مهاجرت کاری

اخذ جاب آفر کانادا تضمینی (canadian job offer)

جاب آفر کانادا

اگر به دنبال اخذ جاب آفر کانادا تضمینی هستید، این مطلب مخصوص شما نوشته شده است. در این مطلب تمام مواردی که برای اخذ جاب آفر کانادا و مهاجرت کاری به کانادا از طریق جاب آفر لازم است بدانید از جمله شرایط دریافت جاب آفر کانادا، مزایا، مراحل و مدارک مورد نیاز را توضیح داده ایم.

شرح پروسه اخذ جاب آفر کانادا

دولت فدرال کانادا، برای کنترل ورود مهاجران کاری به این کشور، قوانین خاصی دارد. این قوانین بیشتر به این دلیل تدوین و اجرایی شده تا مشخص شود، کارفرمایان صرفاً برای کمک به اتباع خارجی برای اخذ اقامت کانادا، پیشنهاد شغلی ارائه نمی‌کنند. کارفرمای کانادایی می‌بایست موقعیت شغلی را بر اساس جزئیات مختلف مانند شرح کامل شغلی، ساعات، دستمزد و … دقیقاً تعریف کرده و در مراکز کاریابی، آگهی نماید.

متقاضیان جویای کار با ارسال مدارک لازم، این شانس را خواهند داشت تا جاب آفر دریافت کنند. بازه زمانی تائید درستی جاب آفر حدود 6 ماه به طول می‌انجامد که در این مدت افراد می‌توانند نسبت به تکمیل مدارک یا یادگیری زبان اقدام کنند.

در نهایت پس از بررسی‌های جامع و کامل مدارک و موفقیت‌آمیز بودن مصاحبه با کارفرما، توافقات اولیه صورت گرفته و پروسه دریافت ویزای کاری آغاز خواهد شد.

جاب آفر کانادا

با مراحل اخذ جاب آفر کانادا آشنا شوید

اخذ جاب آفر و داشتن پیشنهاد شغلی رسمی نیازمند جستجوی کارفرمای خارجی است. برای انجام این کار این مراحل به شرح زیر هستند.

1- جستجوی کار

اولین مرحله برای اخذ ویزای کاری، گرفتن جاب آفر است. جستجوی کار در کشورهای خارجی، پیدا کردن یک جایگاه شغلی در یک شرکت معتبر با کارفرمای معتبری که تبعه کشور مقصد باشد، از مراحل اساسی انجام این کار است.

بهترین راه برای پیدا کردن کار، جستجو در وب‌سایت‌های کاریابی است. وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا و سایت کاریابی ایندید Indeed کانادا از معتبرترین وب‌سایت‌ها برای پیدا کردن موقعیت شغلی در کانادا هستند. معتبرترین مرجع برای پیدا کردن موقعیت شغلی در کشورهای اروپایی، سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا می‌باشد.

برای این کار بهتر است در وب‌سایت‌های کاریابی حساب کاربری بسازید؛ با پر کردن اطلاعات مربوطه شامل تخصص، مدارک تحصیلی، گواهی‌نامه‌ها و… و یا بارگذاری رزومه کاری حساب کاربری را تکمیل نمایید.

سپس با جستجو در میان موقعیت‌های شغلی مرتبط و یا موقعیت‌هایی که وب‌سایت به متقاضی پیشنهاد می‌دهد، جایگاه موردنظر را بیابید. سپس نامه درخواست موقعیت شغلی و همچنین رزومه خود را برای کارفرما و شرکت موردنظر ارسال نمایید.

آنچه در اخذ جاب آفر کانادا مهم است اثبات هرچه بهتر قابلیت و توانایی‌های شما به کارفرما است؛ تا کاملاً متقاعد شود هیچ فردی به‌اندازه شما در داخل یا خارج از کشور، برای این موقعیت شغلی مناسب نخواهد بود.

2- اخذ موقعیت شغلی

پس‌ازاینکه موقعیت شغلی موردنظر را پیدا کردید، می‌توانید برای آن به کارفرما درخواست دهید. درصورتی‌که شرایط موجود در رزومه کاری با شرایط شغل درخواستی تناسب داشت، می‌توان پروسه اخذ موقعیت را آغاز کرد.

در پروسه دریافت جاب آفر ، کارفرمای خارجی می‌بایست به اداره کار کشور موردنظر اثبات کند فردی که قصد استخدام وی را دارد، دارای مهارتی خاص و ویژه است که افراد تبعه آن کشور توانایی انجام آن را ندارد و یا مدتی باشد که برای چنین جایگاه شغلی متقاضی پیدا نشده باشد.

