زمان مطالعه: ۶ دقیقه
canada 5 - اخذ اقامت کانادا

کشور کانادا

دیگر کشوری که متقاضیان زیادی درخواست اخذ اقامت آن را دارند، کانادا است. کشور کانادا برای مهاجران یک گزینه ایده آل به حساب می آید و می تواند آینده درخشانی  را برای متقاضیان خود به همراه داشته باشد. از همین رو بهتر است تا اطلاعات کاملی از زندگی و راه‌های کسب اقامت کانادا را برای شما عزیزان شرح دهیم.

درباره اقامت کانادا چه می دانید؟ برای اخذ اقامت کانادا چه شرایطی لازم است؟ در این صفحه انواع روش های اخذ اقامت کانادا را بررسی کرده ایم. کانادا دومین کشور گسترده و وسیع در دنیا است که بعد از کشور پهناور روسیه در این جایگاه قرار گرفته است. این کشور قطب مهمی در قاره آمریکا بوده و سالانه افراد زیادی را به سوی خود جلب می کند. صنعت در کانادا بسیار گسترده بوده و علاقه مندی زیادی به مهاجران کاری از خود نشان می دهد؛ لذا سالانه تعداد زیادی نیروی خارجی را برای رونق کسب و کار خود می پذیرد. کانادا به طور کل دارای حدود ۴۱ میلیون نفر جمعیت بوده و با گذشت حدود ۱۰۰ سال از انقلاب استقلال بخش، حکومت آن همچنان تحت فرمانروایی پادشاهان و ملکه می باشد. جالب است بدانید که کشور کانادا از معادن و ذخایر طبیعی بسیاری بهره مند است و به همین دلیل از اقتصاد روبه رشدی برخوردار می باشد. اتاوا پایتخت کانادا می باشد و بزرگترین شهرهای کانادا تورنتو و ونکوور هستند.

معرفی کشور کانادا

بر اساس لیست جدید تهیه شده پاک ترین کشورها، کانادا سومین کشور پاک دنیا شده و جایگاه سوم را از آن خود کرده است. از وسعت بسیار زیادی برخوردار است. همچنین حکومت در کانادا به صورت دولت فدرال چند حزبی به همراه دو مجلس قانونگذاری اداره می شود اما همواره نفر نخست این کشور پادشاه یا ملکه انگلستان می باشد. زبان رسمی در کانادا به شکل دوزبانه فرانسوی و انگلیسی بوده و واحد پول این کشور دلار کانادا معرفی شده است. اقتصاد قوی کانادا سازمان ملل را مجاب کرده است تا این کشور بتواند به گروه هشت G8 بپیوندد. تحصیل در این کشور به سبب امکانات آموزشی پیشرفته بسیار با اهمیت است؛ به طوری که یکی از دلایل اصلی مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. 

زبان رسمی در کانادا به شکل دوزبانه فرانسوی و انگلیسی بوده و واحد پول این کشور دلار کانادا معرفی شده است. اقتصاد قوی کانادا سازمان ملل را مجاب کرده است تا این کشور بتواند به گروه هشت G8 بپیوندد. تحصیل در این کشور به سبب امکانات آموزشی پیشرفته بسیار با اهمیت است؛ به طوری که یکی از دلایل اصلی مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود.

برای دریافت اقامت دائم کانادا راه های بسیاری وجود دارد که مهاجرت کاری مؤثرترین و کم هزینه‌ترین آن‌ها می باشد. شهرهای مهم کانادا عبارتند از: تورنتو، ونکوور، اتاوا، مونترآل و هلفیکس می باشد.

موقعیت جغرافیایی و آب و هوای کانادا

کانادا از لحاظ موقعیت جغرافیایی وسعتی به اندازه ۹.۹۸۵.۰۰۰ کیلومتر مربع دارد و بزرگترین کشور قاره آمریکا و دومین کشور پهناور دنیا بعد از روسیه می باشد. تراکم جمعیت در کشور کانادا تا حدودی کم بوده که دلیل آن فاصله زیاد شهرها از یکدیگر می باشد. کانادا در شمالی ترین قسمت قاره آمریکا قرار گرفته و از جنگل های مرتفع و رشته کوه های بسیاری پوشیده شده است. جالب است بدانید که تنها کشور همسایه هم مرز با کانادا ایالت متحده آمریکا می باشد.  کانادا آب و هوای متفاوتی دارد و زمستان در این کشور بسیار سرد و طاقت فرسا با بارش شدید برف همراه است و در فصل بهار از بارندگی زیادی برخوردار می باشد. همچنین فصل تابستان به نسبت با گرمای بالای ۳۰ درجه همراه است؛ اما شهرهایی که در نزدیکی ساحل قرار دارند آب و هوای معتدل تری را تجربه خواهند کرد.

work - اخذ اقامت کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق کار

یکی از روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت کانادا، دریافت ویزای کار در کانادا می‌باشد. درواقع کشور کانادا هرساله لیستی از مشاغل که نیاز به نیروی متخصص دارند را منتشر می‌کند و افراد می‌توانند با داشتن شرایط موردنیاز، برای استخدام درخواست دهند.

tourist - اخذ اقامت کانادا

اقامت توریستی در کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا به فرد این اجازه را می‌دهد که تا مدت‌زمان معینی در این کشور اقامت داشته باشد ولی این فرد اجازه داشتن شغل را در مدت‌زمان اقامت خود نخواهد داشت. اخذ ویزای توریستی کانادا برای مقاصد مختلفی از قبیل گردشگری، دیدار از اقوام، شرکت در همایش‌های بین‌المللی و … با دارا بودن شرایط لازم صورت می گیرد.

study - اخذ اقامت کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا یکی از روش‌های اخذ اقامت کانادا می‌باشد که از طرفداران زیادی بین دانش آموزان و دانشجویان در سراسر جهان برخوردار است که در این مطلب قصد داریم به بررسی شرایط آن بپردازیم.

investment - اخذ اقامت کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از چندین راه مهاجرت به کانادا، روش سرمایه گذاری در کانادا هست که این راه نیز طرق و مدل و روش‌های متفاوتی دارد به‌طور مثال سرمایه‌گذاری در هرکدام از استان‌های کانادا با مبالغ متفاوتی امکان‌پذیر هست و طرق ارائه سرمایه و نشان دادن سرمایه نیز متفاوت خواهد بود.

company registration - اخذ اقامت کانادا

ثبت شرکت در کانادا

ثبت شرکت در کانادا یکی از بهترین راه‌های مهاجرت برای تجار و سرمایه‌گذاران می‌باشد. روش سرمایه‌گذاری، یکی از گزیده‌ترین روش‌های دست‌یابی به اقامت در این کشور توسعه‌یافته است. همه‌ساله از سراسر جهان تعداد زیادی از متقاضیان سرمایه‌گذاری و کارآفرینی، پرونده‌های سرمایه‌گذاری خود را به سفارت‌های کانادا ارسال می‌نمایند، چنانچه شما نیز علاقه‌مند به ثبت شرکت در این کشور هستید، قبل از هر چیز می‌بایست به قوانین آن آشنایی کامل داشته باشید.

buy property - اخذ اقامت کانادا

خرید ملک در کانادا

سالانه افراد زیادی به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند به همین دلیل کانادا به کشوری تبدیل شده که پذیرش مهاجران آن از سرتاسر دنیا نسبتاً بالاست. اگر قصد دارید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید بی‌شک خرید ملک در کانادا بهترین گزینه است.

financial aility 300x300 - اخذ اقامت کانادا

اقامت تمکن مالی در کانادا

در سال‌های اخیر اقامت از طریق تمکن مالی در کانادا طرفداران زیادی در بین سرمایه‌داران پیداکرده است. اثبات تمکن مالی کافی جهت دریافت این نوع اقامت در کشور کانادا برای خود و اعضای خانواده نکته کلیدی این روش مهاجرتی محسوب می‌شود.

marriage - اخذ اقامت کانادا

ازدواج در کانادا

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج است. ازآنجاکه پروسه اخذ اقامت از طریق ازدواج در کانادا نسبت به سایر روش‌های مهاجرتی کمتر طول می‌کشد و همچنین به دلیل استقبال دولت کانادا نسبت به پذیرش افراد از این طریق، روش اقامت از طریق ازدواج طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

refugee 300x300 - اخذ اقامت کانادا

پناهندگی در کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که به دلیل نزدیکی به آمریکا و شرایط مطلوبی که دارد، موردتوجه ایرانیان بسیاری برای مهاجرت قرارگرفته است. با توجه به شرایطی که پس از اعمال تحریم‌ها در داخل ایران به وجود آمده است، نرخ مهاجرت به خارج از کشور خصوصاً پناهندگی در کانادا روندی رو به رشد را در پیش‌گرفته است.