شرایط مهاجرت کاری برای کدام مشاغل بهتر است؟

شرایط مهاجرت کاری برای کدام مشاغل بهتر است؟

Which Jobs Are Better For Immigrations?

355 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۱/۱۵ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۸/۱۹ در ۷:۰۸ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

این روزها تب‌وتاب مهاجرت به‌شدت بالاگرفته است. هر شخص برای مهاجرت، دلایل خود را دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی اینکه شرایط مهاجرت کاری برای کدام مشاغل بهتر است؟ بپردازیم.

چرا مهاجرت کنیم؟

مهاجرت همیشه موردتوجه مردم کشورهای مختلف بوده است. انسان‌ها به دلایل متعدد دست به مهاجرت می‌زنند. بهره‌مندی از امکانات رفاهی، بهداشتی، سیستم آموزشی قوی، دستیابی به فرصت‌های شغلی مناسب و… می‌توانند دلایل مهاجرت باشند.

طبق آمارها، در طول سال‌های ۲۰۱۲ الی ۲۰۱۷ جمعیتی در حدود ۲۱۸ هزار نفر از سرتاسر جهان به کشور کانادا مهاجرت کرده‌اند. از کشورهایی که بیشترین تعداد مهاجرین ایرانی را دارد می‌توان به کانادا، آمریکا، فرانسه، آلمان و انگلیس اشاره کرد.

مهاجرت کاری

مهاجرت کاری یکی از روش‌های پرطرفدار و تضمینی برای متقاضیان است. می‌توان گفت این روش مهاجرتی یکی از بهترین راه‌های ورود به کشور موردنظر جهت کار و در مرحله بعد اخذ اقامت است.

داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای خارجی یا به عبارتی داشتن جاب آفر، راه را برای مهاجرت کاری سریع و مطمئن به کشور مقصد هموار می‌کند.

در این روش، بر اساس مهارت و تخصصی که متقاضی دارد در کشور موردنظر از میان موقعیت‌های شغلی موجود، متناسب‌ترین جایگاه شغلی برای فرد انتخاب می‌گردد.

شرایط مهاجرت کاری مشاغل

برای مهاجرت کاری باید به حداقل امتیاز مدنظر کشور مربوطه برسید. این امتیازات به عواملی مانند سن، سابقه کاری، تحصیلات، مهارت‌های زبان (داشتن آیلتس ۶ و بالاتر) و مهم‌تر از همه تجربه کاری بستگی دارد. مهاجرت کاری از چند روش امکان‌پذیر است که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اکسپرس انتری، جاب سیکر، اسکیل ورکر و جاب آفر اشاره کرد.

مدارک موردنیاز مهاجرت کاری جاب آفر

 • همان‌طور که در این مقاله اشاره کردیم، اولین مدرک موردنیاز برای مهاجرت کاری، داشتن یک رزومه قوی است. جهت تقویت رزومه برای مهاجرت، می‌توانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.
 • گام بعدی داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر از طرف کارفرمایی است که مقیم دائم آن کشور باشد.
 • داشتن مدرک دانشگاهی مرتبط یا مدارک فنی و حرفه‌ای مرتبط با تخصص، همچنین مدارک و گواهینامه‌های بین‌المللی از الزامات مدارک است.
 • از دیگر مدارک موردنیاز برای مهاجرت کاری، داشتن گواهی سلامت شخص، نداشتن سوءپیشینه و محکومیت کیفری است.
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر (آیلتس) از دیگر شرایط موردنیاز جهت درخواست است که نمره آن بنا به نظر کارفرما تعیین می‌شود.

بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ کدم‌اند؟

قبل از درخواست ویزای کاری، ابتدا بهتر است با بهترین مشاغل اعلام شده از طریق وب‌سایت رسمی topuniversities برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ بیشتر آشنا شویم. در ادامه به بررسی این مشاغل خواهیم پرداخت:

۱. برنامه‌نویسی (IT)

شغل برنامه‌نویسی یکی از رشته‌های پرطرفدار در ایران و جهان است. داشتن خلاقیت و پشتکار از عوامل اصلی در خلق یک برنامه یا محصول جدید هستند. کشورهای اروپایی به دلیل داشتن بازار کار بسیار خوب برای برنامه‌نویسی و همچنین نیاز این کشورها به جذب نیروهای متخصص غیراروپایی، برای ایرانیان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شهرهای بارانی کانادا

۲. جوشکاری

جوشکاری یکی دیگر از مشاغل فنی پرطرفدار با درآمد بسیار مناسب و جزو یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت در سال ۲۰۲۰ است. کمبود نیروی انسانی و گسترش علم و تکنولوژی از دلایل مهاجرت کاری جوشکاران به کشورهای اروپایی است.

فقط کافی است تجربه کاری و تخصص در این زمینه داشته باشید تا فرصت‌های کاری بسیار خوبی رو در پیش روی خود ببینید.

۳. لوله‌کشی ساختمان

بد نیست بدانید که شغل لوله‌کشی ساختمان نیز یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان به شمار می‌رود. این نکته را باید توجه داشته باشید که برای این‌گونه مشاغل الزاماً مدرک تحصیلی ضروری نیست و متقاضی می‌تواند مدرک فنی و حرفه‌ای در این زمینه بگیرد.

 بنابراین با داشتن مهارت کافی و تسلط بر کارهای فنی در این زمینه، می‌تواند مشغول به کار شود. در سال ۲۰۱۹ شغل لوله‌کشی ساختمان در کشور کانادا یکی از ۲۰ شغل برتر شناخته شد. به علت کمبود نیروی جوان و متخصص در این‌گونه کشورها برای مشاغل فنی، فرصت خیلی خوبی برای مهاجرت کاری به‌ویژه برای ایرانیان فراهم‌شده است.

best jobs for immigration 1 - شرایط مهاجرت کاری برای کدام مشاغل بهتر است؟

۴. مشاغل مدیریتی

شغل‌های مدیریتی نیز از مشاغل پردرآمد در جهان و به‌ویژه در کانادا هستند. یکی از بهترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرت کاری برای این‌گونه مشاغل برای مدیران غیر کانادایی، درخواست از طریق برنامه اسکیل ورکر فدرال است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد درخواست از طریق این برنامه مهاجرتی، می‌توانید با مشاوران مجرب موسسه ویزا نیو تماس بگیرید.

۵. شیرینی‌پزی

دریافت ویزای کاری از طریق راه‌اندازی کسب‌وکار شیرینی‌پزی در هرکجای دنیا که باشد می‌تواند درآمد بسیار خوبی برای شما داشته باشد. از جمله مدارک موردنیاز مهاجرت از طریق شیرینی‌پزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن حداقل دو سال سابقه کار شیرینی‌پزی در ۵ سال اخیر
 • نداشتن سوءپیشینه
 • آشنایی با زبان انگلیسی در حدی که بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید
 • داشتن مدارک و دوره‌های گذرانده شده خود برای این شغل

۶. مشاغل حوزه نفت و گاز

کار در حوزه نفت و گاز در دسته پردرآمدترین مشاغل جهان قرار دارد و افرادی که در این زمینه تخصص دارند، می‌توانند یک زندگی مرفه برای خود و خانواده‌شان فراهم کنند. برای مهاجرت کاری مهندس نفت، داشتن حداقل دو سال سابقه کار و مدرک لیسانس کافی است. داشتن مدرک زبان نیز یکی از شرایط مهاجرت کاری مشاغل از این دست می‌باشد.

۷. کارشناس فروش و بازاریابی

 در چند سال اخیر مشاغل مربوط به فروش کالا، خدمات و بازاریابی آن به‌شدت موردتوجه قرارگرفته است. تنوع در نوع فروش محصولات و خدمات، انواع راه‌های جذب مشتری و درنتیجه درآمد بیشتر؛ این موارد تنها بخشی از این صنعت بسیار بزرگ است. بازاریابی، فروش و مارکتینگ از مشاغل پردرآمد و پرطرفدار در کانادا به شمار می‌رود و به‌راحتی برای آن‌ها موقعیت شغلی پیدا می‌شود.

برای مهاجرت کاری از این طریق، می‌توانید از طریق برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر استانی کانادا درخواست نمایید یا با کمک از وکلای موسسه ویزا نیو، جاب آفر بگیرید. به دلیل اینکه این مشاغل با افراد بسیاری در ارتباط هستند داشتن مدرک زبان با نمره بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

۸. دیجیتال مارکتینگ

با پیشرفت ارتباطات و تکنولوژی در دهه گذشته اهمیت شغل دیجیتال مارکتینگ چندین برابر شده است و این موضوع به‌هیچ‌عنوان قابل‌چشم‌پوشی نیست. برای مهاجرت کاری از طریق دیجیتال مارکتینگ بهتر است علاوه بر تجربه و سابقه کاری در این زمینه، نمونه کارهای قوی نیز در رزومه خود داشته باشید.

هزینه زندگی در آمریکا

داشتن مدرک کارشناسی ارشد در حوزه دیجیتال، می‌تواند به فرآیند مهاجرتی شما کمک کند و شرایط مهاجرت کاری مشاغل این حوزه را تا حدودی راحت‌تر کند.

۹. راننده لیفتراک

راننده لیفتراک یکی از مشاغل سخت ولی در حین حال پردرآمد است. برای مهاجرت کاری از این طریق باید مهارت‌های مربوط به این تخصص را بگذرانید. به دلیل حساس بودن این شغل حتماً باید گواهینامه مخصوص لیفتراک را دریافت نمایید. کشور آلمان می‌تواند بهترین گزینه برای مهاجرت کاری جهت این تخصص باشد.

از دیگر کشورهایی که این شغل در آنجا پردرآمد محسوب می‌شود می‌توان به انگلیس، اتریش، ایسلند و اسکاتلند اشاره کرد.

مهارت‌های موردنیاز راننده لیفتراک

 • داشتن گواهینامه مخصوص لیفتراک
 • داشتن فیزیک بدنی قوی و سلامت جسمانی
 • کسب مهارت‌های بین‌المللی و دریافت مدارک معتبر
 • سرعت عمل نسبتاً بالا برای جابجایی ابزارها

سؤالات متداول

آیا بدون مدرک دانشگاهی می‌توانم برای مهاجرت کاری اقدام کنم؟

برای مشاغلی که عموماً به‌صورت فنی و یدی می‌باشند و مهارت در آن شغل، اولویت بیشتری دارد، با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای می‌توان درخواست مهاجرت کاری داد؛ مانند شغل جوشکاری.

کدام ویزای کاری برای شخص متقاضی ایده آل‌تر است؟

بهترین نوع ویزای کاری، جاب آفر است؛ زیرا در این روش پس از اطمینان از دریافت موقعیت شغلی و تائید کارفرما، اقدام به اخذ ویزا می‌کنیم و احتمال ریجکتی تقریباً صفر است.

حداقل نمره آیلتس جهت ویزای کاری چه مقدار باید باشد؟

نمره آیلتس متقاضی، با توجه به نظر کارفرما و بسته به موقعیت شغلی تعیین می‌گردد. اهمیت داشتن مدرک زبان، به دلیل توانایی برقراری ارتباط با مردم است.

در صورت قبولی در مهاجرت کاری، آیا می‌شود خانواده نیز به همراه فرد متقاضی مهاجرت کند؟

بله امکان‌پذیر است. متقاضی مهاجرت کاری پس از دریافت جاب آفر، می‌تواند به همراه اعضای درجه‌یک خانواده مهاجرت کند.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *