مهاجرت

ثبت شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در اسلواکی

وجود قلعه‌های متعدد در اسلواکی نشان می‌دهد که مردم از قدیم‌الایام موقعیت مناسب این کشور را درک می‌کردند و برای محافظت از آن به دژها پناه می‌بردند. اسلواکی حدود ۵.۴ میلیون نفر جمعیت دارد که در ۷۹ منطقه پراکنده هستند. تولید ناخالص این کشور روز‌ به روز در حال رشد است و این به معنی سودآور بودن ثبت شرکت در اسلواکی هست. برای مثال می‌توانید در مورد صنعت خودروسازی در اسلواکی مطالعه کنید.

 • شرایط اقتصادی اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای مرکز اروپاست که از اقتصاد و وضعیت مالی با ثباتی برخوردار است. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است که با ورود به منطقه یورو، شاهد رشد اقتصادی قابل توجهی بوده است. نرخ توسعه اقتصادی بالا و سیستم مالیاتی خوب از عوامل مؤثر بر جذابیت ثبت شرکت در اسلواکی می‌باشد.

کارمندان در این کشور از حقوقی بالاتر از متوسط جهانی برخوردار هستند. همچنین شایان ذکر است که این کشور شرایط بسیار مطلوبی را برای کارآفرینان و علاقه‌مندان به اشتغال‌زایی در نظر گرفته است.

ثبت شرکت در اسلواکی

 • مالیات -ثبت شرکت در اسلواکی

مالیات شرکت در اسلواکی ۲۱ درصد است. شرکت‌های مقیم در اسلواکی مشمول این مالیات می‌شوند. شرکت‌های غیرمقیم هم فقط مالیات آن قسمت از درآمدی که در اسلواکی کسب می‌کنند را باید بپردازند (با همان نرخ ۲۱ درصد).

 اسلواکی برای کمک به کار‌آفرینان و صاحبان مشاغل هزینه‌هایی که بابت تأسیس شرکت و تضامین پرداخت می‌شود را شامل کسر مالیات می‌کند. همچنین حق بیمه کارمندان هم یکی دیگر از مواردی است که شامل کسر مالیات می‌شود. برخی از سایر هزینه‌ها نیز به‌خصوص در بدو تأسیس شرکت بسته به شرایط خاص مشمول کسر مالیات می‌شوند و حتی مالیات و زیان‌های حاصل از آن را ممکن است اقساطی بکنند.

 • مراحل ثبت شرکت در اسلواکی

 1. ثبت شرکت در اسلواکی شامل چندین مرحله و تشریفات است. اولین قدم انتخاب نام شرکت است که باید منحصر به فرد و غیرتکراری باشد. کارآفرین برای اطمینان از منحصر بودن نامی که انتخاب می‌کند می‌تواند ۳ نام برای شرکت خودش بگزیند.
 2. مرحله بعد تنظیم و تأیید اسناد شرکت توسط یکی از دفاتر اسناد رسمی در اسلواکی هست.
 3. اقدام بعدی که کارآفرین ملزم به انجام آن است، افتتاح یک سپرده بانکی و واریز سرمایه اولیه شرکت و گرفتن تأییدیه از بانک است.
 4. عدم داشتن مالیات معوقه برای ثبت شرکت در این کشور بسیار مهم است، لذا اگر مالیات عقب‌مانده‌ای دارید باید قبل از تأسیس شرکت آن را پرداخت کرده و گواهی‌نامه مربوط به آن را دریافت کنید.
 5. دریافت شماره مالیات بر ارزش افزوده و ثبت‌نام در تأمین اجتماعی آخرین مراحل ثبت شرکت در اسلواکی هست.
 • سرمایه مورد نیاز ثبت شرکت در اسلواکی

حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسلواکی، بسته به نوع و مسئولیت آن شرکت چیزی بین ۵۰۰۰  الی ۲۵۰۰۰ یورو بعلاوه ۲۵۰ الی ۷۵۰ یورو به ازای هر شریک هست.

 • زمان مورد نیاز برای تأسیس شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در اسلواکی ۲۵ روز طول می‌کشد که اغلب کار‌های انجام شده در این مدت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. ممکن است ۲۵ روز برای ثبت شرکت در اسلواکی نسبتاً زیاد باشد، اما این مراحل برای جلوگیری از فساد‌ مالی و ایجاد محیط کاری سالم در کشور نیاز است.

 • خرید شرکت آماده

شما در اسلواکی می‌توانید یک شرکت آماده را خریداری کنید. خرید شرکت در اسلواکی یکی از آسان‌ترین روش‌ها است که می‌توانید به‌ واسطه آن در این کشور صاحب شغل خودتان بشوید. بعد از خریداری کردن یک شرکت می‌توانید نام و محل استقرار آن را تغییر بدهید. اگر قصد دارید تجارت خود را فوری آغاز کنید، خرید یک شرکت آماده نسبت به ثبت شرکت در اسلواکی زمان بسیار کمتری می‌برد.

ثبت شرکت در اسلواکی

 • برخی از مزایای ثبت شرکت در اسلواکی

 1. موقعیت جغرافیایی – مزایای ثبت شرکت در اسلواکی

اسلواکی از موقعیت جغرافیایی استراتژیکی در وسط اروپای مرکزی و شرقی برخوردار است. این کشور توسط جمهوری چک، اتریش،  لهستان و اوکراین و مجارستان احاطه شده است. این موقعیت، اسلواکی را به کشوری ایده آل برای صادرات و واردات در سراسر قاره تبدل کرده است. به‌ویژه براتیسلاوا، پایتخت این کشور، مکان بسیار کاربردی و محبوبی برای تأسیس دفاتر مرکزی شرکت‌های اروپایی هست.

