شرایط اخذ اقامت کانادا در ۲۰۲۰

شرایط اخذ اقامت کانادا در ۲۰۲۰

Conditions for obtaining Canadian residency in 2020

315 بازدید - منتشر شده توسط مارال عابدی در تاریخ: ۹۹/۰۵/۲۱ در ۹:۰۰ قبل از ظهر , آخرین بروزرسانی: ۰۰/۰۳/۲۶ در ۶:۵۲ قبل از ظهر

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

کانادا در سال‌های اخیر به‌عنوان جذاب‌ترین مقصد مهاجرت تبدیل ‌شده است؛ بااین‌حال قوانین مهاجرتی در جای‌جای این کره خاکی در حال سخت‌تر شدن است که کانادا هم از این قاعده مستثنا نیست؛ لذا افرادی که قصد دارد قدم در راه سرنوشت‌ساز مهاجرت بگذارند، کافی است با مشاوره و یاری یک وکیل مهاجرت باتجربه در درجه اول از مقررات روز کشور کانادا مطلع شده و با استناد به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کنند. شرایط اخذ اقامت کانادا در ۲۰۲۰ موضوعی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

درباره کانادا

بر اساس آمار سالانه، کانادا پرطرفدارترین کشور در جهان برای مهاجران بوده است؛ شاید علت این امر جمعیت کم نسبت به وسعت پهناور این کشور در کنار فرصت‌های فراوان برای رشد و شکوفایی افراد بوده باشد. در حال حاضر کانادا بیش از ۳۷ میلیون جمعیت و وسعتی بالغ‌بر ۹ میلیون مترمربع دارا می‌باشد. کانادا واقع در آمریکای شمالی و هم‌مرز ایالات‌متحده آمریکا می‌باشد و پایتخت آن شهر اتاوا است. این کشور متشکل از ۱۰ استان و سه قلمرو می‌باشد. عمده جمعیت کانادا در قسمت جنوبی کشور و هم‌جواری آمریکا زندگی می‌کنند؛ از پرجمعیت‌ترین و مهم‌ترین استان‌های کانادا می‌توان به تورنتو، مونترال و کلگری اشاره کرد.

شرایط اخذ اقامت کانادا ۲۰۲۰

یکی دیگر از علل مهم جذابیت کانادا برای مهاجران، زبان رسمی آن می‌باشد که شرایط زندگی در این کشور را برای مهاجران آسان‌تر ساخته است؛ زبان رسمی شهروندان کانادایی انگلیسی و فرانسوی است. واحد پولی این کشور نیز دلار کانادایی است. اقتصاد پیشرفته، امنیت اجتماعی، ثبات ارزی، رفاه، موقعیت‌های شغلی فراوان و سیستم آموزش قوی در کنار کیفیت بالای زندگی سبب شده تا میلیون‌ها نفر برای ورود به این کشور تصمیم جدی بگیرند.

کانادا دارای رتبه دهم از نظر کیفیت یا شاخص رضایت از زندگی در جهان می‌باشد و پاسپورت این کشور دارای جایگاه نهم است؛ یعنی با در دست داشتن آن می‌توان به بیش از ۱۸۳ کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد. به‌طورکلی استانداردهای برتر زندگی در کانادا به‌خوبی معنا پیدا کرده است؛ درنتیجه می‌توان گفت رویای زندگی در این کشور در ذهن هر فردی شکل گرفته است. قبل از هر چیز باید توجه داشته باشید که شرایط اخذ اقامت کانادا از سوی دولت این کشور دائماً در حال تغییر است که باید قبل از هر اقدام به آن‌ها توجه کرد؛ جهت کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به وب‌سایت امور مهاجران کانادا مراجعه نمایید.

شرایط اخذ اقامت کانادا در ۲۰۲۰

مهاجرت به کانادا از راه‌های متعددی امکان‌پذیر است که هرکدام از آن‌ها شرایط و فاکتورهای خاصی می‌طلبد. به‌طورکلی فاکتورهای سن، مدرک تحصیلی، سابقه شغلی، مدرک زبان و میزان سرمایه افراد، مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت کانادا محسوب می‌شود؛ البته برخی از فاکتورها نقش پررنگ‌تری برای موفقیت در هریک از مسیرها دارا می‌باشد؛ برای مثال فاکتور سن در مهاجرت تحصیلی یا کاری کانادا اهمیت بالایی دارد؛ این در حالی است که در مهاجرت از راه سرمایه‌گذاری سن افراد مهم نبوده و تنها میزان سرمایه آن‌ها مؤثر می‌باشد.

روش‌ های مهاجرت به کانادا

۵ روش اصلی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. هرکدام از این روش‌ها دارای ضوابط و اصول خاصی می‌باشند که باید دید کدام‌یک بیش‌ترین تناسب را با شرایط شما خواهد داشت. مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج و تولد روش‌های مهاجرت به کانادا محسوب می‌شوند. سؤال مهمی که در اینجا به وجود می‌آید این است که بهترین روش مهاجرتی کدام است؛ در پاسخ می‌توان گفت روشی که به‌طور مؤثرتری نسبت به سایر روش‌ها، شما را به هدف یعنی اقامت و تابعیت کانادا برساند. بهترین روش مهاجرت به کانادا درعین‌حال که با شرایط شما بیش‌ترین تناسب را دارد، موفقیت شما را به بهترین نحو تضمین خواهد کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

بدون شک مهاجرت کاری به کانادا با وجود اقتصاد قدرتمند و موقعیت‌های شغلی فراوان در کنار بازار کار نیازمند افراد متخصص، بهترین گزینه است. شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق کار، در درجه نخست تخصص و مهارت شغلی است که توجه کارفرمایان و شرکت‌های کانادایی را به خود جلب خواهد کرد. با وجود راه‌های متعدد برای مهاجران جویای کار در کانادا، می‌توان گفت بهترین راه جاب آفر است.

جاب آفر به معنای دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی است که دریافت ویزای کاری این کشور را ضمانت خواهد کرد. افراد با دریافت این ویزا که موقت است، پس از سه سال اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد؛ البته امکان دریافت ویزای همراه و به دنبال آن اقامت دائم برای اعضای خانواده متقاضی هم در این روش وجود خواهد داشت. ایران ایندید، بهترین نمایندگی کاریابی خارجی در کانادا با استناد به شرایط و تخصص شما، بهترین پیشنهاد شغلی را به شما ارائه خواهد کرد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق تحصیل شامل سن، مدرک زبان، تمکن مالی و ضوابط مدنظر برای اخذ پذیرش از دانشگاه یا موسسه آموزش است؛ البته پذیرش در هریک از مقاطع تحصیلی شرایط خاص خود را می‌طلبد. هزینه تحصیل نیز به‌تناسب موسسه آموزشی و مقطع تحصیلی متفاوت خواهد بود؛ اما به‌طورکلی حداقل هزینه آن در کانادا سالانه حدود ۱۵ الی ۲۰ هزار دلار است. ویزای تحصیلی به‌تنهایی دریافت اقامت دائم افراد را تضمین نخواهد کرد؛ فارغ‌التحصیلان بایستی با دریافت جاب آفر ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کرده و مجوز کار و زندگی در این کشور را به دست آورند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌ گذاری

مهم‌ترین شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری بودجه و سرمایه کافی است. پرطرفدارترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا یکی سرمایه‌گذاری در ایالت کبک و دیگری در ایالت بریتیش کلمبیا است. با سرمایه‌گذاری در هرکدام از این ایالات که مملو از فرصت‌های رشد و ترقی است می‌توانید علاوه بر افزایش سرمایه خود، اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورید.

مهاجرت از طریق ازدواج با شهروند کانادایی

ازدواج با شهروند یا کسی که دارای اقامت دائم کانادا است، می‌تواند اخذ اقامت دائم و تابعیت را برای متقاضی به همراه داشته باشد. شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج به دلیل سوءاستفاده برخی بسیار پیچیده شده است، لذا افراد باید شواهدی مبنی بر واقعی بودن ازدواج خود ارائه کنند؛ برای مثال دست‌کم یک سال به‌طور دائم با همسر خود زندگی کرده و توانایی مالی برای تأمین هزینه زندگی وی را داشته باشند.

اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند

یکی از روش‌هایی که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است، تولد فرزند در خاک کشور کانادا برای دریافت تابعیت برای وی می‌باشد. ازآنجایی‌که کانادا برخلاف بسیاری از کشورها از قانون خاک تبعیت می‌کند، هر نوزادی که از والدین خارجی در این کشور متولد شود، می‌تواند اقامت و تابعیت کانادا را دریافت کند. این کودک پس از رسیدن به سن قانونی یعنی ۱۸ سال، می‌تواند اسپانسر والدین خود شود.

سؤالات متداول

شرایط اخذ تابعیت کانادا چیست؟

در تمام راه‌های مهاجرتی به کانادا، دست‌کم پس از سه سال امکان دریافت اقامت دائم وجود خواهد داشت؛ به دنبال آن پس از ۵ سال زندگی و تبعیت از قوانین کشوری، می‌توان تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت نمود؛ لازم به ذکر است که در مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری یا ازدواج این پروسه کوتاه‌مدت‌تر خواهد بود.

آیا می‌توان بدون یاری‌گرفتن از وکیل بین‌المللی به کانادا مهاجرت کرد؟

بله، یاری‌گرفتن از وکیل مهاجرت در این پروسه الزامی نیست؛ اما با توجه به تغییرات مداوم قوانین پذیرش مهاجران خصوصاً از کشورهایی نظیر ایران و آگاهی از شرایط اخذ اقامت دائم کانادا ، می‌توان گفت یاری‌گرفتن از وکیل مهاجرت نه‌تنها سبب تسریع امور خواهد شد، بلکه نگرانی‌های افراد را در این مسیر کاهش خواهد داد.

میانگین هزینه زندگی در کانادا در سال چقدر است؟

میانگین هزینه زندگی در کانادا متأثر از عوامل مختلفی، متغیر است. به‌طورکلی در برخی شهرهای کانادا هزینه زندگی بالاتر است. درمجموع برای زندگی در کانادا سالانه ۱۰ الی ۱۲ هزار دلار نیاز است. تناسب هزینه‌ها و درآمدهای شغلی در این کشور در حدی هست که بتوان با آن ‌یک زندگی متوسط را اداره کرد.

بهترین راه برای مهاجرت ایرانیان به کانادا کدام است؟

با توجه به راه‌های متعدد مهاجرت به کانادا، می‌توان گفت در شرایط حال حاضر بهترین راه برای مهاجرت ایرانیان به این کشور، اخذ ویزای کاری است. جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای کانادایی به نسبت سایر روش‌ها سریع‌تر شما را به هدف یعنی اخذ ویزای کاری و اقامت دائم کانادا خواهد رساند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴.۵]

    درخواست مشاوره تلفنی مهاجرت

    سوالات مهاجرت خود را از بهترین مشاوران ویزانیو بپرسید.

    دیدگاه خود را ثبت کنید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *