مقالات

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم

convert-educational-visa-to-permanent-residence

دانشجویان بین‌المللی، اهداف زیادی برای تحصیل در خارج از کشور دارند؛ علاوه بر ارتقای علمی و فرهنگی، برخورداری از امکانات آموزشی برتر و تجربه زندگی در کشور دیگر، شاید مهم‌ترین هدف آن‌ها، امکان کار پس از تحصیل و اخذ اقامت دائم در کشور مقصد باشد. تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم با توجه شرایط و قوانین حال حاضر جهان با کار، سرمایه‌گذاری و … در کشور مقصد امکان‌پذیر است که دارای مقررات خاص خود می‌باشد.

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم

بسیاری از افراد به سبب اخذ اقامت دائم، تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی در کشور مقصد می‌گیرند. امکانات آموزشی ایده آل، اقتصاد پیشرفته و امکان یافتن شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی، همه از موادی است که جوانان را از سراسر جهان به مهاجرت تحصیلی ترغیب می‌کنند. تقریباً در هیچ جای جهان این امکان وجود ندارد که افراد بتوانند با ویزای تحصیلی، اقامت دائم دریافت کنند؛ مگر اینکه آن را به سایر ویزاها ازجمله ویزای کاری تبدیل کنند. بااین‌حال برخی کشورهای جهان ازجمله کانادا یا استرالیا قوانین به‌مراتب راحت‌تری برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزاهای دیگر و در ادامه اخذ اقامت دائم دارا می‌باشند.

درمجموع تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم در هر کشوری، دارای مسیر دشواری است؛ اما با تلاش در عرصه علمی و آموزشی و البته کسب تخصص و تجربه در موقعیت‌های شغلی که کشور مقصد در آن با کمبود نیروی کار مواجه هست، می‌توان از سختی‌های مسیر به طرز قابل‌توجهی کاست؛ هم‌چنین کلید موفقیت در این مسیر دارا بودن تمکن مالی تا زمان تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم در کشور موردنظر می‌باشد. آژانس مهاجرتی ویزا نیو با یاری وکلا و مشاوران حرفه‌ای افتخار دارد شما را در مسیر یافتن بهترین راه مهاجرت و البته کسب اقامت دائم کشور موردنظر یاری نماید.

[typed string0=”تبدیل ویزای تحصیلی به کاری با توجه به فهرست مشاغل موردنیاز کانادا و کمبودی که این کشور درزمینهٔ نیروی کاری با آن مواجه است، بهترین و پرطرفدارترین گزینه است.” typeSpeed=”40″ startDelay=”0″ backSpeed=”18″ backDelay=”2000″ loop=”1″ shuffle=”1″]

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

بدون شک کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است. اگرچه راه‌های متعددی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، اما می‌توان گفت اخذ ویزای تحصیلی در این کشور دارای محبوبیت فراوانی است؛ علت محبوبیت این مسیر مهاجرتی، امکانات آموزشی و دانشگاه‌های درجه‌یک این کشور است. چالشی که بسیاری از دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا، با آن مواجه هستند این است که آیا می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند یا به عبارتی در این کشور ماندگار شوند؟

در پاسخ به این سؤال می‌توان گفت که دولت کانادا دارای برنامه‌های متنوعی برای ارائه اقامت دائم به دانشجویان بین‌المللی است؛ لذا دانشجویان باید ببینند کدام‌یک بیش‌ترین تناسب را با شرایط آن‌ها خواهد داشت. بااین‌حال تبدیل ویزای تحصیلی به کاری با توجه به فهرست مشاغل موردنیاز کانادا و کمبودی که این کشور درزمینهٔ نیروی کاری با آن مواجه است، بهترین و پرطرفدارترین گزینه است؛ تنها درصورتی‌که هدفمند عمل کنند و رشته تحصیلی خود را متناسب با مشاغل موردنیاز کانادا انتخاب کنند، بی‌شک در مسیر اخذ اقامت دائم موفق خواهند شد.

Post Graduate Work Permit یا اقامت کاری بعد از تحصیل، در صورت تائید دانشگاه و دوره آموزشی، به دانشجویان بین‌المللی امکان اقامت و کار در کانادا را خواهد داد؛ به‌شرط این‌که در ظرف 6 ماه پس از فارغ‌التحصیلی موفق به یافتن کار مناسب شوند. PGWP دارای اعتبار کوتاه‌مدت است؛ لذا دانشجویان برای تبدیل آن به اقامت دائم، باید قبل از اتمام اعتبار، وارد سیستم اکسپرس انتری شوند؛ شایان‌ذکر است که این افراد با توجه به تحصیل و کار در کانادا شانس بالایی برای کسب امتیازات موردقبول، ویزای کاری و به دنبال آن اقامت دائم کانادا خواهند داشت. دیگر روش‌های تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم در این کشور شامل سرمایه‌گذاری و ازدواج با شهروند کانادایی می‌باشد.

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم در استرالیا

پس از کانادا، این کشور استرالیا است که موقعیت بسیار خوبی برای تحصیل و زندگی برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند. دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی در استرالیا، معمولاً اخذ ویزای کاری را انتخاب می‌کنند؛ چراکه دارای شرایط و قوانین به‌مراتب راحت‌تری می‌باشد. دولت استرالیا، پس از فارغ‌التحصیلی به این افراد، اقامت 18 ماهه برای افزایش مهارت در زبان انگلیسی و کاریابی اعطا می‌کند.

فارغ‌التحصیلان پس از یافتن شغل مناسب، به‌تبع مدرک دانشگاهی خود ویزای کاری با اعتبار متغیر دریافت خواهند کرد؛ درواقع با مدرک لیسانس ویزای کاری دوساله، با مدرک فوق‌لیسانس ویزای کاری سه‌ساله و با مدرک دکتری ویزای کاری 4 ساله اخذ خواهند کرد. انواع ویزای کار پس از تحصیل در کانادا شامل ویزای تحقیق و آموزش، ویزای منطقه‌ای و ویزای پشتیبانی افراد ماهر می‌باشد؛ این ویزاها همگی با حمایت کارفرما از دانشجویان جویای کار، منجر به اخذ اقامت دائم در کشور استرالیا خواهند شد.

convert-educational-visa-to-permanent-residence_1

اخذ اقامت دائم اروپا و کانادا

اخذ اقامت دائم اروپا از طریق تحصیل

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم در اروپا دارای قوانین دشوارتری نسبت به کانادا و استرالیا است. اعتبار دانشگاه و مدرک تحصیلی، تحصیل به زبان انگلیسی یا رسمی کشور مدنظر، تمکن مالی و این‌که قادر هستید در زمان اقامت خود از پس تأمین هزینه‌های معمول زندگی برآیید، همگی از مواردی الزامی در پروسه اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کشورهای اروپایی است؛ در اروپا نیز مانند کانادا و استرالیا، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تبدیل ویزای تحصیلی به کاری را برمی‌گزینند. در ادامه به شرایط برخی کشورهای اروپایی در این زمینه خواهیم پرداخت.

آلمان

دانشجویان بین‌المللی که از شهروندان اتحادیه اروپا نیستند، می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی در آلمان، از حق اشتغال برخوردار باشند؛ به این منظور می‌توانند با درخواست به اداره مهاجرت، مجوز اقامت برای اهداف شغلی دریافت کنند. دانشجویان بین‌المللی بعد از فارغ‌التحصیلی در دانشگاه‌های معتبر آلمان امکان اخذ اجازه اقامت 18 ماهه به‌منظور جستجوی کار خواهند داشت. موفقیت در کسب پیشنهاد شغلی، چه برای مشاغل تمام‌وقت و چه پاره‌وقت، منجر به دریافت اجازه اقامت خواهد شد. لازم به ذکر است که برای بالا بردن احتمال موفقیت در این مسیر، متقاضیان بهتر است که در زبان آلمانی تسلط و مهارت کافی کسب کنند.

انگلیس

کشور انگلستان نیز برنامه‌هایی برای اعطای اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیلی به دانشجویان بین‌المللی دارد؛ درواقع دانشجویان واجد شرایط می‌توانند با دریافت ویزای کار پس از اتمام تحصیل موردحمایت دولت قرار بگیرند و علاوه بر کسب تجربه کاری، اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. ویزای عمومی، ویزای کارآفرینی و ویزای کارگذار موقت، ازجمله مجوزهایی است که امکان کار پس از اتمام تحصیل را در کشور انگلیس فراهم می‌کند.

ویزای عمومی شامل دانشجویانی می‌شود که بتوانند پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای انگلیسی کسب کنند، ویزای کارآفرینی مختص دانشجویانی است که قصد توسعه یک بیزینس در سطح جهانی دارند و ویزای کارگذار موقت هم مجوز اقامت 12 الی 24 ماهه را به فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این کشور خواهد داد.

سؤالات متداول

آیا می‌توان ویزای تحصیلی مثلاً هلند را به ویزای کاری کشور اروپایی دیگر تبدیل کرد؟

خیر، این امکان برای کشور اروپایی دیگر وجود نخواهد داشت؛ مگر آن‌که در همان کشور هلند قصد کار و اقامت داشته باشید. برای کار در کشور اروپایی‌ دیگر، ملزم به دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرما خواهید داشت؛ هرچند تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اروپایی یک امتیاز بزرگ در این پروسه محسوب می‌شود.

اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل در کدام کشور راحت‌تر است؟

با توجه به سخت‌تر شدن قوانین مهاجرتی در اروپا، می‌توان گفت در حال حاضر این کشور کانادا است که بهترین شرایط را برای تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم دارد؛ البته تبدیل ویزای تحصیلی به کاری با توجه به کمبود نیروی کار در کانادا مسلماً احتمال موفقیت در مسیر اخذ اقامت دائم را بالاتر خواهد برد. جهت کسب اطلاعات بیش‌تر می‌توانید به وب‌سایت سازمان مهاجران کانادا مراجعه فرمایید.

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری در کدام ایالت کانادا مؤثرتر خواهد بود؟

سرمایه‌گذاری در کانادا با توجه به سیستم مالی مستحکم و مزایای آن، درصورتی‌که تمکن مالی کافی دارید، بهترین روش برای اخذ اقامت دائم این کشور محسوب می‌شود. در حال حاضر ایالت‌های ساسکاچوان، مونیتوبا، کبک و بریتیش کلمبیا دارای شرایط به‌مراتب بهتری برای سرمایه‌گذاری می‌باشند؛ باید دید کدام‌یک با مشخصات شما هم‌خوانی بیش‌تری دارا می‌باشد.

اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل از طریق ازدواج چگونه است؟

اگر شما در زمان تحصیل با شهروند کانادایی ازدواج کنید می‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید؛ البته باید با ارائه مدارکی، واقعی بودن ازدواج خود را اثبات کنید. سن افراد باید حداقل 18 سال بوده و همسر کانادایی باید تمکن مالی جهت تأمین زندگی دو نفر را دارا باشد. البته با توجه به سوءاستفاده‌های افراد در سال‌های اخیر، قوانین دشوارتری در این مسیر وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.