مهاجرت

ویزای کانادا چیست؟ چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

ویزای کانادا چیست؟ با انواع ویزای کانادا آشنایی دارید؟ در این مطلب توضیح خواهیم داد که ویزای کانادا چیست و درباره ویزای کار کانادا، ویزای تحصیلی کانادا، ویزای ازدواج، سرمایه گذاری و تمکن مالی کانادا صحبت کرده ایم.  همچنین شرایط و موارد لازم برای اخذ ویزای کانادا را بررسی کرده ایم.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا می توانید از مشاوران متخصص ما مشاوره مهاجرت دریافت نمایید.

ویزای کانادا چیست؟

ویزای کانادا یک مجوز مشروط است که به شهروندان یک کشور خارجی اعطا می شود. ویزا به آن ها اجازه می دهد که وارد کشور کانادا شوند، در آن کشور اقامت داشته باشند و یا آن کشور را ترک کنند. ویزای کانادا توسط اداره‌ی مهاجرت کانادا صادر می شود.

با انواع ویزای کانادا آشنا شوید

برنامه ‎ها و روش های مهاجرت به کانادا متفاوت هستند، هر فرد با توجه به شرایط و اهدافی که دارد می‎ تواند از یکی از این روش‎ها استفاده نماید. قبل از اقدام برای مهاجرت حتما در مورد شرایط هریک از روش‎ها تحقیق کنید و انوای ویزای این کشور را بشناسید. انواع ویزای کانادا عبارتند از:

 • ویزای کاری کانادا

یکی از راه های کسب اقامت کاری کانادا، اخذ ویزای کار کانادا و یافتن شغل و گرفتن پیشنهاد کاری از کارفرمایان کانادایی است. به این ترتیب متقاضی، اقامت کاری دریافت می کند و با توجه به تجربه کاری که در کانادا کسب می کند، می توانید اقامت دائم این کشور را نیز کسب نمایید. یکی از راه‌های دریاف ویزای کاری به این کشور دریافت جاب آفر کانادا می‌باشد.

همچنین بخوانید:‌ جاب آفر چیست؟

 • ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در کانادا ابتدا باید اجازه‌ی تحصیل در کانادا را داشته باشید، که همان ویزای تحصیلی کانادا است. برای دوره های تحصیلی کمتر از 6 ماه نیاز به اخذ ویزا نیست. اما پیشنهاد می شود برای دوره های کمتر از 6 ماه هم ویزا دریافت کنید زیرا اگر دوره‌ی آموزشی بیشتر از 6 ماه طول بکشد مجبور به ترک خاک کانادا و اخذ ویزا هستید.

 • ویزای ثبت شرکت کانادا

ثبت شرکت در کانادا به معنی راه اندازی کسب و کار جدید با بازدهی و سوددهی بالا در این کشور می باشد. بدین منظور متقاضی اخذ ویزای ثبت شرکت در کانادا باید یک بیزینس پلن حرفه‌ای از خود ارائه دهد. پس از تصمیم گیری درمورد نوع کسب و کار و نام شرکت و غیره متقاضی شروع به اقدام برای اخذ ویزای ثبت شرکت کانادا می نماید.

 • ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا به جهت توسعه و تولید اشتغال در کانادا با جذب سرمایه، برای افراد با تجربه تجاری و توان مدیریتی بسیار مناسب است. اگر شما در زمینه های مختلق بازرگانی و اقتصادی تحصیلات عالیه دارید یا اینکه بخواهید در یکی از ایالت های کانادا برای ادامه‌ی تحصیل اقدام کنید و در کنار آن به سرمایه گذاری نیز بپردازید، کانادا با وضعیت اقتصادی خوبی که دارد گزینه‌ی بسیار مناسبی می باشد.

 • ویزای تمکن مالی کانادا

نامه تمکن مالی، توسط بانک عامل هر شخص به واحد پول کشور مورد نظر صادر می شود. درواقع تمکن مالی شامل، مانده حساب شخص و سپرده های بانکی به همراه تاریخ افتتاح حساب، میانگین مبالغ وارد شده به حساب، میانگین مبالغ خارج شده از حساب و تفاضل این دو می باشد.

مبلغ مورد نیاز تمکن مالی ویزای کانادا برای هر نفر 12.960 دلار کانادا می باشد. این مبلغ برای خانواده های دو نفره 16.135 دلار و برای خانواده های 3 نفره 19.836 دلار و برای خانواده های 4 نفره 24.083 دلار کانادا است. میزان اعتبار تمکن مالی، یک ماه از تاریخ صدور آن است.

 • ویزای ازدواج کانادا

ازدواج در کانادا یکی از راه های مهاجرت به کانادا است که می تواند منجر به اخذ اقامت دائم، موقت و سپس اخذ تابعیت کانادا شود. ازدواج با شخصی که اقامت دائم کانادا را دارد می تواند باعث شود که فرد اقامت کانادا را اخذ کند. اقامت دائم کانادا با ازدواج در دو صورت اتفاق می افتد.

حالت اول در صورتی که با ویزای کاری یا تحصیلی در کانادا حضور دارید و با ازدواج از داخل خاک کانادا درخواست ویزا را می دهید. حالت دوم در شرایطی است که شما بیرون از خاک کانادا هستید و در خارج از کانادا باید این پروسه را شروع کنید. شما در صورت ورود به کانادا می توانید با این نوع اقامت، اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

 • ویزای توریستی کانادا

دارنده‌ی ویزای توریستی کانادا با توجه به ویزای خود ( سینگل کانادا، مولتی کانادا و سوپر ویزای کانادا ) می تواند وارد کانادا شده و هر بار تا مدت معینی در کانادا بماند. ویزای توریستی کانادا عمدتا به دو شکل ویزای یکبار ورود و ویزای مولتیپل کانادا صادر می شود. نوع سوم ویزای توریستی کانادا سوپر ویزای کانادا است. این ویزا از نظر اعتبار، متقاضی و مدت زمان مجاز برای اقامت با دو نوع ویزای دیگر متفاوت است.

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

ویزای کانادا یکی از معتبر ترین ویزاها است که به دلیل بسته شدن سفارت کانادا در ایران، در کشورهای همسایه برای ایرانیان صادر می‌گردد. برای اخذ ویزای کانادا فرد باید بعد از جمع‌آوری مدارک و ترجمه رسمی به سفارت کانادا در یکی از کشورهای آنکارا، استانبول، دبی و یا دیگر کشورهای همسایه مراجعه نماید. سپس با ارائه مدارک موردنیاز و گذراندن پروسه روال انجام بیومتریک یا انگشت نگاری کانادا برای جلسه مصاحبه آماده شوند.

در جلسه مصاحبه حضوری که زمان آن از قبل تعیین شده است، افسر مهاجرت از متقاضی سوالاتی از قبیل هدف از سفر به کانادا، سابقه مسافرت به کشورهای خارجی، میزان تمکن مالی، مکان اقامت در مدت زمان و… خواهد پرسید. نحوه پاسخگویی به سوالات و قانع کردن افسر مربوطه تا حدود بسیار زیادی در قبول شدن درخواست ویزای شما موثر خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا

 • اصل پاسپورت دارای اعتبار
 • شناسنامه و کارت ملی
 • سند ازدواج
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • مدارک گردش حساب بانکی
 • مدارک کاری و تحصیلی
 • ارائه دعوت‌نامه در صورت وجود
 • عکس
 • پاسپورت (پاسپورت‌های قبلی نیز در صورت وجود باید ارائه گردند)
 • بلیط رفت و برگشت
 • مدارک محل اسکان در کانادا

اصل این مدارک به همراه ترجمه رسمی باید به سفارت کانادا تحویل داده شود.

