مهاجرت

خرید ملک در اتاوا

خرید ملک در اتاوا

اتاوا به‌عنوان پایتخت و چهارمین شهر بزرگ کانادا، تقریباً دارای یک‌میلیون جمعیت می‌باشد. اتاوا مقصد مهاجران بسیاری از سراسر جهان بوده و از معدود شهرهایی است که در آن شهروندان به دو زبان انگلیسی و فرانسوی مکالمه می‌کنند. بررسی شرایط و هزینه‌های زندگی در این شهر برای هر مهاجری که قصد ورود به کانادا را دارد، اهمیت فراوانی دارد. ازجمله مهم‌ترین موارد هزینه و شرایط خرید ملک در اتاوا است که در این مقاله سعی داریم به ارائه برخی اطلاعات در خصوص آن بپردازیم.

موقعیت جغرافیایی اتاوا

اتاوا پایتخت کانادا است و در ایالت انتاریو و مرز کبک قرارگرفته است؛ به همین علت است که شهروندان این شهر به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند. این شهر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری مونترال کبک قرارگرفته و به دلیل همسایگی با شهر گاتینو، منطقه فدرالی تحت عنوان National Capital Region تشکیل داده است. تاریخ تأسیس اتاوای جدید به سال ۲۰۰۱ برمی‌گردد؛ زمانی که اتاوای قدیم با ۱۱ منطقه کوچک اطرافش اتاوای جدید را سامان‌دهی کرد.

مرکزیت شهر اتاوا و نزدیکی آن به شهرهای مهم برای مهاجران خارجی اهمیت بالایی دارد. هزینه زندگی ازجمله هزینه خرید ملک در اتاوا و ازدحام بالا نیز متأثر این موضوع می‌باشد. شهر اتاوا حدود ۴.۵ ساعت از تورنتو و ۲ ساعت با مونترال با ماشین فاصله دارد.

هزینه خرید ملک در اتاوا بسته به شاخصه‌های مختلف از قبیل متراژ، عمر سازه، امکانات ملک، محله و موقعیت کلی متفاوت است.

شرایط آب‌وهوایی

شاید یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب اتاوا به‌عنوان مقصد تحصیل، کار و به‌طورکلی زندگی نقش مهمی دارد، شرایط آب‌وهوایی آن است. برای مثال بدیهی است که مناطق خوش آب‌وهوا در شهرهای مختلف کانادا قیمت بالایی داشته باشند. هزینه خرید ملک در اتاوا نیز در مناطق متفاوت آن بسته به شرایط آب‌وهوایی خاص آن، متغیر می‌باشد.

اگرچه اتاوا در ایالت انتاریو واقع شده، اما برعکس بیش‌تر شهرهای آن، در همسایگی سواحل دریاچه انتاریو قرار نگرفته است؛ لذا آب‌وهوای معتدلی ندارد. این شهر در موقعیت شمالی‌تری نسبت به تورنتو قرار داشته و به داشتن تابستان‌های بسیار گرم و زمستان‌های بسیار سرد معروف است.

اما شاید مهم‌ترین مسئله کیفیت و سلامت هوای اتاوا باشد. در مقایسه با تورنتو، شهروندان شهر اتاوا آب‌وهوای آلوده کمتری را تجربه می‌کنند؛ درنتیجه می‌توان گفت این شهر ازنظر کیفیت هوا در جایگاه بسیار مطلوبی قرار دارد.

هزینه خرید ملک در اتاوا

اتاوا ازجمله شهرهای خوش آب‌وهوا و سرسبزی است که هرساله میزبان سیل عظیمی از مهاجران است. درواقع در این شهر بستر مناسبی برای رشد و ارتقای افراد در زمینه‌های مختلف تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و … فراهم‌شده که هر مخاطبی را به‌سوی خود جذب می‌کند. با یک برآورد نسبی می‌توان متوجه شد که در اتاوا هزینه زندگی به نسبت شهرهای گران‌قیمتی مانند ونکوور یا تورنتو معمول‌تر است. حتی شرایط و هزینه خرید ملک در اتاوا بااینکه این شهر پایتخت کانادا است، معمول‌تر می‌باشد.

با ارزیابی کلی فاکتورهای مؤثر بر یک زندگی ایده آل، می‌توان اتاوا را یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت نامید. شاید در سال‌های اولیه مهاجرت خرید ملک در اتاوا یا شهرهای دیگر، برای افراد با توجه به هزینه بالا و بی‌اطلاعی از شرایط و قوانین آن ممکن نباشد؛ درنتیجه بیشتر مهاجران تصمیم به اجاره آن می‌گیرند.

خرید ملک در اتاوا | آشنایی با فاکتورهای مؤثر بر قیمت ملک در اتاوا

طبق آمار Ottawa Real Estate Board متوسط هزینه خرید ملک در اتاوا در سال ۲۰۱۸ حدود ۴۰۹ هزار دلار کانادایی محاسبه شده بود که نسبت به سال‌های قبل، ۴ درصدی افزایش داشته است. روند صعودی افزایش قیمت ملک در اتاوا به همین ترتیب ادامه داشت؛ به‌طوری‌که با رشد ۴ درصدی، قیمت املاک اتاوا در سال ۲۰۱۹, ۲۰۲۰ به حدود ۴۲۵ هزار دلار کانادایی به‌طور میانگین رسیده است.

هزینه لازم برای خرید هر مترمربع خانه ویلایی در اتاوا باید مبلغ ۴.۶۰۰ دلار پرداخت نمایید؛ این در حالی است که برای خرید هر مترمربع از آپارتمان در خارج شهر حدود ۲.۹۰۰ دلار کانادایی نیاز است.

