مزایای زندگی در کانادا

مزایای زندگی در کانادا

Benefits of living in Canada

57 بازدید - منتشر شده توسط مهناز نجفی در تاریخ: ۰۰/۰۹/۲۹ در ۳:۰۰ بعد از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۸/۲۹ در ۱۱:۵۰ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

در این مقاله می‌خوام از مزایای زندگی در کانادا براتون بگم و اگر مقاله‌های قبلی منو خونده باشید مطمئنا می‌دونید که من عاشق کانادام و آخرشم سلفیم رو با آبشار نیاگارا تو همین سایت بارگزاری می‌کنم (البته با رعایت شئونات اسلامی چون ما از اون خانواده‌هاش نیستیم) و خب جدا از همه‌ی این حرفا این مقاله که می‌خواد از مزایای زندگی در کانادا بگه قصد داره بی‌طرفانه باشه و فکر نکنید چون عاشق چشم و ابروی کانادام، اینجا بی‌خودی قربون صدقه‌ش میرم. آماده‌اید؟ کمربندا بسته. برو که رفتیم. پیش به سوی کانادا

مزایای زندگی در کانادا

مزایای زندگی در کانادا

کانادا کشوری است که به ساکنان خود اهمیت می‌دهد. (اهمیت واقعیا) دولت مجموعه‌ای از برنامه‌های رفاه اجتماعی را ارائه می‌دهد و هرساله از مردم کشورش نظرسنجی رضایت از زندگی برگزار می‌کند و پیشنهادات و انتقادات آنهارا می‌پذیرد و این امر نیز در سفر مهاجران و علاقه‌ی دیگر افراد به زندگی در کانادا تاثیر داشته است و از مزایای زندگی در کانادا محسوب می‌شود.

از مزایای زندگی در کانادا: بیمه بیکاری

ساکنان کانادا در صورت اخراج از شغل خود درصورتی که تا آن زمان تقریباً ۶ ماه در کانادا کار کرده باشند، حق دریافت ۶۰ درصد آخرین حقوق دریافتی را دارند. و این به نفع کسیست که آن‌جا کار می‌کند.

رفاه اجتماعی یارانه‌ای

ساکنان کانادا در صورتی که قادر به تامین هزینه‌های زندگی خود نباشند یا قادر به گرفتن هیچ شغلی نباشند، حق دریافت یارانه کمک‌های اجتماعی از سوی دولت را دارند. (ببین این یه مورد رو مثل مان. منتها باید ببینیم اونام ۴۵هزار تومن می‌گیرن؟)

برنامه‌های بازنشستگی

ساکنان کانادا به‌موجب برنامه بازنشستگی کانادا حق دریافت مستمری بازنشستگی را دارند. بسته به سنی که آن‌ها این طرح را انتخاب می‌کنند و در سن ۶۵ سالگی بهینه است.

دنیای طبیعی

از کوه‌ها و دریاچه‌ها گرفته تا زندگی شهری، کانادا به دلیل فراوانی طبیعت شناخته شده است. در واقع، ۲۰ درصد از آب شیرین جهان در دریاچه‌ها و رودخانه‌های خود و طولانی‌ترین خط ساحلی روی زمین است. و این احتمال وجود دارد که با گاومیش کوهان‌دار، خرس سیاه و گوزن برخورد کنید، بنابراین هنگام راه‌رفتن در جنگل توجه کنید. حتی ممکن است صدای زوزه گرگ را بشنوید.

 

مزایای زندگی در کانادا

آب‌های کانادا نیز مملو از زندگی است. شما می‌توانید نهنگ‌های گوژپشت، سمورهای دریایی و اورکاها را ببینید. به علاوه، نزدیک به دو‌سوم خرس‌های قطبی جهان در این کشور زندگی می‌کنند.

برخی از جاذبه های طبیعی اصلی عبارتند از: دریاچه لوئیز در پارک ملی بنف، بیگ مادی بدلندز در ساسکاچوان، رد سندز در جزیره پرنس ادوارد، گرو کلیسای جامع در جزیره ونکوور، و پارک پل معلق کاپیلانو در بریتیش کلمبیا.

حقوق بازنشستگی سالمندی

ساکنان کانادا حق بازنشستگی سالمندی در کانادا را دارند. از مزایای زندگی در کانادا این است که میزان مستمری به تعداد سال‌های زندگی در کانادا بستگی دارد. حداکثر اگر فردی در طول ۴۰ سال پس از ۱۸ سالگی در کانادا بوده باشد، برای هر سال کمتر از این، مقدار کامل حق ۱/۴۰ کاهش می‌یابد. از این مزایا

مزایای مراقبت از کودک

دولت‌های فدرال و ایالتی هر ماه مبلغ معینی را در طول تربیت هر کودک در نظر می‌گیرند. این مبلغ بستگی به درآمدی دارد که والدین در سال گذشته به دست آورده‌اند. (این یه موردو شما نگا کن! آخه دولت انقدر به فکر؟ گمونم خانواده‌هاشونم عیدی‌هاشونو ازشون نمی‌گیرن!)

سیستم آموزشی

دریافت یک آموزش خوب در‌حال‌حاضر مهم‌تر از همیشه است. این بهترین کاری است که می‌توانید برای ساختن آینده‌ای بهتر برای فرزندانتان و خودتان انجام دهید. تحصیل در کانادا در مدارس دولتی تا کلاس دوازدهم رایگان است.

سیستم سلامت

کانادا یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی را در جهان دارد. بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و دفاتر پزشکی عالی در اکثر جوامع یافت می‌شوند. به‌طورکلی، خدمات آنها برای همه ساکنان کانادا که تحت برنامه بیمه سلامت ملی ثبت‌نام کرده‌اند رایگان است.

مزایای زندگی در کانادا

مراقبت‌های بهداشتی عالی

سیستم مراقبت‌های بهداشتی کانادا به طور مداوم در بین بهترین‌ها در جهان قرار دارد. یکی از مزایای آن ارائه خدمات بهداشتی با بودجه عمومی برای همه است. کانادا حتی برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی آموزشی دارد که به سالمندان می‌آموزد که چگونه از صدمات و سایر خطرات سلامتی خودداری کنند.

حدود دو سوم کانادایی‌ها دارای بیمه درمانی خصوصی هستند که خدمات اضافی مانند مراقبت از دندان‌و‌چشم، داروهای تجویزی و اتاق‌های بیمارستان خصوصی را پوشش می‌دهد. حدود ۹۰ درصد از این حق بیمه‌ها توسط کارفرمایان یا اتحادیه‌ها پرداخت می‌شود. این از بهترین مزایای زندگی در کاناداست حتی آمریکا این یارانه‌های بیمه‌ای را پرداخت نمی‌کند.

چند ملیتی 

از مزایای زندگی در کانادا این که: کانادا به‌طور کلی کشوری بسیار مترقی، متنوع و چند فرهنگی است. بنابراین، اگر در نظر دارید در آنجا زندگی کنید، به خصوص در یکی از شهرهای بزرگ آن، این یکی از مزایای آن برای خارجی‌ها است.

در تورنتو، بزرگترین شهر کانادا، بیش از ۱۴۰ زبان صحبت می‌شود. بیش از ۲۰ درصد از جمعیت کشور در خارج از کشور به دنیا آمده‌اند، بنابراین مهاجران باید به‌خوبی در این کشور قرار گیرند. اکثر مهاجران در انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و آلبرتا زندگی می‌کنند.

اقتصاد رو به رشد از مزایای زندگی در کانادا ست 

کانادا از آن کشورهاییست که می‌توانید به رشد و پیشرفت کار و درآمد و زندگیتان در آن مطمئن باشید. این کشور از نظر رشد اقتصادی رتبه‌ی دهم را در جهان دارد. از مزایای زندگی در کانادا همین قرص و محکم بودن چرخه‌ی اقتصادیست که به رونق زندگی مردمش کمک می‌کند.

 

مزایای زندگی در کانادا

مزایای زندگی در کانادا : مردم خون‌گرم

اگر برونگرا هستید و اهل فعالیت‌های اجتماعی و بین مردم بودن و مهمانی‌های پرهیجان، کانادا پذیرای شماست و اوقات خوشی را می‌توانید کنار مردمش برای خود و خانواد‌تان رقم بزنید. کانادایی‌ها بسیار خون‌گرمند و این اخلاق و مهمان‌نوازی از مزایای زندگی در کانادا می‌باشد. (خدایی بخاطر این یه مورد حسابی کانادارو دوست دارم. چین اون آلمانیا و انگلیسیای از دماغ فیل افتاده اه اه )

اوغات فراغتتان پر خواهد بود و این از مزایای زندگی در کانادا ست

از دیگر مزایای زندگی در کانادا این است که حوصله‌تان سر نمی‌رود. امکانانت رفاهی تفریحی بالا این فرصت را به شما می‌دهد که از وقت خود استفاده کرده و سرگرم باشید. پارک‌های فراوان، مراکز فرهنگی‌هنری – ورزشی فراوان و حتی بازی‌های دسته جمعی زمستانی همه و همه اوقات خوشی را برای شما فراهم می‌کند.

خب نظرتون راجع به کانادا چیه؟ مهاجرت و غربت و دوری می‌ارزه؟ کانادا کشوری هست که رسیدن شما به رواهاتونو راحت‌تر کنه؟ برامون از کانادا بنویسید.

 

سوالات  متداول

بالاترین هزینه زندگی در کانادا کجاست؟

این نظرسنجی نشان داد که ونکوور (۹۴) بالاترین هزینه زندگی را در کانادا دارد و پس از آن تورنتو (۹۸)، مونترال (۱۳۹)، کلگری (۱۵۳) و اتاوا (۱۶۱) قرار دارند. این نظرسنجی نشان داد که شهرهای کانادا هزینه های زندگی کمتری نسبت به بسیاری از مکان های دیگر در جهان توسعه یافته دارند.

آیا اقامت در کانادا به عنوان یک مهاجر قانونی است؟

برای افرادی از ایالات متحده و بریتانیا، شرایط قانونی برای زندگی در کانادا و اخذ پذیرش در مقایسه با سایر نقاط جهان نسبتاً ساده است. بسیاری از مهاجران دریافته اند که هزینه زندگی در کانادا بسیار کمتر از هزینه زندگی در کشورشان است.

آیا سازگاری با زندگی در کانادا سخت است؟

برای مهاجرانی که از کشورهای دارای آب و هوای گرمسیری در کانادا زندگی می کنند، سازگاری با الگوهای آب و هوایی شدید کانادا بسیار سخت است. اگر از کشوری به کانادا مهاجرت می کنید که برف تقریباً یک افسانه است، زندگی در کانادا که به سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می‌شود قطعاً نفس شما را بند می‌آورد.

کانادا یا آمریکا کدام بهتر است؟

به گفته محققان، کانادایی‌ها حدود سه سال بیشتر از آمریکایی‌ها عمر می‌کنند و سالم‌تر هستند و فقدان مراقبت‌های بهداشتی همگانی در ایالات متحده ممکن است یکی از این عوامل باشد. یک کانادایی ۱۹ ساله سالم می‌تواند انتظار داشته باشد که ۵۲ سال سلامت کامل داشته باشد در مقابل ۴۹.۳ سال بیشتر برای آمریکایی‌ها.

چرا کانادا مکان خوبی برای زندگی است؟

از آنجایی که جهان با بحران مهاجرت مواجه است، هدف کانادا به جای صرف خیریه برای پناهندگان و مهاجران، حل کمبود نیروی کار و تقویت جمعیت برای تقویت اقتصاد در سال‌های آینده است.

امید به زندگی در کانادا در مقایسه با ایالات متحده چگونه است؟

درحالی که مردم کانادا تا ۸۱.۱۶ سال عمر می‌کنند، آمریکایی‌ها در حدود ۷۸ سالگی می‌میرند. که کانادا را در رتبه هشتم بالاترین میانگین امید به زندگی در جهان در مقایسه با ایالات متحده در رتبه ۴۶ قرار می‌دهد. بر اساس گزارشی که توسط شورای تحقیقات ملی ایالات متحده منتشر شده است، کانادایی‌ها بیشتر از آمریکایی‌ها عمر می‌کنند، زیرا آنها سالم‌تر و خوش

 اندام هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

    درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

    سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *