مقالات

مزایای زندگی در سوئیس

مزایای زندگی در سوئیس

مهاجرت به سوئیس برای هرکسی یک تصمیم بزرگ است، شاید دوست داشته باشید در کشوری جدید زندگی کنید اما شناختی از مقصد موردنظر ندارید به همین جهت ممکن است در مورد سبک زندگی و موارد قوت آن کشور تحقیقی انجام دهید و بینش کلی و بهتری از مقصد خود به دست آورید.

در این مقاله 10 نقطه قوت سوئیس و دلیل انتخاب این کشور جمع‌آوری‌شده است تا در زمان دریافت ویزای سوئیس اطلاعاتی کلی از کشور سوئیس داشته باشید و با مزایای زندگی در سوئیس آشنا شوید.

فرصت‌های شغلی اولین مورد لیست مزایای زندگی در سوئیس

اولین مورد مزایای زندگی در سوئیس چشم‌اندازهای شغلی بهتر که اولین دلیل مهاجرت شناخته می‌شود می‌باشد. اگر به دنبال پیشرفت در بازار کار هستید سوئیس یک انتخاب مناسب است.
وضعیت حقوق شغل‌های مختلف در سوئیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی بیشتر است.
در کشور سوئیس افرادی که در شهرهای ژنو و زوریخ زندگی می‌کنند دارای بیشترین درآمد متوسط جهان هستند که بیشترین مربوط به امور مالی، بانکی و بیمه می‌شود.

تحصیلات سوئیس یکی از مزایای زندگی در سوئیس

سوئیس دارای یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان است که یکی از موارد مزایای زندگی در سوئیس محسوب می شود.
اگر زمانی با خانواده مهاجرت کردید مدارس دولتی، بین‌المللی و یا حتی انگلیسی برای فرزندان شما وجود دارد. این کشور دارای 12 دانشگاه و 7 مؤسسه آموزشی عالی علوم کاربردی در مناطق مختلف است. اگر علاقه‌مند به تحصیل در سوئیس هستید در مقاله مهاجرت تحصیلی به سوئیس به تفصیل در خصوص مهاجرت تحصیلی و دانشگاه‌های برتر سوئیس پرداخته‌ایم.

مراقبت‌های بهداشتی سوئیس

مورد دیگری که می‌توان در جدول مزایای زندگی در سوئیس قرار داد امید به زندگی بسیار بالا در کشور سوئیس است.
در کشور سوئیس امید به زندگی مردان 79 سال و زنان 84 سال است که نشان می‌دهد سوئیس دارای سیستم مراقبتی و بهداشتی بسیار با کیفیتی است.
در زمان مهاجرت به سوئیس لازم است بیمه خدمات درمانی خود را ظرف 3 ماه پس از مهاجرت خود استفاده کنید.

مناظر سوئیس و مزایای زندگی در سوئیس

سوئیس به علت داشتن زیبایی‌های طبیعی لقب نگین اروپا را به خود اختصاص داده است.
مناظر سوئیس چیزهای زیادی برای ارائه به کسانی که به آنجا می‌روند ارائه می‌دهد، این شهر به خاطر کوه‌های چشمگیر و دریاچه‌های آرامش‌بخش مشهور است.
درجه حرارت در مناطق مختلف متفاوت است در واقع در بخش جنوبی گرم‌تر و در بخش شمالی سردتر است.

مزایای زندگی در سوئیس
تابستان‌ها معمولاً مدیترانه‌ای هستند و می‌توانند در ماه‌های جولای و آگوست تا دمای 30 درجه هم برسند، درحالی‌که ژانویه و فوریه سردترین ماه‌ها هستند؛ بنابراین زندگی در سوئیس برای دوستداران طبیعت، طبیعت گردان و علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی بسیار جذاب خواهد بود.

محیط‌ زیست سوئیس

بر اساس شاخص عملکرد محیطی سوئیس در صدر فهرست پاک‌ترین کشورهای جهان قرار دارد.
این کشور به‌خاطر استانداردهای بهداشتی و مراقبت از محیط‌زیست برای افرادی که به زندگی در کشوری با محیط‌ زیست زیبا اهمیت می‌دهند جذاب است.
تقریباً یک‌سوم کشور سوئیس را جنگل تشکیل داده و کمتر از یک‌چهارم زمین‌ها مناطق حفاظت شده را شامل می‌شوند.
این مناطق محل زندگی حدود 50.000 نوع گیاه مختلف، قارچ‌ها و حیوانات گوناگون است علاوه بر این سوئیس به برج آب اروپا تبدیل شده است زیرا 6 درصد از ذخایر آب شیرین قاره را در اختیار دارد.

ورزش در سوئیس

از دیگر موارد مزایای زندگی در سوئیس به  ورزش این کشور میتوان اشاره کرد. سوئیس می‌تواند کشور خوبی برای ورزشکاران و دریافت ویزای ورزشی باشد.
دارابودن فعالیت‌های ورزشی در فضای باز و ورزش‌های زمستانی مثل اسکی، اسنو بورد، کوهنوردی و بسیاری دیگر از رشته‌های ورزشی این‌چنینی یکی دیگر از مزایای زندگی در سوئیس هستند.
سوئیس سالانه بیش از 8 میلیون گردشگر بین‌المللی را به خود جذب می‌کند که بسیاری از آنها توسط پیست‌های اسکی معروف جهان Verbier و Zermatt جذب می‌شوند.

تنوع فرهنگی سوئیس

سوئیس کشوری چندملیتی است که همیشه پذیرای افراد خارجی است. در حال حاضر بیش از 20% جمعیت سوئیس را کارگران خارجی دارای اقامت و یا موقت تشکیل می‌دهند.
همچنین 4 زبان رسمی شامل آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، انگلیسی در این کشور وجود دارند. از آنجایی که انگلیسی به طور گسترده صحبت می‌شود.
فرصت‌های زیادی برای افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند وجود دارد. در نتیجه دانش زبان انگلیسی یکی از موارد مزایای زندگی در سوئیس محسوب میگردد.

ایمنی بالای سوئیس

یکی از مهم‌ترین مزایای زندگی در سوئیس آرامش و امنیت این کشور است.
جنایات و آمار ناامنی در این کشور بسیار نادر است و فقط جیب‌برها در برخی نقاط گردشگری وجود دارند و شماره تماس اضطراری سوئیس برای این‌گونه موارد 117 است.

ثبات اقتصادی در کشور سوئیس

علاوه بر امن بودن دومین شاخصه مهم در لیست مزایای زندگی در سوئیس سابقه بی‌طرفی و ثبات این کشور است که رتبه یکی از باثبات‌ترین دموکراسی‌های جهان را نصیب خودکرده است.
همچنین این کشور در دوران رکود اقتصادی آسیبی ندیده و به پناهگاه امنی برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است و به عنوان اقتصاد دارای نرخ بیکاری بسیار پایین شناخته شده است.

مزایای زندگی در سوئیس

محیطی امن برای خانواده

کشور سوئیس برای افرادی که به‌صورت خانوادگی سفر می‌کنند انتخاب مناسب و درستی خواهد بود زیرا کیفیت زندگی در این کشور با خانواده در درجه بالاتری قرار دارد.
به ‌طوری ‌که بسیاری از مردم بریتانیا که به سوئیس مهاجرت میکنند احساس امنیت بیشتری برای فرزندان خود و آینده ی بهتری برای خانواده خود خواهند داشت.

حقوق و مالیات در سوئیس

دستمزد در کشور سوئیس بسیار بالاست و اگر در شاخه مهندسی و یا بانکی مشغول باشید در کشور سوئیس دستمزد شما از افراد مهاجر آمریکایی که در همین مشاغل فعالیت می‌کنند بیشتر است.
مالیات در سوئیس به‌طورکلی هزینه پایینی داشته و درواقع مالیات‌های پایین دریافت می‌کنند.

حمل‌ونقل کشور سوئیس

با زندگی در کشور سوئیس شما دقیقاً وسط اروپا قرار دارید به طوری که از زوریخ به آلمان یک ساعت و به فرانسه و ایتالیا 2 ساعت فاصله دارید. باقی کشورها نیز با چند ساعت کوتاه امکان دسترسی دارند.
حتی این کشور به طوری دسترسی زیاد به اکثر اماکن دارد که می‌توانید مقصدی اروپایی انتخاب کنید و با حمل‌ونقل عمومی به این مقاصد برسید.
سوئیس بخشی از معاهده شینگن است البته که بخشی از اتحادیه اروپا محسوب نمی‌شود اما این بدان معناست که شهروندان کشورهای محروم از ویزا مانند هند و چین می‌توانند به طور آزادانه به اتحادیه اروپا وارد شوند، زندگی کنند و یا کار کنند.

سازماندهی شده

[typed string0=”اگر وقت شناسی برای شما مهم است ، این ساعت سازان مشهور دنیا وقت شناس جدی هستند” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

وقت شناسی همه جنبه های زندگی در سوئیس را فرا گرفته است. همچنین می توانید انتظار داشته باشید که حمل و نقل عمومی شما طبق برنامه در سوئیس انجام شود

سوئیس علاوه بر برنامه‌ریزی دقیق، دارای یکی از برترین سیستم‌های راه‌آهن در جهان از نظر ایمنی، کارایی و استفاده است.
به زبان ساده، می‌توانید انتظار داشته باشید که سازماندهی عالی، بخش بزرگی از تجربه کلی زندگی شما در سوئیس خواهد بود.

با مزایای سوئیس آشنا شدیم و متوجه شدیم با دریافت ویزای کاری سوئیس و تحصیل در سوئیس به چه کشوری پا گذاشته و با چه سیستم‌های پیشرفته‌ای روبه‌رو می‌شویم.
کشور سوئیس بسیار با نظم بوده و دارای طبیعت بکر و محیط جذابی برای زندگی و پیشرفت می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت انواع ویزا برای کشور سوئیس و مهاجرت به سوئیس در بخش نظرات همین صفحه پیام گذاشته و با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.