مزایای زندگی در ترکیه

مزایای زندگی در ترکیه

Benefits of living in Turkey

50 بازدید - منتشر شده توسط مهناز نجفی در تاریخ: ۰۰/۰۹/۲۴ در ۰:۰۹ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۱۰/۱۳ در ۱۱:۴۳ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

اگر مثل منم عاشق هوای معتدل و پاییز و زمستونای نرم و بدون سوز و سرمای زیاد هستید، دریا و ساحل زیبا روحتونو نوازش می‌ده و اهل دورشدن زیاد از کشور نیستید و می‌خواید همین بغل مغلا باشید پس بزن قدش که ترکیه مقصد عالی می‌شه واسمون.  تو این مقاله از مزایای زندگی ر ترکیه می‌گم و 

اصلا😜

Gel gel gümüle gel /  Gel gel gümüle gel /

Gel gel gümüle gel böğrüme Dom dom kurşunu 

مزایای زندگی در ترکیه

 

مزایای زندگی در ترکیه

اگر به ترکیه به‌عنوان یک مقصد بالقوه برای بازنشستگی، به عنوان مکانی برای نقل مکان با خانواده‌تان نگاه می‌کنید، یا فقط جایی که فکر می‌کنید می‌توانید بدون توجه به اینکه در چه مرحله‌ای از زندگی هستید، احساس کنید که در جایی صمیمی و آزاد و راحت هستید، پس انتخابتان درست است و تا انتهای این مقاله بیشتر با مزایای زندگی در ترکیه آشنا خواهید شد. 

ترکیه چگونه است؟

ترکیه کشوری بزرگ و چندوجهی با مناظر متنوع، از کوه‌ها گرفته تا دشت‌های نمکی و آبی عمیق دریای مدیترانه است. آفتابی است، غرق در تاریخ و افسانه است، بحث برانگیز است و زیباست. هم‌چنین ترکیبی شگفت‌انگیز از فرهنگ شرقی و غربی است. همه‌ی این نکات از مزایای زندگی در ترکیه به حساب آمده و ساکنان را به سمت این کشور می‌کشاند.

زندگی در ترکیه

ترکیه می‌تواند به ساکنان خود آب‌و‌هوای خوب، سبک زندگی فعال و سالم ارائه دهد و اکثر مهاجران وقتی به ترکیه نقل مکان می‌کنند ارزش پولی خوبی دارند.

کیفیت زندگی در ترکیه از نظر بسیاری از استانداردها بالاست. صرف زمان برای زندگی خصوصی، خدمات بهداشتی و آموزشی در سطح بالایی قرار دارد. بررسی‌های انجام شده توسط Expat Explorer نشان می‌دهد که ترکیه هفتمین کشور جهان برای کارو زندگی است. رفاه مهاجران از مزایای زندگی در ترکیه است .

۶۲ درصد از کارگران خارجی ساکن ترکیه اظهار می‌کنند که کیفیت زندگی آنها در مقایسه با کشورشان بهبود یافته است. ۵۲ درصد از این افراد می‌گویند که زمان بیشتری برای تمرکز روی سرگرمی‌ها، خانواده و شغل خود پیدا می‌کنند.

۵۵ درصد از آنها می‌گویند که می‌توانند خواسته‌های خود مانند ماشین و خانه بهتر را تامین کنند و ۶۹ درصد می‌گویند که احساس امنیت می‌کنند. با تأثیر این موارد، بسیاری از خارجی‌ها هر ساله ترکیه را ترجیح می‌دهند.

مزایای زندگی در ترکیه

از مزایای زندگی در ترکیه دیدن آثار تاریخیست 

ترکیه که در نقطه تلاقی آسیا و اروپا قرار دارد، در طول تاریخ مسکونی بوده است. با تأثیر این امر میزبان تمدن های بسیاری بوده است. این وضعیت استانداردهای کیفیت زندگی ترکیه را از نظر معنوی بالا می‌‌برد.

بخش بزرگی از ۷۲ درصد از کارگران خارجی شاغل در ترکیه بیان می‌کنند که این شهر از نظر بافت تاریخی‌و‌فرهنگی، سازه‌های معماری، بناهای تاریخی و پارک‌ها غنی است. ۵۸٪ نشان دهنده غذاخوری و رستوران‌های خوب است. به همین دلایل، ترکیه سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. جغرافیا که ترکیبی از ساختار طبیعی و تاریخی است، فرصت تجربه تجربیات مختلف را فراهم می‌کند.

از مزایای زندگی در ترکیه بهداشت و درمان توسعه یافته

در ترکیه، دولت دسترسی آسان و سریع به خدمات بهداشتی را برای شهروندان فراهم می‌کند. پشتیبانی پزشکی در هر سایتی در دسترس است. در این زمینه رشته‌های زیادی مانند چشم‌پزشکی، داخلی، زنان‌و‌زایمان و جراحی عمومی وجود‌ دارد.

علاوه بر این، پیوند اعضا، کاشت‌مو و جراحی پلاستیک از جمله کاربردهای برجسته پزشکی هستند. در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی، هزینه‌های درمان‌ و‌ عمل جراحی ترکیه کاملا مقرون‌به‌صرفه است. به‌همین‌ترتیب، داروها نسبت به همتایان خود در کشورهای مختلف قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارند.

در محدوده بیمه سلامت عمومی، دولت بسیاری از خدمات درمانی و هزینه‌های دارویی را پوشش می‌دهد. توسعه خدمات سلامت باعث توسعه گردشگری سلامت نیز شده است

تحصیلات پیشرفته از مزایای زندگی در ترکیه

آموزش در ترکیه مدرن و با آخرین تکنولوژی ارائه می‌شود. دانشگاه‌های ترکیه نیز در دنیا معتبر هستند. در این زمینه، ترکیه به دانش‌آموزان آموزش با کیفیت، سیستم آموزشی جهانی و کادر آموزشی موفق ارائه می‌دهد.

به‌این‌ترتیب هر دانش‌آموزی می‌تواند با آماده‌شدن برای زندگی‌و‌حرفه، زندگی موفقی را آغاز کند. دانشگاه‌ها دارای برنامه‌های دیپلم با اعتبار بین‌المللی هستند و دراین‌زمینه، بسیاری از دانشجویان خارجی هر ساله ترکیه را ترجیح می‌دهند.

در جمهوری ترکیه دانشگاه‌های خصوصی و دولتی وجود دارد. همه آنها فرصت‌های آموزشی راحت، مدرن و سطح بالا را به روشی کاملا مجهز فراهم می‌کنند. علاوه بر این مزیت‌ها در آموزش، فرصت‌های اجتماعی نیز به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

در این زمینه گزینه‌هایی مانند کانون‌های دانشجویی، زمینه‌های فعالیت هنری و فعالیت‌های دانشجویی در هر دانشگاهی دیده می‌شود. کتابخانه‌های غنی به نفع هر دانش‌آموزی باز است. بنابراین، دانش‌آموزان می‌توانند زندگی خود را به عنوان افرادی که به تمام معنا از نظر اجتماعی- فرهنگی بزرگ‌ شده‌اند آغاز کنند.

شهرهای بزرگ و در حال پیشرفت

استانبول که به‌عنوان یک کلان شهر و یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان شناخته می‌شود، در بین ۳ شهر بزرگ ترکیه قرار دارد. حتی بنا بر وسعت و جمعیت برخی آن را به عنوان پایتخت می‌شناسند و استانبول و زیبایی‌هایش از مزایای زندگی در ترکیه حساب می‌آید.

مزایای زندگی در ترکیه

حال سوال اینجاست:

 آیا زندگی در ترکیه ایده خوبی است؟

زندگی در ترکیه در مقایسه با کشورهای بزرگ غربی آرام‌تر و بی‌استرس‌تر است. این کشور با آزادی و امکانات پیشرفتی که در اختیارتان می‌گذارد. با نزدکیش به ایران و امکانات سفری و رفت‌وآمد راحت‌تر مهاجرت بهتری را برایتان می‌سازد.

ترک‌های مهمان‌نواز از مزایای زندگی در ترکیه‌ هستند

ترک‌ها مهمان‌نوازند و نزدیکی‌های فرهنگی آنان به ما و مسلمان بودن اکثریت مردمش باعث می‌شود که در بینشان احساس غربت کم‌تری کرده و زندگی در ترکیه برایمان نسبت به اروپا و آمریکا، احساس غربت کم‌تری همراه داشته باشد. اگر زبان ترکیه‌ای بلد باشید می‌توانید به‌راحتی با آنها ارتباط گرفته و در میانشان روزهای خوبی را سپری کنید

امکان افتتاح حساب بین‌المللی

از مزایای زندگی در ترکیه امکان افتتاح حساب بین‌الملیست. بانکداری ترکیه برعکس بانکداری ما به شرکت‌های بانکی بزرگ متصل است. شما با زندگی در ترکیه از طریق یکی از بانک‌های معروف از یک مستر کارت معتبر و به نام و ۳ ساله برخوردار شوید.

 آب‌و هوای خوب از مزایای زندگی در ترکیه

از دلایل اصلی مهاجرگیری و توریست پذیری ترکیه می‌توان به آب‌و‌هوای آن اشاره کرد. این کشور دارای چندین منطقه آب‌و‌هواییست. تابستان‌های فوق‌العاده که افراد زیادی را از سراسر دنیا به خود جلب می‌کند. ترکیه کشوری ۴ فصل است. حتی در زمستان و روزهای سرد نیز ی‌توان لذت برد و به تفریح پرداخت.

هزینه‌های زندگی در ترکیه پایین است

از مزایای زندگی در ترکیه برای ساکنانش پایین بودن هزینه‌های زندگی و استاندارد مطلوب است. برای مثال هزینه‌ قبض آب ماهانه برای یک خانواده در حدود ۴۰ لیر است. اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود ۱۵۸۵ لیر و در خارج از مرکز شهر حدودا ۹۹ لیر در ماه است.

حمل‌و نقل‌ترکیه

از مزایای زندگی در ترکیه می توان به سیستم حمل و نقل درون شهری و برون شهری این کشور اشاره کرد. حالا چرا این مورد جزء مزایای زندگی در ترکیه به حساب می‌آید؟ اید در پاسخ گفت استانبول که اندازه‌و مساحتش دو برابر تهران است از انواع ریل و ترولی و مترو و اتوبوس و کشتی و تاکسی فرودگاه بین المللی و پروازهای هوایی، شرایط رفت و‌آمد راحت و سریع و ارزان را برای ساکنان فراهم می‌کند.

این‌هم از کشور ترکیه. سعی‌کردم مزایای زندگی در ترکیه رو مفید و مختصر براتون بگم و باهاش آشناتون کنم. نظرتون چیه؟ برامون بنویسید و بگید ترکیه رو دوست دارید و یا تجربه‌ی سفر به ترکیه رو دارید؟ راستی! خواننده‌ی ترکیه‌ای مورد علاقه‌تون کیه؟ توی ترکیه خیلی مراقب خودتون باشید کلید اسرارشون خیلی فعاله. 

 

سوالات متداول

چگونه ویزا برای زندگی در ترکیه دریافت کنیم؟

اولین قدمی که شما را تضمین می کند حرکت به ترکیه برای زندگی در دروغ در درخواست سفارتخانه‌های ترکیه و اخذ ویزا است و پس از اخذ آن می توانید چندین نوع مجوز اقامت پیدا کنید اگر می خواهید به ماندن در سرزمین ترکیه ادامه دارید، جایی که اجازه اقامت شما را قادر می سازد تا زندگی خود را به طور معمول ادامه دهد.

چرا شهر استانبول برای اقامت ایرانیان مناسب است؟

شهر استانبول یک شهر چند ملیتی است و البته فرهنگ غالب آن به فرهنگ ایران بسیار نزدیک است. به همین دلیل ایرانیان در شهر استانبول از این نظر بسیار راحت خواهند بود

هزینه‌ های زندگی در استانبول چگونه است؟

کلا هزینه زندگی در شهرهای ترکیه و همینطور استانبول، کمتر از ایران بوده و نهایتا همسطح با آن است. اما نسبت درآمد به هزینه‌ها بسیار منطقی‌تر و منصفانه‌تر است.

روش های مهاجرت به ترکیه کدامند؟

از هفت روش ازدواج، سرمایه گذاری، کار، تحصیل، پناهندگی، افراد خاص، تولد برای مهاجرت به ترکیه می توانید استفاده کنید

آیا برای مهاجرت به ترکیه نیاز به مدرک زبان است؟

خیر، هیچ مدرک زبانی برای مهاجرت به ترکیه لازم نیست اما بهتر است که زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

    درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

    سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *