حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا

Minimum Capital To Register A Company In Canada

176 بازدید - منتشر شده در تاریخ: ۹۸/۱۱/۲۰ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۹۹/۰۱/۲۱ در ۹:۱۸ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

کشور کانادا به‌دلیل پهناور بودن، داشتن برنامه‌های مختلف مهاجرتی، نرخ پایین مالیات، بالا بودن سطح آموزشی، فرهنگی و بهداشت گزینه‌ای مناسب برای مهاجرت است. برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور راه‌های مختلفی ازجمله ثبت شرکت، سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق کاری، تحصیلی، ازدواج و … وجود دارد. یکی از رایج‌ترین راه‌های دریافت اقامت کانادا ثبت شرکت است. در این مقاله قصد داریم  حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا را مورد بررسی قرار دهیم.

ثبت شرکت در کانادا

کانادا دارای ۱۱ ایالت است و متقاضیان برای ثبت شرکت در کانادا باید به این نکته توجه کنند که هر ایالت قوانین و الزامات خاص خود را دارد. به‌طور کلی ارائه بیزینس پلن (طرح تجاری) در تمامی ایالت‌ها برای دولت کانادا الزامی است. درواقع طرح تجاری باید دولت کانادا را قانع کند که برای اقتصاد این کشور سودآور است و ارزش سرمایه گذاری دارد.

در مرحله بعد با توجه به طرح پیشنهادی، مبلغ اختصاص‌یافته به فرد اعلام می‌شود؛ در نظر داشته باشید کمترین میزان سرمایه گذاری در کانادا با ۱۰۰ هزار دلار کانادا امکان‌پذیر است. اطلاعات دقیق‌تر در مورد حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا را می‌توانید از طریق وب‌سایت مربوط به ثبت شرکت در کانادا بدست آورید.

بیزینس پلن

بیزینس پلن یا طرح کسب‌وکار تجاری نوشته‌ای رسمی است که ضمن تعیین اهداف کسب‌وکار و دلایل تحقق آن‌ها، برنامه و راهکارهایی را در جهت رسیدن به اهداف ارائه می‌دهد. بیزینس پلن جزئیات کسب‌وکار را مشخص می‌کند، نیازها و نتایج پیش بینی شده را شرح می‌دهد، تمامی جوانب را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد؛ با در نظر گرفتن طرح مالی، هزینه‌های احتمالی پروژه را برآورد می‌کند.

در بسیاری از برنامه‌های سرمایه گذاری درصورتی‌که طرح تجاری متقاضی پذیرفته شود، می‌تواند منچر به دریافت اقامت موقت ۱ ساله یا ۲ ساله شود. پس از پایان دوره اقامت موقت، بیزنس فرد موردبررسی قرار می‌گیرد؛ درصورتی‌که در پیشبرد طرح تجاری مطرح‌شده موفق باشد، اقامت دائم کانادا به فرد اعطا خواهد شد.

انواع شرکت

کشور کانادا به طور معمول، شرکت های خود را به ۴ دسته تقسیم بندی کرده‌است. برای مهاجرت از روش ثبت شرکت به این کشور، باید به طور کامل این شرکت‌ها را شناخت و آثار حقوقی بعد از راه اندازی آنان را به درستی تحلیل نمود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا بسته به نوع شرکت، می‌تواند متفاوت باشد.

به طور کلی شرکت‌ها در کشور کانادا به انواع زیر تقسیم بندی می‌شود:

 • مالکیت یگانه
 • مشارکت
 • مسئولیت محدود
 • تعاونی

مالکیت فردی

مزایا: این روش ساده‌ترین و ارزان‌ترین نوع کسب‌وکار در کانادا است و گزارش مالیاتی ساده‌ای دارد.

معایب: مسئولیت شخصی مالک نامحدود است، بانک‌ها تمایلی به پرداخت وام به شرکت‌های خصوصی ندارند، واگذاری این نوع کسب‌وکار دشوار است.

مالکیت مشارکتی

مزایا: ریسک این نوع کسب‌وکار متوجه همه‌ اعضا است، امور مدیریتی اشتراکی است و گزارش مالیاتی ساده‌ای دارد.

معایب: وجود خطر اختلاف بین شرکا، تصمیم‌گیری مشترک بین شرکا؛ هر یک از شرکا مسئول بدهی شرکای دیگر نیز می‌باشند.

آزمون تست داف چیست؟

company registration in canada 1 - حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا

مالکیت با مسئولیت محدود

مزایا: شرکا و مالکین مسئول تعهدات و بدهی‌های شرکت نیستند؛ جذب سرمایه از مؤسسات مالی و سرمایه‌گذاران ساده است.

معایب: گران‌ترین نوع راه‌اندازی کسب‌وکار است.

مالکیت به‌صورت تعاونی

مزایا: مسئولیت‌ها محدود است؛ شرکت متعلق به همه اعضاست.

معایب: تصمیم‌گیری‌ها آهسته است؛ خطر اختلاف و تعارض میان اعضا وجود دارد.

هزینه های موردنیاز

حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا، با توجه به نوع شرکت، محل احداث و نوع تجارت کاملاً متفاوت است و نمی‌توان یک مقدار هزینه را مشخص کرد اما به‌طور کلی این هزینه‌ها زیاد نیستند. در جدول زیر هزینه ثبت شرکت در ایالت‌های مختلف کانادا را مشاهده می‌کنید.

اونتاریو ۳۶۰ دلار
آلبرتا ۴۵۰ دلار
بریتیش کلمبیا ۳۵۰ دلار
کبک ۳۲۶ دلار
نووا اسکوتیا ۳۳۷ دلار

البته هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار، یافتن محلی برای شرکت و سایر هزینه‌ها از هزینه‌های ذکر شده در جدول بالا مجزا می‌باشند. مبالغ ذکر شده تنها برای عمل ثبت شرکت در ایالت‌های متفاوت می‌باشند.

مزایای ثبت شرکت در کانادا

 • سرعت‌ بالا در رسیدگی به پرونده
 • برخورداری از تحصیل رایگان برای تمامی فرزندان
 • برخورداری از بیمه خدمات درمانی رایگان
 • شرایط آسان برای اخذ دریافت پاسپورت کانادایی با سرمایه گذاری در این کشور
 • وجود جمعیت قابل ملاحظه‌ای از ایرانیان در شهرهای کانادا که سازگاری با فرهنگ این کشور را برای مهاجران ایرانی آسان ترنموده است.

مدارک موردنیاز جهت اخذ اقامت دائم

   • ارائه کپی برابر اصل گواهی ثبت علامت تجاری
   • تکمیل فرم مخصوص جهت ثبت شرکت بین‌المللی با ترجمه رسمی انگلیسی
   • ارائه روزنامه تأسیس و آخرین تغییرات شرکت برای اشخاص حقوقی و حقیقی
   • درخواست کتبی و ارائه آن به اداره ثبت علائم تجاری با درج نام‌های کشورهای موردنظر
   • در صورت مراجعه وکیل و انجام امور اداری به‌واسطه وی، ارائه وکالت‌نامه دادگستری ضرورت دارد.
   • ارائه مدارک هویتی از قبیل کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه مدیران و صاحبان حق امضای شرکت با ترجمه رسمی
   • ارائه اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری در ایران جهت رؤیت و کپی آن به‌منظور ثبت در پرونده
   • پرداخت هزینه‌ها‏ی ثبت که توسط اداره ثبت شرکت‌های بین‎المللی در کشور میزبان صورت می‏گیرد و ارائه رسید بانکی
   • تهیه معرفی‌نامه بر روی سربرگ شرکت که به‌وسیله مدیران و صاحبان حق امضا به همراه مهر شرکت امضا شده باشد.

جمع آوری سرمایه برای شرکت‌ها به طور کلی آسان‌تر از جمع آوری سرمایه در دیگر زمینه ها است. مثلا شرکت می تواند با انتشار اوراق قرضه یا گواهی اشتراکی اقدام به جذب سرمایه‌گذار و سرمایه آنها کند؛ اما در انواع دیگر کسب و کار، هر کس فقط باید به توانایی مالی خود متکی باشد.

به‌طور کلی ثبت شرکت گزینه بهتری نسبت به دیگر روش‌های سرمایه گذاری و کسب‌وکار است. تنها نگرانی در این مورد می‌تواند حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا باید؛ زیرا هزینه‌های ثبت شرکت ممکن است کمی زیاد باشد.

مراحل ثبت شرکت

۱- مرحله اول نام‌گذاری شرکت است و متقاضی باید اسمی مناسب برای شرکت انتخاب کند. این اسم باید مرتبط با نوع کسب‌وکار شرکت باشد و نباید مشابه به شرکت‌های شناخته‌شده و بزرگ باشد. درواقع وجود تمایز بین اسم شرکت با دیگر شرکت‌ها مهم است.

در کانادا این موضوع با سخت‌گیری زیادی انجام می‌شود و نام‌گذاری شرکت ثبتی نباید بیشتر از ۹۰ روز طول بکشد. متقاضیان می‌توانند برای راحت‌تر شدن این امر، از سیستم آنلاین ثبت شرکت استفاده کنند.

شرایط اجاره مسکن در اروپا

۲- مرحله دوم کامل کردن اساسنامه شرکت می‌باشد. در این مرحله باید نام پیشنهادی شرکت، محل و قلمرو تأسیس شرکت، نوع ساختار شرکت، سهم خود و دیگر اشخاص در نوع نقل و انتقالات سهام، قوانین و مقررات و تعداد شرکت‌های وابسته و اعضای هیئت‌مدیره در اساسنامه شرکت ذکر شود.

اساسنامه باید معمولاً به زبان فرانسه و همین‌طور انگلیسی ترجمه گردد. همچنین آدرس و شماره تلفن‌ها باید دقیق ثبت گردند.

۳- مدیرعامل شرکت ثبت‌شده باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و باید از طرف دادگاه برگه عدم داشتن سوءپیشینه گرفته باشد، نباید در وضعیت ورشکستگی باشد. نکته حائز اهمیت این است یک شخص حقوقی نمی‌تواند مدیرعامل بشود و این مقام حتماً باید توسط شخص حقیقی کسب شود.

۴- در این مرحله باید فرم ثبت مشارکت را تکمیل نموده و هزینه‌های درخواست ثبت شرکت در کانادا را نیز پرداخت نمایید.

سوالات متداول

ثبت شرکت در چه شهرهایی از کانادا برای افراد خارجی امکان پذیر است؟

با توجه به قوانین کشور کانادا ثبت شرکت در کانادا برای افراد خارجی در اکثر شهرهای کانادا مانند تورنتو، مونترال، کبک، ونکوور و بسیاری از شهرهای جدید کانادا با رعایت قانون و مقررات ایالت‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

چطور مطمئن شوم که شرکت های سرمایه گذاری معتبر هستند؟

لیست شرکت‌ها در سایت اداره مهاجرت کانادا اعلام‌شده است. درصورتی‌که شرکت‌های سرمایه‌گذاری با ایده شما موافقت کنند یک نامه برای شما و یک نامه برای اداره مهاجرت ارسال می‌کنند و سپس شما می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استارت آپ کار خود را آغاز کنید.

مدت زمان ثبت شرکت در کانادا چقدر است؟

مدت زمان ثبت شرکت در کانادا بسته به نوع شهر محل ثبت و ایالت‌های مختلف حدود ۲۰ الی ۳۰ روز کاری پس از تایید نام زمان می‌برد.

آیا می‌توان پس از ثبت شرکت در کانادا حساب بانکی افتتاح نمود؟

پس از ثبت شرکت و دریافت شماره ثبت متقاضیان می توانند در یکی از بانک های معتبر حساب بانکی افتتاح نمایند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *