشور فراهم کرد. و مزایای زندگی در آمریکا را بالا برد.

آمریکا آزاد است

آمریکا به آزادی اعتقاد دارد. و همچنین معتقد است که هر کسی می‌تواند موفق شود. بنابراین، اگر می‌خواهید در آمریکا کارآفرین شوید، در حال حاضر بالاترین امکان را برای تبدیل شدن به یک کارآفرین دارید. آنها شمارا محدود نمی‌کنند

(البته شما عجالتا ایرانی بودن خودت و دشمنی‌های دیرینه‌ بین این دو کشور رو فراموش نکن. و البته از آزادی‌های این کشور خواستین مطمئن بشید یه نگاهیم به رفتار رئیس جمهورهاش بندازید متوجه می‌شید)

اگرچه موانعی در راه شما وجود خواهد داشت. با این حال، شما مالکیت سرنوشت خود را برای خود خواهید داشت. فرقی نمی‌کند دانشجو باشید، مهاجر یا شکست خورده، می‌توانید رویای بزرگی در آمریکا داشته باشید. (این جمله‌هاهم همه از جملات تبلیغاتیه خودشونه زیاد روشون مثبت نیستم. شما بعد این مقاله باز خودت تحقیق کن)

آمریکا متنوع است

آمریکا یکی از متنوع‌ترین کشورهای جهان از نظر فرهنگ، قومیت و مردم است. شما افرادی از اکثر کشورهای ایالات متحده خواهید داشت. بنابراین، به عنوان یک کارآفرین، یا فردی که می‌خواهد زندگی تازه‌ای شروع کند، انتخاب گسترده‌ای از افراد برای حل مشکلات مختلف آنها دارید.

حدود 60 درصد از شرکت‌های سطح بالا در جهان توسط کارآفرینان آمریکایی مانند گوگل، اپل، آمازون، اسپیس ایکس و فیس بوک و غیره تاسیس شده‌اند. یعنی آن شرکت‌ها توسط آمریکایی‌های نسل اول یا دوم تاسیس شده‌اند. این بدان معناست که شما نیز می‌توانید یکی از آنها باشید حتی اگر از خانواده ثروتمندی نباشید.

مزایای زندگی در آمریکا

از مزایای زندگی در آمریکا استاندارد بالای زندگیست

اگرچه بسیاری از آمریکایی‌ها فکر می‌کنند که استاندارد زندگی پایینی دارند. اما در مقایسه با اکثر کشورهای جهان، آمریکا در واقع استاندارد زندگی بسیار بالایی دارد.

شما به تمام نیازهای اولیه، آسایش، ثروت، کالاهای مادی و آزادی شخصی و غیره در آمریکا دسترسی خواهید داشت. البته کشورهای دیگری نیز هستند که رفاه و استاندارد بیشتری داشته باشنید اما مهاجران آمریکا را ترجیح می‌دهند و نظرات مثبت زیادی درباره‌اش ثبت شده است

اقتصاد فعال و پویا

طبق گزارش‌ها، آمریکا یکی از توسعه یافته‌ترین اقتصادهای جهان را دارد. اگر از تولید ناخالص داخلی اسمی استفاده کنید، ایالات متحده‌ بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را دارد. جدا از مسائل مهاجرتی و جاب‌آفر و برخورد آمریکایی‌ها با ایرانیان و غریبه‌ها، اقتصاد فعال آمریکا از مزایای زندگی در آمریکا ست. ثبات

بنابراین، پول در اقتصاد ایالات متحده فراوان است. اگر می‌خواهید راه حل‌های خود را در ایالات متحده به عموم مردم بفروشید، برای شما خیلی سخت نخواهد بود. در واقع، اگر می‌خواهید چیزی بفروشید و از آن درآمد کسب کنید، بهترین کشور است. برای یک کارآفرین و یا مبتکر و خلاق و دانشمند آمریکا یک عامل سودمند است.

طبیعت و آب‌و‌هوای خوب

ایالات متحده آمریکا سومین کشور بزرگ جهان است. بنابراین دارای آب‌و‌هوای مختلف و زیبایی‌های طبیعی است. تقریباً همه نوع آب‌و‌هوا در اینجا خواهید داشت، از سرد تا گرم، یا بارانی تا خشک.

اگر اهل گشت و گزارید یا اهل در خانه ماندن طولانی نیستید، اگر در ایالات متحده هستید، به راحتی می‌توانید بدون خروج از کشور به مکان دیگری بروید. و اگر می‌خواهید ذهن خود را شاداب کنید و می‌خواهید از طبیعت لذت ببرید، پیدا کردن مکان‌های توریستی جذاب در ایالات متحده آسان است. (آره هم‌وطن مکان برا سیزده‌به‌در و اخر هفته و اینات جوره)

مزایای زندگی در آمریکا

سیستم مخابراتی پیشرفته از مزایای زندگی در آمریکا ست

بیشتر کارآفرینان برای کسب وکار خود به اینترنت و سیستم مخابراتی وابسته‌اند. اگر اهل کشوری هستید که سیستم اینترنت در آن مناسب نیست و در جستجوی یک سرعت واقعی و سانسور و فیلترنیگ کمترید آمریکا انتخاب خوبیست.

همچنین رقابت بسیار زیادی در این زمینه بین شرکت‌ها وجود دارد. به عنوان یک مصرف‌کننده، شما از آن لذت خواهید برد زیرا گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارید.

راه‌اندازی آسان یک کسب‌وکار یا شرکت

یکی دیگر از چیزهای خوب در مورد ایالات متحده و مزایای زندگی در آمریکا این است که شما می‌توانید به‌راحتی در آنجا کسب‌و‌کار راه‌اندازی کنید. شما باید برخی از اوراق مورد نیاز ایالت را پر کنید. و سپس بسته به مدل کسب‌ وکار خود، باید هزینه‌ای بپردازید.

علاوه بر این‌ها، می‌توانید بدون ثبت‌نام به‌عنوان کسب وکار، کارآفرینی آنلاین مبتنی بر وب انجام دهید. بنابراین، فرصت برای کارآفرینی در ایالات متحده بی‌پایان است.

کمی محدودیت از مزایای زندگی در آمریکا ست

همانطور که قبلا ذکر شد، ایالات متحده آمریکا یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارد. و این کشور می‌خواهد توپ را در حال چرخش نگه دارد. بنابراین، آنها هیچ محدودیت عمده‌ای در برابر کارآفرینی ندارند. در واقع، ایالات متحده نیز از کارآفرینی حمایت و تشویق می‌کند. درحالی که بسیاری از کشورها کارآفرینی را منفی می‌بینند. و یا در زمینه‌ی رانندگی و خرید ماشین و انتخاب آزادانه‌ی نوع و سبک و روش زندگی

افراد مهربان و مفید هستند

بله، ایالات متحده یک تاریخ خشن از تبعیض نژادی و طبقاتی دارد. با این حال، از چند دهه گذشته تغییرات زیادی کرده است. در این لحظه، اکثریت آمریکایی‌ها به برابری اعتقاد دارند. آنها هم‌چنین یکدیگر را به رعایت انصاف و عدالت در سراسر کشور تشویق می‌کنند. این جنبه از ایالات متحده ممکن است به نفع شما و مفید باشد و به عنوان یک مهمان و یا تازه‌وارد اذیت نشوید.

همچنین بخوانید: بهترین کشورها برای افراد درونگرا

مزایا زندگی در آمریکا

عالی برای خارجی‌ها

Uber، WeWork، Houzz، SpaceX، Apple و … این شرکت‌های غول پیکر چه ویژگی مشترکی دارند؟ همه آنها توسط کارآفرینان مهاجر/خارجی در ایالات متحده تاسیس شده‌اند. اینهم از مزایای زندگی در آمریکا ست که تعداد زیادی از این نوع شرکت‌ها وجود دارند که توسط مهاجران متعدد تأسیس شده‌اند.

در واقع، گزارش‌ها می‌گویند که حدود 55 درصد از شرکت‌های کارآفرینی آمریکا که ارزش آنها 1 میلیارد دلار یا بیشتر است، توسط کارآفرینان مهاجر تأسیس شده‌اند. این نشانه واضحی است که نشان می‌دهد امکان تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق در ایالات متحده وجود دارد، حتی اگر یک مهاجر باشید.

هم‌فکری بالا در بین کارآفرینان

از آنجایی که آمریکا فرصت‌های بزرگی برای کارآفرینان دارد، کارآفرینان دیگر را از سراسر جهان جذب می‌کند. بنابراین، اگر می‌خواهید به‌عنوان یک کارآفرین ارتباط برقرار کنید یا تجربه کنید، می‌توانید بدون زحمت این کار را انجام دهید. حتی ممکن است یک تیم یا یک شرکت با همکاری سایر کارآفرینان هم‌فکر بسازید. به‌سرعت از ایده‌های شما استقبال شده و شما وارد مرحله‌ی عملی طرح و ایده‌ی خود می‌شوید آن‌هم با تیمی که قرار است به شما و طرح و ایده‌تان در رشد کمک کند.

خرید

آمریکا بهشت واقعی برای خرید‌کردن است. خرید نقش مهمی در زندگی آمریکایی‌ها دارد و مراکز خرید حضوری و اینترنتی بسیار مجهزی در سراسر کشور خود دارد که فوق‌العاده متنوع هستند (خانوما جیغ و دست و هوراااااااا و البته پیش به سوی آمریکا)

مسکن

از مزایای زندگی در آمریکا می‌توان به مسکن خوب و راحت و ارزان استفاده کرد. آمریکا در نوسازی،‌ ایمنی و بازسازی خانه به عنوان یکی از برترین کشورها عمل کرده‌است (خوبه که یادبگیریم از این آمریکای جهان‌خوار)

 

اینم از خوبیای آمریکا. ولی خب چرا این‌همه راه دور رفتیم؟ یه کلمه من بگم: شورلت؟ کادیلاک؟ فورد؟ بیوک؟ دوج؟ شما یقین نمی‌کنی که زندگی در آمریکا چقدر خوبه؟ آیا این ماشینا و استفاده از اینا جزء مزایای زندگی در آمریکا محسوب نمی‌شه؟ اگه می‌گی نه که برو همون پرایدتو سوار شو 😒

سوالات متداول

زندگی در امریکا چگونه است؟

زندگی در آمریکا نیز مانند سایر کشورها در صورتی‌که زبان بلد باشید و بتوانید از پس مخارج زندگی بر بیایید و با جامعه وفق پیدا کنید شرایط خوبی دارد

بهترین شهر آمریکا برای زندگی‌وکار کدام شهر است؟

نمی‌توان گفت بهترین شهر کدام است چون بسته به فاکتورهای مختلف و توقع شما از زندگی و دیدگاه شما دارد

شرایط و کیفیت زندگی در آمریکا چگونه است؟

شرایط و کیفیت زندگی در آمریکا و سطح رفاه در این کشور نسبت به کشورهای دیگر بسیار مناسب است؛ به طوریکه سطح رضایت مردم آمریکا بسیار بالاست و این از مزایای زندگی در آمریکا ست.

 

2 دیدگاه در “مزایای زندگی در آمریکا

  1. هایده گفت:

    خوشا بحالشون و بد بحال ما که همه جوونیمون تو این منلکت داغون و پر از تبعیض و نابرابری رفت

  2. Haydeh گفت:

    خوشا بحالشون و بد بحال ما که همه جوونیمون تو این منلکت داغون و پر از تبعیض و نابرابری رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.