مهاجرت

تاثیر نظر آفیسر در‌ ریجکتی ویزای کانادا

تاثیر نظر افسر مهاجرت

تاثیر نظر آفیسر در‌ ریجکتی ویزای کانادا یا رد شدن درخواست، کابوس هر مسافر، دانشجو، کارجو یا سرمایه‌گذاری خواهد بود که برای آینده خود برنامه‌ریزی کرده است. مشکل زمانی حادتر می‌شود که اشخاص برای ثبت درخواست و طی کردن پروسه، هم ازلحاظ مالی و هم ازلحاظ زمانی و انرژی هزینه‌های زیادی محتمل شده باشد.

حال سؤال این است که چرا درخواست ویزای کانادا رد می‌شود؟ مهم‌ترین عوامل در ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا کدم‌اند و آیا برای اعتراض ریجکتی ویزای کانادا راهی وجود دارد؟ در این مقاله تلاش می‌کنیم علاوه بر دریافت پاسخی مناسب و فنی برای پرسش‌های مطرح‌شده، راه‌هایی ارائه دهیم تا از وجود مشکلاتی به این صورت جلوگیری شود.

تاثیر نظر آفیسر در‌ ریجکتی ویزای کانادا

مواردی وجود دارند که باعث تردید افسر مهاجرت در خصوص دلایل و انگیزه متقاضی از سفر به کانادا و یا برگشت او پس از پایان زمان ویزا می‌شوند. می‌توان گفت تاثیر نظر آفیسر در‌ ریجکتی ویزای کانادا اصلی‌ترین مورد در میان دلایل رد درخواست است.

شک و تردید آفیسر سفارت در مورد بازگشت شخص متقاضی به کشور خود بعد از پایان زمان ویزا، تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا، ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی (به‌ویژه سفر به کشورهای حوزه شینگن)، کافی نبودن مدارک مالی و دارایی‌های متقاضی در کشور مبدأ و همچنین پیوند‌های خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدأ از جمله موارد موثر هستند.

شک و تردید در هر یک از این عوامل در کنار مواردی مانند وضعیت اقامت در کشور خود، مدت‌زمان اقامت در کانادا، شرایط شغلی متقاضی در کشور محل اقامت خود و هرگونه سوءپیشینه در کانادا تماماً از مواردی هستند که به‌سادگی باعث رد درخواست ویزای کانادا خواهند شد.

در ادامه و با نگاهی دقیق‌تر به بررسی عوامل رد شدن یا ریجکتی ویزای توریستی کانادا و همچنین رد درخواست ویزای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت.

تاثیر نظر افسر مهاجرت بر ویزا

ریجکتی ویزای توریستی کانادا

برای دریافت ویزای توریستی کشور کانادا که معمول‌ترین شکل آن ویزای مولتی کانادا یا ویزای ۵ ساله کشور کانادا است، به درخواست‌کنندگان این اجازه را می‌دهد تا مدت اعتبار ویزا به دفعات و بدون محدودیت وارد کشور کانادا شود و هر دفعه تا مدت ۶ ماه در این کشور اقامت و اسکان داشته باشد.

برای دریافت ویزای مولتیپل کانادا می‌توانیم به دو روش ثبت‌نام به صورت آنلاین و یا مراجعه به دفاتر انگشت‌نگاری سفارت کانادا به شکل حضوری اقدام کنیم. البته به خاطر وجود بعضی از مسائل برای ما ایرانیان توصیه شرکت ویزانیو به متقاضیان عزیز ویزای توریستی کشور کانادا، ثبت نام به صورت آنلاین برای دریافت ویزا است.

اما سؤال اصلی این است که با اهمیت‌ترین دلیل رد درخواست ویزای توریستی کشور کانادا چه گزینه‌هایی می‌باشند؟ به‌عنوان نمونه اگر شما شغل ثابتی و معتبری در کشور محل اقامت خود نداشته باشید و بخواهید با همه اعضای خانواده برای دریافت ویزای کانادا درخواست بدهید.

