مقالات

راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی

راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی

هرساله متقاضیان زیادی به کشورهای مختلف مهاجرت می کنند. هدف نهایی این مهاجران، دریافت اقامت و درنهایت اخذ شهروندی کشور مقصد است. در این مقاله قصد داریم به بررسی راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی بپردازیم.

شهروندی باعث می شود فرد، از تمام حقوق و مزای آن کشور بهره مند شود. حقوقی مانند حق رای دادن، بهره‌مندی از خدمات آموزشی رایگان توسط دولت، بیمه های پزشکی و… از جمله مزایای اخذ شهروندی می باشد. 

شهروند بودن به چه معناست؟

اگر بخواهیم کلمه شهروند را معنا کنیم می‌توانیم بگوییم شهروند به کسی گفته می‌شود که دارای حقوق فردی و اجتماعی است که از طرف دولت برای وی در نظر گرفته می‌شود. این حقوق برای مهاجران، پس از چندین سال زندگی و  اخذ شهروندی کشور موردنظر به وجود می‌آید.

درواقع فردی که شهروند کشوری می‌باشد، دارای حقوق معینی از طرف دولت آن کشور است.

همچنین یکی دیگر از وظایفی که یک شهروند در قبال جامعه دارد این است که سعی کند علاوه بر دفاع از حقوق خود، از حقوق شهروندان کشورش نیز دفاع کند.

پس با توضیحات داده‌شده در این مقاله، به این نتیجه می‌رسیم که شهروند بودن تنها به معنای سکونت در یک کشور به مدت مشخص نیست بلکه به این معناست که فرد با تمام حق‌وحقوق خود آشنا است و در قبال این حقوق احساس مسئولیت می‌کند.

شرایط لازم جهت اخذ شهروندی

بهترین و راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی، بسته به شرایط متقاض ممکن است متفاوت باشد و نیازمند داشتن شرایط و ضوابطی است که در ادامه به بررسی این شرایط خواهیم پرداخت.

داشتن سن مناسب

اولین شرط برای اقدام به اخذ شهروندی یک کشور خارجی، داشتن سن مناسب فرد متقاضی است. حداقل سن مناسب برای واجد شرایط بودن درخواست شهروندی، 18 سال سن و بیشتر است.

وضعیت اقامت متقاضی

فرد متقاضی دریافت شهروندی باید چند سال در کشور مقصد زندگی کرده و دارای اقامت دائم آن کشور باشد؛ در غیر این صورت نمی‌تواند برای دریافت شهروندی اقدام نماید.

مدت‌زمان زندگی شخص در کشور موردنظر

از دیگر شرایطی که برای درخواست شهروندی لازم و ضروری است، گذراندن مدت‌زمان مشخص در کشور موردنظر است. این مدت‌زمان می‌تواند بنابر شرایط هر کشور متفاوت باش.

متقاضیان باید این نکته را در نظر بگیرند که مدت‌زمان ماندن در یک کشور، بعد از دریافت اقامت دائم آن کشور محاسبه می‌شود و معمولاً بین سه الس پنج سال می‌باشد.

در صورت داشتن هرگونه سؤال در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان و متخصصان موسسه ویزانیو تماس بگیرید و از خدمات رایگان مهاجرتی این موسسه بهره‌مند شوید.

دانش زبان انگلیسی

برای گرفتن شهروندی، داشتن آشنایی کامل با زبان آن کشور و توانایی ارتباط با دیگران از این طریق، بسیار مهم است. معمولاً برای اثبات این توانایی، نیاز به ارائه مدرک زبان می‌باشد.

نداشتن مشکل کیفری

در کنار شرایط گفته‌شده برای اخذ شهروندی، نداشتن سوءپیشینه نیز از اهمیت خاصی برخوردار است؛ به‌طوری‌که اگر در چند سال گذشته سابقه کیفری به هر نحوی داشته‌اید، امکان درخواست شهروندی برای شما وجود نخواهد داشت و یا بسیار سخت خواهد بود.

راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی

معرفی بهترین و راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی

در این بخش از مقاله به معرفی بهترین کشورها برای گرفتن شهروندی می‌پردازیم تا شما به‌عنوان یک فرد مهاجر بتوانید انتخاب صحیحی جهت اخذ گرفتن شهروندی داشته باشید.

اخذ شهروندی اروپا

بیشتر کشوهای اروپایی مانند نیوزلند، آلمان، هلند، نروژ، دانمارک و سوئد به دلیل شرایط اقتصادی مناسبی که دارند و همچنین امنیت بالا، توانسته است سالانه میزبان تعداد هزاران نفر برای اخذ تابعیت یا شهروندی باشد.

بیشترین درخواست شهروندی کشورهای اروپایی از سمت کشورهای در حال توسعه مانند هندوستان، ایران، پاکستان و … اتفاق افتاده است.

چه شرایطی برای اخذ شهروندی اروپا لازم است؟

در بررسی اعضای لیست راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی، متقاضی می‌بایست حداقل شرایطی را داشته باشد تا بتواند برای این امر درخواست دهد.

داشتن ویزا و مجوز اقامت

در این شرط، متقاضی به مدت حداقل سه الی پنج سال باید در کشور موردنظر زندگی کرده باشد؛ البته متقاضی می‌تواند در هرسال فقط 8 ماه را در آنجا حضور داشته و مابقی را در جای دیگری حضور داشته باشد.

داشتن کاراکتر شخصیتی مناسب

یکی از شرایط جالبی که کشورها برای اخذ شهروندی پیش روی مخاطبان قرار می‌دهند، داشتن شخصیت اخلاقی و رفتاری مناسب است که تحت عنوان Good Character نام‌برده می‌شود.

این شرط به این معناست که متقاضی باید به‌تمامی قوانین اجرایی آن کشور احترام بگذار و رعایت کند و و همچنین در مورد فرهنگ، آداب و رسوم آن کشور آگاهی داشته و به آن احترام بگذارد. 

قدرت مالی مناسب برای خرج روزمره

از دیگر شرایط مهم برای اخذ شهروندی، داشتن قدرت مالی مناسب جهت مخارج روزانه خود و خانواده خود است. درواقع متقاضی این موضوع را باید به دولت این کشور با ارائه برگه تائیدیه داشتن تمکن مالی اثبات نماید.

شرکت کردن در مراسم اخذ تابعیت

این مراسم جهت تکمیل کردن اطلاعات و شرایط متقاضی اخذ شهروندی است که شرکت کردن متقاضی در این مراسم نیز الزامی می‌باشد.

پروسه درخواست تابعیت چقدر زمان می‌برد؟

با توجه به این‌که کشورهای اروپایی درزمینه ارائه خدمات الکترونیک، بسیار پیشتاز هستند، بنابراین پس از داشتن تمامی شرایط از جمله داشتن اقامت دائم، مراحل اخذ تابعیت حدود 4 ماه طول خواهد کشید.

با توجه به شرایط بسیار خوب کشور نیوزلند اسلوواکی، دانمارک، نروژ، هلند، می‌توان گفت ازجمله صدرنشینان لیست راحت‌ترین کشور برای گرفتن شهروندی هستند.

اخذ شهروندی کانادا

کانادا را از هر نظر که بررسی کنیم،یکی از بهترین کشورهای جهان است. کیفیت فوق‌العاده بالای زندگی، آب‌وهوای سالم، اقتصاد بسیار قوی و خدمات درمانی متنوع ازجمله ویژگی‌های این کشور بسیار زیبا می‌باشد.

جهت اخذ شهروندی کانادا به عنوان یکی از گزینه‌های راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی چند مورد هست که باید آن‌ها را مورد توجه قرار دهیم.

داشتن اقامت دائم کانادا

مهم‌ترین و سخت‌ترین مرحله برای درخواست شهروندی کانادا، داشتن اقامت دائم این کشور است. کشور کانادا جهت اخذ اقامت دائم نیز راه‌های متنوعی را در پیش روی متقاضیان قرار داده است.

روش‌هایی که منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می‌شوند عبارت‌اند از مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق اکسپرس انتری، مهاجرت تحصیلی، ثبت شرکت، استارتاپ و…

[typed string0=”برای درخواست شهروندی، باید قبل از هر چیز اقامت دائم آن کشور را داشته باشید و بقیه مدارک موردنیاز را تکمیل کرده باشید.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

بررسی شرایط متقاضی

در این مرحله بسته به روش مهاجرتی که متقاضی از طریق آن وارد کانادا شده است،می‌بایست حداقل سه الی پنج سال از ورود وی به کشور گذشته باشد.

نکته مهم درزمینه اخذ شهروندی کانادا این است که متقاضی باید مطمئن شود که تمامی مالیات بر درآمد خود را کاملاً به دولت پرداخت کرده است و هیچ‌گونه بدهی به دولت کانادا ندارد.

شرکت در آزمون شهروندی کا‌نادا به منظور سنجیده شدن و ارزیابی متقاضیان اخذ شهروندی کانادا، آزمونی تحت عنوان آزمون شهروندی کانادا برگزار می‌شود که در این آزمون میزان معلومات و دانش متقاضی در مورد موضوعاتی همچون جغرافیا، تاریخ و فرهنگ کانادا بررسی می‌شود.

به این نکته توجه کنید که اگر بیش از دو بار در این آزمون رد شوید، باید به‌جای این آزمون، مصاحبه انجام دهید.

درصورتی‌که شرایط گفته‌شده برای اخذ شهروندی کانادا را داشته باشید، می‌توان گفت کانادا یکی از بهترین و راحت‌ترین کشور برای گرفتن شهروندی است.

از دیگر کشورهایی که می‌توان از آن‌ها به‌عنوان راحت‌ترین کشور برای گرفتن شهروندی نام برد می‌توان به ترکیه، موناکو، یونان، قبرس و لاتویا اشاره کرد.

سؤالات متداول

مزایای داشتن شهروندی یک کشور چیست؟

با داشتن شهروندی یک کشور می‌توانید از تمامی مزایای دولتی آن کشور ازجمله حق رأی دادن در انتخابات، بیمه پزشکی، خدمات رایگان آموزشی و… بهره‌مند شوید.

راحت‌ترین روش اخذ شهروندی در ترکیه چه است؟

یکی از بهترین راه‌ها جهت اخذ شهروندی کشور ترکیه، خرید ملک در این کشور است. متقاضیان می‌توانند با خرید یک ملک به ارزش 250.000 دلار، درخواست تابعیت این کشور را بدهند.

آیا شرکت در آزمون شهروندی برای متقاضیان الزامی است؟

بله با توجه به قوانین مربوط به اخذ شهروندی کشورهای مختلف، شرکت و قبولی در این آزمون جهت اثبات داشتن حداقل شرایط لازم برای گرفتن شهروندی، الزامی است.

آیا با خرید خانه در ترکیه، گرفتن شهروندی صد درصد تضمینی است؟

به‌طور قطع می‌توان گفت که با خرید خانه در ترکیه می‌توان شهروندی این کشور را اخذ کرد؛ زیرا پرونده متقاضی به دولت ترکیه ارسال می‌شود و آن‌ها بر اساس مسائل امنیتی بررسی می کنند؛ بنابراین اگر سوءپیشینه‌ای نداشته باشید می‌توان گفت که می‌توانید شهروندی ترکیه را اخذ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.