مهاجرت

۵ شهر از بهترین ایالات کانادا برای مهاجرت

best-states-of-canada

آنچه بیش از هر چیز دستیابی به موفقیت در پروسه مهاجرت را خصوصاً در شرایط تنش آلود این دوره از زمان، ممکن می‌کند، انتخاب‌های درست است. ویژگی‌ها و اولویت‌های هر فرد مختص خود اوست، لذا باید با دقت نظر آن‌ها رتبه‌بندی کرده تا بتواند هم در انتخاب روش مهاجرتی و هم کشور و شهر مقصد به‌درستی عمل کند. این روزها که کانادا حرف اول را در جذب مهاجران از سراسر دنیا می‌زند، باید دید کدام شهر آن بیشترین انطباق را با ملاک‌های مدنظر هر فرد دارد. در این مقاله سعی داریم به معرفی ۵ شهر از بهترین ایالات کانادا برای مهاجرتبپردازیم تا بتوانیم زمینه‌ساز انتخاب درست شما در این پروسه باشیم.

شاخص‌های درجه‌بندی بهترین ایالات کانادا برای مهاجرت

ازآنجایی‌که مهاجرت، فرآیندی سرنوشت‌ساز است، باید تمامی ابعاد آن را به‌درستی در نظر گرفت؛ از هزینه زندگی تا شرایط تحصیل و کار از جمله مواردی هستند که باید نه‌تنها برای خود بلکه برای خانواده هم سنجیده شود. هر فرد بسته به شرایط و روش مهاجرتی که انتخاب کرده باید شهر یا ایالت مقصد خود را به‌درستی انتخاب کند. به‌طوری کلی شاخص‌های اصلی جهت انتخاب بهترین ایالات کانادا برای مهاجرت شامل موارد زیر می‌باشند.

  • هزینه زندگی
  • موقعیت‌های شغلی
  • شرایط تحصیل
  • خدمات بهداشت و درمان

بهترین شهرهای کانادا از نظر هزینه زندگی

مسلماً هزینه زندگی مهم‌ترین نقش را در انتخاب مقصد مهاجرت دارا می‌باشد. هزینه تحصیل، مسکن، خوردوخوراک، پوشاک، مالیات و موارد مشابه و هم‌خوانی آن‌ها با درآمد شغلی، کلید موفقیت در مهاجرت به یک کشور خارجی می‌باشد.

با برآورد این هزینه‌ها در کانادا می‌توان گفت بهترین ایالات کانادا برای مهاجرت از این نظر آلبرتا، انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا می‌باشند؛ هزینه زندگی در این ایالات به ترتیب سیر نزولی دارند.

شهری که با دارا بودن موقعیت‌های شغلی زیاد، شانس دریافت جاب آفر از کارفرما بیشتر باشد به‌طورقطع یک شهر ایده آل جهت مهاجرت خواهد بود؛ هم‌چنین هزینه‌های زندگی در آن شهر باید به‌اندازه‌ای متناسب باشد که با درآمد شغلی، بتوان یک زندگی متوسط را مدیریت نمود.

بهترین ایالات کانادا از نظر فرصت‌های شغلی

اگرچه کانادا کشوری پیشرفته است که موقعیت‌های شغلی فراوانی را تقریباً در تمامی عرصه‌ها دارا می‌باشد؛ اما در برخی ایالات فرصت‌های بی‌نظیری بر مبنای رشته تخصص افراد وجود دارد که مهم‌ترین مزیت آن تناسب درآمد و هزینه‌های زندگی و البته پیشرفت شغلی است. مهاجران کاری باید در انتخاب ایالت یا شهر مقصد، آن را از نظر وجود موقعیت شغلی برای تخصص و حرفه خود در نظر بگیرند؛ به عبارتی باید تحقیق کنند کدام ایالت اقتصاد قدرتمندتری برای شغل و حرفه آن‌ها دارا خواهد بود. به‌منظور کسب مشاوره جهت اقدام صحیح جهت مهاجرت کاری به کانادا، می‌توانید با مشاوران مجرب ما در مؤسسه مهاجرتی ویزانیو تماس حاصل فرمایید. بهترین ایالات کانادا از نظر وجود فرصت‌های شغلی به شرح زیر است.

ایالت

فرصت‌های شغلی

انتاریو

خودروسازی، کشاورزی، روزنامه‌نگاری، پزشکی، تولید

کبک

تولید، معدن، برق، تکنولوژی

بریتیش کلمبیا

ساخت‌وساز، پزشکی، تکنولوژی، خدمات، تولید، معدن، صنعت چوب

آلبرتا

مشاغل مدیریتی و دولتی، کشاورزی، نفت و گاز، جنگلداری
مونیتوبا

کشاورزی، معدن، تولید، آموزش، پزشکی

ساسکاچوان

نفت و گاز، تولید لبنیات، خدمات، پزشکی

نوااسکوشیا

آموزش، تولید، منابع طبیعی، پزشکی

نیوبرانزویک

تولید، ساخت‌وساز، بهداشت و درمان، تکنولوژی

نیوفاندلند و لابرادور

مشاغل دولتی و مدیریتی، معدن، شیلات، جنگلداری، بهداشت و درمان

بهترین ایالات کانادا برای مهاجرت تحصیلی

درصورتی‌که پذیرش یا دعوت‌نامه تحصیلی از یکی از مؤسسات آموزشی کانادا دریافت کرده باشد دیگر حق انتخابی وجود ندارد؛ اما اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید شهرها و مؤسسات آموزشی آن را از نظر اعتبار و شایستگی مدارک آن ارزیابی نمایید. در حال حاضر با توجه به رنکینگ بهترین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی در جهان، بهترین ایالات کانادا برای مهاجرت تحصیلی، کبک، بریتیش کلمبیا، انتاریو و آلبرتا هستند.

بهترین ایالات کانادا از نظر خدمات درمانی

خدمات بهداشتی در کانادا معمولاً به دو صورت خصوصی و عمومی پاسخگوی نیاز افراد خواهند بود. تنها شهروندان و افراد دارنده اقامت دائم کانادا می‌توانند از خدمات درمانی رایگان و عمومی کانادا استفاده کنند.

بااین‌حال بایستی به میزان دسترسی افراد به بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات و مراکز درمانی در ایالات مختلف توجه شود. در حال حاضر ایالت‌های کبک، بریتیش کلمبیا، انتاریو و مونیتوبا از نظر امکانات بهداشتی درمانی وضعیت ایده آلی دارا می‌باشند.

۵ شهر از بهترین ایالات کانادا برای مهاجرت

اولویت‌ها در انتخاب بهترین شهر برای مهاجرت متفاوت است؛ برای مثال یک شهر ایده آل جهت مهاجرت کاری، شهری است که با دارا بودن موقعیت‌های شغلی زیاد، شانس دریافت جاب آفر از کارفرما بیشتر باشد؛ هم‌چنین هزینه‌های زندگی در آن به‌اندازه‌ای متناسب باشد که با درآمد شغلی، بتوان یک زندگی متوسط را اداره کرد؛ درنتیجه وضعیت شهرهای کانادا، باید از شرایط آب و هوایی گرفته تا زبان رسمی و موقعیت‌های کاری، ارزیابی شوند.

ونکوور

ونکوور واقع در ایالت بریتیش کلمبیا، همواره مقصدی جذاب برای مهاجرین بوده است. این شهر به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر کانادا شرایط آب و هوایی بسیار مطلوبی دارد. وجود پدیده چند فرهنگی و جمعیت بالای ایرانیان در این شهر سبب شده تا زندگی در این شهر راحت‌تر شود. اقتصاد قوی، موقعیت‌های شغلی فراوان، نرخ کم مالیات بر درآمد، حمل‌ونقل عمومی گسترده، دانشگاه‌های برجسته نظیر بریتیش کلمبیا، از عوامل جذابیت ونکوور می‌باشند.

تورنتو

موقعیت‌های شغلی متنوع، امکان دسترسی به مراکز فرهنگی فارسی‌زبان، دانشگاه‌های مهم و شرایط آب و هوایی مناسب از عوامل انتخاب این شهر در ایالت انتاریو برای مهاجرت است؛ هم‌چنین اکثر مراکز درمانی، مالی و بانکی در تورنتو متمرکز شده است. بااین‌حال قیمت مسکن در این شهر بالاست.

best-states-of-canada

کبک کانادا

مونترال

مونترال واقع در ایالت کبک، در جایگاه دوم بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت قرار دارد. هزینه‌های پایین زندگی، نرخ کم مالیات، موقعیت‌های شغلی فراوان و مؤسسات آموزشی عالی، همگی از موارد مهم برای مهاجران خارجی است. بااین‌حال در بسیاری از مراکز دولتی و عمومی فقط به زبان فرانسوی مکالمه می‌گردد.

کلگری

کلگری شهری صنعتی در ایالت آلبرتا است که گسترده بودن صنایعی مانند نفت، گاز و کشاورزی سبب شده تا این شهر به‌عنوان مقصد مهاجرت کاری از سراسر جهان انتخاب شود. پایین بودن نرخ مالیات و هزینه مسکن، عوامل مؤثر در انتخاب این شهر در لیست ۵ شهر از بهترین ایالات کانادا برای مهاجرت قرار بگیرد.

ساسکاچوان

این شهر در ایالت ساسکاچوان چند فرهنگی می‌باشد. حمل‌ونقل، انرژی و معدن در شهر ساسکاچوان فرصت‌های شغلی فراوانی را ایجاد کرده است. ساسکاچوان یک شهر ایده آل برای تحصیل کانادا به شمار می‌رود. مهاجران باید به این نکته توجه کنند که سرمای هوا همواره نکته‌ای آزاردهنده در این شهر می‌باشد.

سؤالات متداول

بنا بر اطلاعات کسب‌شده از سوی وب‌سایت RBC که هرساله بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی را انتخاب می‌کند، چهار فاکتور وضعیت استخدام، کارآفرینی، تحصیلات و توان مالی در این انتخاب مؤثر می‌باشند.

با توجه به فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت کاری، شهرهای ادمونتون، مونترال، کلگری، اتاوا و تورنتو، به ترتیب بهترین شهرها برای مهاجرت کاری به شمار می‌رود؛ این شهرها به دلیل نیاز بالا به نیروی کار در صنایع و مشاغل مختلف، راحت‌تر ویزای کاری برای اتباع خارجی صادر می‌کنند.

در حال حاضر با توجه به موقعیت ایران در جهان، سرمایه‌گذاری و کار آسان‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت کانادا به شمار می‌رود. جاب آفر از کارفرمای کانادایی با توجه به تخصص و سابقه شغلی تضمین‌شده‌ترین روش‌ برای مهاجرت ایرانیان است. ایران ایندید بهترین نمایندگی کاریابی خارجی در کانادا یاری گر شما در این مسیر سرنوشت‌ساز خواهد بود.

اگرچه تحصیل در کانادا آینده درخشانی را برای افراد رقم می‌زند؛ اما ویزای تحصیلی منجر به اخذ اقامت دائم این کشور نمی‌شود. دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا فرصت خواهد داشت تا موقعیت شغلی پیدا کرده و ویزای کاری دریافت کنند. به‌این‌ترتیب می‌توانند اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.