Canadian immigration problems - مشکلات مهاجرین در کانادا
Immigration Problems In Canada
زمان مطالعه: 6 دقیقه

مهاجرت به کشورهای غریبه برای هر فردی ممکن است با مشکلاتی همراه باشد بخصوص روزهای اولیه زندگی در محیط جدید که فرد با همه ابعاد آن بیگانه است مشخصاً راحت نخواهد بود. یکی از کشورهایی که متقاضی زیادی برای مهاجرت دارد، کشور کاناداست و این کشور به دلیل مهاجرپذیری زیادی که داد هر ساله مهاجرین بسیاری را به سمت خود جذب می‌نماید؛ به همین دلیل لازم دانستیم مقاله‌ای در خصوص مشکلات مهاجرین در کانادا منتشر نماییم تا این افراد بتوانند با دید بازتری اقدام به شروع زندگی در کانادا نمایند.

مشکلات زندگی در کانادا برای مهاجرین

افراد سوای پیشینه و شرایطی که دارند در ابتدای سکونتشان در کشور کانادا ممکن است با مشکلاتی مواجه گردند، این مشکلات ناشی از قرار گرفتن در یک محیط جدید که همه افراد در آن غریبه هستند می‌باشد، در ادامه به برخی از مهم‌ترین مشکلات مهاجرین در کانادا می‌پردازیم، اما این نکته را هم در نظر داشته باشید که اطلاع از نکات مهم قبل از مهاجرت تا حدود بسیار زیادی موجب کاهش این مشکلات خواهد شد.

مشکل زبان

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات افراد در ابتدای زندگی در کانادا مشکل زبان است. برقراری ارتباط موثر با افراد در تمامی ابعاد زندگی روزمره تاثیر بسزایی دارد. کار، تحصیل و یا فعالیت‌های ساده تر مانند انجام خرید روزانه همگی نیازمند برقراری ارتباط زبانی با سایر افراد هستند.

زبان رسمی کشور کانادا زبان فرانسوی است که افراد برای ورود به این کشور باید با آن آشنایی داشته باشند. این امکان نیز برای افراد وجود دارد که در دوره‌های آموزش زبان که به صورت محلی و یا بین‌المللی در این کشور برگزار می‌شود شرکت نمایند و از این طریق سطح تسلط خود به زبان فرانسوی را افزایش دهند.

البته توجه داشته باشید که هرگز نباید یادگیری زبان را به زمان ورودتان به کانادا موکول کنید، زیرا مشکلات عدیده‌ای برایتان به وجود خواهد آمد، در واقع باید در حد معمول با زبان فرانسوی آشنا باشید و وارد این کشور شوید، بعد از آن می‌توانید برای افزایش تسلط خود در کلاس های آموزشی شرکت نمایید.

پیدا کردن مسکن

پیدا کردن مکانی برای زندگی در اولویت اول برای زندگی در کشور جدید قرار دارد، عدم آشنایی با زبان و یا بازار املاک کانادا بزرگ‌ترین مشکل برای پیدا کردن خانه در کشور کاناداست. بهترین راهکار برای رفع این مشکل این است که قبل از ورودتان به کانادا از طریق اینترنت و یا با کمک وکیل مهاجرت خانه مورد نظرتان را پیدا نمایید تا با خیال راحت قدم به این کشور بگذارید.

پیدا کردن شغل و درآمد

پیدا کردن شغل و درآمد نیز یکی از مشکلات مهاجرین به هنگام ورود به کانادا می‌باشد. فرد برای پیدا کردن شغل مناسب در کانادا باید به زبان فرانسوی تسلط داشته باشد زیرا در ادارات و موسسات این کشور به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.

فرد باید سوابق کاری خود را به تجربه کار مربوط به حوزه محلی تبدیل نماید که در برخی از حوزه‌های قضایی کشور کانادا امکان آن میسر شده است تا افراد بتوانند به راحتی شغل مورد نظرشان را پیدا نمایند. البته بهترین راه این است که از قبل مقدمات شغل جدیدتان را در کشور کانادا فراهم نموده باشید و بعد وارد این کشور شوید.

سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا

Canadian immigration problems 1 - مشکلات مهاجرین در کانادا

استفاده از خدمات

تجربه نشان داده است که پیدا کردن خدمات در کشور جدید برای مهاجرین دشوار می‌باشد زیرا نوع، ابعاد و کیفیت خدمات در کشور جدید متفاوت با کشوری که در آن زندگی کرده اند است. این خدمات شامل خدمات پزشکی و سلامتی، خدمات حقوقی، خدمات اجتماعی و خدمات روانی می شود.

البته در بیشتر کشورها امکان دریافت کمک از سازمان های مربوط به خدمات اجتماعی وجود دارد، اگر فرد با مشکل زبان روبرو نباشد می‌تواند با مراجعه به این مراکز به خدمات مورد نظر خود دسترسی پیدا نمایند. در صورت عدم آشنایی با زبان نیز می توانید از مترجمین کمک بگیرید.

