مقالات

خصوصیات شهرهای سوئیس

شهرهای سوئيس

شهرهای سوئیس رو می شناسید؟ من که کلاً با شنیدن اسم سوئیس یاد ساعت و عقربه و این چیزا میافتم. به نظرتون انقد که ساعتشون خوبه و معروفه خودشونم خوبن؟ یا شهرهای خوبی برای زندگی داره؟ هدف این مقاله همینه. می‌خوام خودم و شما رو با شهرهای سوئیس آشنا کنم.

برترین شهرهای سوئیس

این چند شهر از برترین شهرهای سوئیس‌اند

# نام شهر تلفظ
1 Zurich زوریخ
2 Geneva ژنو
3 Winterthur وینترتور
4 Bern برن
5 Lugano لوگانو 
6 Zug زگ
7 Basel بازل 
8 Lucerne لوسرن  
9 Sion سیون
11 Valais واله
13   Hinwil  هاینویل

کدام شهر سوئیس برای زندگی بهتر است؟

این که چه شهری بهترین است بسته به سلیقه و خواست و ترجیح و حتی عادات و رفتار و ما دارد. برای کسی تهرانِ شلوغ، بهترین شهر و برای دیگری شهرکرد بکر و خلوت و یا کسی شیراز تاریخی را دوست دارد و دیگری رشت سرسبز را.

پس انتخاب با ماست. این مقاله به‌طورقطع نمی‌خواهد به شما بگوید این شهر خوب است و این شهر بد است چون هرکسی خوب خودش را دارد و تعاریف ما از خوبی باهم فرق می‌کند. اما چیزی که بعد از خواندن این مقاله به آن می‌رسید این است که تکلیفتان با خودتان و زندگی در سوئیس و کلاً آشنایی با این کشور روشن می‌شود. شما تا حدودی به مختصر شناختی می‌رسید و می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام شهر را برای زندگی دوست دارید.

معیارهای انتخاب شهرهای سوئيس

در این مقاله من شهرها را بر اساس: پاکیزگی – زیبایی – کاریابی – آب‌وهوا – ثروتمندی – هزینه های زندگی.

این معیارها به شما کمک می‌کند که علاوه بر شناخت سوئیس و شهرهایش بتوانید به مقصد موردنظر خودتان نزدیک شوید

پاکیزگی شهرهای سوئیس

برای بعضی‌ها شهری خوب است و زیبا که تمیز باشد. شهری‌ات داشته باشد. ریخت و فرم شکلش حس خوبی را منتقل کند و حتی نظافت شهری‌اش نیز در حد خوبی باشد.

اگر ازاین‌دست آدم‌ها هستید پس ساکتان را به مقصد هاینول و یا زوریخ ببندید. این دو شهر به ترتیب رتبه‌ی اول و دوم تمیزی و پاکیزگی در بین شهرهای سوئیس را دارند و می‌توانند نیاز شما به پاکیزگی شهری را به‌خوبی پاسخ دهند و آرامش ذهنی برای شما ایجاد کن (خیلی غیرمستقیم روی سخنم با وسواسیا بودا)

زیبایی شهرها

سوئيس زیبایی‌های بکر و طبیعی زیادی دارد.

سوئیس

به ترتیب این شهرها به دلیل مناظر و مناطق طبیعی و زیبا و دلنشینی که دارند لقب زیباترین شهرهای سوئیس را به خود اختصاص داده‌اند:

لوکارنو –  اینتراگنا – پونته رومانو (پل رومی) – در اینتراگن – لوسرن پل چاپل در لوسرن –  اینترلاکن – اپنزل-گریندلوالد-مونترو – لوتری-زرمات

پس اگر دنبال زیبایی در طبیعت می‌گردید مقصد خود را از بین این شهرها انتخاب کنید

کاریابی

این‌ دلیل بسیار مهمی است. بعد از مهاجرت باید در شهری پا بگذارید که موقعیت کاری بالایی داشته باشد و بتوانید در آن کار کنید و نگران تأمین مخارج زندگی خود نباشید و یا نخواهید مصافت زیادی طی کنید تا به شهری برسید که محل کارتان آنجاست.

اگر نگران این موضوع هستید هم باید بگویم چاره‌ی کارتان زوریخ است. زوریخ اصلی‌ترین پایتخت تجاری است و شرکت‌های بین‌المللی زیادی دارد.

