روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا

روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا

Canadian Biometric Or Fingerprinting Routines

431 بازدید - منتشر شده توسط مدیریت در تاریخ: ۹۸/۰۵/۲۰ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۷/۱۹ در ۹:۲۳ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

مهاجرت به کانادا از روش‌های مختلف مهاجرتی، این روزها رو به افزایش است. در مهاجرت به این کشور، به‌جز فرآیند و مراحلی که برای اخذ ویزا طی می‌شود، یک سری مراحل نیز به‌صورت اضافه‌تر می‌بایست انجام گردد. در ادامه روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا را موردبررسی قرار خواهیم داد.

کانادا

کشور کانادا دارای مساحتی حدود ۷.۰۰۰ کیلومتر است و پس از روسیه، دومین کشور پهناور جهان است. این کشور بخش بسیار بزرگی از آمریکا شمالی را پوشش می‌دهد. تراکم جمعیت در این کشور در بیشتر مناطق بسیار کم است ولی بخش‌هایی چون شهر انتاریو و کبک، ویندسور، کوریوور، نزدیکی رودخانه سنت لارنس و دریاچه گریت دارای تراکم جمعیت بیشتری می‌باشند.

کانادا از سمت جنوب با ایالات‌متحده، از سمت شمال غرب با آلاسکا، از سمت شرقی با اقیانوس آتلانتیک، از سمت شمال با اقیانوس منجمد شمالی و از سمت غرب با اقیانوس آرام همسایه است. شمالی‌ترین قسمت این کشور به فاصله ۸۲۰ کیلومتر از قطب شمال می‌باشد. یکی از بزرگ‌ترین آبشارهای جهان، آبشار نیاگارا در این کشور و در انتاریو واقع‌شده است.

از منابع مهمی که در مناطق مختلف این کشور قرار دارند، می‌توان به نفت، طلا، گاز طبیعی، سرب و روی اشاره کرد؛ که اگر قصد مهاجرت کاری داشته باشید، در نظر گرفتن این موارد ممکن است درزمینهٔ جستجوی کار به شما کمک کند.

وضعیت آب و هوایی برخی مناطق کانادا مانند استپ در زمستان بسیار سرد است. دمای هوا در این منطقه ممکن است علاوه بر وزش بادهای شدید تا حدود ۱۵ الی ۴۰ درجه زیر صفر نیز برسد. از طرفی بریتیش کلمبیا استثنائاً دارای آب و هوایی گرم، زمستانی و بارانی است. دمای هوا در سایر مناطق ساحلی به‌صورت کلی در زمستان تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر ممکن است برود. درصورتی‌که دمای هوا در این مناطق در تابستان بین ۳۰ تا ۴۰ درجه نیز می‌رسد.

مهاجرت به کانادا

کشورهایی مانند کانادا به دلیل داشتن آب و هوایی نسبتاً سرد، امکانات رفاهی فراوانی را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهند. همین مسئله باعث می‌شود افرادی که به هر دلیل قصد مهاجرت از کشور خود رادارند، این کشور را به‌عنوان مقصد خود انتخاب نمایند.

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارند. ازجمله این روش‌ها می‌توان به مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری (که خود دارای سه روش متفاوت است)، مهاجرت از راه تمکن مالی، مهاجرت سرمایه‌گذاری و ازدواج در کانادا اشاره کرد. در مهاجرت به این کشور، به‌جز روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا، مراحل اخذ ویزا همانند سایر کشورها می‌باشد.

شرایط دریافت ویزای کانادا به‌صورت موقت

درصورتی‌که نتوانید به‌صورت مستقیم برای اقامت دائم اقدام نمایید، ابتدا ویزا موقت اخذ کنید. برای درخواست ویزای موقت کانادا می‌بایست دارای حداقل شرایطی باشید. برخی از این شرایط عبارت‌اند از:

 • داشتن سلامت جسمانی
 • گذرنامهٔ معتبر به همراه حداقل ۸ ماه اعتبار از زمان درخواست ویزا
 • ارائه مدارک مبنی بر دارا بودن منابع مالی کافی
 • داشتن دلیل کافی برای سفر به کانادا مانند شرکت در سمینار، جلسات کاری، توریستی و بازدید از خانواده
 • ارائه مدارک و اسناد کافی مبنی بر بازگشت به کشور خود پس از اتمام دوره ویزا

بیومتریک چیست؟

بیومتریک شامل خصوصیات فیزیکی یا رفتاری انسان است که می‌تواند برای شناسایی دیجیتالی شخص برای دسترسی به سیستم‌ها، دستگاه‌ها و یا داده‌ها استفاده شود. نمونه‌هایی از این شناسه‌های بیومتریک عبارت‌اند از اثرانگشت، الگوی صورت، صدا یا صدای انگشتی. هرکدام از این شناسه‌ها برای فرد منحصربه‌فرد در نظر گرفته می‌شوند و برای اطمینان از صحت بیشتر در شناسایی می‌توان از آن‌ها به‌صورت ترکیبی استفاده کرد.

ازآنجاکه بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا می‌تواند سطح اطمینان معقولی در تائید هویت شخصی با اصطکاک کمتری برای کاربر فراهم کند، این پتانسیل را دارد که به‌طور چشمگیری امنیت سازمانی را بهبود ببخشد. رایانه‌ها و دستگاه‌ها می‌توانند با تشخیص اثرانگشت یک کاربر تأییدشده، به‌طور خودکار قفل شوند.

درهای اتاق سرور می‌توانند وقتی چهره مدیران سیستم مورد اعتماد را بشناسند، بازشوند. سیستمهای میز راهنما ممکن است هنگام تشخیص صدای یک کارمند در خط پشتیبانی، به‌طور خودکار تمام اطلاعات مربوطه را جمع‌آوری کنند.

بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا

انگشت نگاری برای ویزا یا بیومتریک یکی از مراحل درخواست ویزای کانادا است که متقاضیان باید شخصاً نسبت به انجام آن اقدام نماید. در مورد اهمیت این مرحله می‌توان گفت تا زمانی که روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا طی نشود، درخواست ویزای کانادا به رسمیت شناخته نمی‌شود. افراد با سن بالای ۸۰ سال و کمتر از ۱۴ سال نیاز به بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا ندارند.

چگونگی روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا

درصورتی‌که برای نخستین باری است که برای ویزای کانادا درخواست می‌دهید، می‌بایست کلیه مراحل بیومتریک را انجام دهید؛ ولی اگر حتی در ۱۰ سال گذشته بیومتریک یا انگشت نگاری را باهدف دریافت ویزای تحصیلی، توریستی، کاری، سرمایه‌گذاری و… انجام داده باشید، هنوز اعتباردارند و نیازی به انجام مجدد نمی‌باشد. در صورتی که با روال اخذ ویزا و مدارک آن آشنا نیستید می‌توانید مقاله برای گرفتن ویزا چه مدارکی لازم است؟ را مطالعه نمایید.

جهت سنجش اعتبار بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا کافیست از Check Status Tool استفاده نمایید. برای انجام این کار باید هنگام ثبت درخواست، هزینه آن را پرداخت نمایید تا در ادامه انجام کار با مشکل مواجه نشوید.

دریافت نامه تائید انگشت نگاری کانادا

روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا بدین گونه است که پس از پرداخت هزینه می‌بایست نامه تأییدیه‌ای دریافت نمایید. در صورت ثبت درخواست به‌صورت کاغذی و مراجعه حضوری جهت پرداخت هزینه، دریافت نامه تائید بلافاصله و یا در عرض ۲۴ ساعت انجام می‌شود.

بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا را می‌توانید با در دست داشتن نامه تائید و پاسپورت معتبر با مراجعه به مرکز درخواست ویزا به‌صورت حضوری و شخصاً انجام دهید. تعیین وقت قبلی برای انجام بیومتریک ضروری می‌باشد.

مرحله اول انگشت نگاری کانادا

روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا در مرحله اول به‌گونه‌ای است که اپراتور ثبت‌نام می‌بایست هویت متقاضی را با طی کردن یک سری مرحله، تائید نماید. این مراحل عبارت‌اند از:

 • مقایسه عکس‌ها در مورد مدارک سفر با فرد متقاضی
 • گرفتن تائید مدارک سفر با جزئیات از مسافر به‌صورت شفاهی
 • حصول اطمینان از انطباق اطلاعات مربوط به اسناد مسافرتی با برنامه مهاجرتی متقاضی
 • تائید و انطباق اسناد و مدارک ارائه‌شده سفر با اطلاعات بیومتریک متقاضی
 • حصول اطمینان از تائید و انطباق اطلاعات و اسناد مسافرتی با اطلاعات موجود در سیستم بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا (CIBIDS)

آغاز روال انجام انگشت نگاری

جهت آغاز فرآیند ثبت‌نام و شروع روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا، فرد متقاضی در مرکز ویزا درخواست خود را ثبت و هزینه را پرداخت می‌نماید. سپس نامه‌ای از طرف فرد متقاضی برای اثبات اینکه درخواست کاملی برای انجام بیومتریک جهت مهاجرت به کانادا دارد، برای اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال می‌گردد.

مرحله دوم بیومتریک

در این مرحله تعیین می‌شود که افراد باید بیومتریک انجام بدهند یا خیر؟ همچنین در برخی مواقع حساس که نیاز به پردازش سریع هست و جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک ممکن نیست، از کنفرانس ویدیویی دیجیتال استفاده می‌شود. از این مورد برای مصاحبه متقاضیان برای اسکان مجدد پناهندگان استفاده می‌گردد.

اطلاعات موردنیاز برای بیومتریک

ازجمله اطلاعاتی که برای بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا موردنیاز است می‌توان به اطلاعات و داده‌های مربوط به بیوگرافی نظیر نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، محل تولد، اطلاعات پاسپورت و سایر اسناد و مدارک مسافرتی اشاره کرد. یک عکس دیجیتال از فرد متقاضی و انگشت نگاری از ۱۰ انگشت فرد متقاضی موردنیاز است. این کار با استفاده از دستگاه ثبت اثرانگشت الکترونیکی انجام می‌گردد.

شرایط مختل‌کننده انجام بیومتریک

در برخی شرایط ممکن است به دلایل متعددی چون وجود آسیب‌ها و اختلالات روال انجام انگشت نگاری کانادا با مشکل روبرو گردد و بهتر است درصورتی‌که باگذشت زمان بهبود می‌یابند، پس از بهبودی برای انجام کار اقدام نمایید. برخی از این شرایط به شرح زیر هستند:

 • نقص‌های مادرزادی
 • زخم و بریدگی
 • آسیب‌ها و جراحات
 • خراش
 • ورم
 • کوفتگی
 • پانسمان ناشی از جراحی یا آسیب‌دیدگی
 • پینه‌های عمیق به دلیل انجام کارهای دستی

هزینه بیومتریک

هزینه بیومتریک برای هر نفر ۸۵ دلار کاناداست برای خانواده دونفری و یا بیشتر هزینه ۱۷۰ دلار کاناداست. اگر یک گروه هنرمند قصد ورود به کانادا داشته باشند حداکثر هزینه ی آن ۲۵۵ دلار کانادا می‌باشد. اگر این افراد به صورت جداگانه وارد شوند، هزینه انجام بیومتریک برای هر نفر ۸۵ دلار کانادا می‌باشد.

مدت اعتبار بیومتریک

مدت اعتبار بیومتریک برای ویزای موقت کانادا  ۱۰سال می‌باشد. برای اطلاع از وضعیت اعتبار بیومتریک خود میتوانید به وب‌سایت onlineservices مراجعه نمایید. سپس با وارد نمودن اطلاعات شخصی با داشتن شماره انفرادی یا همان UCI مدت زمان اعتبار را مشاهده نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]

  درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

  سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *