مهاجرت

خرید ملک در ابوظبی

خرید ملک در ابوظبی

ابوظبی به‌عنوان پایتخت کشور امارات متحده عربی، یکی از زیباترین شهرهای این کشور می‌باشد که در خلیج‌فارس واقع‌شده است. این شهر به دلیل پیشرفت‌های بسیار زیادی که در دهه‌های گذشته داشته موردتوجه بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی بوده است. یکی از بهترین روش‌های اخذ اقامت این کشور خرید ملک در ابوظبی می‌باشد.

ابوظبی

شهر ابوظبی یکی از زیباترین و پر امکانات ترین شهرهای حوزه خلیج‌فارس است که پایتخت کشور امارات متحده عربی نیز می‌باشد. نام این شهر در خاورمیانه نیز طنین‌انداز است به‌طوری‌که در سال‌های گذشته در رده دومین شهرهای گران‌قیمت جهان ازنظر توریستی قرار گرفته است.

بیشتر امیران و شیخ‌نشینان عرب نیز در این شهر زیبا و دیدنی زندگی می‌کنند. یکی از نکاتی که باعث محبوبیت ابوظبی شده است نوع ساخت‌وساز ساختمان‌ها می‌باشد که با طراحی خاص خود بسیار چشم‌نواز است. درواقع ساخت‌وساز این بناهای عظیم و چشم‌نواز، با مهندسان ژاپنی بوده است.

ابوظبی با شهرهای دبی و العین همسایه است. این شهر دارای جمعیت ۱,۴۵۰,۰۰۰ نفری می‌باشد و مساحت آن ۹۷۲ کیلومترمربع است. واحد پولی در ابوظبی درهم می‌باشد.

آب‌وهوای ابوظبی

شهر ابوظبی با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد دارای منطقه‌ای خشک و بیابانی است. هوای شهر ابوظبی معمولاً همیشه آفتابی و بدون ابر می‌باشد. بیشترین میزان گرما در ابوظبی در فصل تابستان است که دارای دمای متوسط ۴۲ درجه‌ای می‌باشد.

در زمستان‌ها این شهر دمایی بسیار مطلوب و متعادل دارد و همین مسئله باعث می‌شود افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی روبه‌پیشرفت را دارند، با خرید ملک در ابوظبی زمستان‌های دلچسبی را در تجربه کنند.

با خرید ملک در امارات متحده می‌توانید اقامت موقت این کشور را بدست آورده و پس از چندبار تمدید آن موفق به اخذ اقامت شوید. همچنین اگر قصد سکونت در آن ملک را نداشته باشید می‌توانید آن را اجاره داده و از این طریق درآمدی نیز کسب نمایید.

خرید ملک در ابوظبی | هزینه خرید ملک و شرایط اخذ اقامت دائم امارات متحده

دلایل خرید ملک در ابوظبی

خرید ملک در ابوظبی یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌های فردی می‌باشد. با خرید ملک در ابوظبی می‌توانید از امکان فوق‌العاده اخذ اقامت کشور امارات و این شهر زیبای خیره‌کننده بهره‌مند شوید. خرید ملک در ابوظبی دلایل دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی دقیق‌تر آن‌ها می‌پردازیم.

رشد اقتصادی

شهر ابوظبی با سرمایه‌گذاری‌های خارجی که در دهه‌های گذشته در این شهر انجام شد، در حال حاضر بهترین شرایط اقتصادی را دارد. درواقع رشد اقتصادی در این شهر به‌صورت مداوم رو به افزایش است.ازاین‌رو می‌توان باجرئت گفت که خرید ملک در ابوظبی یکی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری مطمئن در کشورهای خارجی است.

ورود سرمایه‌گذاران خارجی به ابوظبی

یکی از نکات بسیار مثبت در مورد شهر زیبای ابوظبی این است که همواره سرمایه‌گذاران خارجی در حال سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلفی نظیر برج‌سازی، راه‌انداری شعبه‌های رستوران بین‌المللی، ساخت پاساژ و… هستند که این موارد باعث می‌شود شهر ابوظبی ازلحاظ ارزش و امکانات رفاهی روزبه‌روز پیشرفت کند که نتیجه آن اقتصادی قوی‌تر و شهری مرفه‌تر می‌باشد.

زندگی در شهری پر از امکانات رفاهی

زندگی در یک شهر مدرن و هوشمند مثل ابوظبی بسیار لذت‌بخش خواهد بود. مسلماً هر فردی تمایل دارد در شهری زندگی کند که ازلحاظ امکانات در بهترین سطح جهانی قرار داشته باشد تا لذت یک زندگی ایده آل را تجربه کند. با خرید ملک در ابوظبی می‌توان به این اهداف رسید.