مدت زمان اعتبار ویزای کانادا چقدر است؟

در حال حاضر ویزای ده‌ساله توسط کشور کانادا برای ایرانیان صادر می‌گردد اما همان‌طور که می‌دانید اعتبار پاسپورت ایرانیان 5 سال است و در نتیجه امکان ثبت ویزای 10 ساله برای آنها وجود ندارد و ویزا نهایتاً تا مدت اعتبار پاسپورت صادر می‌گردد.

برای این که موفق به اخذ ویزای کانادا شوید باید شرایطی را داشته باشید. این شرایط سبب می شوند تا سفارت برای صدور ویزای شما تصمیمی درست اتخاذ کند.

دلایل ریجکتی درخواست اخذ ویزا کانادا

به‌طورکلی همواره چند عامل کلیشه‌ای در رد شدن درخواست ویزای کانادا نقش دارند. عواملی که درواقع موجب تردید افسر مهاجرت در خصوص انگیزه متقاضی از سفر به کانادا و یا بازگشت وی پس از پایان مهلت ویزا می‌شوند. مهم‌ترین این عوامل عبارت‌اند از:

 • تردید آفیسر سفارت در خصوص بازگشت متقاضی به کشور مبدأ پس از پایان مهلت ویزا
 • تردید درباره انگیزه و دلایل سفر به کانادا
 • ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی به‌ویژه سفر به کشورهای حوزه شنگن
 • کافی نبودن فرم درخواست ویزا، مدارک مالی و دارایی‌های متقاضی در کشور مبدأ
 • وابستگی خانوادگی ضعیف متقاضی در کشور مبدأ

شهروندان کدام کشورها می‌توانند بدون ویزا به کانادا سفر نمایند؟

شهروندان کشورهایی مانند قبرس، فنلاند، یونان، ایرلند، ژاپن، سان مارینو، جزایر سلیمان، سوئد، بریتانیا، استرالیا، باربادوس، کره جنوبی، فرانسه، آندورا، اتریش، بلژیک، کرواسی، استونی، آلمان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لوکزامبورگ، ساموآ غربی، لیختن اشتاین، موناکو، نیوزلند، لهستان، سنت لوسیا، سنگاپور، اسپانیا، اسلوانیا، ایالات متحده آمریکا، برونئی، دانمارک، نومبیا، نروژ، پرتغال، سنت وینست، اسلواکیا، سوازیلند، ساموآ غربی، آنتیگوا و باربادا، باهاما، بوتسوانا، مجارستان، لیتوانیا، مالتا، هلند، پاپوآ گینه نو، سنت کیس و نویس برای سفر به کشور کانادا نیاز به داشتن ویزا ندارند.

به کدام کشورها می توان با داشتن ویزای کانادا سفر کرد؟

دارندگان ویزای کانادا می‌توانند به‌راحتی به کشورهای آنتیگو و باربودا، پاناما، جمهوری دومینیکن، جمهوری مقدونیه، قطر، عمان، کوبا، گرجستان، مکزیک و کاستاریکا سفر نمایند.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “ویزای کانادا چیست؟ چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

 1. بهزاد گفت:

  برنامه تجاری کانادا و یا کبک به چه صوت است؟

  1. این روش یکی از برنامه‌های کسب اقامت کانادا می‌باشد که تحت آن افراد دارای سابقه تجاری و یا مدیریتی با سرمایه نسبتاً بالا می‌توانند به کانادا مهاجرت کنند. در این برنامه می‌توان به سه روش اقدام کرد: مهاجر سرمایه‌گذار، مهاجر کارآفرین و یا مهاجرت از طریق خوداشتغالی.

   1. بهزاد گفت:

    آیا برای استفاده از این برنامه باید در استان خاصی اقامت داشت؟

    1. پس از کسب اقامت دائم کانادا شما می‌توانید در هر جای کانادا بدون توجه به روش مهاجرتی که از آن طریق اقدام نموده‌اید ساکن شده و کارکنید. (به‌غیراز روش کارآفرینی کبک که شما ملزم به تأسیس یک بیزینس در استان کبک و استخدام یک کارمند کانادایی می‌باشید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.