مقالات

مقایسه‌ی فرانسه و ایتالیا

مهاجرت به فرانسه مهاجرت به ایتالیا

در این مقاله قراره باهم از مهاجرت به فرانسه و مهاجرت به ایتالیا حرف بزنیم. در حقیقت قراره این دو کشور رو باهم مقایسه کنیم که اگر احیانا ساکتونو بستید و موندین که برید فرانسه یا بپیچید برای ایتالیا. این دو کشور شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارن که بهشون رسیدیگی می‌کنیم 

مهاجرت به فرانسه مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به فرانسه 

هم فرانسه و هم ایتالیا شهرهای باشکوهی هستند که در آنها عاشقانگی و مد حاکم است. از سوی دیگر، حومه‌های این دو کشور توسط باغ‌های زیتون، تاکستان‌ها و شهرهای زیبای قرون وسطایی اداره می‌شوند که بعدازظهرهای آفتابی به آرامی به شب‌های آرام می‌پیوندند و در شب هنگام غروب آفتاب، شما را راضی و خوشحال به رختخواب می‌روند. مهاجرت به فرانسه نیز مثل مهاجرت به هر کشوری راه و روش خاص خود را دارد و البته دغدغه و مشکل و حتی مزایای مربوط به خودش را نیز همراه دارد. 

برای مهاجرت به فرانسه و یا مهاجرت به ایتالیا می‌توان از طرق مختلفی اغدام کرد اما در این مقاله می‌خواهیم بدانیم مهاجرت به فرانسه بهتر است یا مهاجرت به ایتالیا؟

و کدام کشور را در در نظر بگیریم

تفاوت‌های ایتالیا و فرانسه 

ایتالیا و فرانسه از نظر جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی به قدری به یکدیگر گره خورده‌اند که تصمیم‌گیری در مورد بهترین آنها بسیار سخت است.در ابتدا باید از تفاوت این دو کشور باهم سخن بگوییم تا تفاوت بین مهاجرت به فرانسه و مهاجرت به ایتالیا دستمان بیاید.

تفاوت آب‌و‌هوای و فرانسه  ایتالیا  

برای مهاجرت به فرانسه و مهاجرت به ایتالیا لازم است در کلیت بدانید که  ایتالیا گرم تر از فرانسه است، از آنجا که جنوبی‌تر است. میانگین دما در فرانسه مرکزی در تابستان ۷۰ درجه است در حالی که در ایتالیای مرکزی ۸۰ درجه است. فقط به یاد داشته باشید که این‌ها تنها دمای متوسط تابستان مناطق مرکز هستند، اما البته شمال ایتالیا گرم‌تر از شمال فرانسه است. 

مهاجرت به فرانسه مهاجرت به ایتالیا

پس اگر طرفدار اب و هوای گرمید، از مهاجرت به فرانسه صرف‌نظر کنید.

زبان در مهاجرت به فرانسه یا مهاجرت به ایتالیا 

فرانسوی و ایتالیایی دو زبان اروپایی هستند که خاستگاه مشابهی دارند. زبان‌ها مشترکات زیادی دارند و هر دو به زبان‌های زیبا، پر شور و خون‌گرم شهرت دارند. اما واقعا فرانسوی و ایتالیایی چقدر شبیه هم هستند؟

دستور زبان فرانسوی و ایتالیایی نزدیک به برابر بودن است، اما ایتالیایی ممکن است کمی منظم تر باشد. از نظر واژگان، یک انگلیسی زبان ممکن است به دلیل وام واژه های زیادی که به زبان انگلیسی وجود دارد، فرانسوی را آسان تر پیدا کند، اما این مزیت در مورد کلمات ایتالیایی نیز صدق می کند، زیرا آنها به فرانسوی نزدیک هستند.

ریشه هر دو زبان لاتین است، اما اشتباه نکنید، آنها بسیار متفاوت هستند: ایتالیایی ها و فرانسوی ها نمی توانند یکدیگر را بفهمند. 

مساحت ایتالیا و فرانسه 

فرانسه دو برابر ایتالیا است و دارای خط ساحلی طولانی شنی است که با اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه همسایه است. ایتالیا عمدتاً دارای سواحل صخره‌ای و شهرهای کوچک ساحلی است که از یک طرف با دریای آدریاتیک و از طرف دیگر با دریای مدیترانه و تیرین همسایه هستند.

مناظر ایتالیا و فرانسه

هر دو کشور دارای مکان‌های شگفت‌انگیز میراث جهانی یونسکو، شهرهای باشکوهی که منتظر کاوش هستند، شهرهای کوچک فرهنگی از دوران باستان، حومه‌های زیبا و سواحل بکر هستند.

گفته می‌شود پاریس رمانتیک‌ترین شهر جهان است. پناهگاهی برای زوج‌هایی که می‌خواهند در امتداد رودخانه سن در حالی که یکدیگر را در آغوش گرفته‌اند قدم بزنند، از یک پیک‌نیک در پارک لذت ببرند، به برج عظیم ایفل خیره شوند، (یکی از آرزوهای من که می‌دونم بهش می‌رسم سلفی با برج ایفله هعی خدا همه رو به مراد دلشون برسونه)

مهاجرت به فرانسه

و ایتالیا نیز مدرن و کلاسیک و قرون وسطاییست. زیبا و باشکوه است رم را همین زیبایی در جهان به شهرت رسانده. پس برای مهاجرت به فرانسه .و یا مهاجرت به ایتالیا ز ملاک‌های دیگری این دو کشور را بررسی کنید که از زیبایی فرقی ندارند. 

غذا

غذاهای هر دو کشور به عنوان یکی از بهترین غذاهای جهان شناخته می‌شوند. هر دو غذا بسیار غنی و خوشمزه هستند و هر دو کشور ایتالیا و فرانسه بسته به منطقه سنت‌های غذایی متفاوتی دارند. در حالی که فرانسه کشور سیب‌زمینی است، ایتالیا کشور ماکارونی است. فرانسوی‌ها می‌توانند یک دمنوش را به صد روش مختلف دم کنند  و ایتالیایی‌ها نیز می‌توانند پاستا را به صد روش مختلف بپزند! اما این تنها غذایی نیست که آنها می‌توانند طبخ کنند. (به نظرم اینجای مطلب باید گفت سلطان فقط ایتالیا که با پیتزا و پاستا سنگ تموم گذاشت برای یه جهان و ایستاده باید براش دست زد. این دو غذا سبک زندگی‌ند آقاجان.. غذای خالی نیستند که)

قوانین و آزادی

اگر محیط اجتماعی دوستانه‌تر، مکانی که در آن ارتباطات خانوادگی مقدم بر شهروندی است و قوانین هر 15 دقیقه آزادانه تفسیر می‌شوند را ترجیح می‌دهید و یا اگر واقعا از بروکراسی و قوانین سفت و سخت و درونگرایی در فرارید خب … ایتالیا برای شما مناسب است. بهتر است از فرانسه هم فاصله بگیرید چون بروکراسی و قانون در فرانسه بیداد می‌کند.

مهاجرت به فرانسه مهاجرت به ایتالیا

 هم در فرانسه و هم در ایتالیا ممکن است تفاوت‌های عمیق زیادی بین یک منطقه و مناطق دیگر تجربه کنید. زندگی در پاریس با زندگی در مارسی، نیس یا بوردو بسیار متفاوت است. در عوض، زندگی در لیون می‌تواند بسیار شبیه به زندگی در تورین باشد. زندگی در ناپل یک تجربه منحصر‌به‌فرد در جهان است.

تحصیل در فرانسه یا ایتالیا؟

مهاجرت به فرانسه برای تحصیل

در حال حاضر، فرانسه حدود 3500 موسسه ارائه‌دهنده آموزش عالی دارد که از این تعداد 77 دانشگاه با بودجه دولتی هستند. هر دانشگاه تخصص‌های مختلفی را ارائه می‌دهد. فرانسه همچنین دانشجویان زیادی را جذب می‌کند که مایل به تحصیل دیپلم خاص یا دانشجویان مبادله هستند.

دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته کامپیوتر، مدیریت هتل، رسانه‌های جمعی یا روابط بین الملل هستند، می‌توانند برای ادامه تحصیل به فرانسه بروند. موسساتی مانند مدارس تحصیلات تکمیلی بین‌المللی فرانسه (FIGS) حدود 60 برنامه کارشناسی و کارشناسی‌ارشد را در شش رشته اصلی مانند تجارت، ارتباطات، گردشگری، علوم کامپیوتر، طراحی و محیط زیست ارائه می‌دهند.

