مهاجرت

معروف ترین جشن‌ های کانادا

جشن های کانادا 

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که به زندگی در کانادا ، مهاجرت به کانادا و به طور کلی به این کشور علاقه دارید، شاید برایتان جالب باشد که جشن‌های کانادا را بشناسید. در این مطلب معروف‌ترین جشن های کانادا

را آورده‌ایم.

روز ملی کانادا و جشن‌ های کانادا

اولین روز ماه جولای روز ملی کانادا نام دارد که در آن شهروندان تأسیس کشورشان را جشن می‌گیرند. در روز ملی کانادا مردم با لباس‌های سفید و قرمز همراه با پرچم کانادا، این روز را جشن می‌گیرند؛ درواقع این جشن از مهم‌ترین جشن‌‌های کانادا است که در سرتاسر این کشور پهناور برگزار می‌گردد. جشن روز ملی کانادا در پایتخت یعنی اتاوا جذابیت دوچندانی دارد.

جشن‌ های کانادا

جشن نورها از جشن‌ های کانادا

یکی از معروف‌ترین جشن‌ های کانادا و جذاب‌ترین رقابت آتش‌بازی در دنیا در شهر ونکوور با عنوان Vancouver Celebration of Light یا جشن نورها برگزار می‌شود. این جشن هرسال در فصل تابستان طی چند شب برگزار می‌شود. در جشن‌های نور با غرفه‌های متنوع غذا، مسابقات و چالش‌های مختلف خاطره خوشی برای افراد رقم می‌خورد.

فستیوال سوارکاری از جشن‌ های کانادا

این فستیوال پرطرفدار هرسال در ماه جولای به مدت ده روز، میلیون‌ها علاقه‌مند را راهی کلگری می‌کند. تنوع فرهنگی جذابی در شهر کلگری به چشم می‌خورد و مردم این شهر به میهمان‌نوازی معروف‌اند. در خارج از ین شهر طبیعت زیبا و چشم‌نواز کوه‌های راکی، بنف و جاسپر برای افراد جذابیت بسیار زیادی دارد.

فستیوال محلی در ادمونتون

از جمله معروف ترین جشن کانادا که در جهان نیز شناخته شده است، فستیوال محلی در شهر ادمونتون است. این جشنواره که بیش‌تر یک گردهمایی فرهنگی است از سال 1980 به بعد هرسال در ماه آگوست برگزار می‌شود. جشنواره محلی ادمونتون با برنامه‌های دوست‌داشتنی دارای بلیت ورودی نسبتاً ارزانی است.

فستیوال جهانی فیلم تورنتو (TIFF)

یکی از فستیوال‌های فرهنگی و هنری بزرگ و جذاب در جهان که در آن آثار فراوانی از نقاط مختلف جهان به رقابت می‌پردازند، فستیوال بین‌المللی فیلم تورنتو است. این فستیوال که هرساله در ماه سپتامبر برگزار می‌شود، می‌تواند با جشنواره‌های فیلم کن یا ساندس در یک سطح از نظر کیفیت قرار داشته باشد.

جشنواره زمستانی وینترلود از جشن‌ های کانادا

این جشنواره زمستانی در اتاوا هرساله در سه هفته اول فوریه برای علاقه‌مندان به برف و سرما، برگزار می‌گردد. اسکی در بزرگ‌ترین پیست اسکی دنیا، ساخت مجسمه‌های یخی، برف‌بازی و تماشای کنسرت‌های مختلف، از جمله تفریحات هیجان‌انگیز در فستیوال وینترلود اتاوا است.

جشن‌ های کانادا

جشنواره بین‌المللی موسیقی جاز

فستیوال بین‌المللی موسیقی جاز در شهر مونترال کبک، هرساله میزبان تقریباً دو میلیون علاقه‌مند می‌باشد. این فستیوال که در آن 500 کنسرت اجرا می‌شود، بیش از 2000 هنرمند از 20 کشور شرکت می‌کنند. این جشنواره فرصتی برای معرفی استعدادهای جدید به جامعه هنری است.

فستیوال کمدی در مونترال

این فستیوال، از سال 1983 هرساله در ماه جولای در شهر مونترال برگزار می‌شود. فستیوال Just For Laugh با حضور کمدین های معروف، فرصتی برای شادی و سرگرمی افراد می‌باشد.

جشنواره زمستانی کبک از جشن‌ های کانادا

یکی از معروف ترین جشن‌ های کانادا و بزرگ‌ترین جشنواره زمستانی در جهان، هرسال در از اواخر ماه ژانویه تا اواسط ماه فوریه در کبک برگزار می‌گردد. کارناوال بزرگ لو بونوم، سورتمه‌سواری و بازدید از قصر یخی ژاک کارتیه، از تفریحات جذاب این فستیوال بزرگ می‌باشند.

فستیوال سلتیک کالرز جشن‌ های کانادا

فرهنگ و موسیقی اقوام سلتیک هرساله به مدت نه روز در ماه اکتبر در جزیره کیپ برتون در نوااسکوشیا به اجرا درمی‌آید. این فستیوال، بزرگ‌ترین جشن سلتیک در آمریکای شمالی می‌باشد.

جشنواره گل لاله جشن‌ های کانادا

بزرگ‌ترین فستیوال گل لاله در جهان هرساله در ماه می با رویش بیش از 3 میلیون گل لاله در هر اتاوا، میزبان علاقه‌مندان است. نمایش‌های موزیکال، رژه و آتش‌بازی از دیگر تفریحات این فستیوال است.

جشن‌ های کانادا

فستیوال نهنگ‌های اقیانوس آرام از جشن های کانادا

هرسال از اواخر مارس و اوایل آوریل، دست‌کم 21 هزار نهنگ خاکستری از شبه‌جزیره باخا در کشور مکزیک به سواحل غربی ونکوور می‌آیند. علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در تورها یا ایستگاه ویکانینیش در پارک ملی Pacific Rim آن‌ها تماشا کنند.

کارناوال خیابانی کارائیب اسکوشیا بانک

یکی از معروف ترین جشن‌ های کانادا و بزرگ‌ترین کارناوال‌های خیابانی در آمریکا، کارناوال کاریبانا است. این فستیوال از سال 1967 هرساله در هفته نخست آگوست در شهر تورنتو برگزار می‌شود.

در این جشن افراد با لباس‌های رنگی همراه با موسیقی کارائیبی به جشن و شادی در خیابان‌ها می‌پردازند. این جشن هدیه‌ای از جامعه کارائیب به شهر تورنتو بوده است که طرفدارن زیادی دارد.

جشنواره اکتبر کیچنر واترلو

فستیوال اکتبر کیچنر واترلو که تداعی‌کننده فرهنگ، موسیقی، غذاها و نوشیدنی‌های آلمانی است هرسال در ماه اکتبر در انتاریو برگزار می‌شود. این جشن از تلویزیون کانادا در روز شکر گذاری نشان داده می‌شود.

فستیوال رژه نور جشن های کانادا

در اواخر ماه اکتبر، یک درخت کریسمس بسیار بزرگ در میدان ناتان فیلیپ در شهر تورنتو با 100 هزار چراغ آراسته می‌شود. این فستیوال نمایشی بزرگ از نورپردازی در کشور است که با نمایش‌های موزیکال، اسکی و آتش‌بازی برای علاقه‌مندان جذابیت فراوانی دارد.

جشنواره فولکلوراما از جشن های کانادا

جشنواره فولکلوراما تجلی‌بخش جامعه چند فرهنگی کانادا بوده و در آن افراد با موسیقی و غذاهای محلی خود سعی دارند تا فرهنگ خاص خود را به بهترین شکل به نمایش بگذارند.

فستیوال کی دیز

فستیوال کی دیز برای نخستین بار در سال 1879 برگزار شد. یکی از معروف ترین جشن‌ های کانادا که هرساله در شهر ادمونتون طی ده روز برگزار می‌شود. ز بخش‌های جذاب این فستیوال می‌توان به غذاها، موسیقی و ماجراجویی اشاره کرد.

جشنواره آتش‌بازی از جشن های کانادا

بزرگ‌ ترین جشنواره آتش‌بازی در جهان هرساله در مونترال میزبان بیش از 3 میلیون گردشگر است. دست‌کم 9 شرکت با حدود 6000 وسایل آتش‌بازی در این رقابت بزرگ شرکت می‌کنند.

برای رفتن به کشور کانادا بهتر است یادبگیرید که که در مردم و اجتماعات حل شوید. آنها مردمی بسیار اجتماعی و نوع دوستند و به شما کمک می‌کنند که احساس غربت نکنید. شرکت در جشن‌ های کانادا به پذیرفته شدن شما به عنوان یک کانادایی کمک می‌کند.

سوالات متداول 

بیش از 100 راه های مختلف برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. به همین دلیل مسیر همه به مهاجرت کانادا منحصر به فرد خواهد بود. به عنوان مثال، راه های مختلف زیادی برای حرفه ای ها و کارگران برای واجد شرایط بودن برای ویزای اقامت دائم مهاجرت کانادا وجود دارد.

نحوه مهاجرت به کانادا: 5 گزینه برای مهاجرت در سال 2021. 1 1. برنامه ورود اکسپرس. برنامه مهاجرت کانادا که به مهاجران اجازه می‌دهد تا در کانادا به عنوان یک کارگر ماهر از طریق اکسپرس ورودی زندگی و کار کنند. 2 2. اسپانسر کلاس خانواده. 3 3. ویزای کار LMIA. 4 4. برنامه های نامزد استانی (PNP) 5 5. مهاجرت سرمایه گذار کانادایی.

درخواست سفر، تحصیل، کار یا مهاجرت به کانادا، درخواست شهروندی، کارت اقامت دائم یا حفاظت از پناهندگان، بررسی وضعیت درخواست شما یا پیدا کردن فرم.

آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) جریان مسافران مشروع و تجارت را تسهیل می‌کند. آژانس هم‌چنین بیش از ۹۰ عمل و مقررات را اجرا می‌کند که کشور ما و کانادایی‌ها را در امان نگه می‌دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.