مهاجرت

خرید ملک در اکوادور

خرید ملک در اکوادور

اکوادور یکی از کشورهایی است که به دلیل نزدیکی آن به آمریکا و کانادا مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته است. از اصلی‌ترین روش‌های بدست آوردن اقامت این کشور نیز سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه است. در ادامه به بررسی شرایط خرید ملک در اکوادور خواهیم پرداخت.

اکوادور

اکوادور با داشتن جمعیتی ۱۵ میلیون نفری، مساحتی در حدود ۲۷۲.۳۷۰ کیلومترمربع داشته و در شمال غربی آمریکا واقع شده است. این کشور به دلیل داشتن جاذبه‌های تفریحی، تاریخی و طبیعتی بکر، کشور مناسبی را برای زندگی می‌باشد. با خرید ملک در اکوادور می‌توانید مجوز اقامت این کشور را به دست آورید.

زبان رسمی رایج در این کشور اسپانیایی بوده ولی مردم آن به زبان‌های انگلیسی و آفریقایی نیز آشنایی دارند.

اکوادور از سمت شمال با کلمبیا، از سمت شرق و جنوب با پرو و از سمت غرب با اقیانوس آرام مرز مشترک دارد. جزایر گالاپاگوس واقع در ۹۶۵ کیلومتری غرب این کشور در داخل اقیانوس آرام نیز جزو اکوادور می‌باشد. این کشور از سال ۱۸۳۰ به صورت مستقل با حکومتی با ساختار ریاست جمهوری درآمد و تا قبل از آن از مستعمرات کشور اسپانیا و کمبیا بود. واحد پول رایج در این کشور دلار است.

شهرهای متنوع، نزدیکی فرهنگ و آداب رسوم مردم این کشور به فرهنگ کشورهای آسیایی، اقتصاد خوب و رو به رشدی که اکوادور دارد، اطمینان خاطر خوبی برای سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در اکوادور به متقاضیان مهاجرت از این طریق می‌دهد.

بهتر است برای جلوگیری از به‌وجود آمدن هرگونه کلاه‌برداری در زمینه خرید ملک در اکوادور کلیه مراحل از ابتدا تا انتهای عقد قرارداد را از طریق یک وکیل مهاجرت به اکوادور پیگیری نمایید.

جغرافیا و آب‌وهوا

اکوادور متشکل از یک منطقه جزیره‌ای واقع شده در اقیانوس آرام و سه منطقه جغرافیایی است. اولین بخش جغرافیایی که در بخش‌های غربی این کشور واقع شده‌است، شامل خط ساحلی اقیانوس آرام در نوار ساحلی این اقیانوس است. دومین بخش شامل نواری مرتفع است که موجود در بخش شمالی به سمت جنوب است و در زمین‌های کوهستانی آن کوه‌های آند قرار دارند.

سومین منطقه جغرافیایی اکوادور، از جنگل‌های آمازون تشکیل‌شده و در منطقه شرقی قرارگرفته که حدود نیمی از مساحت کشور اکوادور را شامل می‌شود. البته تنها پنج درصد از جمعیت کشور اکوادور در مناطق جنگلی و سرسبز زندگی می‎کنند. بخش چهارم شامل بخش جزیره‌ای این کشور می‌شود، جزایر گالاپاگوس هست و حدود در مساحت ۱۰۰۰ کیلومتری غرب اقیانوس آرام واقع‌شده است.

اقتصاد اکوادور

اقتصاد در کشور اکوادور بر پایه کشاورزی و نفت می‌باشد. ازجمله صادرات مهم و اصلی این کشور می‌توان به موز، نفت و میگو اشاره کرد. البته تأثیرات منفی النینو بر اقتصاد این کشور سبب تورم ۲.۵۲% و کاهش ۶۵% ارزش پول اکوادور شد؛ به همین دلیل کشور مجبور به جایگزینی دلار امریکا با پول خود کرده است.

صنعت گردشگری و توریستی در اکوادور نیز ویژگی‌های جذابی دارند و قسمت مهمی از اقتصاد این کشور را در برمی‌گیرد. از جمله جذابیت‌های گردشگری اکوادور می‌توان به لاکومپانیا و کویتو اشاره نمود. در مرکز کیتو پایتخت اکوادور کلیسایی ساخته‌شده با آب‌طلا هست که گردشگران زیادی را هرساله به سمت خود جذب می‌کند.

جذب گردشگران به این کشور برای بازدید از مناطق توریستی، به چرخش اقتصاد این کشور کمک خواهد کرد. افرادی که قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را داشته باشند، می‌توانند با خرید ملک در اکوادور دغدغه تهیه مسکن در مدت اقامت را از خود دور نمایند.

سرمایه گذاری و خریدملک در اکوادور

سرمایه گذاری و خریدملک در اکوادور

خرید ملک در اکوادور یکی از روش‌های سرمایه گذاری در این کشور است و در مدت کوتاهی می‌توان مجوز اقامت این کشور را از این طریق به دست آورد. با خرید ملک در این کشور علاوه بر سرمایه گذاری که باعث رشد مال و سرمایه افراد می‌شود، می‌توان ملک را به سایر افراد اجاره داده و به‌صورت ماهانه نیز با دریافت اجاره، درآمدی کسب کرد.

الزامی برای حضور شخص در داخل اکوادور برای دریافت اقامت، وجود ندارد. برای خرید ملک در اکوادور باید در نظر داشته باشید که شهر و منطقه‌ای را انتخاب نمایید که از نظر اقتصادی  رو به رشد باشد تا پس از گذشت چند سال از این خریدتان، سودی قابل توجه به دست آورید.

مدارک مورد نیاز برای خرید ملک

سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در اکوادور، معامله‌ای دو سر سود برای سرمایه‌گذاران خارجی است؛ زیرا هم سبب دریافت مجوز اقامت دائم افراد شده و هم باعث پیشرفت سرمایه آنان در آینده خواهد شد

 • داشتن مدارک شناسایی معتبر
 • داشتن ویزا و مجوز اقامت در اکوادور
 • سرمایه لازم برای خرید ملک (حداقل ۳۵۰.۰۰۰ دلار)
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

هزینه‌های مربوط به خرید ملک

متقاضیان خرید ملک در اکوادور علاوه بر هزینه ملکی که خریداری می‌کنند، ملزم به پرداخت برخی هزینه‌های جانبی نیز هستند؛ که در ادامه به بررسی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 • نرخ مالیات که بر اساس قیمت ملک خریداری‌شده که حدوداً ۱۰ درصد از کل قیمت ملک محاسبه می‌شود.
 • هزینه ثبت ملک در رجیستری املاک اکوادور
 • هزینه‌های مربوط به دفتر ثبت‌اسناد رسمی

سرمایه لازم جهت خرید ملک در شهرهای مختلف اکوادور نیز متغیر است؛ به‌نحوی‌که قیمت ملک در پایتخت این کشور، از سایر شهرها گران‌تر است.

قیمت ملک در اکوادور

قیمت ملک در اکوادور

قیمت خرید ملک در اکوادور مانند دیگر کشورها درد مناطق مختلف آن متفاوت خواهد بود؛ به‌طور مثال قیمت در مرکز شهر کیتو با آپارتمان‌های موجود در حومه شهر متفاوت هست. همین‌طور مناطق شمال شهر و دیگر مناطق مانند غرب یا مرکز از تفاوت‌هایی برخوردار هستند. برخی از خانه‌ها در کشور اکوادور با وسایل به فروش می‎رسد این موضوع برای خانه‌هایی است که به‌صورت اشرافی طراحی‌شده‌اند و اغلب در مرکز شهر قرار دارد.

اما در این خصوص نگران نباشید جاذبه‌ها در اکوادور به‌قدری است که در هر منطقه‌ای شاهد لوکس‌ترین آپارتمان‌ها با امکانات رفاهی قابل‌قبول هستید. مناطق ساحلی شهر گوایاکیل از ویلاهای بسیار شگفت‌انگیز در منطقه‌ای بی‌نظیر و متریال باکیفیتی ساخته‌شده است. این مسائل نیز بر روی قیمت ملک مذکور تاثیرگذار خواهند بود.

به‌هیچ‌عنوان نگران خرید ملک در اکوادور و اقامت خود نباشید چراکه تمام پیگیری‌ها از طرف شرکت مهاجرتی ویزانیو قابل‌پیگیری بوده و ملک موردنظر شمارا محیا خواهد کرد و شما را در جریان ریز روند مراحل قرار خواهد داد. هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در اکوادور در ادامه آورده شده است:

 • قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر : ۱،۱۲۶ دلار
 • قیمت خریداری هر مترمربع آپارتمان در حومه شهر : ۱،۰۳۲ دلار

بهترین شهرهای اکوادور برای خرید ملک

همان‌طور که می‌دانید اکوادور از جمله کشورهایی است که به خریداران خارجی اجازه خرید ملک می‌دهد؛ این نوع سرمایه‌گذاری در ادامه امکان دریافت اقامت دائم و تابعیت را نیز برای این افراد به ارمغان خواهد آورد. در پروسه خرید ملک در اکوادور دو فاکتور اساسی وجود دارد که باید قبل از هر اقدامی مورد بررسی قرار بگیرند؛ اول هزینه خرید ملک و دوم امنیت محل آن. همه شهرهای اکوادور شرایط یکسانی ندارند.

از نظر هزینه خرید ملک، شهرهای Cuenca، Cotacachi، Quito، Vilcabamba، Guayaquil و Manta در میان مهاجران خارجی طرفداران بسیاری دارند.

دیگر فاکتور اساسی، امنیت شهر و منطقه‌ای است که قصد دارید در آن ملک خریداری کنید. اکوادور به نسبت کشورهای اروپایی یا آمریکای شمالی از امنیت بسیار پایینی برخوردار است؛ هرچند امنیت این کشور در مقایسه با سایر کشورهای آمریکای جنوبی در وضعیت بهتری قرار دارد. در حال حاضر امن‌ترین شهرهای اکوادور برای خرید ملک و زندگی در آن، گوایاکیل، کیوتو و کوئنکا می‌باشند؛ هرچند در این شهرها هم چنان نرخ جرم و جنایت بالاست.

خرید ملک در اکوادور | شرایط خرید ملک در اکوادور + مدارک مورد نیاز

پاسپورت اکوادور

با خرید ملک در اکوادور و سرمایه‌گذاری در این کشور، به اقتصاد اکوادور کمک خواهید کرد؛ دولت اکوادور در ازای هرگونه سرمایه‌گذاری و تزریق بودجه به اقتصاد خود از طرف متقاضیان مهاجرت به این کشور، مجوز اقامت موقت، پس از مدتی مجوز اقامت دائم و در نهایت پاسپورت و تابعیت اکوادور را اعطا خواهد کرد.

سوالات متداول

قیمت اجاره آپارتمان یک خوابه در اکوادور چقدر است؟
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: ۳۶۵.۳۹ دلار
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در حومه شهر: ۲۳۴.۲۸ دلار
هزینه اجاره آپارتمانی سه خوابه در اکوادور به چه صورت است؟
 • هزینه اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر : ۶۵۲.۳۳ دلار
 • قیمت اجاره اجاره آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر : ۴۷۶.۸۲ دلار
با خرید ملک در اکوادور آیا می‌توان اقامت دریافت کرد؟

خرید خانه در کشور اکوادور یکی از روش‌های خوب برای سفر و مهاجرت به این کشور محسوب می‎شود. شما با خرید ملک در هر یک از شهرهای اکوادور می‌توانید اقامت دائم خود و اعضای خانواده را داشته باشید و از امکانات شهروندی این کشور برخوردار شوید.

هزینه زندگی در اکوادور به چه صورت است؟

هزینه داشتن یک زندگی متوسط در اکوادور برای یک زوج که در پایتخت اکوادور زندگی می‌کنند، بسته به شیوه زندگی آن‌ها می‌تواند بین ۶۰۰ الی ۱۲۰۰ دلار باشد. این هزینه برای خانواده‌های چهار نفره، از ۱۵۰۰ دلار بالاتر نخواهد رفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.