 

یکی دیگر از دلایل محبوبیت فرانسه در بین دانشجویان بین المللی این است که آموزش معقول ارائه می‌دهد. میانگین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی‌ارشد می‌تواند حدود 255 یورو باشد. همچنین، بسیاری از مؤسسات و بنیادها فرصت‌های بورسیه تحصیلی مختلفی را به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهند که ممکن است بخشی از هزینه‌های تحصیل آنها را پوشش دهد. در مقایسه با سایر کشورها، فرانسه به عنوان یک مقصد مقرون به صرفه برای تحصیل شناخته می‌شود.

حتی فرصت‌های تحقیقاتی در فرانسه وجود دارد. بسیاری از دانشجویان می‌توانند برای تحصیل در مقطع دکترا انتخاب کنند یا به دنبال بورسیه‌های موجود در موسسات مربوطه خود باشند.

مهاجرت به ایتالیا برای تحصیل

شاید تعجب‌آور نباشد که بسیاری از دانشجویان بین‌المللی در ایتالیا بلافاصله احساس می‌کنند که در خانه خود هستند. دانشگاه بولونیا از سال 1088 پذیرای دانشجویان بوده است – این دانشگاه قدیمی‌ترین دانشگاه در جهان است 

دانشگاه‌های ایتالیا به میراث و رتبه خود افتخار می‌کنند. دانشگاه رم تور ورگاتا بیش از دوازده دوره بین‌المللی را ارائه می‌دهد که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. تور ورگاتا که تنها در سال 1982 تأسیس شد، به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جوان در اروپا رتبه‌بندی شد و به دلیل رضایت بالای دانشجویان و نرخ اشتغال فارغ‌التحصیلانش بسیار بالاتر از متوسط ​​شناخته شده است.

ایتالیا همچنین خانه برخی از بهترین مدارس تجاری در اروپا است، از جمله SDA Bocconi در میلان، پایتخت مالی این کشور. برنامه‌های MBA آن اغلب در رتبه‌بندی‌های جهانی و اروپایی قرار دارند و بسیاری از رهبران برتر تجاری در میان فارغ‌التحصیلان آن هستند.

این دانشگاه‌ها و بسیاری دیگر از دانشگاه‌ها در ایتالیا تلاش‌های خود را برای سرعت بخشیدن به بین‌المللی شدن خود و ارائه برنامه‌های مدرک به‌طور خاص برای دانشجویان بین‌المللی افزایش می‌دهند. در حال حاضر بیش از 500 برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی در این کشور وجود دارد. 

نظرتون چیه؟

اگر بلیط جفت کشور رو داشته باشید کودومو ترجیح می‌دین؟

 

سوالات متداول 

آیا یادگیری فرانسوی ها سخت‌تر از ایتالیایی است؟

در حالی که هر زبان تفاوت های اندک خود را دارد، آن ها بسیار مشترکتر هستند و واقعاً چیزی وجود ندارد که یک زبان را به طور جدی جدا از زبان دیگر تعیین کند. بنابراین به خاطر نوشتن و تلفظ، می گفتم که فرانسوی کمی سخت تر از ایتالیایی است. اما فقط کمی.

 فرانسوی و ایتالیایی چقدر شبیه هم هستند؟

فرانسوی و ایتالیایی دو زبان اروپایی هستند که خاستگاه مشابهی دارند. زبان ها مشترکات زیادی دارند و هر دو به زبان‌های زیبایی، شور و خون گرمی شهرت دارند. 

آیا فرانسوی‌ها و ایتالیایی‌ها متقابلاً قابل فهم هستند؟

فرانسوی و ایتالیایی با وجود شباهت هایی که در دستور زبان، واژگان و خاستگاه ها دارند، متقابلاً قابل فهم نیستند. در حالی که آن ها تا ۸۹٪ شباهت واژگانی دارند، و یک ساختار دستوری نزدیک به هم، این دو زبان فقط ذاتاً متفاوت به نظر می رسد و به ویژه تلفظی است که زبان ها را اینقدر متفاوت می کند

آیا یادگیری فرانسوی ها سخت‌تر از ایتالیایی است؟

در حالی که هر زبان تفاوت‌های اندک خود را دارد، آن ها بسیار مشترک‌تر هستند و واقعاً چیزی وجود ندارد که یک زبان را به‌طور جدی جدا از زبان دیگر تعیین کند. بنابراین به خاطر نوشتن و تلفظ، می‌گفتم که فرانسوی کمی سخت تر از ایتالیایی است. اما فقط کمی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.