مهاجرت

مقایسه مهاجرت به کانادا و آمریکا

مقایسه مهاجرت به کانادا و آمریکا

مقایسه مهاجرت به کانادا و آمریکا می تواند به شما در پاسخ به این سوال که “مهاجرت به کانادا بهتر است یا مهاجرت به آمریکا ؟” کمک کند. تا انتهای این مطلب با ویزا نیو همراه باشید تا مقایسه مهاجرت به آمریکا و کانادا در اختیار شما قرار دهیم.

در صورت نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید یا در صفحه مشاوره مهاجرت، فرم مشاوره را تکمیل کنید تا با شما تماس بگیریم.

مقایسه مهاجرت به کانادا و آمریکا در مهاجرت کاری

برای پیدا کردن کار تمام ‌وقت در کانادا، چندین روش‌ وجود دارد؛ این روش‌ها شامل اسکیل ورکر، جاب سیکر و جاب آفر می‌باشند. پیشنهاد مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی ویزانیو به متقاضیان، اخذ ویزای کاری از روش جاب آفر می‌باشد.

کشور کانادا در نظر دارد تا سال 2021 حدود یک‌میلیون شغل جدید ایجاد کند؛ با توجه به اینکه تمامی فارغ‌التحصیلان این کشور قادر به اشتغال در این حجم بالای مشاغل نیستند، بازار کار در کانادا نیازمند نیروی کاری خارجی است.

افراد با کسب ویزای کاری می‌توانند به مدت سه سال در کشور کانادا اقامت داشته باشند و در طی این مدت هرسال اقامت خود را تمدید کنند و سپس جهت اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

کشور کانادا تا سال 2021، در زمینه بازار کار، بیش از یک‌میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد؛ بنابراین نیاز بازار کار به نیروهای ماهر کاری خارجی و مهاجرین کاری در این کشور بیش‌ازپیش خواهد بود.

فرصت‌های شغلی

افراد بسیاری به دلیل اقتصاد قوی و وجود فرصت‌های شغلی بسیار، خواهان مهاجرت به آمریکا از طریق کاری هستند. ویزای کاری آمریکا نیروی کار ماهر و متخصص یا H1B می‌باشد. متقاضی کسب این ویزا باید توسط یک کارفرمای آمریکایی، پیشنهاد شغلی جاب آفر داشته باشد.

یک کارفرما در آمریکا باید اسپانسر شده و متقاضی را به‌عنوان نیروی کار برای موقعیت شغلی موردنظر بخواهد. برای این منظور باید میان این دو شخص قرارداد بسته شده و سپس از طرف کارفرما برای متقاضی دعوت‌نامه کاری ارسال نماید.

مقایسه مهاجرت به کانادا و آمریکا از نظر تحصیلی

برای مهاجرت به کانادا و آمریکا در بخش تحصیل باید بگوییم که در مقاطع پایین‌تر کشور کانادا به دلیل در دسترس‌تر بودن نسبت به آمریکا، بهتر است. این درحالی است که در مقاطع بالاتر برای تحصیلات عالی و دانشگاهی کشور آمریکا قابل مقایسه با کانادا نیست زیرا، آمریکا دارای بهترین دانشگاه‌ها در سطح جهان می‌باشد.

ابر غول‌هایی نظیر دانشگاه ماساچوست (ام آی تی)، هاراورد، استنفورد و دانشگاه شیکاگو از جمله این دانشگاه‌ها هستند. مردم از سراسر جهان برای گرفتن بورسیه در این دانشگاه‌ها تلاش می‌کنند.

برترین دانشگاه‌های آمریکا در سال 2020

 • موسسه تکنولوژی ماساچوست (دانشگاه ام آی تی)
 • دانشگاه استنفورد
 • دانشگاه هاروارد
 • دانشگاه کالیفرنیا
 • دانشگاه شیکاگو
 • دانشگاه پرینستون
 • دانشگاه کرنل
 • دانشگاه پنسیلوانیا
 • دانشگاه ییل
 • دانشگاه کلمبیا
 • دانشگاه میشیگان

مقایسه مهاجرت به آمریکا و کانادا در بخش خدمات پزشکی

از زوایای دیگر زندگی در کانادا امکانات منحصر به‌ فرد این کشور است. درمان رایگان و به‌طور کل خدمات پزشکی در کانادا به‌صورت نظام بیمه‌ی همگانی و دولتی است؛ درحالی‌که خدمات پزشکی در آمریکا گران‌تر است و اگر بیمه نباشید (شرکت‌ها موظف به بیمه کارکنان نیستند) شاید مجبور شوید برای چکاپ ساده حقوق یک ماهتان را به علت عدم بیمه بدهید.

درحالی‌که این دغدغه در کانادا وجود ندارد. در نقطه مقابل، اگر برای زندگی در آمریکا، بیمه‌ی خوبی داشته باشید، پزشک و مراکز پزشکی به فراوانی در دسترس است درحالی که در کانادا باید در صف‌های طولانی برای نوبت گرفتن منتظر بمانید.

مقایسه مهاجرت به کانادا و آمریکا از نظر مالیات

برای تصمیم گیری زندگی در آمریکا یا زندگی در کانادا در نظر گرفتن مالیات نیز از فاکتورهای اصلی محسوب می‌شود. مالیات در آمریکا بسیار پایین‌تر کاناداست؛ زیرا مالیات در کانادا صرف هزینه‌های بیمه همگانی، تحصیلات همگانی و بسیاری امکانات همگانی دیگر می‌شود. بنابراین در مقایسه مهاجرت به کانادا و آمریکا در بخش مالیات، هزینه‌های مربوط به پرداخت مالیات در آمریکا نسبت به کانادا ارجحیت دارد.

مقایسه مهاجرت به کانادا و آمریکا

مشکلات زندگی در آمریکا

با اینکه کشور آمریکا قوی‌ترین اقتصاد دنیا را دارد، هزینه‌های زندگی در این کشور بالاست و اگر می‌خواهید زندگی خوبی در این کشور داشته باشید، داشتن یک شغل مناسب با درآمد کافی کمک بسیاری به شما می‌کند.

البته لازم به ذکر است که زیرساخت‌های لازم توسط بزرگ مردان این کشور، برای تحصیل و پس از آن وارد شدن به بازار کار و رسیدن به درآمد عالی به‌خوبی تدارک دیده‌شده است.

در واقع درصورتی‌که فردی به‌قدر کافی تلاش نکند ممکن است برای زندگی در این کشور با مشکلات زیادی روبه‌رو بشوند؛ چراکه فضای رقابتی در آمریکا به‌شدت دیده می‌شود.

نژاد پرستی

آمریکا برای مدت‌های طولانی است که به‌عنوان منبع و سرچشمه نژادپرستی علیه فرهنگ‌های اقلیتی شناخته می‌شود. ریشه‌هایی از نژادپرستی و برده‌داری آفریقایی-آمریکایی همچنان مشاهده می‌شود.

در یک رأی‌گیری از سوی NBC حدود 64 درصد از آمریکایی‌ها گفته‌اند که نژادپرستی هنوز وجود دارد و یکی از مشکلات مهم آمریکا می‌باشد.

مشکلات زندگی در کانادا

کانادا نیز مانند آمریکا جزو کشورهای ارزان محسوب نمی‌شود و برای داشتن زندگی راحت در این کشور داشتن شغلی با درآمد مناسب امری ضروری است. بااین‌حال اولین مسئله‌ای که ممکن است زندگی در کانادا را کمی دشوار کند، آب و هوا و زمستان‌های بسیار سرد این کشور است.

برای مثال دمای هوای مونترال تا حدود ۴۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر می‌رود! مناطق جنوبی و غربی کانادا هوای معتدلی دارد و برای کسانی که تحمل سرما را ندارد، می‌تواند مناسب باشد.

مالیات نسبتا بالا

اگر به‌تازگی قصد مهاجرت به کانادا را دارید و با سیستم مالیاتی این کشور آشنا نیستند، توصیه می‌شود با یک وکیل مهاجرت به کانادا مشورت نمایند تا تمام هزینه‌ها و مالیات‌هایی که ممکن است به شما و اموالتان تعلق بگیرد را برای شما مشخص نماید.

چراکه مالیات در کشور کانادا ممکن است برای بسیاری از افراد زیاد به نظر برسد البته با تغییر و بهبود نحوه و سبک زندگی در کانادا می‌توان هزینه‌ها و این مالیات‌ها را کاهش داد.

مزایای زندگی در آمریکا

 • دارا بودن بهترین بیمارستان‌ها در سطح جهانی و تأمین هزینه‌های لازم برای تحقیقات پزشکی که در نهایت منجر به تولید داروهای مفید برای انواع بیماری‌ها می‌شود.
 • داشتن اقتصاد قوی، وجود صنعت و فناوری‌های بسیار که امکان ورود و پیشرفت هر فردی وجود دارد.
 • داشتن نهاد سیاسی محکم که به حقوق شهروندی احترام بسیاری می‌گذارد و وجود سیستم سیاسی با چندین مرحله نظارتی، که از هرگونه سوء استفاده از قدرت جلوگیری می‌کند.
 • داشتن طبیعت بکر و زیبا، از سواحل فلوریدا و کوه‌های آپالاشیا تا زمستان سرد مینیسوتا و صخره‌های صعب‌العبور کوه‌های راکی
 • مجموعه گسترده‌ای از فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف به دلیل وجود مردمانی با فرهنگ‌های مختلف از سراسر جهان

مزایای زندگی در کانادا

 • کانادا از لحاظ قوانین محیطی پیوسته در حال توسعه و رشد بوده و امنیت، آرامش و بی‌ طرفی در این کشور رو به افزایش است.
 • داشتن مردمی مهربان و مهمان نواز در این کشور و عدم وجود نژاد پرستی
 • وجود اقتصادی قدرتمند و بالا بودن ارزش پول این کشور و داشتن فرصت‌های شغلی فراوان
 • داشتن امکانات عمومی و رفاهی فراوان از جمله کتابخانه، پارک‌ و مکان‌های تفریحی

سوالات متداول

هزینه اجاره آپارتمان در این کشور با توجه به محل آپارتمان، متراژ، مبله بودن و مدت‌زمانی که اجاره می‌گردد، متغیر است. میانگین اجاره بهای یک واحد آپارتمان یک‌خوابه در این کشور مبلغی بین 500 الی 800 دلار به‌طور ماهیانه خواهد بود که این هزینه در شهرهای بزرگ آمریکا نظیر نیویورک یا نیوجرسی معادل 1100 الی 1500 دلار تخمین زده می‌شود.

یکی از روش‌های جالب مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت، از طریق لاتاری است. دولت آمریکا هرساله از طریق برگزاری قرعه‌کشی به 55.000 نفر در سراسر دنیا کارت اقامت رایگان اعطا می‌کند. ثبت‌نام از طریق وب‌سایت رسمی لاتاری کاملاً رایگان بوده و برای افراد دارای شرایط حداقل دیپلم، 2 سال سابقه کار در 5 سال گذشته امکان‌پذیر است.

میزان مالیات‌هایی که دولت آمریکا برای مشاغل مختلف در نظر گرفته است، با مبلغ دستمزد آن‌ها ارتباط مستقیم دارد که از حدود 10% تا 37% متغیر می‌باشد. میزان هزینه‌های مصرفی هر فرد با توجه به سبک زندگی او متفاوت می‌باشد اما در حالت کلی این هزینه بین 30000 تا 40000 دلار سالیانه برآورد شده است.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مهاجران یافتن شهری مناسب برای زندگی می‌باشد. افراد با توجه به شرایط و اهداف موردنظر خود ممکن است شهرهای متفاوتی را برای زندگی برگزینند. ایرانیان مقیم کانادا معمولاً سه شهر ونکوور، تورنتو و مونترال را برای زندگی انتخاب می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.