مقالات

برای مهاجرت از ایران چقدر سرمایه نیاز است؟

چقدر سرمایه برای مهاجرت نیاز است؟

پدیده مهاجرت به کشورهای خارجی به‌ خصوص اروپا و کانادا به‌ منظور رشد و ارتقای فردی و اجتماعی افراد، همواره مورد توجه بوده است. افراد قبل از مهاجرت بایستی از طریق تحقیق و مشاوره از افراد مجرب در این زمینه، تمام جوانب این سفر بزرگ را بسنجند.

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که تقریباً تمام افراد با آن مواجه می‌شوند، این است که چقدر سرمایه برای مهاجرت نیاز است؟ پاسخ به این سؤال به عوامل متفاوتی نظیر روش انتخابی برای مهاجرت، میزان تمکن مالی افراد، شرایط فرد و… بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

در صورت نیاز به اطلاعات کامل و دقیق در خصوص انواع روش های مهاجرت با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با مراجعه به صفحه مشاوره مهاجرت و تکمیل فرم مشاوره، منتظر تماس کارشناسان ما باشید. 

هزینه‌های زندگی در یک کشور خارجی

زندگی در یک کشور خارجی همان‌طور که دارای مزایا و امکانات متعددی است، هزینه بسیار بیشتری نسبت به کشور خودمان دارد. فردی که قصد مهاجرت به کشوری اروپایی یا کانادا را دارد، علاوه بر تفاوت‌های فرهنگی و اجتماعی که پس از مهاجرت برای وی ایجاد می‌شود، شرایط و هزینه‌های زندگی را نیز باید در نظر بگیرد.

اینکه برای زندگی در کشور مقصد چه هزینه‌هایی پیش رو خواهد داشت، برای رسیدن از کشور خود تا کشور موردنظر چقدر هزینه نیاز است و اینکه با توجه به روش مهاجرتی که انتخاب می‌کند، آیا درآمدی در کشور مقصد دارد که بتواند بر روی حساب کند یا خیر؟ همگی از موارد مؤثر در یک تصمیم‌گیری درست برای تعیین سرمایه موردنیاز برای مهاجرت است.

بررسی هزینه‌های مهاجرت

از ابتدایی‌ترین هزینه‌های آغاز راه می‌توان به هزینه‌های مربوط به ترجمه مدارک، هزینه‌های مربوط به وکیل مهاجرت برای بر عهده گرفتن امور مانند عقد قرارداد با کارفرمای خارجی، سفر به یکی از کشورهای همسایه برای انجام امور انگشت‌نگاری ویزا اشاره کرد. این هزینه‌ها مربوط به قبل از انجام مهاجرت است.

پس از اخذ ویزا و در هنگام خروج از کشور هزینه‌هایی چون تهیه بلیت هواپیما به کشور موردنظر را در پیش خواهید داشت. هزینه تهیه مسکن و موارد جانبی، هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل، خوردوخوراک، پوشاک و برخی موارد تفریحی نیز ازجمله هزینه‌های اصلی هستند که پس از مهاجرت با آن‌ها مواجه خواهید شد.

هزینه تهیه مسکن بسته به شهری که قصد اقامت در آن را دارید و همچنین متراژ ملک متفاوت است. هزینه‌های حمل‌ونقل و همچنین خوردوخوراک نیز بسته به سبک زندگی شما می‌تواند متفاوت باشد. به‌منظور توانایی پرداخت هزینه‌های پس از مهاجرت و تأمین نیازهای اولیه زندگی، علاوه بر هزینه‌ای که برای اخذ ویزا انجام می‌هید، می‌بایست حداقل هزینه‌های دو ماه نخست زندگی را همراه خود داشته باشید.

[typed string0=”سرمایه لازم برای مهاجرت  بر اساس فاکتورهایی نظیر روش مهاجرتی، هزینه‌های لازم جهت اخذ ویزا، هزینه‌های سفر به کشور مقصد پس از اخذ ویزا و هزینه‌های زندگی در کشور مقصد تعیین می‌گردد که قبل از مهاجرت باید موردبررسی قرار گیرند.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

هزینه روش‌های مختلف مهاجرتی

بسته به روش مهاجرتی که انتخاب می‌کنید، هزینه‌ها و سرمایه موردنیاز مهاجرت تغییر می‌کند. به‌عنوان‌ مثال میزان سرمایه‌ای که فرد برای مهاجرت کاری نیاز دارد با هزینه‌هایی که برای مهاجرت سرمایه گذرای یا ثبت شرکت نیاز است، تفاوت بسیار دارد.

ممکن است هزینه‌ها در کشور مقصد تا حدودی یکسان باشند؛ اما هزینه اولیه برای اقدام به اخذ ویزا بسته به روش انتخابی متفاوت است. نرخ هزینه‌های انواع روش‌های مهاجرتی را می‌توانید در بخش راهنمای کامل مهاجرت از ایران مطالعه فرمایید.

چقدر سرمایه برای مهاجرت کاری نیاز است؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی و کانادا از طریق اخذ ویزای کاری امکان‌پذیر است.  مؤثرترین روش اخذ این نوع ویزا ، اقدام از روش دریافت پیشنهاد شغلی جاب آفر (job offer) است؛ به‌این‌ترتیب که افراد با داشتن سابقه کاری، مهارت و تخصص در یک‌رشته می‌توانند در کشور موردنظر خود موقعیت شغلی بیابند.

با جستجو در وب‌سایت‌های معتبر جستجوی کار خارجی موقعیت‌های شغلی مختلف را به همراه شرح وظایفشان می‌توانید پیدا کنید که در صورت توافق با کارفرما امکان اقدام برای اخذ ویزای کاری وجود دارد. سرمایه موردنیاز برای مهاجرت کاری شامل پرداخت هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا، اقامت و سرمایه‌ای کافی جهت تهیه مسکن و گذراندن دو ماه ابتدای زندگی در کشور مقصد می‌باشد.

به‌طورکلی مهاجرت کاری نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی از هزینه‌های کمتری برخوردار است. به‌عنوان‌مثال افرادی که از طریق ویزای کاری قصد مهاجرت دارند، می‌بایست حداقل 12000 الی 15000 دلار سرمایه برای کل این پروسه در نظر بگیرند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

چقدر سرمایه برای مهاجرت تحصیلی نیاز است؟

مهاجرت تحصیلی نیز مانند مهاجرت کاری مستلزم اخذ ویزا است. تحصیل در کشورهای اروپایی و کانادا فرصتی استثنایی برای دانشجویانی است که قصد رشد و پیشرفت دارند تا از این طریق آینده درخشانی را برای خود رقم بزنند.

سرمایه لازم جهت مهاجرت تحصیلی شامل هزینه دریافت ویزا، هزینه تحصیل در مراکز آموزشی و هزینه لازم برای زندگی در کشور موردنظر می‌باشد. هزینه اخذ ویزای تحصیلی در کشورهای اروپایی و کانادا حدود 150 دلار تا 200 دلار محاسبه می‌گردد. با توجه به اینکه در بسیاری از کشورها امکان کار حین تحصیل وجود دارد، افراد می‌توانند از پس برخی هزینه‌های ذکرشده در دوران تحصیل برآیند.

سرمایه لازم جهت تحصیل در کانادا نسبت به اروپا  به‌مراتب بالاتر است؛ به‌عنوان‌مثال هزینه سالانه تحصیل در مدارس این کشور از 16 هزار دلار تا 45 هزار دلار و در دانشگاه‌ها از 15 هزار تا 25 هزار دلار تعیین می‌گردد. همچنین افراد برای شرکت در دوره‌های آموزشی زبان انگلیسی بایستی هزینه ترمی حدود 4 هزارتا 6 هزار دلار را پرداخت کنند که نسبت به هزینه این دوره‌ها در کشورهای اروپایی بالاتر است.

چقدر سرمایه برای مهاجرت نیاز است؟

هزینه زندگی در اروپا و کانادا

پاسخ به این سؤال که چقدر سرمایه برای مهاجرت نیاز است تا حدود زیادی به هزینه زندگی در کشور مقصد وابسته است. لذا بررسی و برآورد هزینه‌های لازم برای زندگی قبل از مهاجرت الزامی است. متوسط هزینه زندگی در کانادا ماهانه 1500 تا 2500 دلار می‌باشد که باتوجه به سطح بالای درآمدها که به‌طور متوسط 3000 دلار در ماه است، متناسب می‌باشد.

هزینه زندگی در اروپا در کشورهای مختلف متفاوت است و البته متناسب با درآمد افراد در آن کشورها می‌باشد؛ برای مثال کشور آلمان به‌عنوان پرطرفدارترین کشور اروپایی، متوسط هزینه سالیانه زندگی حدود 10 هزارتا 15 هزار دلار برآورد می‌شود. متوسط درآمد سالانه در این کشور که وابستگی زیادی به نوع مشاغل نیز دارد، در حدود 45000 دلار در سال می‌باشد.

سؤالات متداول

تفاوت هزینه زندگی در اروپا و کانادا چیست؟

هزینه زندگی در اروپا به نسبت کانادا پایین‌تر است؛ هزینه ماهانه زندگی در کانادا 1500 تا 2500 دلار است به‌طوری‌که این هزینه در اکثر کشورهای اروپایی بین 800 تا 2000 دلار است. البته در موردبررسی سرمایه کافی برای زندگی بایستی درآمدهای ماهانه افراد نیز در نظر گرفته شود که این مقدار در کشور کانادا بسیار متناسب است.

چقدر سرمایه برای مهاجرت کاری به کانادا نیاز است؟

حداقل سرمایه موردنیاز برای مهاجرت کاری10  الی12  هزار دلار می‌باشد که این مبلغ صرف هزینه‌هایی مانند اخذ ویزا، پرداخت دستمزد وکیل مهاجرت و هزینه اقامت در این کشور می‌گردد.

حداقل سرمایه  برای مهاجرت و اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه‌گذاری چقدر است؟

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به  کشور آلمان از ریسک کمتری برخوردار است به دلیل آن‌که در همان بدو ورود کارت اقامت موقت به سرمایه‌گذار ارائه می‌شود. حداقل بودجه سرمایه گداری و اخذ اقامت این کشور  حدود 25 هزار یورو در نظر گرفته‌شده است.

کم‌هزینه‌ترین کشورها برای مهاجرت کدم‌اند؟

قبل از معرفی این کشورها بایستی ارزان‌ترین راه‌های مهاجرت را ذکر کنیم که شامل مهاجرت تحصیلی و مهاجرت از طریق ازدواج می‌باشند. ارزان‌ترین کشورها از نظر هزینه زندگی هند، مکزیک، استرالیا و نیوزلند  بوده و از نظر مهاجرت کاری کانادا می‌باشد.

2 دیدگاه در “برای مهاجرت از ایران چقدر سرمایه نیاز است؟

 1. علی شجاعی گفت:

  سلام وقتتون بخیر من با مدرک دیپلم وتخصص لوله کشی و برقکش ساختمان و همچنین راننده جرثقیل با ۲۵سال سابقه و سرمایه نقدی یک میلیارد و ملکی حدوداً ۳ میلیارد میتونم واسه مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنم ضمناً من ۴۶ساله و همسرو دو فرزند دختر زیر ۱۶سال دارم

  1. Bagheri_farah گفت:

   سلام روزتون بخیر
   لطفا رزومتونو به شماره 09939696309 از طریق واتس اپ ارسال فرمایید تا مورد بررسی قرار گیرد و افرهای موجود به شما پیشنهاد شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.