city to buy property in Turkey 1 - انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه
زمان مطالعه: 3 دقیقه

خرید ملک در ترکیه نسبت به سال‌های گذشته بسیار راحت‌تر شده، علاوه بر این کشور ترکیه به دلیل همسایگی با ایران مزایای بسیاری برای افرادی که قصد مهاجرت گرفته‌اند دارد، ازجمله نزدیکی واحد پول ترکیه با ایران، نزدیکی فرهنگ مردم ترکیه با مردم ایران، راحت بودن رفت‌وآمد بین دو کشور و … بنابراین افرادی که قصد اقامت در ترکیه را دارند، از طریق خرید ملک اقدام می‌نمایند. در این بین یکی از دغدغه‌های متقاضیان، انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه است، ازاین‌رو تصمیم گرفتیم مطلبی را به معرفی گزینه‌های مناسب اختصاص دهیم.

شهرهای ترکیه و انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه:

بزرگ‌ترین شهرهای ترکیه تا سال 2019 فعلاً پنج کلان‌شهر است که آنها به ترتیب استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و در نهایت آنتالیا نام دارند، در حال حاضر بهترین گزینه‎ها برای خرید ملک در این کشور هستند.

زندگی و خرید ملک در استانبول

استانبول وسعتی سه برابر تهران دارد و چهارمین شهر توریستی جهان می‌باشد. به دلیل توریستی بودن آن اقتصاد فوق‌العاده‌ای دارد. ضمناً به‌راحتی می‌توانید شغل را در کنار محل زندگی خود پیدا کنید و همچنین شهر بسیار خوبی برای تفریح نیز می‌باشد. البته طبیعتاً به همین میزان هم ملک در این شهر قیمت بالایی دارد. زندگی در آن یکنواخت نیست و جنگل، دریا، ساحل و غیره را دارد… می‌توان گفت این شهر شبانه‌روزی است و شهری است که در هنگام شب نیز به‌اندازه روز زندگی در آن جریان دارد و می‌توانید هر زمان از شبانه‌روز یک رستوران با یک غذای عالی در آن پیدا کنید.

city to buy property in Turkey - انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه

زندگی و خرید ملک در ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و دارای موقعیت ممتاز به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری. این شهر، شهر افراد جوان و دارای مکان‌های تاریخی زیبایی است، شهری بسیار زیبا و همچنین مدرن که در ترکیه به خاطر مهمان‌نوازی و فرهنگشان زبانزد هستند.

زندگی و خرید ملک در آنتالیا

زندگی در آنتالیا نیز برای افرادی که علاقه به طبیعت دارند بسیار پیشنهاد می‌شود، پایتخت کشاورزی ترکیه شهر آنتالیا می‌باشد و به خاطر داشتن این طبیعت زیبا هم توریست‌ها و هم افرادی که علاقه به طبیعت دارند این شهر را برای خود مناسب می‌بینند. به همین جهت دارای هتل‌های بزرگ و زیبا نیز می‌باشد.

زندگی و خرید ملک در بورسا

این شهر، شهر صنعتی ترکیه می‌باشد، بنابراین اگر شغل شما شغلی صنعتی است زندگی در این شهر به شما پیشنهاد می‌شود. این شهر نیز شهری تاریخی می‌باشد و دارای بافت زیبای تاریخی است. این شهر در نزدیکی یک مرکز اسکی می‌باشد که تنها 35 کیلومتر با آن فاصله دارد و برای تفریح نیز بسیار مناسب می‌باشد. به همین دلیل به کسانی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند بسیار پیشنهاد می‌شود. این شهر همچنین دارای چشمه‌های آب گرم و آب سرد نیز می‌باشد.

زندگی و خرید ملک در آنکارا

آنکارا شهر اداری و سیاسی ترکیه می‌باشد و در زمینه تجاری نقش بسیار مهمی دارد. این شهر دارای سفارت‌خانه‌های بسیار، دانشگاه‌های خوب و همچنین مراکز دولتی مهم می‌باشد، به همین دلیل سفرا و دیپلمات‌ها اکثراً در این شهر ساکن هستند.

مشاوره قبل از خرید ملک در شهرهای ترکیه

نکته: دقت کنید که ملک خریداری‌شده شما مشکل شهرداری نداشته باشد، بسیار مشاهده‌شده که کلاه‌برداران ملکی را به دلیل عدم اطلاعات خریدار به او فروخته‌اند و خریدارانی که از هم‌وطنان ما هستند بعد از خرید ملک متوجه می‌شوند که این ملک مجوز شهرداری نداشته است و به هر دلیلی بدون مجوز بنا شده است.

حال یا ملک ایمنی نیست و اصول ایمنی در آن رعایت نشده است و یا پایان کار ندارد، ازاین‌دست مشکلات برای خریداران زیاد است به همین دلیل توصیه می‌شود از طریق یک مشاور و یا وکیل اقدام برای خرید خانه در ترکیه انجام دهید و خرید ملک در ترکیه 2019 را بدون مشکل پیش ببرید.

[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *