مهاجرت

جاذبه های گردشگری کانادا

لیستی از جاذبه های گردشگری کانادا برایتان فراهم کرده ایم. در صورتی که علاقه دارید با جاذبه های گردشگری کانادا اشنا شوید این مطلب را از دست ندهید. اگر قصد مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا را دارید، شاید بد نباشد با جاذبه های گردشگری کانادا آشنا شوید.

آبشار نیاگارا Niagara Falls

معروف ترین و بزرگترین آبشار در دنیا در کشور کانادا قرار دارد و سالانه شاهد میلیون ها توریست و گردشگر از سراسر دنیا به این مکان هستیم.

آبشار نیاگارا با ارتفاعی حدود 57 متر از سطح زمین بین مرز کشورهای کانادا و آمریکا قرار دارد. این آبشار به جرأت فوق اعاده ترین طبیعتی است که می توانید از نزدیک با چشم ببینید. اما برای مشاهده پرتاب آب از بالای آبشار باید فاصله مشخصی را رعایت کنید.

پارک ملی بنف و کوه های راکی Banff Park And Rocky Mountain

کوه های راکی مانند صندوقی از طبیعت می‌باشد که جواهرهای زیادی از تیکه های دریاچه، برکه، کوه و یخچال های طبیعی را در خود جای داده است. یکی از این زیبایی ها که در دل خود نهان کرده است پارک ملی بنف است.

تماشای دریاچه لوئیز و قدم زدن در ساحل آن و دیدن تصویر کوه های پوشیده شده از برف قاب جذابی از یک نقاشی رئال را به ارمغان می آورد. حتی می توانید تصویر کوه های راکی را در آب زلال دریاچه فیروزه ای مشاهده کنید.

جاذبه های گردشگری کانادا برج سی ان CN Tower

تورنتو شهری برای بهترین ها، با ورود به این شهر قطعاً شگفت زده خواهید شد. در اطراف دریاچه اونتاریو یکی از بزرگترین برج های جهان با ارتفاعی 553 متر قرار دارد.

نورپردازی های انجام شده بر روی آن تصویر زیبایی را در شب به نمایش می گذارد. همچنین برج سی ان در تورنتو تبدیل به یک نماد در کانادا شده است . از امکاناتی نظیر: تلسکوپ های بسیار قدرتمند، رستوران 360 درجه، اتاق شیشه ای و مراکز تجاری متنوع می‌باشد.

جاذبه های گردشگری کانادا کبک قدیم Vieux Quebec

کبک قدیم از تاریخی ترین شهرهای کوهستانی واقع در کانادا می‌باشد که در سازمان جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. بخش‌ های کوهستانی کبک دارای صخره های بلندی می‌باشد که ارتفاع برخی از آنها به حدود 100 متر می‌رسد و مکان زیبایی برای تفکر و آرامش به حساب می‌آید. همچنین شما می توانید با کایت سواری در این صخره ها لحظات خوشی را به یادگار داشته باشید.

پارک ملی جاسپر Japser National Park

در ایالت آلبرتا کشور کانادا دیگر پارک بزرگ و زیبایی ب نام جاسپر وجود دارد که آن را پارک ملی جاسپر می نامند. این پارک در رشته کوه های راکی قرار گرفته که وسعت آن نزدیک به 10.900 کیلومتر مربع برآورد شده است. زیبایی و جذابیت پارک ملی جاسپر یک از جاذبه های گردشگری کانادا به شمار می رود که سالانه میلیون ها توریست و گردشگر را به سوی خود جلب می کند.

دریاچه سوپریر Lake Superior

دریاچه سوپریر که بین ایالت اونتاریو و میشیگان قرار گرفته است زیباترین مکانی است که تا بحال دیده اید. دریاچه سوپریر در مرز بین کانادا و ایالت متحده آمریکا واقع شده و از آن به عنوان سومین دریاچه بزرگ آب شیرین در دنیا یاد می کنند.

دریاچه سوپریر از جمله جاذبه های گردشگری کانادا می‌باشد که سالانه میلیون ها توریست و گردشگر را به سوی خود جذب می کند.

شهر ویستلر Whistler City

در ایالت بریتیش کلمبیا کوهستانهای ساحلی فوق العاده ای وجود دارد که در میان آن همه شکوه شهر ویستلر قرار دارد. کوه های پوشیده شده از برف در این منطقه مکان مناسبی برای اسکی و اسنو بورد است.

گردشگران با ورود به این منطقه می‌توانند از زمین گلف، اسکی، مراکز خرید، رستوران‌ها، دوچرخه‌سواری در کوهستان استفاده کنند. یکی از ویژگی‌های شهر ویستلر، ارائه امکانات و خدمات تفریحی متنوع در هر فصل است؛ همین امر شهر ویستلر را یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کانادا تبدیل کرده است.

شهر کبک Quebec City

شهر کبک را می توانیم به عنوان چهارمین شهر تاریخی در کانادا به حساب بیاوریم. شهرهای قدیمی با آثار متفاوتی در اینجا وجود دارد و مانند شهرهای توزاک، سنت جان و پرت رویال مکانی برای قدم زدن در تاریخ است.

شهر کبک با قدمتی 400 ساله و جاذبه‌های تاریخی خود و همچنین طبیعت بکر از جاذبه های گردشگری کانادا در حوزه تاریخ، تمدن و آثار باستانی می‌باشد.

جاذبه های گردشگری کانادا شهر مونترال Montreal City

شهر مونترال جزو هفتمین شهر بزرگ در آمریکای شما لی بوده و جزو دومین شهر بزرگ کانادا در ایالت کبک قرار دارد. این شهر از چندین ملیت مختلف تشکیل شده و مهاجران زیادی را در خود جای داده است.

شهر مونترال یک جاذبه بی‌نظیر به شمار می‌آید و دسترسی آن به آب‌های آزاد اقیانوس تفریح‌های آبی هیجان انگیزی را به دنبال دارد. رودهای بزرگ سن لورن و رود اتاوا با وسعت خود شهر مونترال را احاطه کرده‌اند.

کشور کانادا در رتبه دوم بزرگ‌ترین کشورهای دنیا می‌باشد و از طبیعت فوق‌العاده، آثار تاریخی شگفت‌انگیز، مکان‌های بی نظیر و… است.

بندر ویکتوریا Victoria Port

در ایالت بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور بندر بسیار بی نظیری به نام بندر ویکتوریا وجود دارد. در فصل تابستان در بندر ویکتوریا شها فستیوال ها و جشن های متنوعی هستیم.

در بخش مرکزی این بندر می‌توانید از پشت سر ساختمان های اداری و در روبه رو دریای بیکران را مشاهده کنید. بازارهای شبانه، برگزاری مراسمات هنری، موسیقی زنده و کلی تفریح و امکانات دیگر برای سرگرمی مردمان و گردشگران تعبیه شده است. با سفر به بندر ویکتوریا از بهترین جاذبه های گردشگری کانادا خاطرات زیبایی را به یادگار ثبت کنید.

پارک ملکه الیزابت Queen Elizabeth Park

از دیگر جاذبه های گردشگری کانادا در شهر ونکوور قرار دارد. پارک ملکه الیزابت با طبیعت بکر خود مکانی ایده آل برای پیاده روی و قدم زدن می‌باشد. در وسط این پارک ملکه الیزابت یک کوه بلند وجود دارد که بلند ترین نقطه در شهر زیبای ونکوور به حساب می‌آید. با رفتن به بالای کوه می‌توانید نمای زیبایی از ونکوور شمالی را ببینید و از قشنگی های این طبیعت بکر لذت ببرید.

سؤالات متداول

در ایالت بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور بندر بسیار بی نظیری به نام بندر ویکتوریا وجود دارد.

شهر مونترال جزو هفتمین شهر بزرگ در آمریکای شمالی بوده و جزو دومین شهر بزرگ کانادا در ایالت کبک قرار دارد و اکثریت این مردمان فرانسوی زبان بوده و حدود 67% از کل جمعیت را به خود اختصاص داده اند.

در ایالت آلبرتا کشور کانادا دیگر پارک بزرگ و زیبایی ب نام جاسپر وجود دارد که آن را پارک ملی جاسپر می نامند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.