مهاجرت کاری

لیست سایت‌های کاریابی در کانادا

اگر به دنبال مهاجرت کاری به کانادا هستید حتما پیدا کردن شغل مناسب یکی از دغدغه های شما است. در این مطلب 9 سایت برتر کاریابی در کانادا را معرفی کرده ایم که می تواند کار شما را برای پیدا کردن کار در کانادا آسان کند.

وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا

این روزها یکی از معمول‌ترین روش‌های کاریابی برای افراد متقاضی استفاده از وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا است که هر کارجو قبل و بعد از مهاجرت به کانادا می‌بایست آن‌ها را بررسی نماید.

این وب‌سایت‌ها به دلیل بروز بودن و ایجاد ارتباط مستقیم و آنلاین بین کارجو و کارفرما روز بروز طرفداران بیشتری نسبت به روش کاریابی سنتی دارند. تعداد شرکت‌ها و وب‌سایت‌های کاریابی زیادی در کانادا فعال هستند، در اینجا به تعدادی از معتبرترین و مطرح‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

استفاده از وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا به‌خصوص زمانی که در کشور یا شهر موردنظر حضور فیزیکی ندارید و قصد مهاجرت به آنجا را دارید گزینه‌ای بسیار مناسب خواهد بود. استفاده از این روش جنبه‌های مثبت بسیاری دارد. یکی از جنبه‌های مثبت استفاده از سایت کاریابی برای یافتن جایگاه شغلی موردنظر این است که شما بدون حضور در کانادا با طیف گسترده‌ای از کارفرمایان و دریافت پیشنهادهای شغلی آشنا خواهید شد.

لینکدین Linkedin

لینکدین یکی از وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا بر اساس تخصص است. می‌توان گفت هیچ وب‌سایت کاریابی‌ای به‌اندازه‌ی لینکدین شناخته‌شده و مطرح نیست. این شبکه اجتماعی مخصوص کار، با فراهم کردن محیطی که در آن کارفرما و کارجو بتوانند به‌آسانی باهم در ارتباط باشند، توانسته است به یکی از بهترین وب‌سایت‌های کاریابی در کانادا و سراسر جهان و حتی ایران تبدیل شود.

در این وب‌سایت جستجوی کار افراد مختلف نیازمندی‌های خود را پست کرده و شما می‌توانید بسته به موقعیت شغلی و تخصصی که موردنظرتان است برای آن‌ها درخواست خود را ارسال نمایید. مدیران منابع انسانی نیز به‌راحتی می‌توانند نیروی کار خود را از بین افراد واجد و شرایط متخصصان انتخاب نمایند.

امکان دنبال کردن صفحه تجاری شرکت موردنظرتان در این شبکه اجتماعی باعث می‌شود از آخرین آگهی‌های شغلی آگاه شوید. توصیه می‌کنیم حتی اگر قصد مهاجرت از ایران را هم ندارید در این شبکه اجتماعی ثبت‌نام کرده، رزومه کاری خود را بسازید و کارهای تخصصی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

ایندید Indeed

یکی از بهترین، بزرگ‌ترین و معروف‌ترین وب‌سایت‌های کاریابی در کانادا و جهان، سایت کاریابی Indeed کانادا است. در این وب‌سایت آگهی‌ جایگاه‌های شغلی از سراسر جهان قرار داده می‌شود. به‌صورت که برای هر کمپانی صفحه‌ای مخصوص در نظر گرفته‌شده که می‌توانید صحت و اعتبار آن‌ها را بررسی کنید.

بر اساس فیلترهای موجود می‌توانید جستجوی کار را محدود به یک شهر و موقعیت کرده و یا در سطح جهانی به دنبال شغل محبوب خود باشید. این وب‌سایت با لیست گسترده‌ای از مشاغل به تفکیک شهرهای دنیا جزو پرمخاطب‌ترین وب‌سایت‌های کاریابی می‌باشد.

گلسدور Glassdoor

سایت کاریابی گلسدور Glassdoor اروپا یکی از بهترین وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا و اروپا است که ویژگی اصلی آن فراهم آوردن بیش از هزاران آگهی موقعیت شغلی در زمینه‌های مختلف به‌صورت یکجا است. در این وب‌سایت کارفرمایان می‌توانند به‌راحتی به دنبال کارمند موردنظر خود باشند و جویندگان کار نیز می‌توانند به‌راحتی شغل موردنظرشان را پیدا کنند.

امکان جالبی که گلس دور برای کاربران خود در نظر گرفته است، این است که کارمندان مشغول به کار در شرکت‌هایی که در وب‌سایت دارای صفحه‌ی تجاری هستند، می‌توانند تجربه‌ی خود از همکاری با آن شرکت را درج کنند. هر شرکت موظف است که در داخل آگهی موقعیت شغلی خود، میزان حقوق، شرایط مصاحبه و مزایای جانبی برای رده‌ی شغلی موردنظر را درج نماید.

مانستر Monster

همان‌طور که از نام این وب‌سایت کاریابی مشخص است، به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا و اروپا، دلیل نام‌گذاری Monster از جهت کار آیی آن‌که همچون هیولایی درزمینه‌ی کاریابی آنلاین است، می‌باشد.

این وب‌سایت به‌عنوان یکی از غول‌های جستجوی کار در دنیا، دارای صدها هزار فرصت و جایگاه شغلی درون پایگاه اطلاعاتی خود می‌باشد که به‌صورت روزانه توسط کارفرماها و شرکت‌های مختلف در سرتاسر جهان در آن ثبت می‌شود.

مانستر به کارجویان اجازه ثبت‌نام، بارگذاری رزومه و مشخصات خود در پروفایلشان را می‌دهد. همچنین همانند سایر وب‌سایت‌های جستجوی کار آنلاین، پس از واردکردن مهارت‌ها، تخصص‌ها و ویژگی‌های جایگاه شغلی موردنظرتان و محدود کردن فیلتر انتخاب شغل، امکان دریافت روزانه ایمیلی از لیست آگهی‌های شغلی مطلوب شما برایتان ارسال خواهد شد.

کریر بیلدر CareerBuilder

کریر بیلدر یا career builder یکی از وب‌سایت‌ های کاریابی کانادا است که علاوه بر کشور کانادا برای سایر کشورهای مطرح نیز پایگاه داده جستجوی کار دارد. با مراجعه به وب‌سایت و انتخاب کشور کانادا می‌توانید موقعیت‌های شغلی موردنظر در این کشور را بررسی و با توجه به شرایط آن‌ها، برای دریافت آن‌ها درخواست نمایید.

یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های کاریابی آنلاین که می‌توانید بر اساس نیازها و تخصص خود بسته به منطقه‌ی جغرافیایی و هر موردی که بر شغل محبوبتان تأثیر می‌گذارد، فیلترهای مختلفی را اعمال نمایید تا موقعیت‌های مرتبط با نیاز شما به‌راحتی پیدا شوند، کریر بیلدر است.

این وب‌سایت هر آنچه افراد جویای کار نیازمند آن هستند، به‌صورت یکجا در دسترس قرار می‌دهد. کریر بیلدر با جمع‌آوری کلیه‌ آگهی‌های موقعیت‌های شغلی درج‌شده در سراسر کشور در کنار مطالبی که در وبلاگ خود درزمینه‌ی جایگاه شغلی، قبولی در مصاحبات و موارد مشابه قرار می‌دهد، آرشیو کاملی از نیازمندی‌های کارجویان را فراهم آورده است.

سیمپلی هایرد Simply Hired

این وب‌سایت درواقع یک موتور جستجو در میان آگهی‌های کاریابی در سراسر جهان است و به‌عنوان یکی از بهترین وب‌سایت‌های جستجوی کار در کانادا آنلاین شناخته‌شده است. این وب‌سایت محبوبیت بالایی در میان کارجویان دارد. شما با واردکردن ایمیل خود در وب‌سایت Simply Hired ثبت‌نام کرده و رزومه کاری خود را وارد می‌نمایید.

بعدازاین مرحله آگهی‌های شغلی مرتبط با حرفه، تخصص و یا تاریخچه‌ی جستجویی که در این موتور جستجو داشته‌اید به‌صورت روزانه به ایمیل شما ارسال خواهد شد. می‌توانید با استفاده از فیلترهای موجود در وب‌سایت، جستجوی خود را محدود به منطقه و مهارت خاصی کنید یا حتی میزان حقوق موردنظر خود را نیز وارد کنید تا هرچه سریع‌تر شغل موردنظر را بیابید.

بانک کار Jobbank

درصورتی‌که قصد مهاجرت به کانادا از طریق جستجوی کار دارید، می‌توانید ابتدا به این وب‌سایت سر بزنید. Jobbank یکی از سایت‌های کاریابی متعلق به دولت کاناداست که به‌نوعی درگاهی برای شرکت‌های کانادایی برای یافتن و انتخاب نیروی کار خارجی خود به‌آسانی، تحت نظر دولت و اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا به‌حساب می‌آید.

در این وب سایت‌ها بیش از هزاران جایگاه شغلی و آگهی استخدام وجود دارد که متناسب بامهارت و تخصص خود می‌توانید برای استخدام آن‌ها درخواست دهید. شما می‌توانید نه‌فقط در سایت‌های کاریابی بلکه در شبکه‌های اجتماعی همچون لینکدین و اینستاگرام هم هشتگ‌های مرتبط را جستجو کنید و جایگاه شغلی مطلوب خود را پیدا کنید.

الوتا eluta

وب‌سایت الوتا یکی از وب‌سایت‌های مطرح در زمینه جستجوی کار می‌باشد. طراحی کاربری این وب‌سایت بسیار ساده و راحت است که همین نکته باعث شده تا متقاضیان جستجوی کار در کانادا از این وب‌سایت نیز استفاده کنند. فقط کافی است عنوان شغلی مدنظر خود و در فیلد بعدی نام شهر موردنظر خود را تایپ کنید.

رابرت هالف Robert Half

یکی از مزیت‌های این وب‌سایت، امکان جستجوی کار به‌صورت آنلاین و آفلاین است. این وب‌سایت دارای بخش وبلاگ نیز می‌باشد که توصیه‌ها و نکات مفیدی را به‌منظور بهتر پیدا کردن شغل موردنظرتان در اختیارتان قرار می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.