رفت و آمد

از آنجا که دسترسی به محل کار و تحصیل نیازمند استفاده از وسایل نقلیه است، فرد باید برنامه‌ریزی‌هایی را برای رفت و آمد در نظر بگیرد. به این صورت که اگر از اتومبیل شخصی استفاده می‌نماید لازم است که گواهی‌نامه خود را در کشور جدید معتبر نماید در غیر این صورت باید با وسایل نقلیه عمومی رفت ‌و آمد کند که لازمه آن توانایی برقراری ارتباط زبانی می‌باشد، زیرا مسلما فرد با مسیرهای کشور جدید آشنایی نداشته و نیاز به راهنمایی خواهد داشت.

مسائل مربوط به کودکان

والدینی که به همراه کودکانشان مهاجرت می‌کنند ممکن است با مشکلاتی در رابطه با فرزندشان روبرو گردند، کودکان به سرعت با فرهنگ جدید خو میگیرند و ممکن است والدین برای تربیتشان دچار سردرگمی گردند. بسیار مهم است که بتوانید تعادلی میان آموختن احترام به فرهنگ و استانداردهای خود به فرزندتان و و درگیری‌های مخصوص خودش ایجاد کنید.

canadian immigration problems 2 - مشکلات مهاجرین در کانادا

مسائل مربوط به اختلافات فرهنگی

این مسئله نسبت به مواردی مانند تهیه مسکن، پیدا کردن شغل، استفاده از خدمات و رفت و آمد در درجه اهمیت پایین‌تری قرار دارد؛ اما به هر حال تفاوت‌های مربوط به مذهب، خصوصیات رفتاری و اخلاقی و موارد مربوط به جنسیت و مسائل جنسی نیز ممکن است تبعات روحی برای فرد تازه وارد داشته باشد.

این مسئله مهم است که فرد بتواند با مسائل جدید کنار آمده و بپذیرد که ارزش‌های متفاوت هستند و لازم نیست که حتما آنها را بخشی از اعتقادات خود قلمداد نماید بلکه باید با آنها آشنا باشد و بتواند پذیرای آنها از دیگران باشد.

مسائل مربوط به نژادپرستی

یکی از جنبه‌های بسیار ناراحت کننده برای افراد تازه وارد، مشاهده رفتارهای نژاد پرستانه از اتباع کشور جدید است، گرچه در برخی کشورهای پیشرفته مانند کانادا تقریبا این مورد برطرف شده است. مواردی مانند خدمات اجتماعی، نیروهای پلیس و قوانین ضد نژاد پرستی نیز در این مورد به مهاجرین کمک می‌نمایند. در کشوری مانند کانادا که با مقوله نژاد پرستی برخورد سخت‌گیرانه‌ای دارد، منشور حقوق و آزادی کانادایی نیز تمایزگذاری بر اساس قومیت را غیرقانونی می‌شمارد.

مشکلات ناشی از تنهایی

فرد با تصمیم‌گیری برای مهاجرت از تمامی دوستان و خانواده خود جدا شده و باید زندگی جدید را به‌تنهایی شروع نماید، این موضوع مشکلات روحی را در ماه‌های اولیه مهاجرت به وجود می آورد، احساس گم شدگی، غریبگی و عدم پذیرش مواردی هستند که فرد در کشور جدید با آنها روبرو می‌شود.

در کشورهایی که مهاجرپذیری بالایی دارند این موضوعات کمرنگ‌تر می‌شود، مخصوصا در کانادا تنوع نژادی زیادی مشاهده می‌شود و ازاین‌رو فرد در مدت زمانی کمتری می تواند خود را با شرایط جدید وفق داده و دوستانی را پیدا نماید.

شرایط زندگی در نروژ برای مهاجرین

مسائل مربوط به آب و هوا

اب و هوای کشور جدید در درجه اهمیت بسیار پایان قرار دارد، در کشورهای سردسیری ممکن است مدتی طول بکشد تا فرد به آب و هوای جدید عادت نماید اما در کشورهایی مانند کانادا که آب و هوا و اقلیم متنوعی دارد این موضوع ساده تر است. بسته به‌جایی که برای زندگی انتخاب می‌کنید، از چمن‌زارهای خشک تا آب‌وهوای قطبی در شمالی‌ترین نقاط، این کشور بالاترین دما را در تابستان با ۳۵ درجه سانتی‌گراد و تا -۲۵ درجه در زمستان تجربه می‌کند.

نقاط جنوبی کانادا پر جمعیت ترین مناطق در این کشور هستند که آب و هوای ساحلی معتدل دارند، برای اکثر مهاجران، هر‌کجا که ساکن شوند، تطبیق با آب و‌ هوا یک امر ضروری است و کانادا هم گزینه‌های فراوانی در این زمینه ارائه می‌دهد.

بهداشت و درمان

ازجمله مشکلات مهاجرین در کانادا که با آن مواجه خواهند شد، در حوزه بهداشت و درمان است که در این مورد می‌توان به طولانی بودن زمان انتظار جهت قرار ملاقات پزشک و سایر خدمات عمومی اشاره نمود. در بیمارستان‌ها برای جراحی یا عمل پیوند ممکن است از ۴ماه تا ۱ سال در صف انتظار بمانید.

علی رغم وجود مشکلاتی در سیستم بهداشت و درمان در کانادا، یکی از کارآمدترین و بهترین سیستم‌های درمانی در جهان نیز هست که سطح خدمات بسیار بالاتر و بهتری را نسبت به سایر کشورها کشورها به صورت رایگان ارائه می‌دهد.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *