best country for iranian immigration 1 - چرا استرالیا بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان است؟
Why Australia Is The Best Country For Iranian Immigration?
زمان مطالعه: 6 دقیقه

تجربه زندگی در یک قاره دیگر برای اغلب ما ناب و هیجان‌انگیز می‌تواند باشد. بعضی از ما به‌دنبال رفاه بیشتر یا داشتن شغلی که همیشه رویایش را داشته‌ایم، مهاجرت می‌کنیم. بعضی دیگر تجربه زندگی در نقاط مختلف جهان را دوست داریم و دلمان می‌خواهد در جایی جز وطن مادری‌مان زندگی کنیم. استرالیا یکی از کشورهایی است که ما ایرانیان به دلایل مختلفی دوستش داریم. هوای خوب و دلپذیر، شرایط اقتصادی باثبات و فرهنگ مهاجرپذیر تنها بخشی از این دلایل است. با ما همراه باشید می‌خواهیم برایتان بگوییم بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کدام است و ششمین کشور پهناور جهان برای زندگی کردن، چه چیزهایی به ساکنانش هدیه می‌کند.

مهاجرت به استرالیا؛ تجربه‌ زندگی با آرامش و رفاه

اگر دهه شصتی یا کمی بزرگ‌تر باشید، به احتمال زیاد با شنیدن نام استرالیا یاد مجموعه تلویزیونی اسکیپی می‌افتید. اسکیپی همان کانگوروی دوست‌داشتنی و شجاعی بود که با صاحب نوجوانش داستان‌های جالبی را رقم می‌زدند. استرالیای زیبا با امکانات رفاهی، طبیعت خوب و کانگوروهای بامزه‌اش، سرزمین فوق‌العاده‌ای است.

کشوری وسیع و ثروتمند در نیمکره‌ی جنوبی که هنر و فرهنگ در آن محترم است و شرایط تحصیل، درمان، سلامت و آزادی‌های اجتماعی نیز اوضاع و احوال مساعدی دارد. فرقی نمی‌کند در چه سن و سالی هستید و از زندگی چه می‌خواهید، در هر حال این کشور برای شما تحفه‌ای در آستین دارد. شرایط آموزش و تحصیل و بازار کارِ مطلوب استرالیا باعث می‌شود تا به‌عنوان یک جوان، انگیزه‌های بالایی برای زندگی پیدا کنید.

اگر مسن‌تر هم هستید و می‌خواهید دورانی خلوت‌تر و توأم با آسایشی بیشتر طی کنید، هم فرصت سرمایه‌گذاری‌های متنوع با بودجه‌ بازنشستگی‌تان وجود دارد و هم طبیعتی شگفت‌انگیز که در سایه‌اش، اوقات را با آرامش و آسودگی خاطر بگذرانید.

best country for iranian immigration - چرا استرالیا بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان است؟

استانداردهای زندگی در استرالیا چگونه است؟

دقت کرده‌اید بعضی اوقات از برخی عبارات و واژه‌هایی استفاده می‌کنیم که دقیقاً نمی‌دانیم به چه معنا هستند و فقط از روی ظاهر آن‌ها درکی کلی از مفاهیم و معانی داریم؟ احتمالاً عبارت استانداردهای زندگی را بارها و بارها شنیده‌اید و چه‌بسا آن را استفاده هم می‌کنید اما شاید دقیقاً ندانید که استانداردهای زندگی در تعریف دقیق و علمی به چه معناست.

استاندارد زندگی به میزان توانمندی اقتصادی از نظر دارایی، درجه‌ی راحتی زندگی و دسترسی به کالای مادی و ضرریات زندگی در یک جغرافیای خاص (که معمولاً یک کشور است)، گفته می‌شود. مؤلفه‌های متعددی به‌عنوان شاخص استاندارد مطرح می‌شوند، مثلاً: درآمد، استخدام، اختلاف طبقاتی، تورم، امید به زندگی، سیستم بهداشت و درمان و غیره. حتماً برایتان جالب است که بدانید استاندارد زندگی در کشور استرالیا بسیار بالاست. در ادامه به بررسی تعدادی از مؤلفه‌های این شاخص می‌پردازیم:

فرصت‌های شغلی بسیار و اقتصادی باثبات

مشارکت اجتماعی، فرهنگی و بهبود شرایط اقتصادی از تأثیرات مثبت مهاجرت به استرالیا است. استرالیا فرصت‌های شغلی زیادی برای افراد متخصص مانند معلمان، مهندسان، معماران، حسابداران، پرستاران و کشاورزان فراهم می‌کند. تعداد زیادی از فرصت‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان دوره‌های تخصصی نیز وجود دارد. بازار کار در این کشور به‌طور مداوم در حال رشد است، بنابراین مهاجران جدید می‌توانند از بابت پیدا کردن کار و داشتن درآمد خیالشان راحت باشد.

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

وضعیت اقتصاد در استرالیا بسیار مطلوب و نرخ بیکاری هم پایین است. نکته‌ی مهمی وجود دارد و آن اینکه بسیاری از زمینه‌های شغلیِ متنوع در استرالیا نیاز به نیروهای کاری متخصص و حرفه‌ای دارند. به همین خاطر اگر در حرفه یا زمینه‌های کاری در صنایع مختلف، مهارت و تجربه یا دانش دارید، قطعاً می‌توانید در بازار کار استرالیایی‌ها برای خود جایی دست و پا کنید و از طریق ویزای کار استرالیا به این کشور مهاجرت کنید. تقریباً در تمام زمینه‌های کاری و صنایع، نیاز به نیروی کاری خبره و ماهر وجود دارد. مثلاً در مشاغل مختلف در رشته‌های: ساخت‌و‌ساز، مهندسی، درمان، آموزش و خدمات، فرصت‌های شغلی بسیار خوبی برای مهاجران نقاط مختلف دنیا ازجمله ایرانی‌ها وجود دارد.

حدود ۲۷ سال است که استرالیا، در رشد اقتصادی روندی مثبت و ثابت داشته است. بعد از سوئیس، مردم این کشور بیشترین میزان ثروت جهان را دارند. تولید ناخالص داخلی استرالیایی‌ها بسیار بالاست و این نشان از رشد و ثبات اقتصادی این کشور ثروتمند دارد، همین موضوع باعث شده بسیاری از مهاجران از طریق ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنند.

best country for iranian immigration 2 1 - چرا استرالیا بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان است؟

نظام آموزشی پیشرفته و کارا

استرالیا از نظر اقتصادی کشور بسیار مرفهی است بنابراین، وجود سیستم آموزشی پیشرفته و کارا در این کشور، موضوع عجیب و دور از انتظاری نیست. مهاجرت به استرالیا می‌تواند برایتان فرصت‌های تحصیلی عالی در دانشگاه‌های تراز اول جهان فراهم کند.

با مهاجرت به استرالیا به‌صورت خانوادگی هم فرزندانتان می‌توانند با حضور و بهره‌مندی از نظام آموزشی مناسب و استاندارد، آینده درخشانی برای خود بسازند. بسیاری از دانشگاه‌های استرالیایی با اعطای ویزای تحصیلی استرالیا و بورسیه کردن جوانان نخبه و بااستعداد کشورمان، فرصت رشد و پیشرفتی چشم‌گیر در اختیارشان قرار می‌دهند. تعداد دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های این کشور قابل‌توجه است و اگر قصد مهاجرت تحصیلی به استرالیا دارید، قطعاً آنجا تنها نخواهید ماند.

نظام درمان و سلامت باکیفیت

نظام خدمات درمانی در استرالیا بسیار باکیفیت و دقیق عمل می‌کند و با ارائه‌ی کمک‌هزینه‌ی درمان و دارو به ساکنان واجد شرایط، خدمات خوبی می‌دهد. این خدمات شامل طیف وسیعی از افرادی می‌شود که در این کشور زندگی می‌کنند. برای مثال: کسانی که شهروندیِ استرالیا دارند اما در کشور دیگری به دنیا آمده‌اند، افرادی که دارای ویزای کاری هستند یا اشخاصی که با شهروندان استرالیایی‌ ازدواج کرده‌اند و…. پس با دریافت ویزای استرالیا و مهاجرت به این کشور نباید نگران موضوع درمان و سلامت باشید. ظاهراً استرالیا از بُعد تأمین رفاه، فکر همه‌چیز را کرده است.

آب‌وهوایی پاک و مطبوع

استرالیا کشور پهناوری است. مساحت این کشور تقریباً ۷ هزار و ۶۹۲ میلیون کیلومترمربع و تقریباً ۵ برابر ایران ماست. بدیهی است که چنین زمین وسیعی، آب‌وهوای مختلفی در نقاط گوناگون خود داشته باشد؛ اما چیزی که آب‌وهوای استرالیا را مشهور و زبانزد می‌کند، عاری بودن آن از هرگونه آلودگی است.

ورزش و فرهنگ غنی

رفاه اقتصادی سبب شده استرالیایی‌ها فرصت خوبی برای رشد فرهنگ و هنر در کشورشان داشته‌ باشند. به استرالیا که بروید خواهید دید، موسیقی، هنر، تئاتر و سینما در این کشور بسیار مهم و غنی است. دولت استرالیا سالانه، بودجه کلانی به برنامه‌های فرهنگی اختصاص می‌دهد و وجود موزه‌ها، ساختمان‌های هنری، گالری‌ها، تئاترها و… نشانه‌ای از اهمیت فرهنگ در این کشور زیباست. برای نمونه، خانه‌ی اپرای سیدنی که حتماً تصاویر و ویدئوهای آن را دیده‌اید، یکی از زیباترین بناها و مراکز فرهنگی استرالیاست.

شایع ترین مشکلات بعد از مهاجرت

حتماً برایتان جالب است که بدانید، ورزش در استرالیا بسیار موردتوجه و اهمیت است. در کشوری که یکی از شادترین ملت‌های جهان را در خود جای‌داده، قطعاً ورزش کردن هم جایگاه خاصی دارد. استرالیایی‌ها در المپیک معمولاً بیشترین تعداد مدال‌های خوش‌رنگ را از آن خود می‌کنند. ملبورن پایتخت ورزشی این کشور است. به‌جز مسابقات و رویدادهای بزرگ ورزشی که در استرالیا برگزار می‌شود، ورزش کردن و ورزش دوستی به فرهنگی نهادینه در این کشور تبدیل شده است.
مهاجرت کردن به استرالیا یا مهاجرت نکردن؛ مسئله این است

تقریباً نیمی از جمعیت امروز استرالیا، ریشه‌ای غیربومی دارند. این یعنی استرالیا کشوری مهاجرپذیر است؛ بنابراین اگر می‌خواهید اقامت استرالیا را بگیرید، نیازی نیست نگران تبعیض نژادی باشید. تنوع دین، نژاد و ملیت در این کشور بسیار زیاد است و محدودیتی برای اعتقادات اشخاص وجود ندارد. مهاجران زیادی از هند، لبنان، آمریکای لاتین، اروپا و… به امید زندگی بهتر به استرالیا می‌آیند. آن‌ها با رویکردها و دیدگاه‌های مختلف به زندگی، در استرالیا در کنار هم زندگی می‌کنند و همه با هم محیطی آرام و روبه‌رو در این کشور ساخته‌اند.

اگر قصد مهاجرت دارید و جوانب این تصمیم مهم را سنجیده‌اید حالا وقتش رسیده تردید را کنار بگذارید و ببینید این زمین چقدر پهناور و شگفت‌انگیز است! اگر شما هم از علاقمندان مهاجرت به استرالیا هستید، تمامی روش‎ها و شرایط موجود را در صفحه اخذ اقامت استرالیا بخوانید.

 

[تعداد: 3    میانگین: 4/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *