مقالات

مزایای زندگی در نروژ

معایب زندگی در نروژ

مزایای زندگی در نروژ موضوع این مقاله و بحث امروز ماست. اصلا مهاجرت به نروژ و رفتن به اونجا مزایایی داره؟ (برای ما خاورمیانه‌ای‌ها قطعا بله صددرصد بله کاملا بله) ولی خب بهتره سنجیده عمل کنیم و قبل از مهاجرت به این کشور از مزایای زندگی در نروژ باخبر بشیم.

مزایای زندگی در نروژ

مزایای زندگی در نروژ

نروژ کشوری کوهستانی است ودارای هوای بسیار سردی است. قسمت عمده‌ای از اراضی نروژ حتی در منطقه کوهستانی پوشیده از جنگل است. چوب این جنگلها منبع درآمد خوبی برای کشور نروژ به‌شمار می‌آید. مدار شمالگان از نواحی شمالی این کشور عبور می‌کند. قسمتی از مرزهای نروژ و فنلاند را رود «تانا» تشکیل داده‌است.

هیچ کشوری به اندازه نروژ در سواحل خود، بریدگی‌های کوچک و بزرگ ندارد، این بریدگی‌ها متعلق به دوران یخچالی است. مشخصه خط ساحلی نروژ وجود آبدره‌ها (فیوردها fjords) و یک رشته خلیجک‌های طولانی، عمیق و باریک که از جریان یخچال‌ها شکل یافته‌است. بخش اعظم نروژ را ارتفاعاتی از سنگ سخت تشکیل می‌دهد.

زندگی در نروژ

از مزایای زندگی در نروژ می‌گوییم تا شرایط مهاجرت برای ایرانیان و همچنین شرایط سفر کاملا مشخص شود. بدانیم که زندگی در نروژ به چه صورت پیش می‌رود.

زندگی در کشوری با مردم  83 درصد مسیحی و تنها 17 درصد مسلمان و یهود، ‌می‌تواند سخت و حتی غربت افزا باشد.

همچنین مردم نروژ به دو زبان بوکمال و نینورسک صحبت می‌کنند و این می ‌تواند زندگی در نروژ را برای ایرانیانی که زبان انگلیسی را هم‌ دست و پا شکسته حرف می‌زنند سخت باشد. حالا برویم سراغ اصل مطلبو مزایای زندگی در نروژ

پادشاهی نروژ

پادشاهی نروژ از موقعیت منحصر به فردی در جهان امروز برخوردار است. این کشور ممکن است یک کشور شمال اروپا باشد که در بخش شمال غربی اروپا وجود دارد، اما جزایر قطب شمال و زیر قطب جنوب را نیز کنترل می‌کند. این کشور همچنین مدعی بخشی به نام سرزمین ملکه مود در قطب جنوب است.

قلمرو اصلی نروژ از بخش شمالی و غربی شبه جزیره اسکاندیناوی تشکیل شده است. بیشتر نقاط این کشور دارای زمین های مرتفع و کوهستانی با انواع ویژگی های طبیعی است. این شهر به خاطر آبدره‌های متعدد، شیارهای عمیقی که پس از پایان عصر یخبندان در زمینی که دریا سیل زده بود، بریده است.

مزایای زندگی در نروژ، مسکن با کیفیت و کمیت بالا

نروژی‌ها به مراقبت از خانه‌های خود افتخار می‌کنند. این بدان معناست که می‌توانید املاک متعددی را در بازار بیابید که نشان‌دهنده استاندارد بالای زندگی موجود در این کشور است. اکثر آنها از رنگ‌های روشن برای برجسته‌کردن زیبایی بصری منطقه استفاده می‌‌کنند، با امکانات مدرن موجود در داخل. این مزیت در مورد خانه‌های تاریخی در هر جامعه نیز صدق می‌کند، اگرچه ممکن است در صورت خرید چیزی در دفتر ثبت دولتی، قوانین خاصی را رعایت کنید. بسیاری از املاک اجاره‌ای مبله هستند.

مزایای زندگی در نروژ

نروژ یک سبک زندگی در فضای باز ارائه می دهد

اگر از فعالیت‌های بیرون لذت می‌برید، نروژ نیاز شما را برآورده می‌کند. پیاده روی، اسکی، کمپینگ و ماهیگیری بخشی از سبک زندگی در نروژ هستند. متوجه خواهید شد که مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی در بیشتر شهرها برجسته هستند

و به همه اجازه می‌دهند تا سبک زندگی فعال خود را بر اساس ترجیحات خود حفظ کنند. همچنین یافتن یک باشگاه ورزشی یا پیوستن به یک تیم ورزشی نسبتاً آسان است.

