مقالات

ارزانترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

cheapest-canadian-cities-for-iranians

معیارهای متعددی ایالات و شهرهای مختلف کانادا را از هم متمایز می‌کنند. سیستم آموزشی، شرایط شغلی، هزینه زندگی و … همه از فاکتورهایی هستند که انتخاب مقصد مهاجرت را متأثر می‌کند؛ اما شاید مهم‌ترین ملاک خصوصاً برای ایرانیان شرایط اقتصادی باشد. ارزانترین شهرهای کانادا برای ایرانیان شهرهایی هستند که علاوه بر وجود موقعیت شغلی فراوان، بیش‌ترین تناسب میان درآمد و هزینه‌های معمول زندگی وجود داشته باشد. هزینه مسکن، تحصیل فرزندان، خوردوخوراک، پوشاک و … ازجمله مواردی هستند که تعیین می‌کنند کدام شهر بیشترین تناسب را با شرایط و توانایی مالی شما در آینده خواهد داشت.

شرایط عمومی کانادا

کانادا سرزمینی زیبا و پهناور واقع در آمریکای شمالی و در همسایگی ایالات‌متحده است. این کشور با مساحت حدودی 9 میلیون مترمربع، دارای جمعیتی معادل با 34 میلیون نفر می‌باشد. کانادا شامل 3 قلمرو و 10 استان یا ایالت بوده و پایتخت آن شهر اتاوا است. این کشور دو زبان انگلیسی و فرانسوی را به رسمیت شناخته و پول رایج آن دلار کانادایی می‌باشد. دلایل زیادی برای جذابیت کانادا در نزد مهاجران از سراسر جهان وجود دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به وسعت بزرگ، جمعیت پایین، اقتصاد پیشرفته، کیفیت بالای زندگی، موقعیت‌های شغلی فراوان، امکانات برتر آموزشی و … اشاره کرد.

همان‌طور که می‌دانید، اگرچه ایالت‌های کانادا همگی تابع قانون اساسی و فدرال کشوری هستند اما هریک به‌طور خودمختار عمل کرده و دارای مقررات خاص خود هستند. کبک، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مونیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد و ساسکاچوان، ده ایالت بزرگ کانادا می‌باشند که شرایط و هزینه‌های زندگی در آن‌ها باهم متفاوت است. در ادامه به معرفی ارزانترین شهرهای کانادا خواهیم پرداخت.

[typed string0=” به‌طورکلی بهترین شهر برای مهاجرت شهری است که با برخورداری از استانداردهای برتر زندگی موجبات رشد و ارتقای هر چه بیش‌تر افراد را فراهم کند.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

انتخاب بهترین شهر کانادا برای کار و زندگی

تنها تصمیم به مهاجرت کافی نیست بلکه موفقیت در این مسیر ملزم به کسب اطلاعت دقیق و به‌دنبال آن انتخاب‌های درست است. قدم نخست به این منظور تعیین هدف و دلیل مهاجرت است تا به‌تناسب آن و مشخصات خود، در مورد روش‌های متعدد مهاجرتی به کانادا تحقیق کنید؛ برای مثال اگر تصمیم به مهاجرت کاری دارید، ابتدا بایستی مشاغل موردنیاز و شرایطی که در جلب‌توجه کارفرمای کانادایی مؤثر می‌باشد ارزیابی کنید؛ به انی منظور کافیست با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی ویزانیو تماس بگیرید.

بااین‌حال مسئله مهم‌تر انتخاب بهترین شهر برای کار و زندگی در کشوری مانند کانادا است. یک شهر ایده آل برای مهاجرت و زندگی، شهری است که علاوه بر دارا بودن موقعیت‌های شغلی فراوان، هزینه‌های زندگی در آن به‌قدری متناسب باشد که بتوان با درآمد شغلی، یک زندگی متوسط رو به بالا را مدیریت کرد؛ می‌توان گفت در تمام شهرهای کانادا تلاش‌های زیادی برای حفظ تعادل میان هزینه‌های زندگی و دستمزدها صورت گرفته که تا حدود زیادی موفق بوده است.

کیفیت زندگی متأثر از هزینه‌ها است که در انتخاب بهترین شهر کانادا نقش به سزایی دارد. اگرچه کانادا کشوری گران‌قیمت به شمار می‌رود، اما هزینه و شرایط زندگی در همه شهرها و ایالت‌های آن یکسان نیست. ارزانترین شهرهای کانادا برای ایرانیان بر مبنای خرید و اجاره ملک، حمل‌ونقل، خدمات درمانی و رفاهی و … تعیین می‌شود؛ بنابراین افرادی که تمکن مالی چندانی ندارند باید از همان ابتدا به آن توجه کنند. هم‌چنین توجه به زبان رسمی در ایالات مختلف کانادا مهم است؛ چراکه در برخی ایالات، شهروندان فقط به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند.

ارزانترین شهرهای کانادا

با توجه به شرایط حال حاضر در جهان و موقعیت پرتنش ایران در سطح بین‌الملل، مهاجرت امر آسانی نخواهد بود. اقتصاد و ارزش پولی ایران که هرروز در حال نزول است این پروسه را دشوارتر می‌کند. شهرهای مختلف کانادا تنوع زیادی را در همه عرصه‌ها نشان می‌دهند که اصلی‌ترین آن هزینه زندگی است؛ لذا افرادی که قصد کار و زندگی در این کشور را دارند باید به این نکته توجه کنند. ارزانترین شهرهای کانادا شهرهایی هستند که در آن‌ها کیفیت بالایی از زندگی در هزینه‌های پایین ادغام شده است.

شربروک

بر اساس برآورد متوسط هزینه زندگی در کانادا، شربروک ارزانترین شهر این کشور شناخته می‌شود. میانگین هزینه زندگی در شهر شربروک حدود 15.6 درصد کمتر از میانگین کشوری است. این شهر واقع در ایالت کبک و در 160 کیلومتری مونترال واقع شده است. جذابیت دیگر این شهر برای مهاجران، علاوه بر خدمات عمومی ارزان قیمت، طبیعت زیبای آن است. از سوی دیگر خطوط ریلی کشور واقع در شربروک این شهر را به یکی از قطب‌های حمل‌ونقل کالا مبدل ساخته است؛ لذا موقعیت‌های شغلی فراوانی در این شهر وجود دارد. برای شناخت بهتر هزینه‌ها بهترین مثال هزینه مسکن است؛ هزینه اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر شربروک 475 و در حومه 470 دلار در ماه می‌باشد.

cheapest-canadian-cities-for-iranians

شربروک، ارزاترین شهر کانادا

مونکتون

شهر زیبای مونکتون در ایالت نیوبرانزویک، به دلیل قیمت بسیار مطلوب مسکن در فهرست ارزانترین شهرهای کانادا قرار گرفته است؛ به‌طوری‌که اجاره‌بها یک آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر 730 و در حاشیه شهر 650 دلار در ماه است. طبیعت بکر شهر مونکتون در کنار سیستم حمل‌ونقل مناسب و موقعیت های شغلی گسترده، آن را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مهاجرت مبدل ساخته است.

ابوتسفورد

یکی از ارزانترین شهرهای کانادا ابوتسفورد واقع در ایالت بریتیش کلمبیا است. این شهر علاوه بر هزینه مطلوب زندگی، دارای سیستم آموزشی بسیار عالی است؛ درنتیجه به مقصدی جذاب برای مهاجران کاری مبدل شده است. متوسط اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز ابوتسفورد 1050 و در حاشیه آن 960 دلار در ماه است.

ارزانترین شهرهای کانادا در ایالت انتاریو

انتاریو یکی از ایالت‌های مهاجرپذیر و پرجمعیت کانادا، شهرهای متعددی دارد که در لیست ارزانترین شهرها برای زندگی قرار گرفته‌اند؛ ازجمله این شهرها می‌توان به تندربی، سنت کاتارینز، کیچینر و لندن اشاره کرد. تندربی شهری واقع در ایالت انتاریو، ازنظر سیستم حمل‌ونقل، آموزش، تولید، معدن و امور جنگلداری در جایگاه برجسته‌ای قرار دارد. هزینه پایین زندگی در این شهر آن را در لیست ارزانترین شهرهای کانادا قرار داده است؛ میانگین اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه، در مرکز 998 و در حاشیه 905 دلار است.

سنت کاتارینز در منطقه نیاگارا و در انتاریو واقع شده است. شهرت نیاگارا و طبیعت بکر و دست‌نخورده آنکاتارینز، سبب جذب گردشگران خارجی و رونق بازار اشتغال در این شهر شده است؛ به‌علاوه به دلیل وجود دانشگاه براک کانادا و کالج نیاگارا برای مهاجرت تحصیلی نیز گزینه خوبی است.

هزینه ایده آل زندگی در شهر کیچینر در کنار وضعیت تجاری و بازار اشتغال پررونق آن موجب شده تا به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد مهاجرت در نظر گرفته شود. متوسط اجاره‌بهای ماهیانه در کیچینر در مرکز شهر 1170 و در حومه 950 دلار است.

یکی دیگر از شهرهای انتاریو که در لیست ارزانترین شهرهای کانادا قرار دارد، شهر لندن است. این شهر به‌عنوان ششمین شهر بزرگ انتاریو در نزدیکی مرز آمریکا قرار دارد. میانگین اجاره‌بهای آپارتمان یک‌خوابه در مرکز لندن 1060 و در حومه 910 دلار است.

سؤالات متداول

آیا در مهاجرت کاری می‌توان پس از مدت مشخصی محل زندگی خود را در کانادا تغییر داد؟

بله البته بنا به اعتبار قرارداد کاری و نظر کارفرما. همان‌طور که می‌دانید اعتبار ویزای کاری به‌تناسب قرارداد به کارفرما اعتباری یک یا سه‌ساله دارد؛ لذا متقاضی می‌تواند پس از اتمام تاریخ قرارداد در شهر دیگری از کانادا جاب آفر پیدا کرده و به آنجا نقل‌مکان کنند؛ هم‌چنین افراد پس از اخذ اقامت دائم می‌توانند در شهرهای مختلف کانادا به کار و زندگی مشغول باشند.

بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی کدم‌اند؟

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، بهترین شهر برای کار و زندگی شهری است که با برخورداری از استانداردهای برتر زندگی موجبات رشد و ارتقای هر چه بیش‌تر افراد را فراهم نماید. به‌طورکلی شهرهای مونترال، کلگری، تورنتو و ونکوور بر اساس ملاک‌های مؤثر بر کیفیت زندگی، بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان هستند.

گران‌ترین شهرهای کانادا کدم‌اند؟

ونکوور، تورنتو، ویکتوریا، کلگری، اتاوا، ادمونتون و مونترال جزو گران‌ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت هستند. بااین‌حال اگر موفق به یافتن کار و دریافت جاب آفر در هریک از این شهرها شدید، نگران هزینه‌های زندگی نباشید؛ چراکه میزان درآمدها در کانادا به‌قدری هست که حتی در گران‌ترین شهرهای این کشور هم بتوانید یک زندگی متوسط را مدیریت نمایید.

آیا نرخ مالیات بر درآمد در ایالت‌های مختلف کانادا متغیر است؟

بله نرخ مالیات بر حقوق در ایالات مختلف کانادا متفاوت است که بر همین اساس ایالت‌های انتاریو و بریتیش کلمبیا دارای کمترین نرخ پرداخت مالیات بر حقوق هستند. از سوی دیگر ایالات کبک، مونیتوبا، ساسکاچوان و آلبرتا به ترتیب دارای بیش‌ترین مالیات بر درآمد هستند؛ لازم به ذکر است که این نرخ کاملاً متناسب با درآمد افراد تعیین می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.