هزینه اجاره ملک در اتاوا

مهاجران خصوصاً در سال‌های اولیه توان خرید ملک در اتاوا یا شهرهای دیگر را ندارند؛ حتی اگر سرمایه کافی هم داشته باشند، ممکن است قوانین مهاجرتی کانادا این اجازه را ندهد تا مالک اصلی ملک شناخته شود؛ بنابراین بهترین راه‌حل اجاره ملک در نزدیکی محل تحصیل یا کار می‌باشد تا در هزینه‌های رفت‌وآمد هم صرفه‌جویی شود؛ درواقع انتخاب محل اقامت در اتاوا به عواملی مانند محل کار و وضعیت حمل‌ونقل آن محله وابسته است.

به‌طور متوسط هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در اتاوا بین ۶۷۵ تا ۲۶۰۰ و آپارتمان ۲ خوابه بین ۷۲۵ تا ۴۰۰۰ دلار کانادا در ماه با توجه به محل قرارگیری آپارتمان متفاوت است.

با توجه به پرطرفدار بودن و افزایش تقاضا برای اجاره برخلاف خرید ملک، میانگین اجاره‌ها در سال‌های اخیر رشد تقریباً ۱۵ درصدی داشته است.

بهترین محله‌ها برای خرید ملک در اتاوا

انتخاب محله یا منطقه‌ای خاص در شهر اتاوا نقش بسیار مهمی خرید ملک خواهد داشت؛ به عبارتی یکی از فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت ملک، محله آن است. بدیهی است که هر محله‌ای بسته به امکانات، فضای سبز و … قیمت بیشتری نسبت به سایر مناطق داشته باشد؛ خصوصاً در کانادا که هر شهر با توجه به وسعت بالای آن محله‌های کاملاً متفاوتی ازنظر دسترسی به حمل‌ونقل عمومی یا شرایط آب‌وهوایی دارا می‌باشد. ازجمله بهترین محله‌ها جهت خرید ملک در اتاوا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محله گلب (The Glebe)
  • محله سندی هیل (Sandy Hill)
  • محله آلتا ویستا (Alta Vista)
  • محله وست برو (Westboro)
  • محله نیو ادینبورگ (New Edinburgh)
آشنایی با فاکتورهای مؤثر بر قیمت ملک در اتاوا

نکاتی مهم در باب خرید ملک در اتاوا

خرید ملک آن‌هم در یک کشور خارجی که شرایط و قوانین کاملاً متفاوتی دارد، به‌آسانی امکان‌پذیر نیست؛ حتی اگر سرمایه کافی به این منظور داشته باشید، ممکن است به دلیل ناآشنایی با قوانین یا سودجویی برخی سرمایه خود را به هدر دهید.

جهت خرید ملک در اتاوا یا سایر شهرها و ایالت‌های کانادا بایستی در تمامی مراحل از وکیل مهاجرت یاری بگیرید. از مرحله دریافت وام مسکن تا زمانی که رسماً و قانونی صاحب ملک شوید، باید از وکلای بین‌المللی و آگاه به مقررات مشاوره دریافت کنید. دیگر نکات مهم در زمینه خرید ملک در اتاوا که نیاز به یاری وکیل را روشن‌تر می‌سازند، به شرح زیر می‌باشند:

  • قبل از هر اقدامی، کاملاً درباره ملک تحقیق نمایید.
  • از بازرس فنی جهت اطلاع دقیق از زیرساخت ملک یاری بگیرید.
  • از ضوابط قرارداد ملک در کانادا کاملاً اطلاع پیدا کنید.
  • تحقق و بررسی محله یا منطقه‌ای که قصد خرید ملک دارید.

سؤالات متداول

مهم‌ترین مزایای زندگی در اتاوا چیست؟

وضعیت باثبات اقتصادی، فضای سبز منحصربه‌فرد، کیفیت آب‌وهوای مطلوب، ترافیک کمتر و البته نرخ پایین جرائم با به عبارتی امنیت اجتماعی بالا، از مهم‌ترین مزایای زندگی در اتاوا م باشند. هم‌چنین ازنظر خرید ملک در اتاوا نسبت به شهرهای دیگر مانند کلگری، ونکوور یا تورنتو، سرمایه کمتری نیاز دارد.

معایب زندگی در شهر اتاوا چیست؟

نیاز به تسلط به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی، حمل‌ونقل تا حدودی ناکارآمد و البته شرایط آب‌وهوایی خاص آن، از معایب زندگی در اتاوا می‌باشد. هم‌چنین در اتاوا به دلیل تقاضای زیاد اجاره‌نشینی، معمولاً اجاره‌بها بالاست.

شرایط تحصیل در اتاوا چگونه است؟

از مهم‌ترین دانشگاه‌های اتاوا می‌توان به کارلتون و اتاوا اشاره کرد. به‌طورکلی هر دانشگاهی در این شهر شرایط خاص خود را دارد؛ بااین‌حال لازمه تحصیل در دانشگاه‌های اتاوا مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی می‌باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت دانشگاه مدنظر خود مراجعه نمایید.

حداقل حقوق به ازای یک ساعت در اتاوا چقدر است؟

اتاوا یکی از شهرهای انتاریو می‌باشد که در آن نرخ بیکاری به‌تبع وجود موقعیت‌های شغلی فراوان، تقریباً در تمامی حوزه‌ها از میانگین کشوری پایین‌تر است. حداقل حقوق در اتاوا به ازای یک ساعت حدود ۸.۷۵ دلار کانادایی می‌باشد. درآمد شغلی در اتاوا مانند سایر شهرهای کانادا، کاملاً متناسب با هزینه زندگی می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.