آب‌وهوا

آب‌وهوا ملاک مهمی است آدم نمی‌تواند گرمایی باشد و در گرم‌ترین شهر هم ساکن شود و یا نمی‌تواند سرمایی باشد و در سردترین شهر کشوری هم بماند. حالا که قصد مهاجرت کرده‌اید بهتر است درست انتخاب کنید که بیشتر لذت ببرید.

لابرون اغلب به‌عنوان سردترین مکان کشور سوئیس شناخته می‌شود، اما شهرهای کوه آلپ در کلیت مناطق سردی هستند و به‌عنوان‌مثال سردترین مکان سوئیس Jungfraujoch است.

لوکارنو در منطقه جنوبی سوئیس و ساحل شمالی دریاچه مگیوره واقع شده است. این شهر به ۲۳۰۰ ساعت آفتاب در یک سال می‌بالد و با افتخار عنوان گرم‌ترین شهر سوئیس را به خود اختصاص داده است.

[typed string0=”سوئیس در قرن بیستم بزرگترین صادر کننده مواد شیمیایی، ابزارات علمی، ساعت، دارو، و آلات موسیقی بوده است” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

ثروتمندی

شاید عاشق شهرهای لوکس و زیبا و پر تجمل باشید و از دیدن مناظر ساده لذت نبرید. دوست دارید همسایگانتان آدم‌های پول‌دار و باکلاس باشند دوست دارید ماشین‌های گران‌قیمت و مغازه‌های گران‌قیمت شما را احاطه کنند در این باره باید بگویم جای شما درست وسط زوریخ است.

27.34 درصد میلیونرها در زوریخ زندگی می‌کنند. از جهات مختلف، زوریخ همتای آلمانی‌زبان شهر ژنو است. این شهر بزرگ‌ترین و ثروتمندترین شهر سوئیس است و اگرچه در صحنه سیاسی بین‌المللی چندان برجسته نیست، اما در دنیای امور مالی و بانکی به همان اندازه تأثیرگذار است. (این زوریخ ترشی نخوره پایتخت میشه)

گران‌ترین شهر سوئیس

لوزان. متوسط ​​قیمت خرید ملک در سوئیس در مناطق مختلف متفاوت است و لوزان گران‌ترین مکان است، با متوسط ​​پرداخت وام مسکن معادل 61.5 درصد درآمد! (چه خبرتونه؟ نه چه خبرتونهههههههههههه؟)

ارزان‌ترین شهر سوئیس

کانتون اوری. کانتون Uri به طور مداوم ارزان‌ترین مکان برای زندگی در سوئیس معرفی می‌شود. هزینه‌های نسبتاً ارزان املاک آن، نرخ مالیات نسبتاً پایینی که ارائه می‌دهد همه‌وهمه این استان و شهرهایش را محبوب کرده است.

بهترین حمل‌ونقل شهری

سوئیس جامع‌ترین سیستم حمل‌ونقل عمومی در جهان را ارائه می‌دهد.

سوئیس

قطارها روشی محبوب و راحت برای سفر به سوئیس هستند و گذرگاه‌های راه‌آهن سوئیس سفر با قطار را مقرون‌به‌صرفه می‌کند. شبکه حمل‌ونقل عمومی بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر را پوشش می‌دهد و توسط سیستم‌های تراموا شهری بزرگ پشتیبانی می‌شود. شما حدسی می‌زنید؟ کدام شهر بهترین سیستم حمل‌ونقل را دارد؟ بله مطمئنم پاسخ درست را گفتید. زوریخ!

تاریخی‌ترین شهر

بازل و برن.

رقابت با شگفتی شهر قدیمی بازل سخت است. جای تعجب نیست که این مکان، یکی از زیباترین مکان‌های سوئیس است و سزاوار آن است که بیشتر مورد بازدید قرار گیرد. این شهر قدمت و تاریخ بیشتری نسبت به زوریخ و ژنو و دیگر شهرها دارد. شهر بازل میزبان بیش از ۴۰ موزه است و از نظر فرهنگ و تاریخ به‌ویژه باوجوداینکه یک شهر قدیمی و غنی است و همچنین با ترکیبی از طرح‌های معماری قدیمی و مدرن بسیار محبوبیت دارد.

برن همشهری پر از تاریخ قرون وسطایی است به قرن دوازدهم بازمی‌گردد، مملو از معماری فریبنده و بیش از ۵۰۰ سال تاریخ و فرهنگ. معروف‌ترین جاذبه آن Zytglogge است، یک برج ساعت از زمان‌های قدیم که دارای عروسک‌های متحرک است، و همچنین جاذبه‌های دیگر مانند کلیسای جامع گوتیک از شهر قدیمی به نام Munster ، همه‌وهمه بهشتی برای معماری دوستان می‌آفریند.

شهرهای ایرانی‌نشین سوئیس

ایران یکی از مهم‌ترین شرکای تجاری سوئیس در خاورمیانه است. معاهدات اقتصادی سوئیس و ایران در حال حاضر برای حمایت از سرمایه‌گذاری، مالیات مضاعف و هوانوردی وجود دارد. یک قرارداد تجاری در سال ۲۰۰۵ امضا شد اما هنوز تصویب نشده است. حدود ۲۰۰۰۰ ایرانی در سوئیس زندگی می‌کنند. متأسفانه نژادپرستی در سوئیس و شهرهایی مانند ژنو، برن، زوریخ و بسیاری دیگر وجود دارد. آنها به شما اجازه‌ی اینکه زیاد در شهر پراکنده باشید و یا بتوانید زود با آنها اخت و انس بگیرید.

شهرهای اصلی سوئیس برای زندگی

بر اساس رتبه‌بندی که روز پنجشنبه توسط Die Weltwoche ، مجله هفتگی خبری سوئیس منتشر شد، Rchschlikon ، Meggen و Zug – واقع در دریاچه‌های زوریخ، لوسرن و زوگ – سه مکان اصلی زندگی در سوئیس هستند.

شهرهای مهاجرنشین

اگرچه بیشتر مهاجران معمولاً در زوریخ یا ژنو به سر می‌برند، اما برخی از آنها را در سایر شهرهای مهم سوئیس مانند لوزان، بازل، لوسرن، لوگانو و برن زندگی می‌کنید. بدون شهرت و مراکز تجاری زوریخ و ژنو، مردم اغلب فراموش می‌کنند که برن پایتخت سوئیس است.

سوئیس

هزینه‌های زندگی در شهرهای سوئیس

غذا در سوئیس گران است، اجاره در سوئیس گران است، بیمه درمانی و مراقبت‌های بهداشتی گران است. حمل‌ونقل گران است. اما، اما شما پول زیادی نیز در آنجا دریافت می‌کنید و کیفیت زندگی بسیار بالا است.

به‌خاطر رفاه موجود، سوئیس چیزهای زیادی برای دوست داشتن دارد.

سوئیس مدت‌هاست خارجی‌های ثروتمند را به خود جذب کرده است که به دلیل دستمزد بالا، اقتصاد پایدار و نرخ‌های مالیاتی مناسب بیش از ۲۵ درصد از جمعیت سوئیس ریشه‌های خارجی دارند و نیمی از میلیونرهای میلیونی این کشور از خارج آمده‌اند. ساکنان ثروتمند قیمت‌های بالایی به همراه دارند.

چرا سوئیس این‌قدر ثروتمند است؟

بانکداری و امور مالی، سیستم مالیاتی مطلوب سوئیس این کشور را قادر ساخته است تا شرکت‌ها و افراد دارای دارایی خالص را در مدت‌زمان طولانی جذب کند و ثروت را در این کشور به طور چشمگیری افزایش داده و یکی از بزرگ‌ترین مراکز مالی جهان را ایجاد کند.

تا اینجای کار نظرتون راجع به سوئیس چیه؟ از کودوم شهرش خوشتون اومد؟ دوس دارید کودوم شهرش زندگی کنید؟ بازهم از سوئیس و جاذبه هاش میگیم خیالتون راحت.

 

سوالات متداول

سوئیس برای زندگی ایرانیان مناسب است؟

بله ایران و سوئیس روابط دوستانه‌ای باهم دارند

می‌توان در سوئیس پیشرفت کرد و ثروتمند شد؟

بله درآمد‌های بالای سوئیس میتواند به شما در ساختن زندگی ایده آل کمک کند

سویس (SEVIS) چیست؟

SEVIS مخفف Student and Exchange Visitor Information System بوده و مرتبط با متقاضیان ویزای تحصیلی غیرمهاجرتی (F یا M) و یا ویزای توریستی ( J ) آمریکا است

سویس فی چیست؟ همان هزینه مصاحبه است؟

سوسیس فی یک هزینه جداگانه است، هزینه سویس فی مربوط به سیستم سویس بوده که با هزینه مصاحبه یعنی 160 دلار تفاوت دارد. هزینه سویس باید 3 روز قبل از تاریخ مصاحبه پرداخت گردد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.