مهاجرت

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان

یکی از بهترین راه‌های اقامت در گرجستان، خرید ملک در این کشور است. بعد از انجام مراحل خرید ملک، گام بعدی اقامت دائم و تابعیت آن کشور است. متقاضیان خرید ملک در گرجستان باید اطلاعاتی در مورد قوانین خرید خانه و تابعیت داشته باشند تا بتوانند مراحل را به درستی پیش ببرند. در ادامه با ما همراه ویزا نیو باشید تا اطلاعات خوبی را به شما در زمینه خرید ملک در گرجستان بازگو نماییم.

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک

در سال ۲۰۱۵ دولت گرجستان قانونی را وضع کرد که بر طبق آن اقامت در این کشور تسهیل پیدا کرد. خرید ملک در گرجستان خود نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود و در این روش متقاضیان به سرعت به نتیجه دلخواه خود می‌رسند. خرید خانه در این کشور و اخذ اقامت، شامل شرایطی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

برای خرید خانه در گرجستان بایستی ارزش ملک شما حداقل ۳۵.۰۰۰ دلار باشد که در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار ارزان و به صرفه ‌تر است. قیمت خرید خانه در گرجستان متری هزار دلار است. البته در مناطق پایین با قیمتی پایین‌تر می‌توانید خانه‌دار شوید. در خارج از تفلیس می‌توانید ملک‌های ویلایی بزرگی را پیدا کنید که به دلیل دور بودن از مرکز شهر قیمت‌های پایین‌تری دارد. بعد از انجام مراحل خرید ملک، اقامت گرجستان به صورت اتوماتیک برای شما صادر می‌شود.

اقامت شما در گرجستان باید هرسال تمدید شود. بعد از ۶ سال تمدید هم کارت شهروندی گرجستان را دریافت خواهید کرد. روش اقامت از طریق خرید ملک در کشور گرجستان بسیار آسان‌تر از کشورهای دیگر است چرا که سرمایه‌ کمتری نسبت به کشورهای دیگر نیاز دارید. علاوه بر این می‌توانید اقامت اعضای خانوادتان را (فرزندان زیر ۲۱ سال) نیز بدست آورید.

هم‌اکنون هیچ محدودیتی برای خرید ملک در گرجستان وجود ندارد و با داشتن پاسپورت و بدون اخذ ویزا می‌توانید به این کشور سفر کنید و بعد از پیدا کردن خانه می‌توانید مراحل خرید را انجام دهید. جالب اینجاست که برای خرید ملک تنها به یک پاسپورت نیاز دارید.
برای پرداخت پول خانه شما می‌توانید کارت‌‌ها خود را به این کشور بیاورید و با مراجعه به صرافی‌های معتبر گرجستان، از طریق کارت ایرانی خود ارز را دریافت کنید.

آب و هوا کشور گرجستان

مناسب‌ترین زمان سفر به گرجستان، ماه مارس (اواسط فصل بهار) است که بهترین آب و هوا را دارد؛ دمای هوا در این موقع از سال معتدل است. گرجستان در بهار خیلی هیجان‌انگیز می‌باشد.

 • گرجستان غربی بارندگی‌های سنگینی در طول سال دارد و در کل از ۴۰ تا ۱۰۰ اینچ (۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ میلی متر) و در پاییز و زمستان دما به حداکثر می‌رسد.
 • کلخیدا جنوبی بیشترین میزان بارندگی را دارد؛ به همین دلیل دمای هوا کاهش می‌یابد.

میانگین دمای هوا در ژانویه هرگز زیر ۳۲ درجه فارنهایت (۰ درجه سانتیگراد) نمی‌رود و هوای زمستانی، نسبتاً گرم و آفتابی دیده می‌شود.

میزان متوسط دمای هوا در مناطق ساحلی ​​حدود ۴۱ درجه فارنهایت (۵ درجه سانتیگراد) است.

دمای هوا در تابستان به طور میانگین ۷۱ درجه فارنهایت (۲۲ درجه سانتی گراد) است.

موقعیت جغرافیایی

گرجستان در انتهای شرقی دریای سیاه در پهنه‌های جنوبی اصلی کوه‌های قفقاز بزرگ واقع شده است. پایتخت گرجستان تفلیس می‌باشد که به عنوان مرکز اداری این کشور شناخته شده است. بر اساس گزارشات موجود، می‌توان گفت خرید ملک در گرجستان بیشتر در شهر تفلیس صورت می‌گیرد.

گرجستان از شمال و شمال شرقی توسط روسیه، در شرق و جنوب شرقی توسط آذربایجان، از جنوب با ارمنستان و ترکیه و از غرب با دریای سیاه محدود شده است. این کشور شامل سه کلیسای قومی است:

 • آبخازیا، در شمال غربی (شهر اصلی سوخومی)
 • آجاریا، در جنوب غربی (شهر اصلی Bat principalumi)
 • اوستیای جنوبی، در شمال (شهر اصلی اسخیلوالی)

خرید ملک در گرجستان | شرایط اخذ اقامت دائم گرجستان برای خانواده

هزینه تحصیل در گرجستان در سال ۲۰۱۹

تحصیل در گرجستان با توجه به هزینه‌های زیاد در اروپا بسیار به صرفه است. این کشور از نظر سطح تحصیل و امکانات بسیار خوب است. فراهم بودن دانشگاه‌های بین‌المللی و گرجی سبب شده است که از هر جای دنیا برای تحصیل در این کشور متقاضی وجود داشته باشد. این مسئله از طرفی دیگر نیز منجر به افزایش تقاضای مردم برای خرید ملک در گرجستان خواهد شد. در ادامه به بررسی هزینه‌های تحصیل در رشته پزشکی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌پردازیم.

 • رشته پزشکی در سال ۵.۵۰۰ دلار در سال (۶ سال)
 • رشته داروسازی در سال ۴.۰۰۰ دلار در سال (۴ سال)
 • رشته زبان انگلیسی در سال ۳.۰۰۰ دلار در سال (۴ سال)
 • رشت مهندسی عمران در سال ۴.۰۰۰ دلار در سال (۴ سال)
 • رشته مدیریت در سال ۴.۰۰۰ دلار در سال (۴ سال)
 • رشته مدیریت کسب و کار ۴.۰۰۰ دلار در سال (۲ سال)
 • رشته مدریت آموزشی ۳.۰۰۰ دلار در سال (۲ سال)
 • رشته حقوق بین‌المللی کسب و کار ۴.۰۰۰ دلار در سال (۲ سال)

مزایای اخذ اقامت گرجستان

با توجه به پیشرفت‌هایی که گرجستان در سال‌های اخیر داشته است و همچنین رشد اقتصادی کشور که روند رو به صعودی که در پیش گرفته است، احتمال پیوستن آن به اتحادیه اروپا بسیار زیاد است. از این رو با خرید ملک در گرجستان، در صورت پیوستن آن به EU ارزش ملک شما چند برابر خواهد شد. پس بهتر است از هم اکنون اقدام نمایید؛ چرا که این امر به عنوان یک سرمایه‌گذاری سودآور محسوب می‌شود.

حال با اخذ تصمیم خرید ملک در گرجستان، ممکن است سوالی برایتان پیش آید که آیا می‌توان ملکی خریداری کرد و سپس به ایران برگشت؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که بله. فرد می‌تواند ملک را خریداری کرده و اجاره دهد؛ بدین صورت ضمن داشتن درآمد ماهانه، ملکی در این کشور خریداری کرده‌اید که سالانه بر ارزش آن افزوده می‌شود.

گرجستان در صورت پیوستن به لیست کشورهای اتحادیه اروپا، قطعاً به عضویت شینگن نیز در خواهد آمد. در این صورت با داشتن کارت شهروندی، می‌توانید با پاسپورت این کشور و بدون نیاز به اخذ ویزا به تمامی کشورهای شینگن سفر داشته باشید. افرادی که نگران مالیات در این کشور هستند باید بگوییم که خرید ملک در گرجستان شامل پرداخت مالیات نمی‌شود. با داشتن ۵۰۰ دلار در ماه شما می‌توانید رفاه کامل و یک زندگی مطلوب و بدون مشکل را در این کشور داشته باشید که در مقایسه با ایران قابل مقایسه نیست.

مقاله خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت این کشور در سایت ویزانیو

شرایط خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان دارای شرایط خاصی است که به شرح زیر می‌باشد:

 • سن متقاضی باید بالای ۱۸ سال باشد.
 • در کشور گرجستان مالکیت ملک به‌صورت قطعی بوده و نیازی به وجود شریک و اعمال شرایط سخت نیست. از مهم‌ترین مزایای خرید ملک در این کشور این است که فقط با ارائه پاسپورت بدون نیاز به داشتن کارت اقامت گرجستان می‌توانید مالکیت صددرصد را از آن خود نمایید.

با خرید ملک در گرجستان می‌توانید به صورت اقساطی کارت اقامت این کشور را بدست آورید. البته حداقل مبلغ پیش‌پرداخت جهت خرید ملک می‌بایست ۳۵ هزار دلار آمریکا باشد تا بتوانید کارت اقامت یکساله را دریافت نمایید.

اخذ اقامت از طریق خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان به سبب قیمت‌های پایین و اجازه اقامتی که به افراد ارائه می‌کند، طرفداران بسیاری در میان سرمایه‌داران خارجی دارد. در صورت خرید ملک در این کشور (به‌غیراز زمین کشاورزی) به ارزش دست‌کم ۳۵.۰۰۰ دلار، اقامت یک‌ساله به افراد تعلق خواهد گرفت؛ این اقامت که قابلیت تمدید دارا می‌باشد، می‌تواند پس از ۶ سال تبدیل به اقامت دائم این کشور شود.

نکته قابل‌توجه در این نوع سرمایه‌گذاری این است که در این بازه زمانی ۶ سال امکان فروش ملک وجود دارد؛ به‌شرط آن‌که با ملک دیگری به همین ارزش جایگزین گردد. مهم‌ترین مزایای خرید ملک در گرجستان، امکان اخذ اقامت موقت و سپس دائم برای همسر و فرزندان خواهد بود. افراد موظف خواهند بود تا در ظرف مدت‌زمان ۱ ماه با ارائه تمامی مدارک اقامتی خود، نسبت به تکمیل روال قانونی و دریافت کارت اقدام کنند. انجام این روال برای هر نفر حدود ۳۰۰ دلار هزینه دارد.

سؤالات متداول

نوع رفتار مردم گرجستان با ایرانی‌ها چگونه است؟

مردم گرجستان بسیار مهمان‌نواز هستند و نه تنها با ایرانیان بلکه با هیچ ملیت دیگری مشکلی ندارند. برخورد آن‌ها همواره همراه با احترام بوده و مردمی بسیار خوش‌رو هستند. می‌توانید با آن‌ها به خوبی ارتباط برقرار کنید.

زبان مردم گرجستان چیست؟

مردمان کشور گرجستان به زبان گرجی صحبت می‌کنند که به آن کارتولی می‌گویند و از ریشه زبان‌های هند و اروپایی می‌باشد که بسیار مشکل است. یادگیری زبان، کمک بزرگی به پروسه‌ی مهاجرت به گرجستان می‌کند.

آیا با گواهینامه بین‌المللی می‌توان در کشور گرجستان رانندگی کرد؟

با گواهی نامه بین‌المللی صادره از سوی سازمان اتومبیلرانی ایران می‌توانید به مدت ۶ ماه در کشور گرجستان رانندگی کنید و پس از آن در صورت اقامت در کشور گرجستان حتماً باید اقدام به تهیه گواهینامه کشور گرجستان کنید. (چگونه گواهینامه بین‌المللی بگیریم؟)

مساحت کشور گرجستان چقدر است و واحد پول آن چیست؟

وسعت گرجستان با احتساب مناطق جدا شده ی آبخازیا و اوستیا در حدود ۶۹۷۰۰ کیلومتر مربع است. حدود ۸۳٫۸ درصد گرجی، ۶٫۵ درصد آذری، ۵٫۷ درصد ارمنی، ۱٫۵ درصد روس و ۲٫۵ درصد سایر اقلیت‌ها بوده‌اند. لاری واحد پول کشور گرجستان است و علامت اختصاری آن GEL می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.