مقالات, مهاجرت

مزایای اقامت و زندگی اسپانیا

معایب زندگی در اسپانیا

مزایای اقامت در اسپانیا

این مقاله می‌تونه طیف وسیعی از مسائل مربوط به مزایای اقامت در اسپانیا را در اختیار شما قرار بده و به شما در تصمیم گیری صحیح کمک کنه (امیدوارم یهو با خوندنش متهول بشید و بعد از فهمیدن مزایای زندگی در اسپانیا به این فکر کنید که ای بابا همین الان باید برم اسپانیا فایده نداره اینجوری)

مزایای زندگی در اسپانیا

 

امتیاز زندگی در اسپانیا

اسپانیا، کشوری است که در جنوب غربی اروپای افراطی قرار دارد. حدود ۸۵ درصد شبه جزیره ایبری را اشغال می‌کند که با همسایه کوچک‌ترش پرتغال در آن سهیم است.

می‌توان مزایای زندگی در اسپانیا را در چند مرحله بررسی‌کرد و به اختصار معرفی کرد.

همچنین بخوانید: بهترین کشورها برای افراد درونگرا

جذابیت های اسپانیا

حومه اسپانیا عجیب است، مملو از قلعه‌ها، قنات‌ها، و خرابه‌های باستانی، اما شهرهای آن به شدت مدرن هستند. پایتخت اندلس سویا (سویل) به دلیل فرهنگ موسیقی و شیوه‌های سنتی‌اش مشهور است.

پایتخت کاتالونیا بارسلون به دلیل معماری سکولار و صنعت دریایی و پایتخت ملی مادرید به دلیل خیابان‌های پر پیچ‌و‌خم، موزه‌ها و کتاب‌فروشی‌ها و شیوه زندگی شبانه‌روزی‌اش.

مادرید بزرگترین شهر اسپانیا است و همچنین مرکز مالی و فرهنگی آن است، همان‌طور که برای صدها سال بوده است.

اما برویم سراغ مزایای زندگی در اسپانیا و معرفیشون

تاریخچه اسپانیا

تاریخ اسپانیا به دوران باستان می‌رسد، زمانی که مردمان پیش از روم در سواحل مدیترانه شبه جزیره ایبری با یونانی‌ها و فنیقی‌ها تماس گرفتند و اولین سیستم‌های نوشتاری معروف به خط‌های اسپانیایی قدیم ایجاد شد.

اسپانیا تا اوایل قرن نوزدهم به کنترل یک امپراتوری وسیع ادامه داد.

در این دوره، اسپانیا در تمام جنگ‌های بزرگ اروپا از جمله جنگ‌های ایتالیا، جنگ هشتاد ساله و جنگ سی‌ساله شرکت داشت. قدرت اسپانیا در اواخر قرن هفدهم کاهش یافت.

این کشور در دهه 1960 و اوایل دهه 1970 رشد اقتصادی سریعی را تجربه کرد. با مرگ فرانکو در نوامبر 1975، اسپانیا به سلطنت و این بار به ریاست خوان کارلوس اول، و دموکراسی بازگشت. با تصویب قانون اساسی جدید در سال 1978، اسپانیا در سال 1986 به جامعه اقتصادی اروپا (با معاهده ماستریخت در سال 1992 به اتحادیه اروپا تبدیل شد) و در سال 1998 به منطقه یورو وارد شد.

این تغییرات پیشرفت اسپانیا را در پی داشت و این پیشرفت‌ها رشد از مزایای زندگی در اسوانیاست.

آب و هوای اسپانیا

بسیاری از مردم برای پیداکردن آب‌وهوای خوب حرکت می‌کنند. و می‌توانید دلیل آن را ببینید. به‌عنوان مثال، مالاگا هر سال 105 روز آفتابی دارد! با این حال، خلاف تصور، ممکن است در اسپانیا بسیار سرد شود و ممکن است باران سیل آسا ببارد.

از مزایای زندگی در اسپانیا، یا بهتر بگویم برترین مزیت زندگی در جنوب اسپانیا، البته نه در ماه‌های گرم تابستان، بلکه توانایی بیدار شدن با آسمان آبی روشن در زمستان است! به ندرت زمستانی را مانند آنچه در شمال اروپا احساس می‌کنید می‌بینید.

