مهاجرت

خرید ملک در آنتالیا

خرید ملک در آنتالیا

شهر آنتالیا به‌طورکلی به سه قسمت تقسیم می‌شود منطقه لارا، منطقه کنیالتی، منطقه کپز منطقه لارا در قسمت شرق شهر آنتالیا و منطقه کنیالتی در قسمت غرب شهر آنتالیا قرار گرفته است. در این مطلب به بررسی شرایط موردنیاز برای اقامت در ترکیه با خرید ملک در آنتالیا خواهیم پرداخت.

آنتالیا

آنتالیا شهری ساحلی و زیبا واقع در غرب ترکیه و در محدوده مدیترانه است که به دلیل جاذبه‌های گردشگری متنوع، محبوبیت خاصی در میان مهاجران دارد. هزینه مناسب، داشتن فرهنگی نزدیک به ایران و همچنین مناظر زیبا ازجمله دلایل مهاجرت و سرمایه‌گذاری بسیاری از افراد در این شهر می‌باشد.

آثار تاریخی بسیاری ازجمله مسجد مراد پاشا، برج قدیمی ساعت و شهر قدیمی کالجی در این شهر وجود دارد. وجود مراکز خرید بزرگ در این شهر، خرید کردن را برای شهروندان و توریست‌ها آسان نموده است.

خرید ملک در آنتالیا

شهر آنتالیا در استانی به همین نام در قسمت جنوب غربی کشور ترکیه واقع‌شده است. این شهر از سمت جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به شهر سریک و از غرب به شهر قورقودالی یا کورکوتلی محدودشده است. انتخاب این شهر برای زندگی یا سفر به افرادی توصیه می‌شود که در جستجوی مقصد مناسبی برای کسب آرامش هستند و از تفریحات ساحلی و گردش در میان طبیعت لذت می‌برند.

کشور ترکیه امکاناتی را برای صدور اقامت دائم کشورش در اختیار قرار می‌دهد. به‌نحوی‌که با انتقال ملک و مستغلات برای تمامی افراد با ملیت ترک و همچنین اتباع خارجی سند رسمی و دولتی صادر می‌شود. به‌موجب در دست داشتن سند رسمی ملک خریداری‌شده، فرد می‌تواند اقامت دائم ترکیه را اخذ نماید.

خرید ملک در آنتالیا + اخذ پاسپورت و اقامت برای خانواده

حداقل سرمایه برای خرید ملک در آنتالیا

موقعیت کلی ملک مدنظر، مانند فاصله از دریا، ساختار و مصالح ساختمانی مورد استفاده، میزان سن خانه، لوکس بودن آن و… همه از مواردی هستند که قیمت خانه در آنتالیا را متأثر می‌کنند. لازم به ذکر است که در فصل‌های کم سفر قیمت خانه در این شهر تغییر نخواهد کرد. به‌طورکلی قیمت ملک در شهر زیبای آنتالیا از ۴۰.۰۰۰ یورو شروع می‌شود و بسته به شرایط ذکرشده ممکن است افزایش یابد.

بهترین مناطق آنتالیا جهت خرید ملک

انتخاب بهترین شهر و منطقه آن، از مهم‌ترین عواملی هستند که خرید ملک در ترکیه و حداقل سرمایه لازم را متأثر می‌کند. همان‌طور که می‌دانید هر منطقه دارای قیمت و ارزش خاصی است که میزان بهره‌مندی از امکانات آن را تعیین می‌کند. بهترین مناطق آنتالیا به شرح زیر می‌باشند:

مرکز شهر

مرکز شهر به نسبت مناطق دیگر بافت قدیمی و شلوغی دارد. این منطقه برای افراد شاغل جهت دسترسی آسان حمل‌ونقل عمومی مناسب است. قیمت خانه نیز در این منطقه در مقایسه با مناطق دیگر معقول‌تر است.

آلانیا

آلانیا یکی از مناطق توریستی واقع در شرق آنتالیا است. با توجه به رونق گردشگری، خرید ملک در این منطقه برای سرمایه‌گذاران خارجی خالی از لطف نخواهد بود. دو محله محموتلار و آوسالار در این منطقه دارای املاکی نوساز با قیمت‌های مناسب هستند.

کالکان

کالکان به‌عنوان منطقه مدرن شهر آنتالیا دارای ویلاهایی لوکس با چشم‌انداز دریای مدیترانه می‌باشد. محله کیزیلتاش یکی از شش محله مختلف در کالکان است که قیمت ملک در آن بسیار بالاست.

خرید ملک در آنتالیا + اخذ پاسپورت و اقامت برای خانواده

چگونگی انتخاب ملک مناسب در آنتالیا

بیشتر افراد آنتالیا را به‌عنوان یک‌ خانه برای تعطیلات و یا مکانی برای اقامت دائم انتخاب می‌کنند، هر شخص شرایط خاص خود را برای خرید ملک در آنتالیا دارد، بسیاری از افراد باوجود جستجوی زیاد نتوانستند خانه‌ای که مدنظرشان است را پیدا کنند به این دلیل که نمی‌دانند دقیقاً چه می‌خواهند.

پیشنهاد می‌شود در مرحله اول متناسب با بودجه در نظر گرفته‌شده،  ویژگی‌های ملکی را که به دنبال آن هستید بر اساس تعداد افراد خانواده، متراژ خانه، تعداد اتاق‌خواب (یک خواب، دو خواب، سه خواب …، فول فرنیش، مبله  با وسایل و یا بدون وسایل) به صورت مکتوب ترسیم کنید.

پیشنهاد می‌شود در مرحله اول متناسب با بودجه در نظر گرفته شده،  ویژگی‌های ملکی را که به دنبال آن هستید بر اساس تعداد افراد خانواده، متراژ خانه، تعداد اتاق خواب (یک خواب، دو خواب، سه خواب …، فول فرنیش، مبله  با وسایل و یا بدون وسایل) به صورت مکتوب ترسیم کنید.

مزایای خرید ملک در آنتالیا

– مزیت مهم خرید املاک در آنتالیا ،  قیمت پایین ملک در این شهر نسبت به شهرهای دیگر ترکیه و یا ایران می‌باشد

– در ضمن شما فرصت خرید ملک هم به صورت اقساط از شرکت سازنده و هم خرید با وام بانکی را دارید.

یکی از دلایل بسیار قابل توجه برای خرید آپارتمان در آنتالیا تنوع در املاک است. خانه‌ها در کشور ترکیه معمولاً با کیفیت عالی ساخته می‌شوند و طی چند سال اخیر تحول عظیمی در معماری ترکیه بوجود آمد که توجه بسیاری از صاحب نظران در این عرصه به خود جذب کرده است.

هشدار مهم در رابطه با خرید ملک در آنتالیا

توجه داشته باشید عده‌ای از افراد به علت عدم دقت در معامله و نا آشنایی با قوانین خرید و فروش املاک در ترکیه متضرر شده‌اند که اگر کمی دقت شود از بروز بسیاری از این اتفاقات ناگوار جلوگیری می‌گردد

قوانین اقامت از طریق خرید ملک در آنتالیا

خرید خانه در ترکیه یکی از آسان‌ترین راه‌های دریافت اقامت ترکیه است  . اقامت دائم  با خرید ملک در ترکیه امکان‌پذیر نیست  اقامت با  خرید خانه در ترکیه یک اقامت قابل تمدید است که مزایایی برای شما به همراه دارد. اگر هدف شما اخذ اقامت دائم باشد می‌توانید در کنار خرید ملک، چند سالی هم صبر کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

دولت ترکیه درگذشته به‌صورت متقابل به اتباع خارجی که کشور آنها اجازه خرید ملک به شهروندان ترکیه را نمی‌دهند، اجازه خرید ملک در ترکیه را نمی‌داد. در حال حاضر دولت ترکیه برای تشویق بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی به خرید خانه در ترکیه و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی، این قانون را به‌صورت یک‌طرفه لغو کرده است. با توجه به این قانون جدید فروش ملک در ترکیه به اتباع ۱۸۳ کشور ازجمله شهروندان ایرانی امکان‌پذیر شده است.

اما به دلیل اینکه برای اغلب متقاضیان خرید ملک در ترکیه، اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک بسیار اهمیت دارد، دولت ترکیه در می ۲۰۱۴ برای متقاضیان خرید ملک که مایل به اخذ اقامت موقت ترکیه می‌باشند، قوانین جدیدی وضع کرده است. از تاریخ اجرای این قانون مهلت اقامت اتباع خارجی که در ترکیه ملک خریداری می‌کنند از سه ماه و شش ماه به یک سال افزایش پیدا کرد

برای اخذ اقامت  دائم ترکیه باید پنج سال در ترکیه زندگی کنید و درصورتی‌که اقامت موقت خانوادگی گرفته‌اید هرسال  ۱۸۰  روز می‌توانید در خارج از ترکیه باشید.  قانون جدیدی در ابتدای سال  ۲۰۱۷  تصویب‌شده که تنها روش اخذ پاسپورت ترکیه با خرید ملک بدون گذراندن دوره پنج ساله است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.