زندگی در یک کشور شاد

جالب است بدانید کشور امارات متحده عربی که پایتخت آن ابوظبی است در سال ۲۰۲۰ ازلحاظ شاخص خوشبختی و شادی رده اول در دنیای عرب را به خود اختصاص داده است. خرید ملک در ابوظبی بهترین راه برای رسیدن به یک زندگی شاد در یک شهر مدرن است.

نکته‌ای که در مورد کشور امارات و شهرهای دبی و ابوظبی باید خدمتتان بگوییم این است که در این شهرها مالیات بر درآمد و مالیات افزوده بر درآمد وجود ندارد که این مزیت بسیار بزرگی است.

امنیت در ابوظبی

یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها برای زندگی در یک شهر، امنیت آن است. مطمئناً فردی که قصد زندگی در یک شهر را دارد به امنیت آن شهر نیز اهمیت فراوانی می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید در خاورمیانه همواره شاهد اختلافات سیاسی در بین کشورهای مختلف و حتی گاهی درگیری بین کشورها بوده‌ایم.

کشور امارات متحده عربی و به مرکزیت آن، شهر ابوظبی با دورنگه داشتن خود از هرگونه اختلافات سیاسی، دارای باثبات‌ترین و یکی از امن‌ترین شهرهای خاورمیانه می‌باشد؛ لذا این موضوع به افرادی که قصد خرید ملک در ابوظبی رادارند کمک می‌کند تا با خیال راحت در این شهر سرمایه‌گذاری کنند.

 همچنین در رابطه با امنیت در شهر ابوظبی باید این نکته را بگوییم که به دلیل امنیت بالای این شهر، دزدی‌هایی مانند کیف‌قاپی در این شهر وجود ندارد.

مقایسه هزینه‌‌ها

اگر بخواهیم شهر ابوظبی رااز نظر هزینه زندگی و همچنین هزینه‌های خرید ملک با شهرهایی مانند لندن مقایسه کنیم باید بگوییم که هزینه خرید ملک در ابوظبی بسیار پایین‌تر از لندن است و این برای شهری که از همه نظر عالی است واقعاً یک مزیت بزرگ می‌باشد.

نکته مهم در مورد خرید ملک

افرادی که به دلایل متعدد قصد خرید ملک در ابوظبی را دارند، می‌بایست موارد متعددی را مدنظر داشته باشند. از مهم‌ترین موارد می‌توان به وجود افراد شیاد و کلاه‌بردار که در این زمینه در تمامی کشورها حضور دارند، اشاره کرد. کوچکترین اشتباهی ممکن است منجر به از دست رفتن سرمایه متقاضیان شود.

بهترین راه برای جلوگیری از بروز اشتباهات احتمالی و کمک گرفتن از یک وکیل مهاجرتی بین‌المللی و معتبر است که در این زمینه امور خرید ملک را انجام دهد.

اگر هدف از خرید ملک در ابوظبی برای شما اخذ مجوز اقامت امارات متحده است، باید این نکته را در نظر داشته باشید که ارزش ملکی که قصد خریداری آن رادارید می‌بایست حداقل یک‌میلیون درهم باشد؛ در غیر این صورت موفق نخواهید شد.

موارد متعددی در قیمت ملکی که قصد خرید آن رادارید، تأثیرگذار خواهد بود. مواردی چون منطقه‌ای که ملک در آن واقع‌شده است، آپارتمان‌هایی که در مناطق بالای شهر، مراکز اصلی و نزدیک به وسایل حمل‌ونقل و مراکز خرید هستند، هزینه بیشتری دارند.

متراژ ملک، امکانات داخلی، تعداد سالهایی که از ساخت ملک می‌گذرند، مواد استفاده‌شده در ساخت ساختمان، نقشه بنا و… همگی بر روی قیمت یک کلک تأثیرگذار هستند.

مراحل خرید ملک در ابوظبی امارات

سازمان املاک در امارات، قوانین مربوط به نحوه خرید ملک را به‌طور دقیق تدوین کرده است؛ زیرا درصد بالایی از خریدوفروش ملک در شهرهای مختلف امارات، خارج از کشور میان فروشنده و خریدار صورت می‌گیرد. اگر خریدار و فروشنده بر مبنای این مقررات پروسه خرید ملک را به انجام برسانند، هیچ‌کدام از طرفین معامله، در هیچ مرحله‌ای با مشکل مواجه نخواهند شد.

تدوین قول‌نامه

توافق‌نامه بین خریدار و فروشنده شامل اطلاعات و کلیات معامله نظیر قیمت توافقی ملک، تاریخ دقیق انتقال سند، چگونگی پرداخت و مدارک لازم می‌باشد. انتقال سند معمولاً ۳۰ تا ۴۵ روز بعد از امضاء قول‌نامه تعیین می‌شود که در این فاصله طرفین قرارداد باید نسبت به تکمیل مدارک اقدام کنند.