سواحل اسپانیا

سواحل اسپانیا از بهترین سواحل جهان هستند و اغلب رستوران‌ها و تفریحات شبانه عالی را در این مناطق پیدا می‌کنید. بسیاری از مردم در ابتدا به این مناطق نقل مکان خواهند کرد، زیرا این اولین تجربه اسپانیایی آنها بود و افراد زیادی را خواهند یافت که به زبان آنها صحبت می‌کنند.

مزایای زندگی در اسپانیا

سبک زندگی اسپانیایی از مزایای اقامت در اسپانیا

زیبایی اسپانیا، فرهنگ «زندگی در فضای باز» است که مردم را قادر می‌سازد در تمام طول سال در فعالیت‌های ورزشی و تناسب اندام شرکت کنند. رژیم غذایی مدیترانه‌ای همچنین به‌عنوان یک رژیم غذایی فوق‌العاده سالم در جهان مشهور است، زیرا حاوی مقدار زیادی ماهی و سبزیجات تازه است. اسپانیایی‌ها نیز بسیاری از غذاهای خود را در روغن زیتون می‌پزند.

فرهنگ اسپانیایی

اسپانیا غنی از فرهنگ است، با مکان‌های دیدنی تاریخی بسیاری، نه به ذکر شخصیت‌های تاریخی زیادی که مردم مجذوب آن‌ها هستند. تاریخچه طولانی هنرمندان و نویسندگان مشهور وجود دارد. همچنین رویدادهای سالانه زیادی در هر منطقه وجود دارد که اسپانیایی‌ها به آنها علاقه زیادی دارند. عید پاک در آنجا بسیار بزرگ است، با فستیوال‌ها و راهپیمایی‌های طولانی. مردم اسپانیا عاشق مهمانی هستند و نگرش بسیار مثبتی به زندگی دارند!

هزینه های پایین پروازهای هواپیمایی در اسپانیا

اسپانیا ارتباطات پروازی فوق العاده‌ای با سایر نقاط اروپا به‌خصوص انگلستان دارد. شما می‌توانید به‌بسیاری از شهرهای اسپانیا، از چندین فرودگاه بریتانیا به‌راحتی پرواز کنید.

اگر به دنبال کار هستید، اسپانیا یک انتخاب عالی است زیرا تنها یک پرواز کوتاه با بریتانیا و کشورهای دیگر مانند آلمان و فرانسه فاصله دارد. معمولاً در حدود 2ساعت و نیم می‌توانید با یکی از پروازهای ارزان قیمت به بریتانیا برگردید.

مهمان نوازی اسپانیایی ها

مردم اسپانیا از گردشگران و مهاجران خارجی بسیار استقبال می‌کنند و این موضوع به یادگیری زبان کمک می‌کند! این افق‌های اجتماعی و حرفه‌ای شما را به‌میزان قابل توجهی گسترش می‌دهد. خون‌گرم بودن مردم اسپانیا از مزایای زندگی در اسپانیا ست.

مهاجرت روزشی به اسپانیا

مزایای زندگی در اسپانیا

مردم اسپانیا معمولاً وقتی نشان دهید که مایل به تلاش برای ادغام و صحبت‌کردن به زبان آنها هستید، بسیار دوستانه هستند. مطمئناً آنها نگرش بسیار خوبی نسبت به لذت‌بردن از زندگی و استفاده حداکثری از آن دارند، فقط به تعداد فستیوال‌ها (جشنواره‌ها) و تعطیلات به‌عنوان شاهد نگاه‌کنید!

هزینه زندگی در اسپانیا

هزینه‌های زندگی در اسپانیا ( یکی از مهم ترین مزایای اقامت در اسپانیا است ) در سال‌های اخیر قطعا افزایش یافته‌است که در کنار مسائل اقتصادی، زندگی در اسپانیا را دشوارتر کرده است. با این حال، در مقایسه با سایر کشورها هنوز نسبتاً ارزان است. اقتصاد اسپانیا نیز در حال بهبود است.

البته با معرفی یورو، هزینه زندگی در اسپانیا به‌طرز چشمگیری افزایش یافته است. در واقع حتی ممکن است زندگی در اسپانیا در مقایسه با انگلستان ارزان‌تر نباشد!

املاک هنوز هم بسیار کمتر از سایر شهرهای بزرگ اروپا است – هم برای اجاره و هم برای خرید. اجاره املاک فوق‌العاده با قیمت‌های نسبتا پایین امکان‌پذیر است. قیمت پایین مسکن از مزایای زندگی در اسپانیا ست

کیفیت زندگی بالا از مزایای اقامت در اسپانیا

به‌طورکلی در اسپانیا بسیار بالا است، که دهه‌ها آن را برای مهاجران اغواکننده کرده‌است.

اسپانیا هنوز هم ارزش شگفت‌انگیزی برای پول دارد، برای آن‌دسته از افرادی که از اقتصادهای توسعه یافته‌تر هستند که یا بازنشسته هستند یا حقوق اروپای شمالی یا ایالات متحده دریافت می‌کنند. برای این مهاجران، کیفیت زندگی بسیار بالایی برای هزینه فعلی زندگی در دسترس است. کیفیت بالای زندگی در اسپانیا از مهمترین مزایای اقامت در اسپانیا است.

همچنین بخوانید: اقامت تمکن مالی در اسپانیا

بازنشستگی در اسپانیا

بازنشستگی در اسپانیا یک گزینه عالی است، زیرا هزینه زندگی نسبتا پایین است. هم‌چنین به‌دلیل آب‌و‌هوای شگفت‌انگیز و فرهنگ زندگی در فضای باز، در مواردی مانند گرمایش و برق صرفه‌جویی خواهید کرد. مطمئناً آب‌و‌هوا بزرگترین دلیلی است که مردم به دنبال یافتن شغل در اسپانیا هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر ویزای بازنشستگی اسپانیا را مطالعه کنید.

 

با زندگی و کار در اسپانیا می‌توان صادقانه گفت که کشوری فوق‌العاده با آب‌وهوا و مردم فوق‌العاده است.

بله، شما می‌توانید شگفت‌انگیزترین سبک زندگی را داشته باشید، اما تنها در صورتی که از نظر مالی مطمئن باشید.

 

سوالات متداول

آیا اسپانیا ارزش مهاجرت دارد؟

اگر به زندگی در اسپانیا فکر می‌کنید، مزایای زیادی وجود دارد. برای شروع، هزینه پایین زندگی اسپانیا آن را مقرون به صرفه تر از اکثر کشورهای اروپای غربی می‌کند. برای مثال اجاره در لندن 120 درصد بیشتر از بارسلونا است. در مقایسه با ایالات متحده، اجاره در اسپانیا 45.28٪ کمتر است.

زندگی در جنوب اسپانیا چگونه است؟

مزیت واقعی زندگی در جنوب اسپانیا، نه در ماه‌های گرم تابستان، بلکه توانایی بیدار شدن با آسمان آبی روشن در زمستان است! به ندرت بلوز زمستانی را مانند آنچه در شمال اروپا احساس می‌کنید احساس می‌کنید. سواحل اسپانیا از بهترین سواحل جهان هستند و اغلب رستوران‌ها و تفریحات شبانه عالی را در این مناطق پیدا می‌کنید.

آیا سیستم مراقبت‌های بهداشتی در اسپانیا خوب است؟

سلامتی. در حالی که سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی در اسپانیا به عنوان یک کیفیت خوب شناخته شده است، ساختار حمایتی برای افراد مسن وجود ندارد. به‌عنوان مثال، خانه‌های سالمندان زیادی وجود ندارد و فرض بر این است که افراد سالمند توسط بستگان خود مراقبت می‌شوند.

در صورت خروج بریتانیا چه اتفاقی برای حقوق اقامت من در اسپانیا می‌افتد؟

اگر بریتانیا با توافق اتحادیه اروپا را ترک کند، هر تبعه بریتانیایی که قبل از پایان دوره اجرایی وارد اسپانیا می‌شود، می‌تواند طبق قوانین فعلی به عنوان مقیم اسپانیا ثبت‌نام کند و حق اقامت در اسپانیا برای مدت طولانی محافظت می‌شود. همانطور که آنها در اینجا زندگی می‌کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.