مقالات

انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه نسبت به سال‌های گذشته بسیار راحت‌تر شده، علاوه بر این کشور ترکیه به دلیل همسایگی با ایران مزایای بسیاری برای افرادی که قصد مهاجرت گرفته‌اند دارد، ازجمله نزدیکی واحد پول ترکیه با ایران، نزدیکی فرهنگ مردم ترکیه با مردم ایران، راحت بودن رفت‌وآمد بین دو کشور و … بنابراین افرادی که قصد اقامت در ترکیه را دارند، از طریق خرید ملک اقدام می‌نمایند. در این بین یکی از دغدغه‌های متقاضیان، انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه است، ازاین‌رو تصمیم گرفتیم مطلبی را به معرفی گزینه‌های مناسب اختصاص دهیم.

شهرهای ترکیه و انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه

بیشترین درآمدی که کشور ترکیه دارد، از طریق جذب گردشگر است. با توجه به شرایط اقتصادی ترکیه، اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک افزایش‌یافته است. انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه از مسائل حائز اهمیت است زیرا فعالیت اقتصادی، تراکم درخواست خرید ملک، میزان رشد اقتصادی نسبت به منطقه در خرید ملک بسیار مهم هستند.

بزرگ‌ترین شهرهای ترکیه تا سال 2019 فعلاً پنج کلان‌شهر است که آنها به ترتیب استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و در نهایت آنتالیا نام دارند، در حال حاضر بهترین گزینه‎ها برای خرید ملک در این کشور هستند.

[typed string0=”دیدنی‌های حیرت‌انگیزی که شهرهای زیبای ترکیه در دل خود جای‌داده، دلیل اصلی آوازه این کشور است. اما به کدام شهر از ترکیه قصد مهاجرت و زندگی دارید؟” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

دلایل محبوبیت و انتخاب کشور ترکیه برای مهاجرت در میان ایرانیان

کشور ترکیه به‌عنوان یک کشور با میراث فرهنگی غنی و اماکن دیدنی فراوان، در میان ایرانیان محبوبیت خاصی دارد. از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایل انتخاب این کشور برای خرید ملک، تشابه بسیار زیاد و فرهنگ ایران با ترکیه است که به دلیل همسایگی و مجاورت این دو کشور باهم به وجود آمده است.

دلیل دیگر می‌تواند عدم نیاز به تهیه ویزا برای سفر به این کشور باشد. موقعیت خوب جغرافیایی و شرایط مطلوب اقتصادی نیز از دیگر دلایل محبوبیت این کشور هستند. در ادامه به بررسی و انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه خواهیم پرداخت.

زندگی و خرید ملک در استانبول

استانبول وسعتی سه برابر تهران دارد و چهارمین شهر توریستی جهان می‌باشد. به دلیل توریستی بودن آن اقتصاد فوق‌العاده‌ای دارد. ضمناً به‌راحتی می‌توانید شغل را در کنار محل زندگی خود پیدا کنید و همچنین شهر بسیار خوبی برای تفریح نیز می‌باشد. البته طبیعتاً به همین میزان هم ملک در این شهر قیمت بالایی دارد.

زندگی در آن یکنواخت نیست و جنگل، دریا، ساحل و غیره را دارد… می‌توان گفت این شهر شبانه‌روزی است و شهری است که در هنگام شب نیز به‌اندازه روز زندگی در آن جریان دارد و می‌توانید هر زمان از شبانه‌روز یک رستوران با یک غذای عالی در آن پیدا کنید. این شهر را می‌توان گزینه‌ای مناسب برای انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه دانست.

زندگی و خرید ملک در ازمیر

در انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه ازمیر که سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و موقعیت ممتاز به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری است، قرار دارد. این شهر، شهر افراد جوان و دارای مکان‌های تاریخی زیبایی است، شهری بسیار زیبا و همچنین مدرن که در ترکیه به خاطر مهمان‌نوازی و فرهنگشان زبانزد هستند.

زندگی و خرید ملک در آنتالیا

زندگی در آنتالیا نیز برای افرادی که علاقه به طبیعت دارند بسیار پیشنهاد می‌شود، پایتخت کشاورزی ترکیه شهر آنتالیا می‌باشد و به خاطر داشتن این طبیعت زیبا هم توریست‌ها و هم افرادی که علاقه به طبیعت دارند این شهر را برای خود مناسب می‌بینند. به همین جهت دارای هتل‌های بزرگ و زیبا نیز می‌باشد. آنتالیا به نوعی در صدر لیست انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه قرار دارد.

زندگی و خرید ملک در بورسا

این شهر، شهر صنعتی ترکیه می‌باشد، بنابراین اگر شغل شما شغلی صنعتی است زندگی در این شهر به شما پیشنهاد می‌شود. این شهر نیز شهری تاریخی می‌باشد و دارای بافت زیبای تاریخی است. این شهر در نزدیکی یک مرکز اسکی می‌باشد که تنها 35 کیلومتر با آن فاصله دارد و برای تفریح نیز بسیار مناسب می‌باشد.

این شهر همچنین دارای چشمه‌های آب گرم و آب سرد نیز می‌باشد. افرادی که اهل تفریح زیاد هستند، می‌‎توانند در انتخاب شهر برای خرید ملک در ترکیه این شهر را جزو اولین انتخاب‌های خود قرار دهند.

زندگی و خرید ملک در آنکارا

آنکارا شهر اداری و سیاسی ترکیه می‌باشد و در زمینه تجاری نقش بسیار مهمی دارد. این شهر دارای سفارت‌خانه‌های بسیار، دانشگاه‌های خوب و همچنین مراکز دولتی مهم می‌باشد، به همین دلیل سفرا و دیپلمات‌ها اکثراً در این شهر ساکن هستند.

مشاوره قبل از خرید ملک در شهرهای ترکیه

نکته: دقت کنید که ملک خریداری‌شده شما مشکل شهرداری نداشته باشد، بسیار مشاهده‌شده که کلاه‌برداران ملکی را به دلیل عدم اطلاعات خریدار به او فروخته‌اند و خریدارانی که از هم‌وطنان ما هستند بعد از خرید ملک متوجه می‌شوند که این ملک مجوز شهرداری نداشته است و به هر دلیلی بدون مجوز بنا شده است.

حال یا ملک ایمنی نیست و اصول ایمنی در آن رعایت نشده است و یا پایان کار ندارد، ازاین‌دست مشکلات برای خریداران زیاد است به همین دلیل توصیه می‌شود از طریق یک مشاور و یا وکیل اقدام برای خرید خانه در این کشور انجام دهید و خرید ملک در ترکیه 2019 را بدون مشکل پیش ببرید. در صورتی‌که علاقه‌مند به خرید خانه در این کشور هستید، می‌توانید مقاله راهنمای ملک خریدن در ترکیه در 2020 را مکطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.