موقعیت شغلی در دو نوبت سه‌ماهه در سایت‌های کاریابی معتبر آگهی می‌شود. انجام این کار بدین علت است که اگر نیروی کار داخلی برای اخذ این جایگاه شغلی مراجعه نموده و شرایط مطلوبی داشته باشد، بتواند آن شغل را بگیرد. درصورتی‌که پس از شش ماه فردی از داخل کشور برای آن شغل پیدا نشد، کارفرما می‌تواند نیروی کار خارجی و مهاجر استخدام کند. به همین منظور نیز سفارت به چنین افرادی ویزای کار می‌دهد.

همچنین بخوانید:‌ جاب آفر چیست؟

نقطه شروع برای گرفتن جاب آفر کانادا

نقطه شروع برای گرفتن جاب آفر رزومه‌ای جامع است که بر مبنای مدرک تحصیلی و سابقه شغلی تدوین می‌گردد. هر کشوری برای استخدام نیروی کار استانداردهای خاصی تعریف می‌کند؛ لذا توجه به همین استانداردهاست که موفقیت یک رزومه شغلی و جلب‌توجه کارفرما را به همراه خواهد داشت. به‌طورکلی موارد مهم در گرفتن جاب آفر کانادا یا اروپا به شرح زیر است:

 • مدرک تحصیلی مرتبط با شغل مدنظر
 • سابقه شغلی مرتبط
 • سطح زبان خارجی قابل‌قبول
 • قصد زندگی و کار در محل مدنظر

مهارت در زبان خارجی کشور مقصد، نقش مهمی در اخذ جاب آفر به‌خصوص در مشاغل تخصصی و رده‌بالا خواهد داشت. به‌این‌ترتیب دریافت مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 5.5 یا مثلاً مدرک زبان آلمانی سطح B2 برای گرفتن جاب آفر کانادا یا اروپا اهمیت بالایی دارد و یک امتیاز مثبت به شمار می‌رود.

نقطه شروع برای گرفتن جاب آفر کانادا یا اروپا تدوین رزومه‌ای قوی، جامع و مطابق با استانداردهای کشور مقصد است، به‌این‌ترتیب صلاحیت شما به‌خوبی برای کارفرما اثبات خواهد شود.

اقامت کانادا از طریق job offer

فرهنگ مردم، وضعیت بازار کار و شرایطی که کانادا دارد، در میزان موفقیت افراد در اخذ موقعیت شغلی مؤثر است. در صورتی‌ که قصد اخذ اقامت کانادا از طریق job offer دارید، ابتدا می‌بایست با نحوه جستجوی کار در این کشور آشنا باشید.

یکی از آسان‌ ترین راه‌های جستجوی کار در کانادا، جستجو در میان وب‌سایت‌های کاریابی است؛ ازجمله معتبرترین و مشهورترین سایت کاریابی می‌ توان به سایت Indeed اشاره کرد. پس از یافتن موقعیت شغلی و انجام هماهنگی‌های لازم با کارفرمای خارجی، فرد می‌تواند نسبت به درخواست ویزای کاری اقدام نماید.

اگر فرد پس از یافتن موقعیت شغلی و اخذ ویزا به مدت 3 الی 5 سال در کشور کانادا مشغول به کار باشد، بیمه و مالیات پرداخت نماید، می‌تواند اقامت دائم و پس‌ازآن پاسپورت کانادا را به دست آورد.

اخذ جاب آفر کانادا

روال مهاجرت از طریق جاب آفر کانادا

نکته قابل‌ توجه در این روش این است که به دلیل سختی‌ ها و پیچیدگی‌ های بسیار زیاد اخذ این نوع از ویزا معمولاً توسط مؤسسات مهاجرتی پیشنهاد داده نمی‌ شود. این روش مهاجرتی به وکلای طراز اول مجرب در سطح بین المللی نیاز دارد، که خوشبختانه موسسه مهاجرتی ویزانیو با داشتن بهترین وکلا در کانادا و کشورهای اروپایی حرفی برای گفتن در این زمینه را دارد.

جاب آفر کاری به معنای دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای خارجی است. افراد با دارا بودن شرایط موردنظر و یافتن موقعیت شغلی متناسب با تخصص و مهارت‌ های خود، می‌ توانند به‌ راحتی با پیمودن پروسه‌ ای یک‌ ساله، ویزای کاری دریافت کنند.

روال مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر به گونه‌ای است که افراد از طریق مهارت و تخصصی که دارند، از طریق موسسات مهاجرتی در شهر موردنظر خود موقعیت شغلی و کارفرمای خارجی پیدا می‌ کنند و سپس برای دریافت ویزای کار اقدام می‌ نمایند. از مدارک اصلی این روش مهاجرتی می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • داشتن رزومه مناسب برای مهاجرت از طریق جاب آفر کانادا

اصلی‌ ترین مسئله در روال مهاجرت به کانادا از طریق کاری داشتن رزومه کاری قوی است. در مهاجرت از این طریق حتما باید سابقه کار و تخصص داشته باشید، پس مرحله اول داشتن رزومه مناسب الزامی است. (برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تقویت رزومه برای مهاجرت را مطالعه نمایید)

 • اخذ مدرک زبان به منظور اخذ ویزای جاب آفر

مرحله بعدی اخذ مدرک زبان با توجه به تخصص شماست؛ نمره مدرک زبان به نظر کارفرما بستگی دارد. برای مشاغل مهندسی آیلتس حداقل 6، برای مشاغل فنی مانند نجاری و مهاجرت کاری گچ کار نیاز به مدرک زبان نیست و دانش زبان در حد مکالمه و محاوره برای فرد کفایت می‌ کند.

مدت زمان اخذ ویزای جاب آفر کاری برای کشور کانادا حدودا یک سال به طول می انجامد و برای کشورهای اروپایی متفاوت است؛ برای مثال ویزای جاب آفر آلمان تقریبا 14 ماهه آماده می شود.
 
 • مراجعه به یک موسسه مهاجرتی معتبر

افرادی که قصد خروج از کشور و مهاجرت را دارند برای انجام روال مهاجرت به کانادا باید از طریق مؤسساتی که به‌طور قانونی و تخصصی این کارها را انجام می‌دهند اقدام کنند.

موسسه مهاجرتی ویزا نیو با برخورداری از بهترین وکلا، مشاورین و کارشناسان باتجربه در امور مهاجرتی و با بررسی دقیق پرونده‌های متقاضیان، بهترین و مطمئن‌ترین راه را برای دریافت اقامت دائم کشورهای حوزه شنگن و کانادا به متقاضیان ارائه می‌دهد.

 • پیدا کردن کارفرمای خارجی

موسسه مهاجرتی ویزانیو به‌طور تخصصی در حوزه اخذ ویزای کاری جاب آفر مشغول به فعالیت است. وکلای ویزانیو در دو شرکت بزرگ کاریابی ایندید در کانادا و گلسدور در اروپا به عنوان کارگزار رسمی فعال هستند و در خصوص ویزاهای جاب آفری سال‌هاست فعالیت می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02188670097 و 02188670098 تماس حاصل نمایید.

 • فراهم کردن سرمایه اولیه مهاجرت کاری به کانادا

برای مهاجرت از طریق جاب آفر به کانادا باید بدانید که مقداری سرمایه اولیه نیاز دارید. این سرمایه برای هزینه هایی مانند دفتر مهاجرتی، هزینه خرید بلیط هواپیما، هزینه اجاره مسکن و هزینه های جانبی مانند، یک ماه خورد و خوراک برای خود و خانواده‌ تان مورد استفاده قرار می‌ گیرد. برای اطلاع دقیق از هزینه های نام برده شده با مشاوران ما تماس بگیرید.

مدارک لازم برای اخذ جاب آفر کانادا

پس از انجام توافق‌های لازم با کارفرما و بستن قرارداد، متقاضی دریافت ویزا می‌تواند با به همراه داشتن مدارک لازم به سفارت کشور مربوطه مراجعه نماید. مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کاری عبارت‌اند از :

 • نامه پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی
 • قرارداد کاری عقد شده با کارفرما
 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی و گواهی‌نامه‌ها
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • فرم ویزای تکمیل‌شده
 • پاسپورت با تاریخ انقضای حداقل یک سال
 • LMIA
 • یک نسخه از نامه ارزیابی تأثیرات بازار کار (نامه‌ای از طرف کارفرما دال بر تعهد وی به اداره کار مبنی بر اهمیت و تأثیر مثبت استخدام فرد متقاضی)

مزایای دریافت جاب آفر کانادا

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، جاب آفر راحت‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش مهاجرت به یک کشور خارجی در شرایط پیچیده کنونی است.

لازمه دریافت جاب آفر داشتن تخصص و تجربه کافی در یکی از مشاغل موردنیاز در این کشور و اثبات هرچه‌ بهتر صلاحیت و شایستگی به کارفرما و سپس وزارت کار کانادا می‌باشد. از مهم‌ترین مزایای دریافت جاب آفر در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سهولت و تسریع در روند اخذ ویزای کاری کانادا
 • امکان اخذ اقامت دائم کانادا در ظرف مدت‌زمان سه سال
 • بهره‌مندی از تمام حقوق شهروندی در کانادا به‌استثنای حق رأی یا پاسپورت
 • امکان اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا ظرف مدت 5 الی 6 سال
 • امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • نیاز نداشتن به تمکن مالی برخلاف سایر روش‌های مهاجرتی

سن، مدرک تحصیلی یا گواهینامه فنی معتبر، سابقه شغلی مرتبط با یکی از مشاغل تخصصی و فنی موردنیاز در کانادا و مدرک زبان انگلیس با نمره موردقبول آیلتس از جمله فاکتورهایی هستند که در قالب رزومه‌ای مطابق با استانداردهای این کشور، می‌تواند جاب آفر و به دنبال آن ویزای کاری کانادا را به ارمغان بیاورد.

شاید یکی از مهم‌ترین مزایای پروسه جاب آفر به‌منظور مهاجرت کاری به کانادا عدم نیاز به تمکن مالی باشد؛ با این ترتیب یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرتی به شمار می‌رود.

جاب آفر کانادا

مزایای اخذ جاب آفر کانادا برای کارفرما

کارفرما در پروسه جاب آفر وظایف مهمی بر عهده دارد. یکی از آن‌ها شرح موقعیت شغلی در منابع و مراجع کاریابی است؛ یعنی باید شغل پیشنهاد شده را از نظر ساعات کاری، میزان درآمد و مالیات کاملاً تعریف کند.

دیگر وظایف وی دریافت مدرک LMIA و نامه ارزیابی مثبت بازار کار کانادا است؛ به این منظور باید در دو نوبت سه ماه در موقعیت شغلی مدنظر، آگهی استخدام صادر کند؛ درصورتی‌که موفق به یافتن نیروی کار کانادایی نشد، می‌تواند درخواست استخدام نیروی کار از خارج از کشور کند.

به‌علاوه با ارائه مدارکی به دولت و سازمان کار کانادا باید اثبات کند که استخدام نیروی کار خارجی بر اقتصاد کشور تأثیر مثبتی دارد.

جاب آفر نه‌تنها برای متقاضی جویای کار، برای کارفرما یا شرکت‌های کانادایی نیز مزایایی دارد؛ اول اینکه برخی شرکت‌ها با استخدام نیروی کار خارجی از پرداخت مالیات معاف می‌شوند و دوم این‌که میزان حقوقی که به یک فرد خارجی پرداخت می‌شود کمتر از یک نیروی داخلی خواهد بود.

شرایط مهم دریافت جاب آفر کانادا

در پروسه مهاجرت کاری به کانادا، کار به‌عنوان فعالیتی جهت کسب درآمد و رقابت به‌منظور دریافت اقامت دائم این کشور تعریف می‌گردد؛ دستیابی به این هدف در کانادا تنها با اخذ ویزا یا مجوز کاری رسمی انجام می‌پذیرد که پیش‌شرط اصلی آن دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی می‌باشد.

منظور از جاب آفر معتبر، پیشنهاد شغلی است که با دارا بودن شرایط لازم، منجر به کسب موفقیت در اخذ ویزای کاری شود؛ این شرایط عبارت‌اند از:

 • تمام‌وقت باشد.
 • دائمی باشد (دست‌کم یک سال) یعنی فصلی و قراردادی نباشد.
 • در لیست مشاغل موردنیاز کانادا در سال جاری قرار داشته باشد.
 • پیشنهاد شغلی مورد تائید سازمان کار استان موردنظر باشد.

مشاغل مورد نیاز کانادا

شغل پیشنهادشده از سوی کارفرما، علاوه بر این‌که باید جزو مشاغل موردنیاز کانادا باشد، باید تمام موقت و دائمی هم باشد؛ به‌این‌ترتیب مشکلی در روند اخذ ویزای کار به وجود نخواهد آمد.

کانادا در سال 2020 مانند سال‌های قبل، فهرستی از مشاغل موردنیاز خود منتشر کرده است. متقاضیان جویای اخذ جاب آفر کانادا می‌توانند به ارزیابی این لیست و البته تخصص خود، برای مهاجرت کاری به این کشور اقدام کنند. این مشاغل مطابق با رده‌بندی NOC به شرح زیر می‌باشند.

 • مشاغل تخصصی نظیر مهندسی، وکالت یا پزشکی
 • مدیریت‌ها مانند مدیریت بازرگانی، بیمه و …
 • مشاغل فنی و کاربردی نظیر جوشکاری، برق‌کاری، لوله‌کشی و …
 • مشاغل خدماتی مانند آشپز یا راننده

هزینه اخذ جاب آفر کانادا چقدر است؟

اخذ جاب آفر کانادا برخلاف سایر راه‌های مهاجرت به این کشور، نیازی به اثبات تمکن مالی ندارد؛ ازاین‌جهت شاید کم‌هزینه‌ترین راه برای مهاجرت به کانادا باشد. هزینه ارزیابی مدارک، انگشت‌نگاری و هرچه به دریافت ویزای کار مربوط است، متأثر از موارد مختلفی است؛ برای آگاهی کامل از اطلاعات و لیست کامل قیمت‌ها می‌توانید مقاله راهنمای کامل مهاجرت از ایران مطالعه نمایید.

آنچه در مسیر اخذ جاب آفر کانادا اهمیت بالایی دارد، اثبات صلاحیت و شایستگی متقاضی جویای شغل است. به‌این‌ترتیب باید از همان ابتدا با کسب مهارت و تخصص، رزومه شغلی جامع و کاملی را تدوین کرده تا بر مبنای آن در مسیر اخذ جاب آفر کانادا به موفقیت دست یافت.

مسئولیت‌های کارفرمای کانادایی جهت استخدام نیروی خارجی

اداره مهاجرت کانادا این امکان را به کارفرمایان کانادایی می‌دهد که با ارائه پیشنهاد کاری و استخدام نیروی کار خارجی زمینه اقامت موقت و سپس اقامت دائم را برای اتباع خارجی فراهم نمایند. کارفرمایان کانادایی دارای یک سری وظایف هستند که در هنگام استخدام نیروی خارجی بایستی به آن‌ها توجه کنند.

 • کارفرما بایستی از سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی و همچنین دارا بودن مدرک زبان کارجو اطمینان حاصل کنند.
 • کارفرما باید از تحصیلات، آموزش‌های مرتبط با حوزه کاری و همچنین میزان تخصص و مهارت مدنظر مطمئن باشد.

چرا نیروی خارجی؟

ممکن است در روال مهاجرت به کانادا از طریق کار این سوال برایتان پیش بیاید که چرا کار فرمایان کانادایی نیروی کار داخلی استخدام نمی کنند و به‌ جای آن از اتباع کشورهای دیگر برای کار استقبال می‌نمایند.

در جواب باید بگوییم که اولاً نیروی کار جوان و متخصص در داخل کانادا نسبت به وسعتی که دارد کم است و همواره احتیاج به نیروی اتباع احساس می شود. نیروی کار خارجی نسبت به داخلی، حقوق کمتری دریافت می‌ نمایند؛ همچنین بخشودگی‌ های مالیاتی و تسهیلات ویژه بانکی امتیاز ویژه‌ ای است برای کارفرمایان که نیروی خارجی استخدام کنند.

 در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و راهنمایی برای روش های دیگر مهاجرت به کانادا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا در صفحه مشاوره مهاجرت فرم مشاوره را تکمیل کنید تا کارشناسان ما در حوزه مهاجرت با شما تماس بگیرند.

سؤالات متداول

در فرآیند اخذ جاب آفر کانادا قبل از دریافت ویزای کار، کارفرما باید با ارسال مدارکی به سازمان کار، مدرکی به نام LMIA دریافت کند. هزینه دریافت این تأییدیه حدود 1000 دلار بوده و تاریخ انقضای آن دو ساله می‌باشد؛ لازم است بدانید که این مدرک تنها برای موقعیت شغلی مدنظر دریافت خواهد شد.

اعتبار ویزای کاری کانادا بر اساس مدت‌زمان قرارداد با کارفرما می‌تواند یک یا سه ساله باشد. لازم به ذکر است که ویزای کاری قابل تمدید بوده و فقط مختص همان موقعیت شغلی پیشنهاد شده از سوی کارفرما صادر خواهد شد. ویزای کاری مؤثرترین روش برای اخذ اقامت دائم کانادا خواهد بود.

بهترین شهر برای مهاجرت کاری به کانادا، شهری است که در آن موقعیت‌های شغلی بیشتر و احتمال بالای دریافت جاب آفر وجود داشته باشد. توازن میان هزینه‌های زندگی و دستمزدها، شرایط آب و هوایی، زبان رسمی شهروندان و … که بر کیفیت زندگی تأثیر می‌گذارند، در انتخاب مقصد مهاجرت کاری اهمیت بالایی دارند؛ بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی عبارت‌اند از: ونکوور، کلگری، مونترال و تورنتو.

برخورداری از حق تحصیل و کار یا به عبارتی حقوق شهروندی، امکان اخذ شهروندی، دسترسی آسان به نظام بانکی بین‌المللی، دسترسی به امکانات رفاهی و خدماتی بین‌المللی، اخذ اقامت دائم برای همسر و فرزندان و هزینه پایین تحصیل از جمله مزایای اخذ اقامت دائم کانادا محسوب می‌شود.

اقدام از روش جاب آفر و دریافت ویزای کاری امکان کار و رندگی را در کشور مقصد فراهم می‌کند. اعتبار ویزای کار بر مبنای قرارداد تنظیم می‌شود و قابلیت تمدید دارد. با دریافت ویزای کاری بسته به شرایط و قوانین روز، پس از 5 سال موفق به اخذ اقامت دائم خواهید شد. تابعیت که به معنای برخورداری از تمامی حقوق شهروندی یک کشور است به‌شرط رعایت قوانین، پروسه‌ای 6 ساله خواهد داشت.

استخدام نیروی کار خارجی برای کارفرمایان سود زیادی به همراه دارد؛ برای مثال می‌توانند دستمزد کمتری نسبت به نیروی داخلی به آن‌ها پرداخت کنند. از سوی دیگر برخی شرکت‌ها و کارفرمایان در صورت استخدام نیروی کار خارجی از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

فهرست مشاغل موردنیاز کانادا تحت عنوان NOC مرجعی برای دریافت جاب آفر در کانادا می‌باشد. در این فهرست، مشاغل در چند رده شغلی شرح داده شده که هرکدام دارای کد یا شماره مشخصی می‌باشد: رده صفر یا مشاغل مدیریتی، رده A یا مشاغل تخصصی و نیازمند تحصیلات دانشگاهی، رده B یا مشاغل فنی، رده C یا مشاغل خدماتی و کاربردی و رده D یا کارگری

اعتبار ویزای کار بر اساس مدت‌زمان قرارداد منعقدشده میان کارفرما و نیروی کار تنظیم می‌شود. ازآنجایی‌که قرارداد کاری در کانادا یک یا سه‌ساله تدوین می‌شود، اعتبار ویزای کاری نیز یک یا سه‌ساله خواهد بود. البته ویزای کاری قابلیت تمدید داشته و پس از گذشت مدت‌زمان 3 ساله امکان دریافت اقامت کانادا وجود خواهد داشت.

کارفرما باید شغلی که به مهاجران معرفی می‌کند را از جهات مختلفی بررسی نماید تا مهاجران در ادامه مسیر یافتن شغل از طریق جاب آفر با مشکلی مواجه نشوند. این شرایط عبارت‌اند از:

 • قرار داشتن شغل در لیست مشاغل موردنیاز کانادا
 • تماموقت بودن شغل پیشنهادی
 • دائمی بودن شغل موردنظر

تسهیل و تسریع در اخذ ویزای کاری، دریافت اقامت دائم کانادا در بازه زمانی 3 سال، اخذ شهروندی کانادا در بازه 5 الی 6 سال، مهم‌ترین مزایای دریافت جاب آفر در کانادا به شمار می‌روند. شایان‌ذکر است که این روش به دلیل عدم نیاز به تمکن مالی کم‌هزینه‌ترین روش مهاجرتی محسوب می‌شود.

خیر، گروهی از مشاغل هستند که نیاز به اخذ مدرک LMIA برای دریافت ویزای کاری کانادا ندارند. مشاغل مربوط به توافقات دوجانبه یا بین‌المللی و مشاغلی که به دنبال تأمین برخی منافع کانادا است، نیازی به کسب مدرک LMIA نخواهد داشت. مشاغل تائید شده از طرف دولت، منافع قابل‌توجه، استخدام نیروی متقابل و شرکت در فعالیت‌های بشردوستانه، ازجمله موارد استثنا است که نیاز به دریافت LMIA ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.