مهاجرت

مزایای زندگی و مهاجرت به هلند

مزایای زندگی در هلند

مزایای زندگی در هلند بسیار بالاست . هلند در حال تبدیل شدن به یکی از مناطق محبوب کشورهای روی کره زمین برای مهاجران است و هرساله تعداد بی سابقه‌ای از دانشجویان بین‌المللی و متخصصان جوان را جذب می‌کند. استاندارد بالای زندگی، دوچرخه، اقتصاد پایدار، نرخ پایین جرم و جنایت هلند را به کشوری جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است. در کشور هلند زبان رسمی انگلیسی معرفی شده است. به محض اینکه هلندی‌ها لهجه شما را متوجه شوند زبان انگلیسی را استفاده می‌کنند.

امتیازات مهاجرت به هلند

مزایای زندگی در هلند شامل موارد زیادی میشود که در زیر به آن ها اشاره میکنیم.

حمل و نقل عمومی و کارآمد در هلند

درهلند نیازی به ماشین نیست زیرا حمل و نقل عمومی در این کشور بسیار کارآمد و قابل اعتماد است. مگر اینکه در زمانی که جایی سکونت کنید که دور از حمل و نقل باشد اما همه چیز در هلند در دسترس است. ناگفته نماند که داشتن ماشین در کشور هلند به صرفه به نظر نمی‌رسد زیرا مالیات جاده‌ای بالایی دارد. با تمام وسایل حمل و نقل مانند: قطارها، متروها، ترامواها، اتوبوس‌ها که به طور منظم تردد می‌کنند رفت و آمد آسان است.

فرهنگ دوچرخه سواری در هلند

با توجه به اینکه دوچرخه سواری بخشی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ هلندی است تردد در بیشتر مکان‌ها با دوچرخه آسان است.دسترسی به مکان‌ها با دوچرخه‌تان بسیار آسان است به این دلیل که مشکل پیدا کردن و پرداخت هزینه پارکینگ را نخواهید داشت. اکثر افرادی که به دوچرخه سواری عادت کرده‌اند حتی از وسایل نقلیه عمومی هم استفاده نمی‌کنند.

معایب زندگی در هلند

مزایای زندگی در هلند

 درآمد بالا در هلند

مهاجران می‌توانند با کار در هلند درآمد خوبی دریافت کنند آن‌ها از مزایای مالیاتی ویژه‌ای برخوردارند. اما در کنار این مزایا و درآمد بالا هزینه‌های زندگی نیز در این کشور به طبع بالاست.

 آب و هوای معتدل در هلند

هلند در نزدیکی دریا واقع شده و دارای آب و هوای معتدل است. متاسفانه آب و هوای مرطوب، بادی و غیرقابل پیش بینی که به نام معتدل شناخته می‌شود در این کشور حاکم است. مثلا در فصل زمستان از اکتبر تا آوریل ادامه دارد و هلندی‌ها نیمی از سال را در خانه خود می‌مانند.

نزدیکی به قطب شمال یکی دیگر از ویژگی‌های جالب هلند است. در تابستان خورشید 10 شب غروب می‌کند ولی در زمستان در 4 بعد از ظهر این اتفاق می‌افتد.

 وقت شناسی در هلند

مردم هلند رک هستند و طبق قوانین عمل می‌کنند. برنامه‌ریزی، سازماندهی، قوانین و مقررات در کشور هلند مورد توجه است. با توجه به این مورد اتوبوس‌ها و قطارها و تمامی حمل و نقل با برنامه مشخص به موقع حرکت میکنند و می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد. البته باید این را در نظر داشت که در این کشور تشریفات اداری نقش مهمی در بخش تجاری دارند و باید رعایت شوند.

مزایای کودکان در هلند

دولت هلند به والدین کمک می‌کند تا هزینه‌های سه ماهه فرزندان خود را تا سن ۱۸ سالگی تامین کنند. شما می‌توانید برای حداکثر سه فرزند به شکل همزمان مزایای فرزند دریافت کنید. این مزایا برای فرزندان در سن ۶ سال و ۱۲ سال افزایش پیدا می‌کند و نکته قابل توجه آن این است که به فرزندان ناتنی که در هر صورتی مشخص شود عضوی از خانواده هستند نیز این مزایا تعلق میگیرد.

 بیمه درمانی در هلند

در صورت زندگی در هلند یکی از الزامات داشتن بیمه درمانی است. بسیاری از مردم از پرداخت ماهانه موردنیاز بیمه ناراضی هستند به این جهت که بسیار زیاد است. اما با این حال این یک مزیت دولتی برای هر فرد است.

بازار کاری عالی هلند

اگز زبان هلندی را بلد نیستید پیدا کردن فرصت کاری کمی دشوار می‌شود. مهاجرت به هلند بدون داشتن کار امکان پذیر نیست و باید به دنبال مشاغلی باشید که  به دنبال افراد خارجی میگردند. در مناطقی مثل روستای رندستاد فرصت بیشتری برای کار موجود است.

اخذ ویزای هلند

مزایای زندگی در هلند

مناظر زیبا هلند

یکی دیگر از مزایای زندگی در هلند طبیعت بکر و زمین‌های مسطح آن در کنار آسیاب‌های بادی، کانال‌های دیدنی است و جالب است بدانید یک سوم این کشور زیر سطح دریاست.   دریای وادن بزرگ ترین تالاب جزر و مد ساحلی در اروپا است که در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است. همچنین میتوانید با استفاده از تور مخصوص در کف این دریا سفر کنید و زندگی جذاب آبزیان این منطقه را ببینید. در کنار این موارد سواحل زیلند، تپه‌های لیمبورگ، صحرای برابانت و دشت های شگفت انگیز این کشور شما را به وجد می آورد.

 مراقبت‌های بهداشتی در هلند

همه افراد برای مراقبت‌های بهداشتی اولیه خود هزینه ی یکسانی پرداخت می‌کنند. صرف نظر از اینکه چقدر بیمار یا سالم هستید این روند به طورکلی عادلانه‌تر است. همچنین اگر درآمد پایینی داشته باشید دولت به شما کمک هزینه‌ای برای بهداشت و مراقبت‌های بهداشتی هلند میپردازد.بنابراین نیاز به نگرانی در ارتباط با هزینه‌های مراقبتی نخواهید داشت.

مراکز غذایی

در سراسر این کشور مراکز غذایی وجود دارد که غذای رایگان را به افرادی که دارای درجه مالی کمتر هستند ارائ می‌دهد. کارگر مراکز غذایی شغلی است که داوطلبان زیادی دارد. با ثبت‌نام در مرکز غذا به عنوان دریافت کننده غذا این مرکز بررسی میکند آیا شما واجد شرایط دریافت هستید یا خیر. این بسته‌های غذایی هفته‌ای یکبار تحویل داده می‌شوندو محتوای هر بسته متفاوت است اما تمامی موارد موردنیاز غذایی و بهداشتی را شامل می‌شوند.

همچنین بخوانید: بهترین کشورها برای افراد درونگرا

آزادی مزیت اصلی زندگی در هلند

در هلند آزادی بیان زیادی وجود دارد که به ویژه سیاستمداران دوست دارند از آن استفاده کنند. در نتیجه در هلند مجاز به گفتن هر چیزی هستید و نکته مهم این است که به شما حق اعتراض داده می‌شود. اما پلیس در همه جای کشور حضور دارد تا اعتراضات از کنترل خارج نشود ولی حق اعتراض پابرجاست. دیگر حق آزادی که به افراد داده است

در این مقاله سعی شد با بخشی از مزایای زندگی در هلند آشنا شوید و برای مهاجرت به هلند و اخذ ویزای هلند با دید بهتری نسبت به کشور هلند اقدام نمایید. درصورت داشتن سوال در ارتباط با کشور هلند و درخواست ویزای کاری هلند با مشاوران ما تماس گرفته و یا در بخش نظرات همین صفحه برای ما سوالاتتان را بنویسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.