مهاجرت توریستی

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یک ویزای موقت است که به شما این اجازه را میدهد، برای مدتی در کانادا اقامت داشته باشید و پس از پایان آن خاک کانادا را ترک کنید. ویزای توریستی کانادا مخصوص افرادی است که،  برای تفریح و لذت بردن از جاذبه های کانادا، شرکت در همایش ها و سمینار، ملاقات با دوستان و… به کانادا سفر میکنند.

سفر به کانادا بخاطر طبیعت خاص و فوق العادش همیشه برای افراد مختلف جذابیت های زیادی داشته است. علاوه بر این برگزاری همایش های بزرگ علمی و سمینارها سالانه جهانگردان زیادی را جذب کانادا میکند.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا دارای انواع مختلفی است و افراد میتوانند متناسب با شرایط خود یکی را انتخاب کنند. در ادامه به بررسی هریک از انواع ویزای توریستی کانادا می پردازیم می پردازیم. 

ویزای یکبار ورود یا single entry

این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که یکبار قصد ورود به کانادا را دارند (برای مدتی مشخص). با پایان مدت اعتبار این ویزا شخص باید خاک کانادا را ترک کند. نکته قابل توجه در مورد این ویزا این است که اگر شما در طول مدتی که اعتبار ویزا به پایان نرسیده کانادا را ترک کنید، ویزا باطل میشود و دیگر اجازه ورود به این کشور را نخواهید داشت (حتی اگر اعتبار تاریخی آن به پایان نرسیده باشد). 

ویزای مولتی کانادا یا multiple entry

این ویزا همینطور که از نامش پیداست تا زمان اعتبار این امکان را به شما میدهد، که بطور نامحدود از کانادا خارج شده و دوباره به این کشور باز گردید. نکته جالب در مورد این ویزا این است که در مدت 6 ماه اعتبار آن هربار که از کانادا خارج و دوباره وارد این کشور می شوید، اجازه اقامت 6 ماهه را دریافت خواهید کرد.(فقط کافی است در روزهای آخر اعتبار این ویزا چند ساعت از کانادا خارج شوید و بازگردید تا دوباره بتوانید 6 ماه دیگر در این کشور اقامت کنید.)

مدت زمان 6 ماهه این ویزا قابل افزایش است. برای این منظور کافیست در مدت اقامت، در خواست خود را مبتنی بر افزایش مدت این ویزا ارائه کنید (البته باید دلیل خود برای این درخواست با ارائه مدارک رسمی و معتبر بیان کنید. در صورت تایید این مدت افزایش می یابد).

این نوع ویزا حداکثر تا مدت زمان اعتبار پاسپورت شخص متقاضی قابل افزایش است (از آنجایی که پاسپورت ایران 5 ساله است، برای ایرانی ها حداکثر تا 5 سال قابل افزایش است).

انواع ویزای توریستی کانادا

سوپر ویزای کانادا

این ویزا، نوعی ویزای توریستی کانادا میباشد. سوپر ویزای کانادا مختص کسانی است که بستگان درجه یک آن ها اقامت دائمی کانادا را دارند. این ویزا حداکثر 10 سال اعتبار دارد( بستگی به مدت اعتبار پاسپورت دارد، از آنجایی که پاسپورت ایرانی ها 5 ساله است، برای ایرانی ها 5 سال اعتبار دارد).

با داشتن سوپر ویزای کانادا شما شما اجازه دارید با هر بار ورود به خاک کانادا 2 سال متوالی در این کشور اقامت کنید. در مدت اقامت با سوپر ویزای این کشور، میتوانید مقدمات ثبت شرکت در کانادا را فراهم کرده و از این طریق اقامت دائمی را کسب کنید.

شرایط دریافت سوپر ویزای کانادا

 • دعوتنامه فرزند یا نوه بالای 18 سال که اقامت دائمی کانادا را داراست.
 • دعوت کننده باید مدارک معتبری مبنی بر توان مالی تامین دعوت شونده در مدت اقامتش را ارائه کند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت سوپر ویزای کانادا چیست؟

برای دریافت سوپر ویزای توریستی کانادا علاوه بر مدارک عمومی که در بالا ذکر شد، به مدارک دیگری نیز نیاز داریم که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

 • دعوتنامه رسمی از طرف شخص دعوت کننده ( دعوتنامه معتبر باید داری ویژگی هایی باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت).
 • اثبات توان مالی دعوت کننده برای تامین مخارج دعوت شونده در مدت اقامت.
 • پرداخت حداقل یک سال هزینه بیمه درمانی متقاضی سوپر ویزای کانادا توسط دعوت کننده ( حداقل 100 هزار دلار)
 • مدارک مربوط به اقامت و گردش مالی دعوت کننده
 • گواهی سلامت پزشکی دعوت شونده ( باید توسط پزشک مورد اعتماد سفارت ارائه شود).

روش های دریافت ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی کانادا

جدا از این که قصد درخواست کدام یک از انواع اقامت توریستی در کانادا را دارا هستید، نیاز به ارائه یک سری مدارک کلی دارید. در ادامه به این مدارک اشاره میکنیم.

 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه یک عکس 4*3 با زمینه سفید برای درخواست ویزا به صورت آنلاین
 • ارائه دو قطعه عکس 4*3 با زمینه سفید برای درخواست ویزا به صورت حضوری
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه و اصل سند ازدواج
 • گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان ( در صورتی که صاحب فرزند باشید).
 • پر کردن فرم اطلاعات شخصی هر متقاضی بطور جداگانه
 • مدارک مالی شخص همراه با ترجمه آن ها به زبان انگلیسی
 • ترجمه اسناد ملکی
 • ارائه مدارک مربوط به رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت کانادا، در صورتی که از ویزای سینگل استفاده میکنید.
 • همراه داشتن رضایتنامه والدین برای متقاضیان زیر 18 سال.
 • ویزای توریستی نیازی به دعوتنامه ندارد، اما اگر شما دعوتنامه داشته باشید شانس موافقت با درخواست ویزای شما افزایش میابد.

مقالات مرتبط: ویزای کاری کانادا

ویژگی های دعوتنامه برای درخواست ویزای کانادا

 • دعوتنامه باید مشخصات کامل فرد دعوت کننده و دعوت شونده را شامل شود.
 • نسبت خانوادگی فرد دعوت شونده و دعوت کننده باید مشخص باشد.
 • باید دلیل سفر شخص بطور دقیقا مشخص شده باشد.
 • آدرس دقیق محل زندگی دعوت کننده ذکر شود.

مطالعه بیشتر:  اقامت تمکن مالی در کانادا

کلام آخر در مورد ویزای توریستی کانادا

کانادا کشوری است، دارای طبیعت زیبا و عالی همراه با جاذبه های شگفت انگیز که سالانه مسافران زیادی را جذب خود میکند. تقاضای بالای انواع ویزای کانادا ( ویزای تحصیلی کانادا، ویزای کاری و توریستی)، باعث شده تا دولت کانادا برای سازماندهی این تقاضا قوانین خاصی را برای صدور ویزا در نظر بگیرد. همچنین برای مطلع شدن از آخرین تغییرات قوانین مربوط به ویزای کانادا میتوانید به سایت سفارت کانادا به آدرس www.canada.ca مراجعه کنید.

سوالات متداول در مورد ویزای توریستی کانادا

این مبلغ بسته به شرایط افراد و نوع ویزای درخواستی آن ها متفاوت است. اما بطور کلی افراد متقاضی باید با ارائه اسناد رسمی مالی ثابت کنند که از تمکن مالی برای فراهم کردن خرج و مخارج خود در مدت اقامت برخوردارند.

خیر، افراد دارای ویزای توریستی در کانادا اجازه داشتن شغل در این کشور را دارا نیستند. البته شخص در مدت اقامت با دریافت جاب آفر کانادا میتواند برای در خواست ویزای کاری این کشور اقدام کند.

بله افراد دارای ویزای توریستی در صورت اینکه خواهان تمدید آن باشند باید 30  روز قبل از اتمام ویزا به تمدید آن اقدام کنند.

موارد زیادی هستند که میتوانند باعث ریجکت شدن درخواست ویزای توریستی شوند اما متداول ترین آن ها می تواند نواقص اطلاعات پرونده، عدم تمکن مالی و داشتن سوء پیشینه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.