نکاتی در مورد انتخاب مشاور مهاجرت

نکاتی در مورد انتخاب مشاور مهاجرت

Tips on Choosing an Immigration Consultant

211 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۰۲/۳۰ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۴/۲۲ در ۹:۳۷ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

روش‌های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد، افراد به دلایل مختلفی ممکن است تصمیم به مهاجرت بگیرند و علاوه بر این موضوعات قوانین و مقررات مختلفی نیز در این زمینه وجود دارد. اطلاع از تمامی شرایط و قوانین برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، امکان‌پذیر نمی‌باشد بنابراین متقاضیان به فردی که تخصصش دانستن جزییات و داشتن اطلاعات کافی در مورد جوانب مختلف مهاجرت و شرایط و قوانین کشورها در این زمینه می‌باشد، نیاز دارند تا دچار خطا و مشکل نگردند. با بهره‌گیری از اطلاعات چنین فردی، متقاضی می‌تواند روند مهاجرت را با کمترین خطا انجام دهد و به هدف خود برای شروع زندگی در کشور مقصد برسد. اما برای انتخاب مشاور مهاجرت چه باید کرد؟

مزایای انتخاب مشاور مهاجرت

به دلیل تغییرات فراوانی که در قوانین و اصول مهاجرتی صورت می‌گیرد، مشورت گرفتن از مشاور آگاه در این زمینه و همچنین انتخاب مشاور مهاجرت از موارد مهم در امر مهاجرت است. از مهم‌ترین مزایای انتخاب مشاور مهاجرت می‌توان به معرفی و انتخاب روش مهاجرتی متناسب با شرایط متقاضی اشاره کرد. مشاور مهاجرتی ضمن معرفی تمامی روش‌های ممکن، بهترین کشورها برای هدفی که از مهاجرت دارید و بررسی شرایط شما، بهترین و مناسب‌ترین روش را به فرد پیشنهاد می‌دهد. همچنین به شرح شرایط و هزینه‌های زندگی، قوانین موجود در کشور مقصد و سختی‌های زندگی در این کشور در ماه‌های ابتدایی مهاجرت می‌پردازند.

دانستن این نکات به متقاضیان در انتخاب مشاور مهاجرت کمک می‌نماید:

همان‌طور که توضیح دادیم، کمک گرفتن از یک مشاور مهاجرت که دارای اطلاعات و تخصص کافی در امور مربوط به مهاجرت می‌باشد بهترین راه برای داشتن یک مهاجرت موفق است؛ به همین دلیل انتخاب مشاور اهمیت به سزایی دارد، چراکه اگر فرد در این مهم دچار خطا گردد؛ احتمال برخوردن به مشکلات خیلی بیشتر می‌گردد. در ادامه به بررسی نکاتی که متقاضیان با در نظر گرفتن آنها می‌تواند انتخاب خوبی برای مشاور داشته باشند، می‌پردازیم:

choosing immigration consultant 2 - نکاتی در مورد انتخاب مشاور مهاجرت

انتخاب محدوده موردنظر

مهاجرت دارای یک پروسه طولانی‌مدت و پیچیده است، برای انجام این فرآیند ممکن است لازم باشد بارها برای انجام مراحل و یا گرفتن مشاوره به دفتر مشاوره مراجعه نمایید، بنابراین مهم است در انتخاب مشاور مهاجرت موسسه‌ای را انتخاب نماید که رفت‌وآمد به محل آن با سختی همراه نباشد.

البته برخی از افراد نیز ترجیح می‌دهند از مشاورینی که در کشور مقصد هستند، استفاده نمایند. انتخاب هر یک از این گزینه‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. با انتخاب مشاوری در نزدیکی محل زندگی شما این امکان را خواهید داشت تا از شرایط مشاوره حضوری استفاده نمایید، از طرفی داشتن یک راهنمای خارجی می‌تواند در اموری مانند پیدا کردن خانه، کمک‌کننده باشد.

تحقیق از دیگران

از افرادی که مهاجرت کرده‌اند، در مورد انتخاب مشاور مهاجرت سؤال نمایید. احتمالاً آنها می‌توانند فرد مناسبی را به شما پیشنهاد نمایند. در این صورت شما دیگر نگران اعتبار مشاور مهاجرت و کیفیت خدماتی که ارائه می‌دهد، نخواهید بود و می‌توانید با خیالی آسوده تنها به گذراندن مراحل فکر نمایید.

iccrc چیست؟

جستجو در اینترنت

امروزه وب گردی طرفداران زیادی پیداکرده و نسبت به گذشته کارایی بیشتری دارد، به همین دلیل موسسه‌های مهاجرتی مختلف نیز اطلاعات خود را برای استفاده متقاضیان در صفحات وب منتشر می‌نمایند. شما می‌توانید به‌صورت آنلاین دنبال اطلاعاتی از مشاورین بگردید، با آنها گفتگو کنید و سپس با خیال راحت انتخاب مشاور مهاجرت را انجام دهید.

در جلسات مشاوره و قبل از بستن قرارداد، حتماً سؤالات مختلفی از مشاورین بپرسید و نحوه عملکرد آنها را بررسی نمایید، تمامی موارد هرچند کوچک که ممکن است پرونده شما را با مشکل مواجه گردانند را بررسی نمایید و سپس اقدام به انتخاب نمایید.

مدارک و تجربیات مشاورین را بررسی نمایید

در انتخاب مشاور مهاجرت، بهتر است در مورد مدارک و تجربه مشاور سؤال نمایید، در برخی از کشورها مشاورین باید دارای مدارک تحصیلی خاص و یا گواهینامه باشند، در این صورت حتماً در مورد داشتن این مدارک از مشاورین مختلف سؤال نمایید.

Choosing Immigration Consultant 2 - نکاتی در مورد انتخاب مشاور مهاجرت

خدمات و هزینه‌ها را بررسی نمایید.

در انتخاب مشاور مهاجرت بهتر است ضمن گرفتن مشاوره، در صورتی‌که به نتیجه رسیدید، شرایط و هزینه‌ها را بررسی نمایید. در مورد هزینه‌های پرونده و همچنین خدماتی که دفاتر مختلف ارائه می‌دهند، از آنها سؤال پرسیده و درخواست نمایید که اطلاعات کامل و واضحی در این زمینه‌ها در اختیار شما قرار دهند. از بستن قرارداد با دفاتری که حاضر نیستند اطلاعات روشنی در اختیار شما قرار دهند، بپرهیزید. زیرا ممکن است حتی پس از عقد قرارداد با مشکلات احتمالی مواجه شوید.

از مشاوره آینده سؤال نمایید که آیا می‌تواند در مورد پیدا کردن خانه در کشور مقصد، بیمه مناسب، افتتاح حساب بانکی و خدماتی از این قبیل به شما کمک نمایند یا خیر. برخورداری از این‌گونه خدمات اضافی، ازآنجاکه برای شروع زندگی در کشور جدید به آنها نیاز خواهید داشت، یک نکته مثبت است.

سایر نکات ضروری

– بررسی کنید که آیا خدماتی در زمینه آمادگی برای مصاحبه دریافت ویزا ارائه می‌دهند یا خیر؟ چراکه به‌احتمال‌زیاد به دانستن اطلاعاتی در مورد مصاحبه نیاز خواهید داشت.

– قبل از انتخاب مشاور اطمینان حاصل کنید که کارهای اداری به‌درستی انجام شده‌اند.

– از امضا کردن فرم‌های خالی و یا قرارداد به زبان‌هایی که متوجه نمی‌شوید، جدا اجتناب نمایید.

– قبل از امضای قرارداد تمامی بندهای آن را به‌دقت بخوانید و بررسی کنید، اگر قسمتی از قرارداد را متوجه نشدید از مشاور بخواهید آن قسمت را برای شما توضیح دهد.

– یک نسخه از قرارداد، رسید پرداخت و مدارک پیش خود نگه‌دارید.

– بررسی کنید که مشاور شما به اطلاعات و شرایط زندگی در کشور موردنظرتان آگاهی کامل دارد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *