مهاجرت

خرید ملک در کلگری

خرید ملک در کلگری

کلگری ازجمله ایالت‌های صنعتی کانادا به شمار می‌رود که ازنظر اقتصادی بسیار فعال و پویا می‌باشد؛ لذا یکی از مقاصد جذاب برای مهاجران کاری خارجی به شمار می‌رود. جدا از موقعیت‌های اقتصادی جذابی که برای نیروی کار متخصص از سراسر دنیا وجود دارد، این شهر ازنظر سطح درآمد و هزینه‌های زندگی نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارد. خرید ملک در کلگری دارای شرایط فوق‌العاده ای است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

کلگری یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی

برای مهاجران انتخاب درست راه و مقصد مهاجرت اهمیت فراوانی دارد؛ حتی اگر مقصد مهاجرت و اخذ اقامت کانادا باشد. به دلیل تنوع بالایی که در ایالات و شهرهای این کشور وجود دارد، از زبان‌گرفته تا آب‌وهوا، شرایط کار و سطح درآمد، انتخاب دشوار است.

اما مهم‌ترین مسئله در مسیر مهاجرت به کانادا، انتخاب بهترین شهر آن برای کار و زندگی است. ازآنجایی‌که در حال حاضر مهاجرت به این کشور پرطرفدار از طریق کار و دریافت جاب آفر تضمین‌شده‌تر است، باید شهر مدنظر ازنظر وضعیتی اقتصادی، نرخ بیکاری و تعدد موقعیت‌های شغلی بررسی شود.

تناسب هزینه زندگی با سطح درآمد مسئله دیگری است که باید از همان ابتدا در مقصد مهاجرت موردبررسی قرار بگیرد؛ هرچند تعادل میان این دو در تقریباً همه شهرهای کانادا رعایت شده است.

خرید ملک در کلگری | یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

کلگری ازجمله شهرهای پرطرفدار برای مهاجرت کاری به شمار می‌رود. این شهر صنعتی در ایالت آلبرتا واقع‌شده است. ازنظر موقعیت جغرافیایی، کلگری در کوهپایه کوه راکی قرار داشته و پارک‌ها و کوه‌ها و رودخانه‌ها فراوانی در طبیعت ناب آن وجود دارد.

گسترش و توسعه صنایعی از قبیل نفت و گاز و البته رونق کشاورزی موجب شده تا موقعیت‌های شغلی فراوانی در این شهر ایجاد شود. درنتیجه همواره از کلگری به‌عنوان مقصدی جذاب برای مهاجرت کاری یادشده است. پایین بودن نرخ مالیات بر درآمد و سایر هزینه‌های زندگی، از دیگر عوامل مهم و اثرگذار در انتخاب این شهر محسوب می‌شود. خرید ملک در کلگری هم به نسبت سایر شهرهای کانادا قیمت معقول‌تری دارا می‌باشد که در ادامه به بررسی انواع ملک و شرایط خرید و اجاره آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع مسکن در شهر کلگری

خرید ملک در کلگری همواره گزینه‌ای ایده آل برای مهاجران خارجی بوده است. قوانین حمایت از خریداران خارجی و انجام روال کار بدون محدودیت در کانادا برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی مشاهده می‌شود. وام های مسکن در کانادا هم می‌تواند در این سرمایه‌گذاری پرسود با توجه به افزایش قیمت ملک در این کشور، به افراد کمک شایانی کند. در حال حاضر نرخ سود وام مسکن در کانادا حدود ۳.۵ درصد برآورد شده است.

افرادی که دارای اقامت یا شهروندی کانادا هستند می‌توانند با پرداخت ۵ تا ۲۰ درصد از قیمت مسکن، با ارائه مدارک و مستندات لازم واجد شرایط برای دریافت وام در کانادا شوند.

همان‌طور که می‌دانید متراژ، عمر سازه، محله و شهر مدنظر ازجمله فاکتورهایی هستند که در قیمت خانه تأثیر دارند. هزینه خرید ملک در کلگری هم متأثر از این فاکتورها و البته نوع ساختمان، متغیر خواهد بود. انواع مسکن در کلگری به شرح زیر می‌باشند:

ROW HOUSES

این مدل به‌عنوان خانه‌های شهری، به چهار مدل کلبه، دوبلکس، دوبلکس دو واحدی یا سه واحدی و تریبلکس مشاهده می‌شوند. املاک Row ترکیبی از سایر املاک هستند و معمولاً قیمت‌های متوسط و ایده آلی نسبت به امکانات خود دارا هستند.

SEMI DETACHED HOUSES

این مدل املاک، متشکل از دوخانه به‌هم‌پیوسته هستند. در این مدل، ساختمان اصلی در وسط قرار داشته و جاده پیاده‌رو دارای باغ، در اطراف آن سبب شده تا دارای نورپردازی طبیعی از همه جهات باشد.

نرخ پایین مالیات، موقعیت‌های شغلی فراوان، درآمد شغلی بالا در کنار هزینه‌های پایین زندگی مانند مسکن، از مزایای مهاجرت کاری به این شهر به شمار می‌روند.

DETACHED HOUSES

خانه‌های Detached غال با در حومه شهر قرار دارند. اگرچه این مدل املاک در کانادا قیمت‌های بالایی دارند، اما به همان نسبت تقاضا برای آن‌ها بسیار زیاد است.

خانه‌های ویلایی به سبب متراژ بالا و امکانات فراوان به‌تبع قیمت بالایی را دارا می‌باشند. این ویلاهای مستقل دارای حیاط پشتی و جلویی هستند و از ویلاهای مجاور کاملاً جدا هستند. این نوع سازه‌ها، بالاترین قیمت را در کانادا دارند.

آپارتمان

واحدهای مسکونی که در آپارتمان‌های چند واحده یا مجتمع قرار دارند، در کانادا به‌عنوان کاندو شناخته می‌شوند. این نوع ملک با توجه به امکانات و قیمتی که نسبت به سایر سازه‌های دیگر دارد، بسیار موردتوجه مهاجران خارجی قرار دارد. افرادی که آپارتمان در کانادا خریداری می‌کنند، علاوه بر هزینه خود ملک، بایستی هرماه هزینه‌ای را جهت تعمیر، نگه‌داری و … پرداخت کنند.

تاون هاوس

این نوع املاک، ساختمان‌های به‌هم‌پیوسته هستند که با دیوار از هم جدا شده‌اند و در یک ردیف قرارگرفته‌اند. تاون هاوس‌ها غالباً دوطبقه هستند و یک ایوان کوچک در جلوی آن‌ها قرارگرفته است؛ یعنی حیاط بزرگی ندارند. در این نوع املاک معمولاً تعمیر و نگه‌داری بر عهده شرکت‌های خدماتی است و مالکان باید هرماه مبلغی را به‌عنوان شارژ پرداخت کنند.

خرید خانه و ملک در کلگری

هزینه خرید ملک در کلگری

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، هزینه خرید ملک در کلگری بسته به موقعیت جغرافیایی آن متغیر است؛ حتی امکانات و متراژ ساختمان در بالا و پایین آوردن قیمت‌ها مؤثر است. بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از وب‌سایت فعال در حوزه املاک به‌عنوان Zoocasa  هزینه خرید انواع ملک در مناطق مختلف کلگری را بررسی خواهیم کرد. این موضوع نه‌تنها برای خریداران بلکه افرادی که قصد اجاره مسکن در این شهردارند، بسیار سودمند است.

Zoocasa با استناد به داده‌های به‌دست‌آمده، از ارزیابی هزینه خرید ملک در کلگری از سویThe Calgary Real Estate Board صورت گرفته، حداقل سرمایه به این منظور را برای انواع ملک در نظر گرفته است.

به‌طورکلی حداقل سرمایه برای خرید row-house  در شرق کلگری حدود ۱۷۳ هزار دلار و برای خرید semi-detached در مرکز شهر حدود ۷۶۰ هزار دلار سرمایه احتیاج دارد.

با ارزیابی دقیق انواع ملک در کلگری می‌توان نتیجه گرفت که خرید در نواحی شرق و شمال شرق ازنظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه تر است؛ از طرف دیگر قیمت املاک در ناحیه غربی کلگری بالاتر است.

کلگری، ارزان‌ترین شهر برای خرید ملک

بر اساس آمار و اطلاعات کسب‌شده، کلگری یک از بزرگ‌ترین و درعین‌حال ارزان‌ترین شهرهای کانادا برای خرید و اجاره ملک به شمار می‌رود. می‌توان گفت در کلگری این امکان وجود دارد تا افراد با درآمد سالانه کمتر از ۳۰.۰۰۰ دلار، به‌راحتی می‌توانند موفق به اجاره یا خرید آپارتمان شوند؛ از این نظر کلگری با شهرهای مهمی مانند ونکوور و تورنتو، تفاوت قابل‌توجهی دارد.

این امر برای افرادی که دارای سطح درآمد متوسطی هستند، یا مهاجران تازه‌وارد به این کانادا اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد؛ چراکه شهروندان ساکن در این شهر، به‌طور میانگین حدود ۵۳ هزار دلار درآمد دارند.

ارزان بودن ملک در کلگری، به حدی است که یک فرد با درآمد متوسط می‌تواند در ۸ منطقه شهر یک آپارتمان و در ۵ منطقه از شهر، خانه semi-detached خریداری کند.

هم‌چنین کارگران با کمترین حقوق هم می‌توانند در این شهر خانه بخرند؛ به‌عنوان‌مثال خرید rowhouse  در شرق کلگری به‌عنوان ناحیه ارزان، به ۲۶۳۷۴ دلار سرمایه نیاز دارد که با درآمد کارگری توان خرید آن وجود خواهد داشت.

سؤالات متداول

میانگین قیمت برای خرید ملک در کلگری چقدر است؟

بر اساس آمار و اطلاعات درنتیجه ارزیابی خرید ملک در نقاط مختلف کلگری، می‌توان گفت به‌طور متوسط حدود ۴۰۰.۰۰۰ دلار نیاز است. هرچند فاکتورهای متعددی نظیر متراژ، نوع ساختمان، عمر آن، امکانات و … بر خرید آن تأثیرگذار است.

ارزان‌ترین نواحی برای خرید ملک در کلگری کدم‌اند؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، ارزان‌ترین و بهترین نواحی برای خرید خانه به‌خصوص برای قشر متوسط جامعه، حتی کارگران، شرق و شمال شرقی کلگری می‌باشد. این درحالی است که در نواحی غربی هزینه خرید انواع ملک بالاتر می‌باشد. قشر کارگر با حداقل درآمد این توان را خواهند داشت تا در این نواحی صاحب‌خانه شوند.

شرایط آب‌وهوایی کلگری چگونه است؟

کلگری در ایالت انتاریو و در غرب کانادا قرارگرفته است و ازنظر موقعیت جغرافیایی حدود ۱۰۴۸ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. این شهر معمولاً تابستان‌هایی گرم و خشک با دمای حداکثر تا ۳۰ درجه و زمستان‌هایی سرد با دمای حداقل ۲۰- درجه را تجربه می‌کند؛ بااین‌حال بادهای گرم غربی این هوای شهر را تا حدودی متعادل نگه می‌دارد.

هزینه لازم برای اجاره مسکن در کلگری چقدر است؟

اجاره ملک در کلگری به‌خصوص برای مهاجران تازه‌وارد در یک سال اول گزینه مناسبی است. مسکن برای اجاره به‌وفور در این شهر مشاهده می‌شود. اجاره‌بها برای یک آپارتمان یک خوابه حدود ۱۰۰ دلار در ماه محاسبه می‌شود که نسبت به سایر شهرهای کانادا مقرون‌به‌صرفه تر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.