در قولنامه هم‌چنین ضوابط خریدار و فروشنده در تبعیت قوانین و پرداخت به‌موقع تبیین می‌شود. در این مرحله با امضای توافق‌نامه، خریدار ۱۰ درصد قیمت کل ملک را به فروشنده پرداخت می‌کند.

اخذ گواهی  NOC از سازنده ملک

دو هفته پیش از انتقال سند، خریدار و فروشنده بایستی با مراجعه به دفتر سازنده ملک یا آپارتمان، جهت صدور گواهی NOC  درخواست دهند.

انتقال سند

در مرحله آخر خریدار و فروشنده به همراه نماینده مشاور املاک باید در تاریخ مقرر به یکی از دفاتر سازمان املاک مراجعه کنند. در این مرحله ضمن انتقال سند، هزینه ملک به‌طور کامل پرداخت می‌شود.

دریافت اقامت

با خرید ملک در ابوظبی می‌توانید از بهترین منفعت آن یعنی دریافت اقامت و خدمات شهروندی این شهر بهره‌مند شوید. در ابوظبی به دلیل اقتصاد قوی که دارد امکان ایجاد کسب‌وکارهای گوناگون، بسیار سود ده خواهد بود اما برای ایجاد یک بیزینس در ابوظبی ابتدا باید اقامت آن را داشته باشید که از طریق خرید ملک در این شهر امکان‌پذیر خواهد بود.

خرید ملک در ابوظبی | هزینه خرید ملک و شرایط اخذ اقامت دائم امارات متحده ازسایت ویزانیو

مزایای زندگی در ابوظبی

از مزایای زندگی در شهر ابوظبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در ابوظبی، تمامی کارت‌های اعتباری دنیا پشتیبانی می‌شود و قابل‌استفاده است.
 • شهری با امنیت بالا
 • شهری مدرن با داشتن بهترین امکانات رفاهی
 • رتبه اول داشتن شاخص خوشبختی در کشورهای عربی
 • امکان اخذ اقامت با خرید ملک در ابوظبی
 • نداشتن مالیات بر درآمد
 • هزینه مناسب زندگی در ابوظبی

مدارک موردنیاز جهت درخواست اقامت

مدارکی که جهت درخواست اقامت ابوظبی از روش خرید ملک موردنیاز است عبارت‌اند از:

 • ارائه سند ملک خریداری‌شده
 • داشتن گواهینامه خریدوفروش (این گواهینامه از طریق بنگاه املاک ابوظبی به خریدار داده می‌شود.)
 • داشتن عکس مخصوص درخواست ویزای ابوظبی
 • ارائه پاسپورت معتبر و دارای حداقل یک سال مدت اعتبار

سؤالات متداول

آیا می‌توانم برای شهر ابوظبی ویزای کاری دریافت کنم؟

با توجه به اینکه کشور امارات هیچ‌گونه خدماتی در خصوص صدور ویزای کاری به ایرانیان ارائه نمی‌دهد؛ درصورتی‌که قصد دریافت ویزای کاری یا جاب آفر دارید، می‌توانید برای کشورهای دیگر اقدام نمایید.

آیا با خرید ملک در ابوظبی می‌توانم پاسپورت شهروندی دریافت کنم؟

باید توجه داشته باشید که کشور امارات به هیچ‌یک از افراد خارجی پاسپورت شهروندی نمی‌دهد. فرد با خرید ملک در ابوظبی اقامت ۲ یا ۳ ساله دریافت می‌کند و بعد از به اتمام رسیدن آن، می‌تواند این اقامت را بدون محدودیت تمدید نماید.

آیا می‌توانیم با خرید یک سوییت به‌جای خرید خانه، اقامت ابوظبی را دریافت کنیم؟

خیر، برای اینکه بتوانید درخواست اقامت ابوظبی را بدهید باید حتماً یک‌خانه به ارزش حداقل یک‌میلیون درهم خریداری کنید و سپس درخواست اقامت دهید؛ در غیر این صورت درخواست اقامت شما رد خواهد شد.

برای درخواست اقامت ابوظبی آیا نیاز به مدرک زبان و یا مدرک تحصیلی است؟

خیر، با توجه به اینکه درخواست اقامت از طریق خرید ملک در ابوظبی صورت می‌پذیرد لذا نیازی به ارائه مدرک زبان و یا مدرک تحصیلی نیست. تنها ارائه مدارک ملک خریداری شده و مدارک شناسایی خریدار کافی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.