آفیسر با استناد بر این موضوع که شما شاید قصد بازگشت به کشور محل اقامت خود را ندارید، بدون تردید ممکن است درخواست شما را ریجکت کند.

اصلی‌ترین موارد رد درخواست ویزای توریستی کانادا عبارت‌اند از: نداشتن سابقه سفر مناسب داشتن وابستگی‌های خانوادگی زیاد در کانادا و نداشتن وابستگی خویشاوندی در کشور مبدأ زمان پیشنهادی برای اقامت در کانادا با اهدافتان متناسب نباشد.

اگر هدف شما برای بازدید از کانادا قانع‌کننده نباشد ویا تشخیص آفیسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی فرد متقاضی باشد، قطع به یقین درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

دلایل اصلی ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

مهم‌ترین و شاید اصلی‌ترین عوامل در اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارائه مدارکی تحصیلی معتبری است که افسر مهاجرت را مجاب می‌کند که درخواست کننده پس از پایان مدت‌زمان دوران تحصیلی به کشور محل اقامت خود بازخواهد گشت و به عنوان دیگر برنامه‌ریزی طولانی مدت برای اقامت در کشور کانادا در نظر ندارد.

اگر متقاضی قصد ادامه تحصیل در کانادا با خرج خود را دارد (منظور تکمیل فرم ارزیابی پذیرش تحصیلی در کانادا) و در انتها برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید، در صورتی که مبلغ مانده در حساب شما رقم قابل توجهی نباشد، افسر مهاجرت این احتمال را خواهد داد که هدف درخواست کننده اقامت بلند مدت در خاک کشور کاناداست و به همین دلیل درخواست شما را رد خواهد کرد.

اصلی‌ترین عواملی که آفیسر مهاجرت را مجبور به رد درخواست ویزای تحصیلی کانادا می‌کند، عبارت‌اند از:

اگر مدارک مالی ارائه شده، وجود بودجه کافی برای ادامه تحصیل در کانادا را نشان ندهد و به نوعی در قانع کردن آفیسر برای خروج از کانادا پس از تحصیل، ناتوان باشید، برنامه تحصیلی شما قانع‌کننده نباشد، تمام مدارک مرتبط با تحصیل خود را ارائه نکرده باشید، آفیسر قانع نمی‌شود که شما همه موارد را به درستی و بر اساس واقعیت بیان کرده باشید.

همچنین اگر پیوندهای خانوادگی شما در کشور مبدأ قوی نباشد، متقاضی درخواست ویزای تحصیلی کانادا باید بتواند به افسر مهاجرت ثابت کند که بر اساس بند ۱۲ قانون حاکم در کشور کانادا، واجد شرایط ویزا می‌باشد. همچنین افراد باید برنامه مشخصی از وضعیت ادامه تحصیل خود و اطلاعات کامل در مورد منابع پولی مورد استفاده در طول دوران تحصیلی خود ارائه دهد.

رد درخواست ویزای همراه کانادا برای دانشجویان

در قوانین وضع‌شده قانونی وجود دارد که دانشجو و یا دانش‌آموز می‌تواند شخصی را به‌عنوان همراه خود معرفی کرده و از دولت کانادا تقاضای ویزای همراه کند. به‌عنوان مثال اگر شخصی دارای ویزای تحصیلی باشد، همسر او می‌تواند به‌عنوان همراه درخواست ویزا داشته باشد.

این ویزا می‌تواند دارای مجوز کار برای همراه متقاضی باشد که اصطلاحاً به آن ویزای open work permit می‌گویند. فرزندان درخواست کننده ویزای تحصیلی کانادا هم می‌توانند برای ویزای همراه تقاضا بدهند. لازم به ذکر است که همواره امکان رد درخواست ویزای همراه زیاد بوده است.

دوباره به رمز موفقیت در هر یک از پرونده‌های درخواست ویزای کانادا اشاره می‌کنیم که با در نظر گرفتن حساسیت‌های آفیسر، پر کردن دقیق اطلاعات کامل، شفاف و مستند فرم درخواست ویزای کانادا بسیار با اهمیت می‌باشد.

به‌گونه‌ای که درخواست ویزای کانادا باید به شکلی قوی و ماهرانه و مستند و از همه مهم‌تر تکمیل‌کننده باشد تا افسر مهاجرت نتواند به‌هیچ‌وجه ایرادی از آن بگیرد و یا کوچک‌ترین شکی برای او باقی بماند. عوامل بسیار ریز و حساسی در کامل کردن فرم درخواست، الصاق مدارک و انگشت‌نگاری برای ویزای کشور کانادا وجود دارد که رعایت آن‌ها شانس درخواست کننده را برای موفقیت بالا خواهد برد.

تاثیر نظر افسر مهاجرت در ریجکتی ویزا

رفع ریجکتی ویزای توریستی کانادا

برای این کار متقاضی باید پس از رفع تمامی نواقص موجود در پرونده خود و عواملی که در برگه رد درخواست توسط سفارت کانادا به متقاضی اعلام شده است، بار دیگر اقدام به درخواست و دریافت ویزای توریستی کانادا کند.

منظور این است که درخواست کننده می‌تواند برای بار دیگر بعد از رفع ایرادات مطرح‌شده توسط سفارت کانادا، تماماً مبلغ هزینه‌های بررسی مدارک را از نو پرداخت کند و درخواست دریافت ویزا دهد.

در رد درخواست ویزای مالتیپل کانادا، نیاز به پرداخت هزینه انگشت‌نگاری مجدد نیست؛ مبلغ هزینه‌های انگشت‌نگاری فقط هر ۱۰ سال یک‌بار پرداخت می‌شود.

درکل برای درخواست تجدید نظر، باید اطلاعات کامل‌تر و اضافی‌تری را با یک برنامه کاملاً بروز شده و جدید ارسال نمایید. در نتیجه شما باید اهداف خود را از مواردی که باعث رد صلاحیت شما شده‌اند متفاوت ارائه دهید.

برای نمونه اگر دفعه قبل نسبت به متقاعد کردن افسر مهاجرت در مورد هزینه‌های رفت‌وآمد و اقامت کانادا موفق نبوده‌اید باید تلاش کنید که همه منابع مالی و پشتیبان مالی خود را برای آفیسر به‌طور کامل و شفاف توضیح دهید.

سوالات متداول

نظر آفیسر در‌ ریجکتی ویزای کانادا یا اصطلاحاً رد شدن درخواست، کابوس هر مسافر، دانشجو و یا سرمایه‌گذاری خواهد بود که برای آینده خود برنامه‌ریزی کرده است، تاثیر مستقیم خواهد داشت؛ زیرا پس از مصاحبه، یکی از موارد موثر در نتیجه دریافت ویزا، نظر آفیسر است.

مهم‌ترین و شاید اصلی‌ترین عوامل در اخذ ویزای تحصیلی کانادا ارائه مدارکی تحصیلی معتبری است که افسر مهاجرت را مجاب می‌کند فرد درخواست‌کننده پس از پایان مدت‌زمان دوران تحصیلی به کشور محل اقامت خود بازخواهد گشت و به عنوانی دیگر برنامه‌ریزی طولانی مدت برای اقامت در کشور کانادا نداشته باشد.

به‌عنوان نمونه اگر شما شغل ثابتی و معتبری در کشور محل اقامت خود نداشته باشید و بخواهید با همه اعضای خانواده برای دریافت ویزای کانادا درخواست دهید، آفیسر با استناد بر این موضوع که شما شاید قصد بازگشت به کشور محل اقامت خود را ندارید، بدون تردید ممکن است درخواست شما را ریجکت کند.

برای درخواست تجدید نظر، باید اطلاعات کامل‌تر و اضافی‌تری را با یک برنامه کاملاً بروز شده و جدید ارسال نمایید. متقاعد کردن افسر مهاجرت در مورد هزینه‌های رفت‌وآمد و اقامت کانادا نیز باید در این برنامه گنجانده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.