مهاجرت

خرید ملک در انگلیس

خرید ملک در انگلیس

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری سودآور و خرید ملک در کشور دیگری می‌باشید ما به شما انگلیس را پیشنهاد می‌کنیم. این کشور در بخش شمالی اقیانوس اطلس و شمال غرب اروپا قرار دارد. شهر لندن پایتخت این کشور است و از دیگر شهرهای بزرگ و مهم کشور انگلیس را می‌توان از منچستر، بندر لیورپول، بیرمنگام و… نام برد. از بهترین مراکز نظام سرمایه‌داری، جذب سرمایه‌گذار خارجی و برنامه‌های متنوعی که در اختیار متقاضیان هست انگلیس در اولویت قرار می‌گیرد. در ادامه به بررسی شرایط خرید ملک در انگلیس می‌پردازیم.

خرید ملک در انگلیس

برخی افراد معتقدند با خرید ملک در انگلیس نمی‌توان اقامت دائم این کشور را به دست آورد؛ ولی این امر امکان پذیر بوده و حتی می‌توان پس از گذشت چند سال موفق به دریافت تابعیت و در نتیجه پاسپورت انگلیس هم بشوید. خرید ملک در انگلیس برای کلیه افراد و همین‌طور برای اتباع خارجی بلامانع می‌باشد.

تنها باید این نکته را یادآور شویم که قبل از اقدام توانایی مالی خود را به‌طور حقیقی و جامع بررسی کنید. این نکته بسیار حائز اهمیت است که بدون اطلاع و بررسی شرایط تصمیم نامعقولی را اتخاذ نکنید.

در انگلیس هم به‌مانند کشورهای دیگر، قیمت هر خانه مطابق با شرایط، امکانات و منطقه موردنظر متغیر می‌باشد. نکته جالب طرح و معماری جذاب انگلیسی است که هر متقاضی خرید ملک در این کشور را به سمت خود جذب می‌کند.

هزینه خرید ملک و شرایط اخذ اقامت دائم انگلیس

فاکتورهای اقتصادی تأثیرگذار بر فرآیند خرید ملک در انگلیس

بر اساس قانون، خرید ملک در انگلیس برای شهروندان خارجی مانعی ندارد و حتی در صورت دارا بودن شرایط لازم به افراد وام‌های بانکی نیز ارائه می‌شود. پروسه خرید ملک در انگلیس مانند سایر کشورهای اروپایی نیازمند ارزیابی دقیق اقتصاد این کشور می‌باشد. انتقال سرمایه به انگلیس جهت خرید ملک در درجه نخسب بررسی نرخ مصادره اموال را در این کشور ایجاب می‌کند. نرخ مصادره اموال در انگلیس در سال جاری کمتر از یک می‌باشد که نشان‌دهنده ریسک پایین سرمایه‌گذاری در کنار امنیت بالای آن می‌باشد. اقتصاد انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا دستخوش تغییرات بسیاری شده که ارزیابی آن قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری، اهمیت بالایی دارد. مهم‌ترین شاخصه‌های اقتصادی تأثیرگذار بر فرآیند خرید ملک در این کشور به شرح زیر می‌باشد:

میزان سود بانکی

نرخ بهره بانکی در انگلستان در سال جاری  ۷۵ درصد بوده است که به نسبت سالهای گذشته افزایش یافته است.

تورم

نرخ تورم در یک کشور نشان‌دهنده قدرت اقتصادی آن است. نرخ تورم در سال ۲۰۱۹ حدود ۲ درصد برآورد شده که رقم بسیار مطلوبی است.

مالیات

نرخ مالیات بر فروش در انگلیس حدود ۲۰ درصد در سال جاری محاسبه شده که در سرمایه‌گذاری از نوع خرید ملک نقش مهمی دارد.

اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در املاک انگلیس

وجود سیستم نظارتی قوی و رعایت استانداردهای جهانی باعث شد در سال ۲۰۱۸ در زمینه تجارت بین‌الملل جزو ۷ کشور برتر دنیا از دیدگاه بانک‌های بین‌المللی شناخته شود. بنابراین به دلیل وجود امنیت اقتصادی بسیار بالا، کنترل فساد و کیفیت نظارت می‌توان با خیالی آسوده از طریق سرمایه‌گذاری در بخش خرید ملک در انگلیس اقدام به درخواست اقامت نمود.

از این رو سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک در انگلیس انتخابی جسورانه بوده و شرایط بسیار مطلوبی برای سرمایه‌گذاران اتباع خارجی و به دنبال آن اخذ اقامت دائم به حساب می‌آید. دارا بودن واحد پولی قوی و وضعیت مطلوب اقتصاد جهانی شاید بر روی قیمت ملک در این کشور تاثیر گذارد.

خرید ملک در انگلیس | هزینه خرید ملک و شرایط اخذ اقامت دائم انگلیس

فرآیند خرید ملک

سرمایه‌گذاری در بخش املاک در یک کشور خارجی از طریق ارائه پیشنهاد، جست‌وجو و نهایی کردن انجام می‌گیرد. خرید ملک در انگلیس شامل مراحل متعددی است که پیشنهاد می‌شود برای سهولت در کار آن را به یک وکیل مهاجرت به انگلیس بسپارید و یا در این خصوص از وی کمک بگیرید.

قبل از هر اقدامی نیاز است تمامی جوانب را بررسی کرده و سپس اقدام نمایید. استفاده از وکیل مجرب برای پیگیری کارهای حقوقی و ثبتی در کشور انگلیس به نوعی یک قانون و نیازی اساسی می‌باشد.

اولین مرحله برای این کار انتخاب ملک مورد نظر است. برای این کار باید در شهر و منطقه موردنظر، به‌دنبال ملکی که دارای ایده‌ال‌های شما باشد بگردید و سپس از نظر وضعیت امکانات، نیاز و یا عدم نیاز به بازسازی ساختان، نیاز به تهیه وسایل و… مورد بررسی قرار دهید.

در مرحله بعدی، می‌بایست در مورد وضعیت ملک مذکور از مراکزی چون شهرداری، اداره ثبت اسناد و… استعلام بگیرید که بدهی و مالیات نداشته باشد؛ همچنین سند آن به نام شخص دیگری به جز فروشنده ملک نباشد. در مراحل بعدی می‌توانید برای خرید و انجام کارهای ثبتی آن با مراجعه به مراکز رسمی خرید و فروش املاک اقدام نمایید.

قیمت خرید ملک در شهرهای مختلف

یکی از مزایایی که مشورت با یک وکیل مهاجرتی فعال در زمینه خرید ملک در انگلیس دارد، معرفی شهرها و مناطقی است که سودآوری بیشتری از طریق سرمایه گذاری در آن‌ها به دست خواهد آمد. شهر شفیلد، دربی و سوانزی از شهرهایی هستند که خرید ملک در آن درصد سودآوری بالایی را برای متقاضی به ارمغان خواهد آورد.

به‌طور میانگین قیمت مستغلات و آپارتمان در شهر شفیلد بسیار ارزان‌تر و به صرفه‌تر از شهرهای دیگر می‌باشد. شهر دربی نسبت به سازه و منطقه در جایگاه دوم این رده‌بندی قرار دارد و شهر سوانزی را می‌توان در رتبه سوم سودآورترین شهرها در انگلیس به شمار آورد.

انگلیس در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، از لحاظ سرمایه‌گذاری بهترین کشور می‌باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در انگلیس می‌توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی ویزانیو تماس حاصل نموده و مشاوره بگیرید.

برای داشتن یک سرمایه‌گذاری موفق، لازم است از شهرهای متوسط و بزرگ کشور انگلیس شروع کنید. جالب است بدانید در شهر لندن خرید خانه به نسبت ارزان‌تر ولی مبلغ اجاره‌بها کمی گران‌تر است؛ درنتیجه لازم است برای اقدام به خرید ملک در شهر لندن تمامی جوانب را در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی قیمت بعضی مناطق در کشور انگلیس در باب خرید ملک و آپارتمان خواهیم پرداخت.

همچنین بخوانید: مشاغل موردنیاز انگلیس

قیمت خرید ملک در شهر شفیلد

شهر شفیلد با داشتن جاذبه‌های بسیار جذاب و دیدنی و همچنین از آب‌وهوای مطلوبی که برخوردار است، طرفداران بسیاری در میان مردم دارد.

به دلیل وجود دو دانشگاه مهمی که در مرکزیت این شهر قرار دارد و همچنین ساخت‌وساز زیاد و جو رقابتی که در امر ساختمان‌سازی در این قسمت به وجود آمده‌است، با سرمایه‌گذاری در بخش خرید ملک در انگلیس در این قسمت از شهر، سرمایه گذاری بسیار سودآور و موفقی را تجربه خواهید کرد.

تمامی افراد خارجی ساکن و غیر مقیم در کشور انگلیس مجاز به خرید ملک در انگلیس می‌باشند و در صورت دارا بودن شرایط، می‌توانند وام دریافت کنند.

قیمت خرید آپارتمان در لندن

لندن شهری بارانی، پرتحرک و پر رفت‌وآمد است. وجود بنادر متعدد تجاری و تفریحی، مراکز تجاری و تفریحی گسترده و لوکس، رانندگی منظم و قانونمند، بهره‌مندی از امکانات متعدد رفاهی و اجتماعی، سطح بالای آموزشی دانشگاه‌ها و… همگی از دلایلی هستند که باعث می‌شوند تقاضا برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور بالا برود.

همچنین وجود سازمان های دولتی و سفارتخانه های متعدد بر اهمیت هرچه بیشتر این شهر افزوده است. لندن یکی از شهرهای گران‌قیمت در دنیاست.

بنابراین در صورتی که قصد خرید ملک در این شهر را دارید، حداقل ۳۵۰.۰۰۰ الی ۴۰۰.۰۰۰ پوند باید سرمایه داشته باشد. این مبلغ بسته به محله‌ای که انتخاب می‌کنید، متراژ ملک، امکانات و سال‌هایی که از ساخت آن می‌گذرد، می‌تواند متغیر باشد.

در شهر لندن خانه‌هایی با امکانات، متریال و طراحی های منحصربه‌فرد و جذاب موجود می‌باشند که قیمت پایه در این نوع خانه‌ها و ویلاهای لوکس نزدیک به ۴۸۰ هزار پوند می‌باشند. پس از شهر لندن، شهرهای آکسفورد و بردفورد در الویت‌بندی‌های پایین‌تری برای خرید ملک و آپارتمان و سرمایه‌گذاری در این کشور قرار دارند.

دریافت وام برای افراد خارجی

برای دریافت وام مسکن و کمک‌هزینه برای خرید ملک در انگلیس، می‌بایست دارای شرایطی باشید. برای اطلاع از شرایط آن‌ها باید از یک وکیل مهاجرتی در این مورد کمک بگیرید.

توصیه ما به شما سرمایه‌گذاران عزیز تکیه بر سرمایه حداکثری خود برای خرید خانه در انگلیس می‌باشد تا هم از پیچیدگی‌های گرفتن وام آسوده باشید و هم به خاطر بی‌اطلاعی از قوانین و مقررات، سود بالایی را نپردازید.

سؤالات متداول

قیمت اینترنت مصرفی ماهانه بستگی به سرعت و پهنای باند آن دارد و معمولاً در حد ۲۳ پوند در ماه می‌باشد.

قیمت هر مترمربع آپارتمان در خارج از شهر کمی ارزان‌تر و با قیمت حدودی متری ۲.۸۵۵ پوند می‌باشد.

قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر، به‌نوعی به امکانات آپارتمان، تعدا سال ساخت و… بستگی دارد ولی عموماً در حدود ۳۵۸۱۰ پوند است.

ارزان‌ترین شهرهای انگلیس برای زندگی دانشجویی و همچنین خرید ملک با هدف اخذ اقامت این کشور، در انگلیس عبارت از لینکلن، کاردیف، بلفاست، لستر و نیوکاسل می‌باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.