Schengen visa - راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن را بشناسید.
Find Out The Most Convenient Countries For Getting A Schengen Visa

منتشر شده در تاریخ: ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ درساعت ۱۲:۰۹ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ در ۴:۵۶ بعد از ظهر

زمان مطالعه: 4 دقیقه

طبق آمار هرساله تعداد بسیار زیادی درخواست ویزای شنگن به سفارت‌های اروپایی در سراسر جهان ارسال می‌گردد که این آمار روزبه‌روز نیز در حال افزایش است. حجم زیاد درخواست برای ویزای شنگن باعث شده که سختگیری نسبت به اعطای آن بیشتر گردد ولی قوانین و مقررات تمامی کشورهای اروپایی در این زمینه یکسان نیست و برخی از کشورها قوانین ساده‌تری دارند. به همین دلیل اکثر افراد در پی یافتن راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن هستند تا به‌راحتی بتوانند به اروپا سفر یا مهاجرت نمایند.

ویزای شینگن

ویزای شینگن یک ویزای کوتاه‌مدت است که اجازه می‌دهد دارنده آن در منطقه شنگن گردش نماید. منطقه شنگن 26 کشور بدون کنترل مرزی میان آنها و حمل‌ونقل از طریق مناطق حمل‌ونقل بین‌المللی از فرودگاه‌های کشورهای شنگن را شامل می‌شود. راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن آن‌هایی هستند که هنگامی‌که به لیست کشورهای مختلف منطقۀ شنگن نگاه می‌کنیم، برخی از آنها دارای یک رکورد فوق‌العاده برای صدور ویزا هستند.

نکته بسیار مهم در این زمینه این است که با گرفتن ویزای شنگن می‌توان به‌راحتی به‌تمامی کشورهای اروپایی که در حوزه شنگن قرار دارند سفر کرد و از مزایای زندگی در آن‌ها برخوردار شد. درواقع مهم نیست که فرد برای کدام کشور اروپایی درخواست صدور ویزا و اقامت داده است، اگر موفق به دریافت ویزای شنگن گردد می‌تواند به‌تمامی کشورهای اروپایی سفرکرده و یا در آن‌ها اقامت داشته باشد. در ادامه به بررسی راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن خواهیم پرداخت.

comfortable countries to get schengen 2 - راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن را بشناسید.

کدام کشورها در حوزه شنگن قرار دارند؟

کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‌اشتاین از سال ۱۹۸۵ و پس از امضای پیمانی با همین نام ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن را تشکیل دادند.

از کشورهایی کوچک همچون مالت تا کشورهایی بزرگ‌تر همچون آلمان و فرانسه همگی با پذیرش پیمان شینگن به اتباع خود این امکان را دادند تا بدون نیاز به ویزا وارد خاک کشورهای همسایه شوند. مزیت این ویزا برای اتباع دیگر کشورها این است که با اخذ ویزا از یکی از کشورهای عضو این پیمان، بدون نیاز به ویزا اجازه ورود به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز وجود خواهد داشت.

برای مثال اگر فردی از کشور سوئد ویزای شینگن توریستی دریافت کند، با ورود به خاک سوئد و پیش از پایان اعتبار ویزای خود می‌تواند به ۲۵ کشور دیگر این منطقه بدون نیاز به ویزا سفر کند. برخی از کشورها شرایط بهتری را برای دریافت ویزای شینگن ارائه میدهند که در این مطلب تحت عنوان راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن با آنها آشنا خواهید شد.

Schengen visa 1 - راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن را بشناسید.

اما اگرچه قوانین و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای شینگن تقریباً در تمامی کشورهای این منطقه یکسان است اما بر اساس آمار موجود نرخ ریجکتی در برخی از آن‌ها در مقایسه با دیگر کشورها پایین‌تر است. در ادامه ۵ مورد از راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن را با هم بررسی می‌کنیم.

راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن

کشور کوچک و دوست‌داشتنی ایسلند همچون ۳ سال گذشته بهترین کشور اروپایی برای اخذ ویزای شینگن است. نرخ رد درخواست ویزا از این کشور در سال ۲۰۱۷ تنها ۰٫۹۶% بوده است. به‌بیان‌دیگر از ۷۶۱۰ فرم ارسال‌شده به سفارت‌های ایسلند تنها ۷۳ مورد رد شده و باقی درخواست‌ها ویزا شده‌اند. در چهار سال گذشته این کشور منطقه اسکاندیناوی هیچ‌گاه بیش از ۱ درصد درخواست‌های ویزا را ریجکت نکرده است. در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تنها ۱۲ مورد ریجکتی در سفارت‌های این کشور ثبت‌شده؛ بنابراین می‌توان از ایسلند به‌عنوان صدرنشین لیست راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن نام برد.

سازمان wes کانادا

کشور فنلاند یکی دیگر از کشورهای بسیار زیبای اسکاندیناوی که شفق‌های قطبی‌اش سالانه مسافران زیادی را به سمت خود می‌کشاند. بعد از ایسلند بهترین و راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن است. نرخ ریجکتی ویزا در سال ۲۰۱۷ برای این کشور تنها ۱٫۱۳% بوده که به‌بیان‌دیگر از ۸۲۷, ۵۲۰ درخواست ثبت‌شده تنها ۹, ۳۳۷ مورد رد شده‌اند.

کشور لیتوانی با ۱٫۱۹% و استونی با  ۱٫۲۱% جایگاه سوم و چهارم فهرست راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن را به خود اختصاص داده‌اند. پنجمین کشور این فهرست با تنها ۱٫۵۵% نرخ ریجکتی ویزا کشور لتونی است که از سال ۲۰۱۴ کمی در قبال صدور ویزا سخت‌گیرتر شده است. در سال ۲۰۱۴ که بیشترین میزان درخواست ویزای شینگن یعنی ۱۶, ۷۲۵, ۹۰۸ را ثبت کرده است، لتونی و لیتوانی در صدر فهرست راحت‌ترین کشورها برای دریافت ویزای شینگن قرار داشتند.

کشورهای استونی، اسلواکی، لهستان، یونان و لوکزامبورگ پنج کشور دیگری هستند که بالاترین نرخ صدور ویزای شینگن در سال ۲۰۱۷ را با عنوان راحت‎ترین کشورها برای دریافت ویزای شنگن به خود اختصاص داده‌اند.

[تعداد: 7    میانگین: 3.7/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *