مقالات

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

اگر قصد مهاجرت از ایران را دارید، حتما به دنبال آن هستید که کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت را پیدا کنید. انتخاب ارزان ترین کشورها برای مهاجرت، مهاجرت با سرمایه گذاری کم و مهاجرت کم هزینه را برایتان ممکن می سازد. 

اگر برایتان سوال است که “چگونه با کمترین هزینه مهاجرت کنیم؟” تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا کم هزینه ترین راه مهاجرت را با هم بررسی کنیم و ارزان ترین کشورها برا ی مهاجرت از ایران را به شما معرفی کنیم.

در صورت نیاز به اطلاعات کامل و دقیق در خصوص انواع روش های مهاجرت با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین می توانید با مراجعه به صفحه مشاوره مهاجرت و تکمیل فرم مشاوره، منتظر تماس کارشناسان ما باشید.  

چگونه می‌توان با کمترین هزینه مهاجرت کرد؟

اگر بودجه و سرمایه نسبتاً کمی برای مهاجرت دارید، می‌توانید با انتخاب کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت از میان روش‌های موجود، برای اخذ اقامت در کشورهای خارجی اقدام نمایید.

انتخاب کشورهایی با هزینه زندگی پایین: نمونه‌های مختلفی از کشورهای آسیایی و حتی اروپایی وجود دارند که دارای شرایط زندگی مناسب و همین‌طور هزینه‌های پایین‌تر نسبت به بقیه کشورها هستند که ازجمله آن‌ها می‌توان به هند، اوکراین و… اشاره کرد.

انتخاب روش‌های مهاجرتی ارزان: همان‌طور که می‌دانید برای مهاجرت به کشورهای خارجی راه‌های مختلفی وجود دارد که افراد از طریق آن‌ها می‌توانند برای کسب اقامت اقدام کنند. کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای مهاجرت شامل اخذ ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و ویزای کاری می‌باشد.

[typed string0=”کشورهایی که هزینه های مربوط به تحصیل، مسکن، حمل و نقل، خوردوخوراک و … در مقایسه با درآمد شغلی افراد پایین تر است، کشور های ارزان به شمار می رود؛ لذا افراد باید با درنظر گرفتن میزان سرمایه خود و هزینه ی زندگی در کشور مقصد، بهترین تصمیم را اتخاذ کنند تا پس از مهاجرت از لحاظ مالی با مشکل مواجه نشوند.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت را بشناسید

افراد می‌بایست قبل از انتخاب کشور موردنظر برای مهاجرت، آن را از جهات مختلف بررسی کنند. برای مثال شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور مقصد یکی از مواردی است که باید حتماً موردتوجه قرار بگیرد. معمولاً افراد با توجه به میزان سرمایه و بودجه خود به دنبال کشورهایی با هزینه ی پایین هستند. در اینجا به معرفی ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت می‌پردازیم.

 • هند

هزینه زندگی در کشور هند نسبت به سایر کشورها بسیار پایین است به‌طوری‌که می‌توان با درآمد ماهانه 500 دلار به‌راحتی در این کشور زندگی کرد. هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل، خدمات درمانی و خوردوخوراک در هند بسیار مناسب است.

البته باید در نظر داشت که هند دارای جمعیت بسیار زیادی است و امکان دارد یافتن موقعیت شغلی مناسب با توجه به تعداد درخواست بالا، کمی زمان‌بر باشد.

 • مکزیک

افرادی که قصد دارند به قاره آمریکا مهاجرت کنند، بهترین گزینه برای آن‌ها کشور مکزیک است. هزینه زندگی در این کشور حدوداً 700 دلار است و افراد می‌توانند پس از یافتن شغل موردنظر به‌راحتی از پس هزینه‌هایی مانند اجاره مسکن، حمل‌ونقل و خوردوخوراک برآیند.

البته کشور مکزیک یک کشور متعادل ازنظر اقتصادی به شمار می‌رود و همه مردم آن دارای یک زندگی حد واسط  و ازلحاظ درآمد حدوداً در یک سطح قرار دارند؛ لذا با داشتن یک شغل معمولی هم می‌توان یک زندگی متوسط در این کشور را اداره کرد.

 • اوکراین

در بین کشورهای اروپایی، اکراین از شرایط مطلوب‌تر و مناسب‌تری برخوردار است. درواقع اوکراین از معدود کشورهای اروپایی است که هزینه زندگی در آن ارزان است. لازم به ذکر است که درآمدهای کاری نیز در اوکراین بسیار پایین بوده و می‌توان گفت حدوداً یک‌چهارم میزان درآمد در سایر کشورهای اروپایی است.

 

کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت سرمایه‌گذاری

همان‌طور که می‌دانید یکی از راه‌های اخذ اقامت در کشور مقصد، مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری  است. سرمایه‌گذاری یکی از پرطرفدارترین راه‌ها برای مهاجرت مخصوصاً برای افرادی است که دارای کسب‌وکار هستند. در ادامه به بررسی کشورهایی می‌پردازیم که می‌توان با کمترین سرمایه به آن‌ها مهاجرت کرد و به نوعی کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت محسوب می‌گردند.

 • ترکیه

اگر مایل هستید که با حداقل میزان سرمایه‌گذاری، موفق به اخذ اقامت و مهاجرت شوید، مهاجرت به ترکیه بهترین گزینه است. شما می‌توانید با حداقل سرمایه 65000 یورو اقامت ترکیه را به دست آورید.

 • کاستاریکا

کشور کاستاریکا واقع در آمریکای مرکزی است و ازنظر موقعیت زندگی دارای شرایط مطلوبی است. افراد می‌توانند جهت مهاجرت به این کشور به حداقل سرمایه 65.000 یورو اقدام نمایند.

 • مجارستان

کشور مجارستان واقع در اروپای مرکزی یکی دیگر از گزینه‌های سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به شمار می‌رود. افراد می‌توانند با حداقل سرمایه 75.000 یورو موفق به اخذ اقامت این کشور اروپایی شوید.

 • مکزیک

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد کشور مکزیک ازنظر اقتصادی دارای شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد؛ لذا افراد با حداقل سرمایه 80.000 یورو می‌توانند در این کشور اقامت بگیرند.

 • دومینیکا

یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به دومینیکا اخذ اقامت در این کشور، سرمایه‌گذاری است. درنتیجه متقاضیان با حداقل سرمایه 90.000 یورو می‌توانند در این کشور اقامت بگیرند.

کشور مقصد

 ترکیه

 کاستاریکا

 مجارستان

 مکزیک

 دومینیکا

حداقل میزان سرمایه‌گذاری

65.000 یورو

65.000 یورو

75.000 یورو

80.000 یورو

90.000 یورو

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی کدام‌اند؟

اگر قصد دارید در کشورهای معتبر و پیشرفته ادامه تحصیل دهید و به دنبال آن اقامت دائم کسب کنید باید هزینه‌های دانشگاهی و زندگی را در کشور موردنظر بررسی کنید. کشورهایی که هزینه تحصیل در آن‌ها مطلوب است، به شرح زیر هستند.

 • آلمان

کشور آلمان یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل محسوب می‌شود. دانشگاه‌های این کشور بسیار معتبر می‌باشند و دروس در آن‌ها به زبان‌های انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شوند. نکته مهمی که در این میان وجود دارد، این است که دانشجویانی که به زبان آلمانی مسلط باشند از شانس بیشتری برای تحصیل در آلمان به صورت رایگان برخوردار هستند.

متوسط هزینه تحصیل در کشور المان حدوداً 700 یورو است. این در حالی است که هزینه اختصاص داده‌شده برای دانشجویان بورسیه 1000 یورو است؛ بنابراین دانشجویان می‌توانند هم شهریه تحصیلی خود را پرداخت کنند و هم مبلغی را برای گذران زندگی داشته باشند.

 • فرانسه

دیگر کشور ایده آل اروپایی برای تحصیل و زندگی، کشور فرانسه است. متوسط هزینه تحصیل در این کشور حدوداً 300 یورو است و دانشجویانی که بورسیه دریافت کنند تحصیل برای آن‌ها به‌طور کامل رایگان خواهد بود. لازم به ذکر است که برای کسب بورسیه تحصیلی از سوی دانشگاه باید به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید.

 • لهستان

کشور لهستان دیگر گزینه ایده آل برای ادامه تحصیل است؛ به‌طوری‌که با تسلط بر زبان لهستانی، تحصیل رایگان می‌باشد؛ اما افرادی که مایل به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی باشند باید هزینه‌ی ماهانه حدود 200 یورو پرداخت کنند. به‌طورکلی هزینه زندگی در کشور لهستان ماهانه 500 یورو می‌باشد که ازلحاظ اقتصادی بسیار مقرون به‌صرفه است.

ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری کدم‌اند؟

با توجه به نیاز بالای برخی کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته به نیروی کار متخصص و ماهر، مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشورها از طریق ویزای کار بسیار کم‌هزینه است. ازجمله این کشورها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • کانادا
 • آلمان
 • دانمارک
 • سوئد
 • نروژ
 • استرالیا
 • نیوزلند

لازم است بدانید کسب اقامت از طریق ویزای کاری در هر کشور دارای قوانین خاصی است که باید قبل از هر اقدامی به آن‌ها توجه کرد.

سؤالات متداول

کم‌هزینه‌ترین کشورها برای خرید ملک به‌منظور مهاجرت کدم‌اند؟

ازجمله مطلوب‌ترین کشورها برای خرید ملک و به دنبال آن اخذ اقامت دائم، می‌توان به کشورهایی مانند ترکیه، لیتوانی، پرتغال و یونان اشاره کرد. در این کشورها نه‌تنها هزینه‌ی مسکن بسیار متناسب است بلکه شرایط بهتری نیز برای این نوع سرمایه‌گذاری دارا هستند.

سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه برای اخذ اقامت در کشورهای اروپایی چیست؟

ازدواج با یک شهروند اروپایی یا کسی که اقامت دائم این کشورها را دارا باشد، بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای مهاجرت می‌باشد. اگرچه یافتن یک فرد خارجی برای ازدواج بسیار سخت است و شرایط خاص خود را دارد؛ اما پس از ازدواج تمامی مراحل اخذ اقامت به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

راحت‌ترین کشورها برای مهاجرت برای ایرانی‌ها کدام‌اند؟

کشورهای کانادا، آلمان، نروژ، سوئد، دانمارک، استرالیا و نیوزلند ازجمله کشورهای هستند که متقاضیان می‌توانند از طریق ویزای کاری و…بسیار کم‌هزینه و راحت نسبت به سایر کشورها برای مهاجرت به آنها اقدام کنند.

کم‌هزینه‌ترین راه برای اخذ ویزای کاری کشور کانادا چیست؟

با توجه به اینکه کانادا نیاز بالایی به افراد متخصص و حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف کاری دارد، بهترین و ارزان‌ترین روش برای اخذ ویزای کار، روش جاب آفر یا دریافت پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای خارجی است.

1 دیدگاه در “کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت کدام است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.