زیبایی طبیعی از مزایای زندگی در نروژ است

اکثر افرادی که برای اولین بار از نروژ بازدید می‌کنند، به وضوح تحت تاثیر زیبایی محض اطراف خود قرار می‌گیرند. اگر چه شما همیشه قسمت‌هایی از باران و باد را در امتداد ساحل تجربه خواهید کرد، اما مناظر زیبا بیش از هر ناراحتی کوچکی را که ممکن است تجربه کنید، جبران می‌کند.

نروژی‌ها به شدت به محیط زیست اهمیت می‌دهند و اینکه هر روز چقدر روی آن تاثیر می‌گذارند. تلاش‌های مشهودی برای تمیز نگه‌داشتن هر شهر به طرق مختلف وجود دارد. هنگام شروع زندگی در نروژ باید آماده باشید تا بازیافت را به روشی شروع کنید که هرگز فکر نمی‌کردید امکان پذیر باشد.

همچنین بخوانید: بهترین کشورها برای افراد درونگرا

(از مناظر زیباییم که داره معلومه نه؟ من‌که عاشقش شدم)

پایین بودن نرخ جرم و جنایت از بهترین مزایای زندگی در نروژ است

باید در هر جایی که تصمیم به زندگی داریدُآنهم در کشور غریب باید جانب احتیاط را بگیرید. از مزایای زندگی در نروژ این است که در همان ابتدا متوجه خواهید شد که نروژ با نرخ جرم پایین نسبتا امن است. بیشتر کودکان هر روز بدون نگرانی از اینکه اتفاقی برایشان می‌افتد، خودشان به مدرسه می‌روند. مردم هنوز هم در شب، خانه‌های خود را باز می‌گذارند زیرا چقدر به محله و جامعه خود اطمینان دارند.

در سال 2018 در نروژ در مجموع تنها 25 قتل رخ داد و جرم کلی از سال 2014 به میزان 9.6 درصد کاهش یافته است. جرایم سازمان یافته در مقیاس کوچک عمل می‌کنند، اما دو موضوع اصلی سرقت خرد و خشونت خانگی است. (این واقعا مزیت بزرگیه)

از مزایای زندگی در نروژ بهداشت و درمان با کیفیت

اگرچه بسیاری از مردم فکر می‌کنند که نروژ مراقبت‌های بهداشتی رایگان ارائه می‌دهد، اما این سیستم بیشتر بر اساس یک سیستم با استفاده از رویکرد یک پرداخت‌کننده عمل می‌کند. همه برای نسخه‌ها و قرار ملاقات‌های پزشک خود هزینه می‌پردازند، اما فقط تا سقف سالانه که در حال حاضر حدود 2200 کرون است. وقتی این محدودیت را پرداخت کردید، همه‌چیز رایگان است. هدف این است که تا حد امکان منصف باشیم تا همه چیزی بپردازند. اگر آسیب یا بیماری جدی دارید، این مبلغ باعث ورشکستگی شما نخواهد شد و واقعا بهداشت و درمان و هزینه‌های بیمه‌ای از مزایای زندگی در نروژ به حساب می‌ایند.

اکثر کلینیک‌ها ماشین‌های خودکاری دارند که قبل از خروج از آن‌ها استفاده می‌کنید تا در صورت وجود مبلغی که سررسید وجود دارد، مطمئن شوید که پرداخت کرده‌اید. وقتی از دفتر خارج می‌شوید و به حد مجاز خود نرسیده‌اید، فاکتوری از طریق پست دریافت می‌کنید که هزینه‌ای در آن قید شده است.

محوریت داشتن خانواده

اولویت نروژی‌ها گذراندن وقت با خانواده قبل از هر چیز دیگری است. این از مزایای زندگی در نروژ است. در نروژ احساس تنهایی نمی‌کنید چرا که علاقه به خانواده و زندگی‌های جمعی، روحیه‌ای دوستانه و  گروهی را در آنها به وجود آورده.

از والدین انتظار می‌رود در صورت نیاز برای رسیدگی به نیازهای فرزندانشان کار را ترک کنند. دولت سیاستی با نام مرخصی سخاوتمندانه والدین، ارائه می‌دهد تا هر دو والدین بتوانند از افراد جدید به خانواده استقبال کنند. علاوه بر یک روز کاری است که معمولاً حداکثر 7.5 ساعت است. کسب و کارها انتظار ندارند که کار در تعطیلات آخر هفته یا در طول عصر اتفاق بیفتد و پنج هفته تعطیلات در سال وجود دارد.

مزایای زندگی در نروژ

اکثر شرکت‌های بزرگ نیز مزایای قابل توجهی را برای استفاده کارمندان خود ارائه می‌دهند. ممکن است هزینه‌ای با تخفیف برای یک زمین گلف، تخفیف در کافه تریا محلی یا حتی یک کابین برای استفاده در آخر هفته باشد. (حالا اینور جشن‌ها

حقوق کارگران در نروژ بالاست

حقوقی که در نروژ پیدا می‌کنید به‌طور‌کلی بالاتر از آن چیزی است که در بقیه اروپا پیدا خواهیدکرد. این واقعیت به ویژه برای کارگرانی که خود را در پایین‌ترین سطح دستمزد می‌بینند صادق است. این یک واقعیت قابل توجه است با توجه به اینکه کشور حداقل دستمزد ثابتی ندارد که مشاغل باید از آن پیروی کنند.

این بدان معناست که شما پول بیشتری برای پرداخت قیمت‌های بالاتر موجود در نروژ خواهید داشت. همچنین به همین دلیل است که صنایع خدماتی در کشور گران‌تر هستند. دامنه دستمزدها به اندازه ایالات متحده یا کانادا نیست، بنابراین اگر چشمتان به ترفیع است، باید این را در نظر داشته باشید.

از مزایای زندگی در نروژ حل‌شدگی فرهنگی

اگرچه ممکن است گهگاه از نروژی‌ها شکایت کنید که غیردوستانه، سرد یا بی‌تفاوت هستند، اما با شروع زندگی در اینجا، ادغام این فرهنگ نسبتاً آسان است. اکثر مردم انگلیسی صحبت می کنند، بنابراین برای بسیاری از مردم راحت تر است. اگر به کسی زمان کافی بدهید تا با شما گرم شود، متوجه خواهید شد که این کشور مکانی بسیار دلپذیر است.

تحصیل پس از متوسطه رایگان است

اگر زندگی در نروژ را شروع کنید، به طور خودکار واجد شرایط دریافت این مزایا هستید. از مزایای زندگی در نروژ این است که شما می‌توانید بعد از گذراندن دبیرستانتان رایگان تحصیل کنید. برای شرکت در کلاس‌های کالج یا دانشگاه محلی لازم نیست نروژی باشید. تا زمانی که اقامت را ایجاد کنید، شرایط لازم را دارید. دریافت مدرک کاملاً رایگان است، به این معنی که می‌توانید هر شغلی را که برای حرفه خود ترجیح می‌دهید بدون دردسر بدهی دنبال کنید. این کشور تاکید زیادی بر تحصیل کرده است، بنابراین سیستم عمومی ساختار را منعکس می‌کند.

چالش اصلی برای افرادی که شروع به زندگی در نروژ می‌کنند، شوک برچسبی است که در بدو ورود اتفاق می‌افتد. قبل از شروع کار باید مقدار قابل توجهی پس‌انداز در بانک داشته باشید تا هزینه‌های جابه‌جایی، هزینه‌های مسکن و نیازهای اولیه خود را بپردازید. معمولاً حدود یک سال طول می‌کشد تا به‌طور کامل با اقتصاد سازگار شوید(خلاصه که ازخونه ننه و باباتون قهرنکنید برید نروژها، باید از جیب بخورید کل سالو)

مزایای زندگی در نروژ

اگر بتوانید این مسائل را مدیریت کنید، مزایای زیادی در انتظار ورود شما به نروژ است. این سرزمین پر از مناظر زیبا، فرار در فضای باز، و فرصت‌هایی برای پیاده روی، دوچرخه‌سواری، یا ملاقات با دوستان است. زندگی در آنجا کند می‌شود زیرا می‌توانید زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانید.

معایب و مزایای زندگی در نروژ اغلب شامل هزینه‌های شما می‌شود، اما چیزهای بیشتری برای دیدن و انجام دادن در این کشور وجود دارد. به مرور متوجه خواهید شد که اگر تصمیم بگیرید

سوالات متداول 

آیا زندگی در نروژ خوب است؟

نروژ یکی از زیباترین کشورهای جهان است و اگر اسکی را دوست دارید، می‌توانید این کار را به مدت ۶ ماه در سال انجام دهید. مزایای بسیاری برای زندگی در این کشور بسیار جذاب وجود دارد, اگر چه شما باید بررسی کنید که شما راحت با زمستان سرد و شرایط رانندگی یخی کنار می‌آیید

هزینه مهاجرت به نروژ چقدر است؟

بسته به روش مهاجرتی شما به کشور نروژ این هزینه می‌تواند متغیر باشد. مهاجرت کاری کم هزینه ترین روش مهاجرت به نروژ است و دومین گزینه مهاجرت از طریق تحصیل است.

برای مهاجرت کاری به نروژ چند روش وجود دارد؟

برای مهاجرت کاری به کشور نروژ 2 روش وجود دارد : 1- روش جست و جوی کار 2- روش اسکیلد ورکر ( skilled workers )

آیا تحصیل در کشور نروژ رایگان است؟

امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی و نروژی به صورت رایگان وجود دارد. آیا بدون مدرک زبان می توان در نروژ تحصیل کرد؟ برای اینکه شانس دریافت ویزا پایین نیاید، توصیه می شود حتما مدرک زبان ارائه شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.