buying real estate in europe - خرید املاک خارجی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خرید املاک خارجی یک سرمایه‎گذاری مطمئن است. داشتن شهروندی دوگانه می‌تواند به محافظت از آزادی شما کمک کند، افق‌های سرمایه‌گذاریتان را افزایش دهد و حتی موجب نجات زندگی و جان شما شود. داشتن پاسپورت دوم می‌تواند به‌طور چشمگیری آزادی شخصی و اقتصادی شما را افزایش دهد. داشتن شهروندی دو گانه یا حتی چندگانه یک گام اساسی در بین‌المللی و جهانی کردن زندگی شما است.

خرید املاک خارجی

خرید املاک خارجی یکی از راهکارهای مهاجرت، اخذ ویزا و دریافت اقامت است. در برخی کشورها حتی ممکن است فرد متقاضی با خرید ملک بتواند تابعیت و حق شهروندی نیز دریافت نماید. البته اخذ تابعیت و شهروندی مستلزم حداقل 5 الی 10 سال زندگی در کشور می‌باشد. تعدادی از کشورهایی که خرید ملک در آن‌ها دردسر چندانی نداشته و به‌راحتی می‌توان اقامت را اخذ نمود عبارت‌اند از:

فیجی، کلمبیا، برزیل، دومینیکا، پاناما، وانواتو، دبی، سنت لوسیا، یونان، لتونی، گرانادا، مجارستان، سنت کیتس نویس، آنتیگوا بارا بودا، آندورا، باهاماس، ایالت متحده، موریس، مونته نگرو، بلژیک، ایرلند، اسپانیا، پرتغال، بلغارستان، سوئیس، ترکیه، مالت، موناکو، ایتالیا و قبرس.

شرایط اقامت از طریق خرید املاک خارجی

خرید ملک در تمام کشورها دریافت اقامت را تضمین نمی‌کند اما نشانه مثبتی از وجود دلایل کافی برای حضور شما در آن کشور به‌حساب می‌آید. برخی از کشورها هستند که خرید ملک در آن‌ها شما را به دریافت اقامت آن کشور نزدیک می‌کند. از این کشورها می‌توان به لتونی، اسپانیا و ترکیه اشاره کرد.

البته باید توجه داشت خرید ملک در اروپا هزینه‌های زیادی به شما تحمیل خواهد کرد. ازجمله آن مالیات‌های سنگین سالیانه است که برای باقی ماندن در اروپا لاجرم مجبور به پرداخت آن می‌شوید؛ اما مزیت‌های خود را نیز به دنبال خواهد داشت. برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اروپا، حداقل مبلغی موردنیاز است که نرسیدن به آن مبلغ در خرید، در حکم عدم دریافت اقامت است. 

Buying foreign real estate 1 - خرید املاک خارجی

مشاوره قبل از خرید ملک خارجی

متقاضی قبل از خرید ملک در کشورهای اروپایی بهتر است محل، منطقه و قیمت ارز و بازار را بررسی نموده و برای خرید ملک مورد نظر خود با مشاورین حرفه‎ای مشاوره نماید. بهتر است از یک وکیل متخصص که به قوانین کشور اتریش مسلط باشد استفاده نماید تا در خرید ملک مورد نظر خود متضرر نگردد . همچنین باید پس از تصمیم گیری نهایی تمام مدارک و اسنادی که مجبور به امضای آن می باشد را ترجمه و مطالعه نماید زیرا پس از امضا ملزوم به اجرای آن می‎گردد پس باید قبل از امضا، از متن آن اگاهی لازم را کسب نماید.

مراحل خرید ملک خارجی

در ابتدا برای خرید ملک در کشورهای اروپایی یک پیش قرارداد با جزئیاتی در ارتباط با ارزش ملک، روش و شرایط پرداخت مبلغ ملک، شرایط معامله و…. در اختیار متقاضی قرار می گرد که با پرداخت سپرده اولیه (۱۰ درصد از کل بهای ملک) به حساب سپرده بانکی محضر، استعلامات لازم از بابت ملک توسط محضر کشور مورد نظر انجام می شود؛ پس از پرداخت مالیات املاک و مستغلات توسط خریدار قرار دادی بین خریدار و مالک امضا می شود که بهتر است این عمل در اداره ثبت صورت گیرد که پس از طی شدن مراحل ذکر شده ملک به طور ۱۰۰ ٪ متعلق به خریدار است.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]