از نظر سیاسی اسلواکی با عضویت در ناتو، اتحادیه اروپا ،سازمان ملل متحد و سازمان تجارت جهانی از روابط کاری عالی با بسیاری از کشورهای دیگر برخوردار است. همچنین به‌ واسطه عضویت  این کشور در شینگن، مسافرت و رفت‌وآمد هم بسیار آسان است.

 1. مشوق‌ها – مزایای ثبت شرکت در اسلواکی

برای ثبت شرکت در اسلواکی فرقی نمی‌کند چه ملیت و تابعیتی داشته باشید، در واقع هیچ محدودیتی در ثبت شرکت در اسلواکی برای خارجی‌ها در نظر گرفته نشده است. افراد خارجی می‌توانند کاملاً قانونی اقدام به ثبت شرکت در اسلواکی کرده و صاحب یک کسب‌وکار بشوند.

نیروی انسانی اسلواکی به انعطاف‌پذیری در مقابل ایده‌های کارفرما معروف هستند و سبک‌های کاری گسترده‌ای را می‌پذیرند. به‌ این‌ ترتیب صاحبان مشاغل در دسترس بودن نیروهای انسانی قدرتمند را یکی از مهم‌ترین نکات مثبت در زمینهٔ ثبت شرکت در اسلواکی می‌دانند.

 1. معاهده اجتناب از مالیات مضاعف – مزایای ثبت شرکت در اسلواکی

این معاهده برای سرمایه‌گذاران سودمند است زیرا کمک می‌کند، مالیات پرداخت‌ شده در یک کشور با هزینه‌های اخذ شده در کشور دیگر جبران بشود. این معاهده میان کشور‌های زیادی مانند سویس، لهستان، ارمنستان، کویت و … امضا شده و کمک می‌کند شرکت‌هایی که در کشورهای مختلف اروپا شعبه دارند بدون جریمه‌های مالی بتوانند کار خود را گسترش بدهند.

معاف از مالیات بر سود خارجی – مزایای ثبت شرکت در اسلواکی

در سال ۲۰۰۰ شرایط مساعدی برای سرمایه‌گذاران خارجی ایجاد شد که به شرکت‌ها اجازه می‌داد که بر درآمد و سود سهامی که از خارج دریافت می‌کنند مالیاتی پرداخت نکنند. این قانون به شرکت‌های مختلف اجازه می‌داد که مبلغ قابل توجهی را صرفه‌جویی کنند. بدین ترتیب صاحبان مشاغل در اسلواکی مي‌توانند سرمایه‌گذاران خارجی باشند و بدون پرداخت مالیات، سود سهام خود را توسط حساب‌های بانکی جابجا کنند.

ثبت شرکت در اسلواکی

 1. مکان عالی برای ایجاد یک هلدینگ – مزایای ثبت شرکت در اسلواکی

بر طبق قوانین جمهوری اسلواکی، سود سهام در صورتی‌ که میان سهام‌داران پخش بشود مالیات به آن تعلق نمی‌گیرد. همچنین بر طبق این قوانین سهام‌داران صرف‌نظر از این‌ که شهروند جمهوری اسلواکی باشند یا خیر، یا حتی مقیم این شرکت باشند یا خیر، می‌توانند سود سهام خود را بدون شرکت در تشریفات اداری غیرضروری دریافت کنند.

یک هلدینگ در اسلواکی باید حداقل ۱۰درصد از سرمایه یک شرکت تابعه در یک کشور اروپایی را در اختیار داشته باشد. یعنی یک شرکت می‌تواند از یک شرکت دیگر در اروپا که تابعه آن باشد سود سهامش را دریافت کند و آن را میان شرکت‌های زیرمجموعه‌ توزیع کند. این هلدینگ همه این عملیات و نقل و انتقالات بانکی را می‌تواند بدون پرداخت مالیات انجام بدهد.

در اسلواکی می‌توانید یک شرکت با مسئولیت‌ محدود را به‌ عنوان هلدینگ تأسیس کنید و اگر این کار را به‌ خوبی انجام بدهید، می‌توانید از مزایای مالی سخاوتمندانه‌ای که دولت اسلواکی برایتان در نظر گرفته است بهره‌مند بشوید. به طور کلی ثبت شرکت در اسلواکی علاوه بر موقعیت خوب جغرافیایی مزایای دیگری هم به همراه دارد که دولت اسلواکی و اتحادیه اروپا برای کارآفرینان در نظر‌ گرفته‌اند. ثبت شرکت در اسلواکی آغاز یک رونق اقتصادی و پیشرفت کاری اساسی هست.

ثبت شرکت در اسلواکی

سخن پایانی

یک شرکت در مرکز قاره سبز و عضو اتحادیه اروپا می‌تواند آغاز یک پیشرفت بزرگ باشد، چرا که می‌توانید از مزایای بسیاری که اعضای این اتحادیه برای تشویق کارفرمایان ارائه کرده‌اند بهره‌مند شوید. ثبت شرکت در اسلواکی می‌تواند یک فرصت جذاب برای توسعه شغلی و ارتقاء یک کار محلی به یک شغل پردرآمد جهانی باشد.

سوالات متداول

بله؛ جمهوری اسلواکی از تاریخ ۱ می ۲۰۰۴ تا کنون عضو اتحادیه اروپا هست.

اسلواکی در اروپای مرکزی و اروپای شرقی واقع شده است.

براتیسلاوا، بزرگ‌ترین شهر و پایتخت اسلواکی است که در جنوب غربی این کشور واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.